Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Buldożerem wypowiedział wojnę Ameryce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marvin Heemeyer zatrzasnął właz swojego buldożera. Zapewne nie przypuszczał, że stanie się bohaterem, choć wiedział, że żywy nie opuści swojej maszyny. Nic dziwnego: Marvin wyruszył na wojnę z Ameryką.

 

Amerykański sen kontra lokalne władze

Początkowo nic nie zwiastowało dramatu. W 1994 roku Marvin Heemeyer przybył do prowincjonalnego miasteczka Granby w stanie Kolorado. Jako wyspecjalizowany w naprawie i wymianie tłumików samochodowych mechanik mógł przypuszczać, że nie będzie miał problemów z zarobieniem na utrzymanie i przez kilka lat tak właśnie było.

 

Problem pojawił się, gdy lokalny przedsiębiorca wraz z władzami miasta doprowadzili do zmiany przeznaczenia okolicznej działki – tuż obok działki Heemeyera miała powstać fabryka cementu, która zablokowałaby jedyną drogę dojazdową do warsztatu, skazując go na pewne bankructwo.

Mechanik próbował walczyć z planami lokalnych władz, szukał sprawiedliwości w sądzie, ale poza stratą majątku na prawników doczekał się jedynie szykan.oszło do tego, że miejscowa administracja nakazała mu przyłączenie się do miejskiej kanalizacji. Aby to zrobić, Marvin musiałby przekopać się przez trzy metry działki sąsiada, z którym z powodu budowy cementowni był w sporze, i który nie wyrażał na to zgody. Dla władz miasta nie miało to znaczenia i regularnie karały Marvina za brak podłączenia do kanalizacji.

Działania sąsiada i lokalnych władz były jasne: decyzjami administracyjnymi chcieli wykurzyć kłopotliwego mechanika z jego własnej ziemi. Brała w tym udział również lokalna policja, która – wzywana przez Heemeyera w związku z nieprawidłowościami przy budowie cementowni – karała go pod różnymi pretekstami mandatami.

Widząc, że nie wygra z lokalnym układem, Marvin Heemeyer zrezygnował.

Sprzedał swoją ziemię firmie, która miała zbudować tam składowisko odpadów. Zgodnie z umową Marvin miał sześć miesięcy na opuszczenie terenu. Spędził je bardzo pracowicie, choć – wbrew pozorom – wcale nie pakował się do przeprowadzki.

Tuningowany buldożer

Kupił za to buldożer Komatsu D335A – potężną maszynę cenionego, japońskiego producenta i zajął się jej tuningiem. Wyposażył go w dodatkowe płyty pancerne i obłożył betonowymi blokami. Marvin zmodyfikował również wejście do pojazdu, tworząc pozbawiony uchwytów właz o wadze 900 kilogramów.Buldożer został wyposażony w dodatkową klimatyzację, kamery pozwalające kontrolować sytuację na zewnątrz, a także w kilka sztuk broni, z której można było strzelać z wnętrza pojazdu. Same kamery zostały osłonięte pancernymi obudowami, a pomysłowy konstruktor doprowadził do nich wężyki, którymi mógł tłoczyć sprężone powietrze, oczyszczające obiektywy z kurzu.Wewnątrz pojazdu znalazło się miejsce na zapasy żywności i wody oraz środki opatrunkowe. Tak wyposażony Marvin Heemeyer był gotowy, by ruszyć do walki o sprawiedliwość. 4 czerwca 2004 roku wsiadł do swojego Komatsu, oblewając wcześniej maszynę mieszaniną oleju i smaru, przez co betonowe bloki stały się zbyt śliskie, by ktokolwiek mógł się na nie wspiąć.

Rajd Killdozera

Pierwszym celem Marvina Heemeyera były zabudowania sąsiedzkiej cementowni. Jej właściciel widząc, co się dzieje, usiłował bronić swojej fabryki przy pomocy wielkiej ładowarki, ale dla Killdozera – jak później nazwano maszynę Marvina – nie było to wielkim wyzwaniem. Buldożer zniszczył ładowarkę, a następnie zaczął równać z ziemią dom sąsiada i zabudowania cementowni. Gdy skończył, ruszył w stronę miejskiego ratusza.Na miejscu były już zarówno oddziały zwykłej policji, jak i jednostka SWAT, jednak szybko okazało się, że amerykańscy stróże prawa są bezradni. Mimo użycia amunicji przeciwpancernej i grantów nie byli w stanie wyrządzić Killdozerowi żadnej krzywdy. W desperacji próbowali wspinać się na maszynę, czy nawet wrzucić granat do rury wydechowej, ale nie przyniosło to żadnego efektu poza tym, że jeden z nich, spadając ze śliskiego buldożera, o mało nie wylądował pod jego gąsienicami.

Policjanci zarejestrowali za to padające w ich kierunku strzały, jednak – jak się później okazało – choć Heemeyer mógł ich z łatwością pozabijać, celowo strzelał nad ich głowami. Po zrównaniu z ziemią ratusza skierował się w stronę siedziby wspierającej lokalne władze gazety, a w międzyczasie wygrał pojedynek z wielkimi zgniatarkami, które skierowano przeciwko buldożerowi. Zniszczył również dom sędziego, odpowiedzialnego za serię skazujących go wyroków.

