Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13901 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Czy powstanie drugie ONZ? Z ŁRL Płotnicki.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Ługańsku czekają na McCaina: Płotnicki o zmianie statusu międzynarodowego ŁRL.

 Niektóre kraje europejskie faktycznie juz uznały fakt istnienia Ługańskiej Republiki Ludowej, tak twierdzi szef LNR Igor Płotnicki w wywiadzie dla Federalnej Agencji Informacyjnej (Rosja)

 
„Istotne kroki w kierunku oficjalnego uznania naszej republiki zostały dokonane. Na przykład, w dniu 17 maja na sesji plenarnej poseł Parlamentu Europejskiego z Włoch Eleonora Forentsa powiedziała, że w Europie jest najwyższy czas, aby otworzyć oczy na zbrodnie kijowskiego reżimu i uznać niepodległość LNR i DNR”- powiedział szef  Ługańńskiej Republiki Ludowej.
 
Przypomnijmy, że Eleanor Forentsa była już w stolicy ŁRL, a nawet brała udział w uroczystościach na cześć 1 Maja. Ona zdaje sobie sprawę z rzeczywistej sytuacji, a zatem działa konstruktywnie.
 
„Być może, jeśli amerykański senator John McCain nie będzie ślepo ufać w wymysły Petro Poroszenko, i przybył do nas i widział wszystko na własne oczy, on również wspierałby nas. Móje zeszłoroczne zaproszenie nadal aktualne. W Ługańsku, czekamy na Johna McCaina i  jest gotowe, aby pokazać mu wszystko. Jestem pewien, że jako człowiek honoru i oficer, nie będzie się obawiać takiej podróży. Pomoże to powstrzymać  oszukiwanie amerykańskich podatników i zaoszczędzić dziesiątki milionów dolarów z budżetu USA i dziesiątki tysięcy istnień obywateli Ukrainy i republik Donbasu”- dodał Płotnicki.
 

(Już to widzę jak MCCain przyjeżdża do Ługańska, chyba czołgiem) - moja uwaga czyli lorenco

 
 
 
Płotnicki zauważył, że krajowi udało się , że UE rzeczywiście uznała Republiki Donbasu w październiku 2016 roku, kiedy wybory lokalne publicznie zyskały międzynarodowych obserwatorów z około 20 krajów świata. Przy tym wielu międzynarodowych obserwatorów z prawdziwym zainteresowaniem zapoznało się z życiem ŁRL, pozytywnie oceniła wybory i sam proces budowy młodych państw..
 
Niektóre kraje  nawet przyczyniły się do rozwoju ŁRL i międzynarodowej współpracy z Republiką. Na przykład na Uniwersytecie Ługańsk zostało stworzone włoskie Centrum Kultury, a także możliwość studiowania języka hebrajskiego i fińskiego..
 
Według Igora Płotnickiego „kolejnym krokiem w kierunku współpracy międzynarodowej stała się międzynarodowa konferencja naukowa ” Uznanie państwa i rządu: problemy i perspektywy, bariery i szanse „, która odbyła się w dniach 18-19 maja w  Ługańsku. Okazało się, że już w wielu krajach na czterech kontynentach, naukowcy, działacze społeczeństwa obywatelskiego, przywódcy związkowi i organizacje pozarządowe, zwracają uwagę na ŁRL i postrzegają republikę jako pełnoprawnego partnera międzynarodowego.
 
Aktywna dyskusja zrodziła pomysł ewentualnego utworzenia  Związku państw Nieuznawanych albo Związku Nowych Państw. Szef republiki powiedział, że w dzisiejszym świecie istnieje około 120 nieuznanych i częściowo uznanych suwerennych państw i regionów.
 
„Taka ilość już dawno powinna przejść w nową erę. Zakrywanie oczu już nie działa. Albo ONZ zacznie rozwiązywać ten problem, z uwzględnieniem woli narodów, albo  w niedalekiej przyszłości świat może zobaczyć drugie ONZ”- powiedział Płotnicki.
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Bardzo się cieszę, że zaczął Pan publikować notki. Jest nas coraz wiecej. Pozdrawiam najserdeczniej Pana i panią Iwonkę. Oczywiście *5. BJ.
 • @Bogusław Jeznach 04:59:57
  Tak już jest, że państwo nowe powstaje nie dlatego, że ma rację historyczną powstać, ale dlatego, że układ sił i własna determinacja do tego są w stanie doprowadzić, a upływ czasu (różny w zależności od okoliczności) sankcjonuje stan faktyczny i powoli dochodzi do tego, że i inne państwa muszą się z takim nowotworem liczyć. A nie każdy tego typu nowotwór jest złośliwy, jak pokazuje historia.

  Rozumiem absolutnie dążenie Ukrainy, by nie doprowadzić do upodmiotowienia się jej własnego wschodu. To tak, jak gdyby Polska miała utracić Bieszczady z mazurami za jednym zamachem.

  Ale także nikt nie może zabronić wschodnim republikom Ukrainy dążenia do niepodległości, gdy im się ukraiński patronat nie podoba, zwłaszcza gdy odrębność językowa (większość mieszkańców i tak mówi po rosyjsku) i kulturowa (żywioł ukraiński nigdy tam nie był silny, liczyła się Moskwa i jej wpływy) za tym przemawiają.

