Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13901 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Soros: Zrobimy z Europy jedno państwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Soros: Zrobimy z Europy jedno państwo, będę o to walczył do końca życia. “Trzeba pokonać PiS i Fidesz”

 George Soros nie jest chyba zadowolony z działań swych licznych organizacji, skoro usiadł i napisał zagrzewający do walki o wspólną Europę tekst. Jego tytuł „Bój o wspólną Europę!” już na wstępie wskazuje cel, który przyświeca wszelkim działaniom tego pana.

Niezrażony tym, że mimo zniszczenia ekonomicznego kilku co najmniej państw europejskich, wciąż nie zbudował superpaństwa swoich marzeń, usiłuje zmobilizować do radykalniejszych działań zwolenników swej wizji Nowej Europy.

Tekst jest, już bez żadnych niuansów, zapowiedzią walki Sorosa (do końca życia), dla stworzenia super państwa, które różnymi ścieżkami, ale dojdzie w końcu do wspólnej waluty i ideologii. Soros pisze wprost: “Spore nadzieje wiążę również ze spontanicznymi oddolnymi inicjatywami, które pojawiają się w Europie (większość z nich jest dziełem młodych ludzi). Mam na myśli “Pulse of Europe” (Puls Europy), który został powołany w listopadzie ubiegłego roku we Frankfurcie nad Menem, a który objął swoim zasięgiem około 120 europejskich miast, jak również brytyjski ruch “Best for Britain” oraz opór wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce i Fideszu na Węgrzech, którym kieruje premier Viktor Orbán.”

Czy trzeba jaśniej? Jakie teraz argumenty pozostały tym, którzy od lat wyśmiewają, jako spiskowe teorie dziejów, ostrzeżenia przed działaniami z zewnątrz, mającymi „ustawić” polską scenę polityczną według wskazówek pana Sorosa. Człowieka, który podziwia „odwagę Węgrów, którzy odrzucają kłamstwa i skorumpowanie cechujące rządy Orbána” i mającego nadzieję, że „działania europejskich instytucji wobec zagrożeń płynących z Polski i Węgier przyniosą oczekiwany skutek”. Wszystko to z jednoczesnym twierdzeniem, że „wartości demokratyczne nie mogą zostać być narzucane z zewnątrz, ale wypracowane oddolnie” – byle za moje pieniądze – nie zostało powiedziane, ale wybrzmiało trochę wcześniej.

Za: NewsWeb.pl

Link: //newsweb.pl/2017/06/09/soros-zrobimy-z-europy-jedno-panstwo-bede-o-to-walczyl-do-konca-zycia-trzeba-pokonac-pis-i-fidesz/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedy ten typ nas opuści? Czyżby nawet sam Belzebub go sobie nie życzy w piekle?

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Rewolucje finansowane przez Georga Sorosa w 2 minuty .
  https://youtu.be/WmVo5ow0o3M
 • George Soros- od konfiskowania mienia żydów do miliardera bankrutującego kraje.
  Po latach odkopano zapomniany wywiad z miliarderem Georgem Sorosem w którym opowiada jak bez skrupułów konfiskował majątki żydowskie w 1944 roku w Budapeszcie, jak omija regulacje lobbując jednocześnie za nimi i jak bezwzględnie bankrutuje całe kraje. Jest to istotny obraz przedstawiający typowy kliniczny przypadek psychopaty, który ociera się o schizofrenię by usprawiedliwić swoje bezwzględne działania.

  W ostatnich latach Soros był odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie, potężną migrację do Europy, cenzurowanie internetu, sponsorowanie ruchów komunistycznych i ciągłych zamieszek na tle rasowym w Stanach Zjednoczonych oraz manipulacje wyborami w USA. Coraz wyraźniej również widać, iż jego globalne działania destabilizują każdy w miarę niezależny rząd narodowy na świecie, kosztem rozwoju globalizacji i globalnego "otwartego" społeczeństwa.

  https://youtu.be/0TswGyyaagc

  Wyświetl źródłoWskazówka: aby szybko znaleźć wyszukiwane hasło na stronie, naciśnij Ctrl+F lub ⌘-F (Mac) i użyj paska wyszukiwania.
  Prison Planet