Nie został żaden ślad

W sumie Marvin Heemeyer zniszczył 13 budynków i kilka pojazdów, nie raniąc przy tym nikogo. Rajd Killdozera zakończył się, gdy po awarii chłodnicy maszyna na dobre utknęła w ruinach jednego ze zniszczonych domów. Zgromadzeni wokół policjanci usłyszeli wówczas z wnętrza jeden strzał, ale nie byli w stanie dostać się do środka pojazdu.Obawiając się, że buldożer może być zaminowany, wywieźli go z miasta, gdzie dopiero po kilkunastu godzinach udało się przepalić pancerne płyty. Gdy w końcu otwarto kabinę, okazało się, że Marvin Heemeyer popełnił samobójstwo.

Zgodnie z życzeniem rodziny pochowano go w nieujawnionym miejscu. Killdozer został rozebrany na części, które rozesłano do różnych złomowisk i zniszczono tak, aby nie pozostał po nim żaden ślad.

-------------------------------------------------------------------------

Całość z filmami i zdjęciami:

https://tech.wp.pl/ostatni-wolny-mechanik-czlowiek-ktory-buldozerem-wypowiedzial-wojne-ameryce-6111497051203713a

---------------------------------------------------------------------------

Taka ciekawostka z przykładu najlepszej demokracji na naszej planecie, rozsiewanej za pomocą bomb lub knucia.

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Link do artykułu
  bo się w notce nie wyświetla:
  https://tech.wp.pl/ostatni-wolny-mechanik-czlowiek-ktory-buldozerem-wypowiedzial-wojne-ameryce-6111497051203713a
 • To teraz coś z Polski
  gdzie demokracja USA została zasiana za pomocą knucia:

  EKSMISJA ZA DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH DŁUGU

  Straciła pracę i popadła w długi. Ten za mieszkanie komunalne wynosił dwa tysiące złotych. I choć go spłaciła to miasto Gdańsk umowę najmu wypowiedziało. Warto podkreślić, że lokal, który zajmowała 70-letnia Wiesława Rezmerowska od ponad trzydziestu lat, znajduje się na ulicy Długiej. Zajmowała, bo została eksmitowana przez komornika. Miasto twierdzi, że wielkość długu i to, że został spłacony - nie ma znaczenia. Liczy się to, że umowa została wypowiedziana.

  Czwartek, godzina 9 rano - do mieszkania pani Wiesławy Rezmerowskiej, która od ponad trzydziestu lat mieszka przy ulicy Długiej w Gdańsku wchodzi komornik. Za... Spłacony siedem lat temu dług za mieszkanie. Gdy wyjechała za granicę by zarobić na zaległy czynsz urzędnicy miejscy wymówili umowę najmu mieszkania. Mieszkanie przy Długiej to atrakcyjna lokalizacja. Urzędnicy zdecydowali o eksmisji Pani Wiesławy do mieszkania socjalnego. Rok na „socjale” i potem na bruk. Sprawa przekazana została do Prokuratury Krajowej w Warszawie.
  http://gdansk.tvp.pl/30139656/eksmisja-za-dwa-tysiace-zlotych-dlugu
 • Tak to wygląda!!
  https://youtu.be/9WN8kX4c6WU
 • @trojanka 23:21:34
  Tak, tak to wygląda! Film - rewelacja! Każdy powinien go oglądnąć!
 • @lorenco 23:36:21
  Ten weteran też ostro poleciał!!Ciekawe czy przeżył???
  https://youtu.be/D7VX2RNtIoI
 • Kolega Marvin dobrze zrobieł, ale gupio...
  My tutaj, na jednostce, sporo mamy materiałów. Z półtorej tony by się uzbierało, gdyby tak każdy, co tam ma na kwaterze skidranego, do wspólnotowej puli wrzucił. Starczy, by średniej wielkości miasto powiatowe zgładzić.

  Trzynaście budynków to jest gówno, o tem nawet onet nie napisze. Ale gdyby tak na ten przykład miasto pruskie Gdańsk zniknąć, sto tysięcy niemieckiego trupa położyć, zaorać ruiny i przenicę zasiać na miejscu sodomickich, poniemieckich kamienic, to już byłby znak mocny dla rówieśnych rodaków. Znak, że czas pożogi i odnowy nadszedł.

  Marvin, gdyby doświadczenie bojowe posiadał, zwołałby kolesiów i przysposobiliby wespół cały dywizjon pancernych buldożerów. Mogliby wtenczas poł Stanów zajechać, zanim by się ichnia wierchuszka skapowała. I nie musiałby się w samotności zabijać, pokój duszy jego.

  Nam, w każdem razie, na jednostce, do samobuja nieskoro. Kulka ostatnia, owszem, zawsze w karmanie czeka, ale medalik świętej treści na klacie czeka też, ku przestrodze. Co to za żołnierz, co sam się ubija. U nas tego nie ma, jak nadejdzie czas ostatni, to się łatwo nie damy. Żydkom przyjemności nie sprawiemy, by się samemu zabijać.