  Nie wiadomo, czy - o ile - te dwie republiki podzielą los Krymu i zostaną włączone w przyszłości do Rosji. Faktem jednak jest, że Ukrainie nie udało się ich spacyfikować.
 • Awantura Saakszwilego z powodu trudności z arejestrowaniem jego nowej partii na Ukrainie!Opluwa ministra sprawiedliwości
  Petrenko!czyli dzień jak codzień!
  https://youtu.be/mdeAxOFZCas
 • Kolejny okręg Ukrainy z przypadkami afrykańskiej dzumy świń!donosi Timer Odessa!
  https://timer-odessa.net/news/v_odesskoy_oblasti_ocherednaya_vspishka_chumi_518.html
  Ogólnie na skutek epidemii prawie 2 miliony swiń zostało wybitych na Ukrainie/Bortnik/
 • na dobry dzień:)))))Tak tańcują uralskie niedźwiadki!!!
  https://youtu.be/QRHNdhLEXEE
 • Gruzińscy najemnicy zastrzelili 3 zołnierzy Wojskowych Sił Ukrainy, kiedy ci próbowali im przeszkodzić w grabieży domów w
  Donbasie!
  http://rusgosnews.com/2017/05/31/gruzinskie-naemniki-perestrelyali-boycov-vsu-v-donbasse.html
 • Prezydent Asad a żoną Asmą wśród studentów sysryjskich, z zyczeniami powodzenia przed sesja egzaminacyjną!
  https://youtu.be/_z4dDmf7hHY
 • Ostrzał ukraińskich wojsk obrzeży Doniecka trwa.Od samego ranka!
  https://youtu.be/IcNrpPlFjbo
 • @
  //Eleonora Forentsa powiedziała, że w Europie jest najwyższy czas, aby otworzyć oczy na zbrodnie kijowskiego reżimu i uznać niepodległość LNR i DNR//

  Ta odrodzona komunistka to zdecydowanie typ brachycefaliczny.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/Eleonora_Forenza_MEP.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Eleonora_Forenza

  //Jest nas coraz wiecej.//

  Co za szczere wyznanie:)

  PS Biedna ta Ukraina pod rządami żydów i dlatego też biedna ta Rosja
 • @Arjanek 12:03:14
  ///Ta odrodzona komunistka to zdecydowanie typ brachycefaliczny.///

  I co z tego? ty na ten przykład jesteś nazistą chociaż (z punktu widzenia prawa) to bardziej ryzykowne.I też nic.
 • @ikulalibal 12:14:54
  //nazistą//

  fuj, co za brzydkie słowo.

  a ten typ..., to ironia, którą lorenco powinien zrozumieć:)
 • @trojanka 10:22:32
  W MEDIACH CISZA... No gdzie jak gdzie ale na Sputniku chyba byłoby jakieś info n/t nowych zbrodni junty kijowskiej
  Nie szukajmy sensacji na siłe...
 • Poranny ostrzał okręgu Doniecka!
  https://dan-news.info/defence/vsu-utrom-otkryli-ogon-po-yuzhnomu-selu-kominternovo-razrusheno-zdanie-magazina-vlasti.html
  https://dan-news.info/wp-content/uploads/2015/10/1-33.jpg
 • @Bogusław Jeznach 04:59:57
  Dziękuję, wzajemnie:)
 • @maharaja 09:02:33
  Zgadza się, do tego trzeba dodać, że juntę kijowską i jej sponsorów najbardziej wkurza, że obie Republiki coraz lepiej sobie radzą a reszta Ukrainy już jest w rankingach gospodarczych i nie tylko, w końcówce państw świata.
 • @trojanka 10:22:32
  Trojanko, przecież władze Ukrainy i ich nadzorcy twierdzą, że Rosjanie sami się ostrzeliwują. Czyli wojsko rosyjskie, które okupuje Donbas, jak twierdzą "inteligentni Ukraińcy", jest np. na przedmieściach Doniecka, Makiejewki itd. i samo strzela do siebie. Bo przecież Ukraince jak zwykle niewinne są.
  A te wojska rosyjskie to mają czapki niewidki albo Moskale wymyślili taki kamuflaż, że nikt tych wojsk dojrzeć nie może, oprócz wszechwidzącego Poroszenki i jego sponsorów.
 • @Arjanek 12:03:14
  Aryjczyku, nie podoba Ci się samostanowienie narodów? Przecież takie cóś gwarantuje karta ONZ, Kosowo się załapało a dlaczego DRL. ŁRL NIE?
 • @ikulalibal 12:14:54
  Tak, Aryjczyk wie co grozi za sianie nazizmu, dlatego jeszcze nie pisze bezpośrednio, że Hitler to jego bóg.
 • @lorenco 23:37:17
  lorenco czytałeś już ? https://www.vz.ru/news/2017/5/31/872630.html
 • @ikulalibal 00:20:23
  Przecież UPAina kręci od poczatku, dla mnie najważniejszym są wpisy na twitterze hiszpanskiego kontrolera lotów pracującego na lotnisku w Kijowie, który obserwował ten lot.
  Tu artykuł:
  OPUBLIKOWANO LIPIEC 23, 2014PRZEZ A303W DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cia-mh17-zestrzelony-ukrainski-rzad-mh17-eskortowany-ukrainskie-mysliwce-2014-07

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031