  Strona głównaPolitykaEkonomiaNauka i technologiaMultimediaGlobalne trendyRadio i TVKulturaKontakt

  Szukaj w prisonplanet.pl

  George Soros- od konfiskowania mienia żydów do miliardera bankrutującego kraje.
  PrisonPlanet.pl
  Polska
  2016-11-18
  Polityka Po latach odkopano zapomniany wywiad z miliarderem Georgem Sorosem w którym opowiada jak bez skrupułów konfiskował majątki żydowskie w 1944 roku w Budapeszcie, jak omija regulacje lobbując jednocześnie za nimi i jak bezwzględnie bankrutuje całe kraje. Jest to istotny obraz przedstawiający typowy kliniczny przypadek psychopaty, który ociera się o schizofrenię by usprawiedliwić swoje bezwzględne działania.

  W ostatnich latach Soros był odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie, potężną migrację do Europy, cenzurowanie internetu, sponsorowanie ruchów komunistycznych i ciągłych zamieszek na tle rasowym w Stanach Zjednoczonych oraz manipulacje wyborami w USA. Coraz wyraźniej również widać, iż jego globalne działania destabilizują każdy w miarę niezależny rząd narodowy na świecie, kosztem rozwoju globalizacji i globalnego "otwartego" społeczeństwa.  TRANSKRYPT:
  Wstęp: Ze wszystkich tytanów i filantropów finansowych XX wieku, żaden nie jest bardziej złożony czy tajemniczy niż George Soros. Podobnie jak Carnegie, J.P. Morgan, Rockefeller, zgromadził miliardy przez bezwzględne biznesowe decyzje by następnie rozdać część swojej fortuny promując swoją prywatną filozofię. Może on zmieniać ruchy na rynkach finansowych jedynie wyrażając opinie, destabilizować rządy kupując lub sprzedając ich walutę. Również w ostatnim roku przeznaczył więcej pomocy dla ludzi w Rosji niż rząd Stanów Zjednoczonych. Ale teraz George Soros martwi się. Wydaje mu się, że globalna ekonomia się rozpada i że świat powinien być chroniony przed takimi ludźmi jak George Soros.

  George Soros: Możemy teraz myśleć, że wszystko jest w porządku. Faktem jest to, że system jest zrujnowany i wymaga naprawy.
  Prowadzący: To o co prosisz to jakąś formę regulacji, które pozwolą na ochronę świata przed tobą.
  GS: No cóż ja jestem graczem i uważam, że wszyscy gracze powinni być regulowani. Muszą istnieć zasady gry.

  VO: Obecnie jego fundusz hedgingowy Quantum Group zarządza na całym świecie 14 miliardami dolarów bogatych inwestorów każdego dnia, szukając profitów i nie odpowiadając przed nikim. Soros potężnie obstawiał całe kraje i ekonomie. W zeszłym roku gdy byliśmy świadkami pęknięć w hossie azjatyckiej zaczął on sprzedawać walutę Tajlandii. Traderzy w Hong Kongu podążyli za nim wywołując kryzys finansowy kierując większość Azji w kierunku depresji.

  Pro: W ostatnich latach byłeś obwiniany za finansową zapaść Tajlandii, Malezji, Indonezji, Japonii i Rosji.

  GS: Wszystkie powyżej? (śmiech)

  Pro: Czy jesteś tak wpływowy?

  GS: Nie, myślę, że istnieje duże nieporozumienie.

  Pro: Premier Malezji powiedział, że region przez 40 lat próbował zbudować swoją ekonomię i nagle pojawił się taki kretyn jak Soros z dużymi pieniędzmi i to zakończył. On nazwał ciebie kryminalistą.

  GS: Dla niego jest łatwym obwiniać zewnętrzne siły, niż przyznać, że oni źle zarządzali swoją ekonomią i walutą. Francuski minister finansów mówił o wieszaniu spekulatorów na latarniach.

  VO: Soros twierdzi, że waluty azjatyckie i tak by upadły nawet gdyby on nie był na rynku. Były one przewartościowane. Mówi, że ludzie za nim podążają bo odniósł takie sukcesy.