  Nie mógłbyż to ten cały Marvin na Waszyngton podjechać i kapisz na Białem Domu zrobić? Rozpiździec zrobić na cały internet, żeby każdy widz na oczy przejrzał? Wtenczas i dla nas, na Ojczyźnie sygnał byłby wyraźny, że czas ruszać. A tak, Marvin trup, a my tu nadal Fletni Galilejskiej oczekujemy. No nic, może latoś wojna nastąpi...
 • @Pan podporucznik 01:10:06
  No cóż, kolega Marvin uczynił jak uczynił a że był człowiekiem z krwi i kości a nie hollywódzkim Supermenem czy innym Spidermenem i tak jako cywil dobrze się spisał. Cześć Jego pamięci!
 • Niezłe...
  ...ale w Polsce to by nie przeszło tak płazem z chwilą samobójstwa, pewnie koszty zniszczeń musiałaby pokryć rodzina i pewnie do czwartego pokolenia...pozdr 5*
 • ...
  https://www.youtube.com/watch?v=eYj5IaAsD0Q
 • Na filmie jeszcze brakowało "wciągamy cię w pozyczki i długi", krok po kroku, aż padniesz!!!
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/876420,Syn-samobojcy-oskarza-urzednikow-skarbowki-o-smierc-ojca

  http://wgospodarce.pl/informacje/5049-dramatyczna-manifestacja-syna-rolnika-ktory-popelnil-samobojstwo-pod-urzedem-postawil-samochod-w-ktorym-zabil-sie-jego-ojciec

  https://youtu.be/sJmExtpUHZ0

  http://otopanorama.pl/zagadkowe-pozyczki-mlody-rolnik-popelnil-samobojstwo/

  http://www.pch24.pl/fiskus-wszechwladny---zrujnowany-rolnik-popelnil-samobojstwo,15859,i.html

  http://otopanorama.pl/zagadkowe-pozyczki-mlody-rolnik-popelnil-samobojstwo/

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/02/polacy-zabijaja-sie-z-biedy-samotnosci-i-braku-perspektyw-00284405.html

  No i powolutku, powolutku, kolejna część wyjedzie i kraj będzie "oczyszczony"pod Lebensraum.Jeszcze ci cholerni emeryci, nieproduktywni całkiem!!Jak będą źle jedliz powodu niskich emerytur i nie wykupia lekó, to sie sami "wykruszą".
 • @ Autor
  5*

  Cześć Jego Pamięci.
 • @trojanka 09:40:36
  "No i powolutku, powolutku, kolejna część wyjedzie i kraj będzie "oczyszczony"pod Lebensraum."

  Szanowny Trybeus zauważył ponadto, że mapa obowiązkowych szczepień pokrywa się z... Międzymorzem.

  Ukłony
 • To nic nowego w USA,spalili zywcem ponad 100 osob w Wako, Texas.
  Rozwalili sobie 3 wierzowce w NY bez powodu.W moim miescie trzymali w wiezieniu znajomego niewinnie przez 3 lata a ,teraz trzymaja nastepnego Polaka juz 3 lata ze niby hotel podpalil gdzie mieszkal.Po co mialby go podpalac gosc co ma 75 lat? Wlasciciel mial powody.Hotel bankrutowal.Zawsze chodzi o kase.
 • @Pan podporucznik 01:10:06
  Dawno Pan na tym Neonie nie pisal a tak bardzo lubie Pana czytac.Jak Szwejka do snu.No coz.U mnie ogrod do plewienia a syna wysylaja do Korei Poludniowej na 12 miesiecy do bazy w miescie Gunsan.Baza nazywa sie Kunsan.Polskim zolnierzom to dobrze.Nie musza sie po swiecie szlajac.Serdeczne pozdro z USA.
 • Teraz taki Ktoś
  ..jest nazywany terrorystą.
  Czy bohater artykułu był zwolennikiem Putina?
 • Wina Putina
  Warto pamiętać, że tę historię z Kolorado "zaadoptował" rosyjski reżyser Andriej Zwiagincew w filmie "Lewiatan".

  W tym filmie pokazał bezduszność i okrucieństwo współczesnej Rosji, co wywołało wielki entuzjazm na Zachodzie i Polsce, cytaty z typowej recenzji:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1611479,1,dlaczego-lewiatan-andrieja-zwiagincewa-budzi-tak-wiele-kontrowersji.read

  Bohater filmu Zwiagincewa pozostaje sam w walce z potęgami - bezwzględną władzą i bezduszną Cerkwią.

  „Lewiatan” jawi się jako dzieło wręcz prorocze. Mierzy się z propagandą pseudopatriotycznego szaleństwa à la Putin i stanowi encyklopedię prawdziwego życia współczesnej Rosji. Pokazuje, jak państwo, czyli tytułowy biblijny moloch (opisany w „Raju utraconym” Miltona jako szatan), rozkwita na trupie prostego rosyjskiego człowieka

  Nieznający miłosierdzia prawosławny ksiądz zamiast stać po jego stronie, dawać nadzieję, głosi pochwałę władzy, która pochodzi od Boga. Błogosławi bierność i pokorę.

  Andriej Zwiagincew punktuje ten upiorny proceder unieszczęśliwiania maluczkich na przykładzie sporu o niewielką posiadłość położoną na obrzeżach Morza Barentsa, którą upatrzył sobie mer guberni. Osadzoną w gogolowsko-czechowowskiej tradycji gorzką przypowieść o pożeraniu planktonu można nazwać współczesną wersją Hioba, tyle że bez happy endu. Albo kompromitacją mitu odradzającej się religijności Rosji.

  Jakim cudem w kraju cenzury i propagandy powstał tak bezlitośnie krytyczny film? Mało kto pamięta, że do nakręcenia „Lewiatana” zainspirowała Zwiagincewa historia spawacza Marvina Johna Heemeyera z Kolorado, weterana z Wietnamu, któremu rozbudowująca się cementownia starała się odebrać dom.

  Historia była na tyle uniwersalna, że mogłaby się wydarzyć i w Rosji. Ale tu została przyjęta goręcej niż gdzie indziej.

  Twórcom zarzucono w zasadzie wszystkie możliwe grzechy: od szkalowania własnego kraju po rusofobię i zdradę.

  U nas człowiek w taki sposób się nie zachowuje – grzmiał szef resortu [kultury], powtarzając to, na co wszyscy czekali, że „Lewiatan” jest antyrosyjski i powstał na zlecenie służb Zachodu, by podtrzymywać negatywny wizerunek rosyjskiego narodu.

  „Jak można żyć za pieniądze z budżetu i jednocześnie brać udział w oczernianiu rosyjskiej władzy i Cerkwi prawosławnej?” – pytali retorycznie autorzy listu, dając wyraz swojemu oburzeniu. Obraz Zwiagincewa nazwali utworem niskiej próby, gdyż stawia – ich zdaniem – rosyjskie państwo i Cerkiew prawosławną wyłącznie w negatywnym świetle.

  Swoje dołożyła oczywiście również Cerkiew. Duchowni konsekwentnie oskarżali Zwiagincewa o obrazę uczuć religijnych.
 • @Pedant 11:29:07
  W głowie się nie mieści, że antyrosyjska notka bije rekordy popularności na Neonie.

  "Twórcom zarzucono w zasadzie wszystkie możliwe grzechy: od szkalowania własnego kraju po rusofobię i zdradę."
 • @Talbot 14:19:06
  "W głowie się nie mieści, że antyrosyjska notka bije rekordy popularności na Neonie."

  Komydyje lecom syćkie ludziska łoglundać/ czytać ;-DDDDDDDDDD

  Zdziwiony? :-)

  Pozdro!
 • @Pedant 11:29:07
  Zwiagincew nakręcił film antyputinowski a jednak cieszy się wolnością i nadal reżyseruje filmy w Rosji. A przecież Putin powinien go co najmniej od 2014 roku podtruwać.
  A pan Andriej wygląda zdrowo i jest w formie i fizycznej i jako twórca.
 • @Talbot 14:19:06
  Talbot, co za dużo, to niezdrowo. Twoja rusofobia i nawalanie na Putina, widocznie się już ludziom "przejadły".
 • @Jasiek 15:50:07
  No popatrz jak to mądrych i oświeconych poczytać warto!!
  Ło matko świnto!!człowiek sie wreszcie dowiaduje z mądrych wpisów pod artykułem ciekawych rzeczy, których nikt nie wiedział......To w Rosji jest opozycja??filmy antyrządowe mogą kręcić i władze w nich krytykować????w dodatku na kanwie wydzarzeń z imperium dobra USA????jest też tam w tej Rosji korupcja i układy???no niesłychane!!!
  A ja myślalam, że tak tylko bywa w USA, Francji ,Anglii, Niemczech, Polsce itd.A tu masz... w Rosji też!!!
  Jednym słowem Rosja jest zła, bardzo zła i Rosjanie są bardzo źli, oprócz tych którzy popierają demokrację import USA!!!!.Jedynym wyjściem jest ją zająć i wprowdzić dobro, wiarę i tę demokrację!!przy okazji zająć sie gospodarką i zasobami naturalnymi.
  Tak mówi też George Soros, a to wielki wizjoner i filantrop.Wprawdzie został z Rosji wyproszony,wraz ze swoimi fundacjami ale dobro gości w jego serduszku i walczy o ten kraj!Oby żył wiecznie!gdzie ????to już nie piszę!!
  https://youtu.be/LAT7V6ksJh0

  Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a odc .10
  https://youtu.be/JaSxCTVJEKM
 • @trybeus 08:12:39
  Do tego co napisałeś, ciekawe jest czy teraz księża chowają samobójców czy nie? Bo jeszcze parę lat temu nasza koleżanka miała problem z księdzem w sprawie pochówku jej brata, który się powiesił. A że w Polsce ilość samobójstw rośnie z roku na rok, jestem ciekaw czy nadal są problemy z katolickim pogrzebem samobójców?
 • @staszek kieliszek 10:21:54
  Staszku, tak to jest jak się tworzy państwo na grobach. Wielki Manitou powoli, powoli ale się mści.
 • @Jasiek 10:04:31
  Jest taki serial komediowy amerykański zresztą, "Teoria wielkiego podrywu". Jedną z bohaterek jest pracownica koncernu farmaceutycznego. Kupiła swojemu mężowi Rolexa, no i on się jej pyta skąd wzięła pieniądze na ten drogi zegarek a ona na to, że wywołali wirus i zaraz znaleźli na niego lekarstwo, no i duża kasiora wpadła.
  Komedia, jednak tylko w ten sposób można chyba przekazać prawdę amerykańskim obywatelom i nie tylko amerykańskim.
 • @lorenco 17:07:20
  Przepraszam, że się wcinam , ale mogę Ci odpowiedzieć, że chowają !!!Nie wiem czy wszyscy księża , ale osobiście uczestniczyąłm w 2 pogrzebach samobójców!!Jeden to krewny gospodyni od której biorę nabiał ze wsi/ upadek gospodarstwa sadowniczego,długi, kredyt, zajęcie , po załamaniu eksportu, owoce gniły, kredyty rosły........eksport padł z powodu obrony bratniej O-krainy, jeszcze jedna polska ofiara, jedna z wielu zapewne/Gdyby nie tragizm sytuacji można by powiedzieć ,że w obu przypadkach były spokojne, empatyczne, bez cienia potepiana czy osądu!!Było mowa o sposobie w jaki zmarły odszedł z tego świata, ale z prośbą o modlitwę i wsparcie Rodziny!!gdzie indziej nie wiem, obiło mi sie o uszy że ,gdzieś były problemy, widocznie z własnej inicjatywy księdza!!
 • @lorenco 16:36:53
  "A przecież Putin powinien go co najmniej od 2014 roku podtruwać."

  Jakoś dziwnie przyszli mi na myśl Generałowie Zagórski i Rozwadowski....

  Serdeczności
 • @trojanka 16:46:50
  "A ja myślalam, że tak tylko bywa w USA, Francji ,Anglii, Niemczech, Polsce itd."

  ...Polsce itd. ? Ostatnio nawet ksiądz Sowa "wziął udział" w "demokracji" ;-D Tudzież "demokratyczny" "onet z rańca" a wcześniej.... nomen omen ... "Sowa i Przyjaciele" - nowy wymiar taśmy ;-)

  Ale mam brechę!!!! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/551895,tvp-info-nagrania-z-podsluchow-warszawska-restauracja-ks-sowa-mazgaj-tauron-grad.html
 • @lorenco 17:23:28
  "Kupiła swojemu mężowi Rolexa,...."

  Zegarek???? Co jest? Tam też? ;-D

  http://8.s.dziennik.pl/pliki/7130000/7130762-polityczne-memy.jpg
 • @trojanka 16:46:50
  "Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a..."

  Dzięki za link - ciekawi mnie kto jest bardziej czerwony - Stone czy USA....

  Przepraszam, jeśli pytanie wydaje się być impertynenckie, ale co do czerwonej zarazy lubię wręcz sadystycznie dzielić włos na czworo.

  Howgh!
 • @trojanka 17:23:35
  Nigdy się nie wcinasz, no co Ty:)
  Sprawa samobójców: od bakterii, przez rośliny i zwierzęta, każde stworzenie ma niesamowitą wolę życia!
  My, ludzie przecież też. I co się dzieje? Tyle samobójstw! Po co jest państwo? Po to, żeby ściągać z człowieka ostatni grosz a nic w zamian? Nieważne jaki jest ustrój, musi być solidarność społeczna.
  Mój sąsiad, wdowiec, ma najniższą emeryturę, pracował dorywczo to tu to tam aby przeżyć; po 1989 roku jak padały zakłady pracy i fabryki, były zwolnienia hurtowe i róbta co chceta, ludzie całowali po rękach tych co dawali im jakąkolwiek pracę. Teraz już nie chce się o tym pamiętać? A przecież ci "zatrudniacze" nie płacili za pracownika na ZUS, teraz choć nazwano to dosadnie "umowy śmieciowe"
  Powracając do mojego sąsiada, poszedł on do MOPSU po pomoc. Nie może już dorabiać na emeryturze, ponieważ dostał astmy i dodatkowo leki musi kupić. Przyszła do jego mieszkania pani i stwierdziła, że ma za duże mieszkanie jak na jedną osobę (45 metrów kwadratowych) i o zgrozo ma telewizor LED 32 cali!
  Czyli za dobrze mu się powodzi, powinien to sprzedać! Rodzina nie pomaga? Nie, jest samotny, żona zmarła, syn zmarł na zawał serca.
  No to może jakaś dalsza rodzina pomoże?
  To sąsiad powiedział tej paniusi, że woli żebrać na ulicy, niż przechodzić takie upokorzenie i powiedział jej precz!
  Taką to mamy pomoc społeczną w Polsce.
  Czy dziwne, że ludzie w skrajnych sytuacjach popełniają samobójstwa? Dla państwa zwanym polskim, Polak to śmieć.
 • @Jasiek 17:47:22
  Sławek pojechał zarabiać na UPAinę, bo tam są dużo tańsze zegarki:)
  Również Serdeczności:)
 • @lorenco 17:07:20
  "Do tego co napisałeś, ciekawe jest czy teraz księża chowają samobójców czy nie?"

  Samobójstwo jest wielką tragedią. Dla mnie osobiście tworzenie jakichkolwiek problemów z pogrzebem jest w przypadku TAKIEJ tragedii zaprzeczeniem jakichkolwiek wartości humanistycznych. Jeśli dopuszcza się tego osoba duchowna, to... sam nie wiem jak to opisać.
  Wiem, że w tej dziedzinie moja opinia nie jest funta kłaków warta, ale jeśli ktoś jest słaby to trzeba go wspierać, a nie dyskryminować - i to nawet po śmierci, gdzie objawia się cały majestat życia i człowieka...
  A w przypadku samobójstwa także sprzeciwu przeciw doświadczonemu złu. Najmocniejszy sprzeciw.

  To jest ciężki temat. I potrzeba ciężkich dział. A jeśli ci od dział najcięższych się odwracają to już sam nie wiem co pozostaje.
 • @lorenco 18:08:08
  Też mnie to bardzo smuci,zanikły więzi przyjacielskie, rodzinne, ludzie często są pozostawieni sami sobie ze swoimi kłopotami, problemami!!Często z konieczności walki o przetrwanie,pracy cały dzień, itp.
  W " nowym" systemie nie ma miejsca na empatię, ma być wydajnie i "opłacalnie", ekonomicznie, i musi "dać sie zarobić"!!temu kto ma zarobić.Co oczywiście jest normalne,że właściiel firmy musi zarobić , w koncu po to ją prowadzi.... ale sa pewne granice,niewypłacanie miesiącami pensji pracownikom, lub straszenie jak sie upominają że "zatrudnię na twoje miejsce Ukraińca i nie będzie narzekał"!Zysk za wszelką cenę i bez żadnych reguł.

  Ktoś kto sobie nie radzi, nie umie "firmy" założyć, byznesu poprowadzić, choruje..nie spada i zdycha!Całe szczęście , że istnieją jeszcze Polacy -jednostki, które nie przejdą obojętnie obok ludzkiego nieszczęścia, biedy, choroby!!!
 • @lorenco 18:08:08
  "Przyszła do jego mieszkania pani i stwierdziła, że ma za duże mieszkanie jak na jedną osobę (45 metrów kwadratowych) i o zgrozo ma telewizor LED 32 cali!"

  Nie wiem jak tak pierd....nięte osoby mogą gdziekolwiek znaleźć pracę. Ciekawe gdzie ona się uległa? Pewnie w kapuście? Chociaż nie. Kapusta jest w porównaniu z nią dostojna i przezacna...
 • @Jasiek 18:14:17
  Chyba problem jest w tym, że nie ma stabilizacji. Mamy swoje państwo, niby.
  I to niby, czyni różnicę.
  To jest strach, który w każdym z nas siedzi. Już od matki, która przed chwilą urodziła, po emeryta.
  Strach przed tym, że jak zdarzy się coś tragicznego, jak się zadłużysz finansowo, nie będzie znikąd pomocy.
  Silniejsi psychicznie i fizycznie pewnie sobie poradzą.
  Słabsi popełnią samobójstwo.
  Ot taka selekcja naturalna jak w przyrodzie.
  A gdzie humanizm i ludzkie wartości, którym tak politycy i tzw. elyty sobie gęby wycierają?
  Koszmar: a w XXI wieku mieliśmy Marsa zasiedlać!
 • @lorenco 18:36:14
  Pozwolisz, że będę komentował niemal zdanie po zdaniu - nie w duchu polemiki, ale zaprezentowania mojego stanowiska w duchu konstruktywnego dialogu.

  "...że nie ma stabilizacji."

  Tę moim zdaniem zapewniają normy moralne - coś złego zaczęło się dziać już przed wojną - Polakom przyspawano gębę antysemitników gdy zareagowali na szerzenie przez "handlowych" komunizmu, pornografii, niewolnictwa, narkotyków itp aktami przemocy wobec tychże "handlowych". Ale normy zostały poluzowane... Potem "horonszy pokoja" zainstalował nam litwaków... i nastąpił ciąg dalszy :-( ciągnie się do dzisiaj.

  "Mamy swoje państwo, niby..."

  Państwo... dla wielu to tylko aparat przemocy. A to definicja zgoła bolszewicka i z niej wynika wiele patologii. Może i wszystkie. A definicja taka nikomu kto ma polską duszę nie powinna przejść przez gardło/klawiaturę. Bo państwo to... organizacja założona DOBROWOLNIE przez WOLNYCH ludzi dla OCHRONY ich interesów. I ta definicja też ma swoje konsekwencje. Takie, że emeryt (NESTOR) nie musi się martwić o byt własny, a matka (RODZICIELKA) o byt dziecka. Owszem - czują się zobowiązani do dawania przykładu ("czy godnie podałam?") ale to zmartwienie, to co inne niż niepewność bytu. Nie żebym się upierał przy takiej definicji - może ktoś ma lepszą. Niech zaprezentuje, przekona - może podzielę. Ale poprzeczka jest cholernie wysoko. Na poziomie Najjaśniejszej... no mercy - jak mawiają starożytni Hiszpanie z Kaszmiru ;-)

  "zadłużysz finansowo"

  Ufffff.... tu mnie boli. Zapewne wszystkim wiadomo co to lichwa... i wiadomo z kim się kojarzy ;-) Ale jest też "polska lichwa" - nie do spłacenia. Bez litości. Ale honorowa. I - "co za nieszczęście" - dożywotnia :-) Nazywa się "oddaj w dół". I dlatego w Najjaśniejszej słowa "zadłużysz finansowo" to chyba inna nazwa gó...a.
  Ogromna większość brnie w nie "dobrowolnie" nieświadoma tego, czym różni się bogactwo od... zamożności. Ale to właśnie czerwona zaraza zżarła podwalinę pod tę "lichwę" czyli... WŁASNOŚĆ.

  "Silniejsi psychicznie i fizycznie pewnie sobie poradzą."

  Nie ma silniejszych i słabszych - są tylko źle trafieni ;-) I pomyśleć, że to powiedział ktoś żyjący w PRL.
  A prawda jest taka, że jednego zdradzi żona i nie wytrzyma - inny w takim przypadku ożeni się ponownie - tyle razy ile trzeba. I jeszcze będzie się głupio cieszył z "urodzaju". Jednemu wystarczy złorzeczenie, żeby postąpić nierozsądnie, a drugi będzie się sycił karą jaka spotkała złorzeczącego za głupotę... Wedle stawu grobla.

  "Ot taka selekcja naturalna jak w przyrodzie."

  Nie jesteśmy zwierzętami. Ten, kto do takiego stanu ludzi doprowadza, nie jest godzien daru życia. Tak myślę.

  "a w XXI wieku mieliśmy Marsa zasiedlać!"

  Do nadrobienia. Mars to nadmierna małostkowość.
  Ale o tym innym razem, bo żem się nadmiernie rozpisał.
 • @Nibiru 20:19:06
  hmmmmm.... dziękuję za nakierowanie. Ci od ruchomych obrazów mają czasem "wizje" - tytuł więcej niż wymowny w obecnych okolicznościach.

  Ukłony
 • @Jasiek 20:57:24
  Świetnie Jaśku napisałeś.
  Co do lichwy - zawsze znajdują się ludzie, którym imponują koraliki i świecidełka czyli życie "na wysokim poziomie" - zastaw się a postaw się.
  Albo żeby inni zazdrościli.
 • @Nibiru 20:19:06
  Ruszy nowa fala odszkodowań dla rodzin smoleńskich? Wiceszef MON: są podstawy
  Są podstawy prawne, żeby kierować takie wnioski - mówił o kolejnych możliwych odszkodowaniach dla rodzin ofiar smoleńskich wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Powodem mają być wyniki ekshumacji.
  W czasie porannej rozmowy z politykami dziennikarz Radia ZET zapytał wiceszefa MON, czy w związku z wynikami dotychczasowych ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, spodziewa się kolejnych wniosków o odszkodowania dla ich rodzin. - Jak najbardziej - odparł Kownacki.
  Są podstawy, żeby takie wnioski kierować. To naruszenie dóbr osobistych rodzin ofiar
  - oświadczył wiceminister resortu obrony, zaznaczając, że mówi nie tylko z perspektywy prawnika, ale też byłego pełnomocnika części tych osób.
  Całość:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21913129,szykuja-sie-kolejne-odszkodowania-za-smolensk-wiceszef-mon.html?utm_source=nlt&utm_medium=email&utm_campaign=nlt_wiadomosci_112015
  ----------------------------------------------------------
  Za kilka lat pewnie będą trzecie wypłaty odszkodowań smoleńskich, jakiś powód się na pewno znajdzie.
 • @Jasiek 18:14:17
  Jeśli mogę wyrazić swoją opinię. Popełnienie samobójstwa przez osobę zdrową, w pełni świadomą, bez problemów itd ... może być powodem do odmowy pochowania na poświęconym gruncie.

  Ale jeśli ktoś odbiera sobie życie bo nie może znieść bólu czy to emocjonalnego czy fizycznego, choroby lub innych nieszczęść to całkiem co innego.
 • @Pedant 00:50:21
  Opinia, każdy ma prawo do niej, z całym szacunkiem.
  Jednak człowiek zdrowy, w pełni świadomy i bez problemów nie popełnia samobójstwa.
  Poza tym, ksiądz nie lekarz. Chyba, że po spowiedzi człek nie uzyskał rozgrzeszenia i popełnił w związku z tym samobójstwo.
  Sumienie go zagryzło
  I tak możemy gdybać. Jedno jest pewne, że w Polsce samobójstw przybywa a tak nie powinno być!
 • @Wszyscy!
  I dla takich dyskusji tutaj zaglądam.
  Nie wiem od czego zacząć, ale do większości komentarzy chciałbym się ustosunkować. Cóż, przyjdzie mi coś wybrać.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @trojanka 17:23:35
  Przepraszam, że się wcinam , ale mogę Wam opowiedzieć, kogo jest problem pochować.
  Chodzi głównie o małe, wiejskie, często przykościelne cmentarze.
  Pierwszy raz, gdy to nie ksiądz prowadził ceremonię na pogrzebie, nie przykuło to mojej uwagi. Kolejny, gdy Dziadek był chowany, tylko mnie zastanowił. Kiedy Tata mi mówił, że pojmę o co chodzi, gdy będę Go chował, wciąż nie rozumiałem. Pojąłem, gdy chciałem spełnić Jego wole. Nie życzył sobie księdza.
  Wtedy dopiero zrozumiałem. Nie ma cmentarza, gdzieby K.R. nie miał swoich wpływów. W rodzinnej wiosce, Ojciec, tak jak Dziadek, nie miał prawa być pochowany. Rodzina nie dostała pozwolenia na pochówek.
  Mamy w mieście cmentarz, gdzie chowa się wszystkich bez wyjątku, ale już z kaplicy, to rodziny zamawiające pogrzeby bez księdza, nie mają prawa korzystać. Trzeba o to walczyć. I trzeba prosić.
  Nie zamierzam jątrzyć, bo nie o to mi chodzi. Taka wiadomość.

  Tuz z Talii
 • @Pedant 11:29:07
  Żeś mnie kolego (?) zachwycił tym wpisem.
  Nie pozostaje mi nic innego, jak udać się w odmęty Internetu, odszukać i obejrzeć ten film.

  Tuz z Talii
 • @Pedant 00:50:21
  "Popełnienie samobójstwa przez osobę zdrową, w pełni świadomą, bez problemów itd ... może być powodem do odmowy pochowania na poświęconym gruncie."

  Z całym szacunkiem, ale ja w takie cuda nie wierzę bez dowodów. Bo moim zdaniem jeśli osoba zdrowa, w pełni świadoma i bez problemów popełnia samobójstwo, to nie jest to powód do odmowy pogrzebu, ale jest to powód do wszczęcia śledztwa w sprawie... morderstwa.
  Jak się to wykluczy to można mówić o nieszczęśliwym wypadku - ale też wypadałoby to zbadać, czy wszystko się logicznie układa. W końcu chodzi o śmierć człowieka.
  Samobójstwo osoby zdrowej, świadomej i bez problemów... coś tu nie tak. Sam chyba przyznasz?

  Ukłony
 • @Autor i inni
  Poczytałem, szczególnie część dyskusji o pogrzebach.
  I mam pytanie: dlaczego , w mniemaniu komentatorów, tak ważny jest katolicki pochówek?
  Czy człowiek nie może "pójść do raju" bez niego, czy też nie zmartwychwstanie kiedyś tam?

  A może ten pochówek jest dla "krewnych i znajomych", a nie dla zmarłego? Bo Geremek takowy uzyskał w asyście dwóch biskupów; znaczy wejdzie teraz i do katolickiego i żydowskiego nieba?
  O kurcze... to ja tam nie chcę być, nie leży mi to towarzystwo!!!!
 • @Jasiek 03:01:27
  "moim zdaniem jeśli osoba zdrowa, w pełni świadoma i bez problemów popełnia samobójstwo"

  Dwa dowody:

  1 Literatura np: Dostojewski :)

  2 Samobójstwo wśród pogan - Rzymianie, Japończycy, Hindusi, prymitywne plemiona.
 • @lorenco 17:11:06
  Swieta racja.Kiedys bylem w polskim motelu u gorala w Colorado.Sprzataczkami byly Indianki z rezerwatu.Po pracy nie wolno im bylo jechac do miasteczka i lazic po sklepach.Mialy wsiadac do samochodu i jechac prosto do rezerwatu.Jak ich policja zobaczyla w miasteczku to ich radiowozem do rezerwatu odwozili.To bylo jakies 10 lat temu.Te rezerwaty to okropnie wygladaja.Daja im darmowe jedzenie, koce i to wszystko.To Ludzi oducza od pracy , od checi rozwoju.Siedza wiec na pustakach, pala i pija.Jak dachowki z dachu leca to klada na nie stare opony.I o to wlasnie chodzi.
 • @Pedant 09:01:34
  Gdyby nie chodziło o wielką tragedię, to ironicznie napisałbym, że czuję się przytłoczony przykładami.

  Ale dzięki za odpowiedź.

  Ukłony
 • @lorenco 17:07:20
  ...żaden ksiądz nie ma prawa odmówić pochówku samobójcy...nie ma prawa bo nie wie jaki był stan emocjonalny, psychiczny, duchowy człowieka, który targnął się na życie...w przeciwnym wypadku byłby sędzią, a osądzić może tylko Bóg...pozdr
 • @staszek kieliszek 09:06:15
  ...tak samo chcą zrobić w Polsce...Polakom, którzy nie chcą opuścić Polski będą niedługo też robić rezerwaty...kasę już dają (500+), jeszcze tylko czekać na koce:))pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31