  GS: Można mnie obwinić za wszystko. Ja jestem tu przede wszystkim by zarabiać pieniądze. Nie mogę patrzeć i nie patrzę na konsekwencje społeczne tego co robię.

  Jim Grant: Ten człowiek jest łupieżcą pierwszej klasy.

  VO: Jim Grant jest wydawcą Grants Interest Rate Observer, i jednym z najbardziej poważanych analityków. Nigdy nie znużył się obserwowaniem działań Sorosa, po części ze względu na jego duże zakłady na giełdzie.

  JG: Ludzie z którymi pracował zawsze dziwi się jego tupetem i wspieraniem swoich decyzji ogromnymi sumami pieniędzy, które wysysają krew z normalnych ludzi.

  VO: Jak inwestowanie 2 miliardów dolarów w Rosji. Gdy w sierpniu rosyjski rynek zaczął załamywać się Soros był pojedynczym największym inwestorem. Zadzwonił do Skarbu Państwa USA i poprosił Wujka Sama o 7 miliardów dolarów aby podtrzymać rubla. Gdy amerykańscy urzędnicy nie interweniowali, Soros napisał do gazety Financial Times of London mówiąc, że rosyjska waluta powinna być zdewaluowana o 25%. Kilka słów Sorosa spowodowało wyprzedaż, która doprowadziła do krachu.

  Pro: Jak to jest wydać taki komunikat, który miał takie poważne konsekwencje? Mi to wygląda na to, że w wielu sytuacjach możesz obstawiać pozycje przeciwko walutom i cały kraj się rozpada.

  GS: Jest to wielka odpowiedzialność. I jest to również doświadczenie pokory, ponieważ w zasadzie chcę zrobić dobrze, i czasami to co robię ma niezamierzone negatywne konsekwencje, tak jak to miało miejsce w Rosji.

  Pro: W środku G. Sorosa mamy ukrytą sprzeczność.

  GS: Jaką?

  Pro: Z jednej strony jesteś kapitalistą, który nie dba o społeczne konsekwencje swoich czynów, a z drugiej strony jesteś filantropem, który dba tylko o społeczne konsekwencje. Jak łączysz te sprzeczności?

  GS: Trzeba zrozumieć, że jako konkurent muszę konkurować by istnieć, a jako człowiek przejmuję się sprawami społeczeństwa w którym żyję.

  Pro: Z jakim G. Sorosem teraz rozmawiam - z niemoralnym G. S. czy moralnym G.S?

  GS: To jest jedna osoba. To jedna osoba, która w tym samym czasie zaangażowana jest w niemoralne działania a przez resztę czasu stara się być moralną.

  VO: Aby zrozumieć złożoność i sprzeczności jego osobowości trzeba wrócić do samego początku. Do Budapesztu, gdzie G. Soros urodził się 68 lat temu w bogatej, dobrze wyedukowanej, żydowskiej rodzinie.

  Pro. Kiedy Naziści okupowali Budapeszt w 1944 r. ojciec G. Sorosa był wziętym adwokatem, który żył na wyspie na Dunaju. Ale wiedząc, że nadchodzą problemy dla żydów postanowił rozdzielić swoją rodzinę. Kupił im podrobione dokumenty i przekupił urzędnika rządowego by wziął 14 letniego G. Sorosa do siebie i przysiągł, że to jest jego chrześniak. Ale przetrwanie miało wysoką cenę. Podczas gdy setki tysięcy węgierskich żydów było wysyłanych do obozów, G. Soros pomagał swojemu podstawionemu ojcu w akcjach konfiskaty żydowskiego mienia.

  VO: To są zdjęcia z 1944 r. z tego co się stało z przyjaciółmi i sąsiadami G. Sorosa.

  Pro: Jesteś Węgierskim żydem, który uciekł przed holokaustem udając chrześcijanina i widziałeś wielu wysłanych do obozów śmierci?

  GS: Tak, miałem 14 lat. I muszę powiedzieć, że to było miejsce gdzie uformował się mój charakter.

  Pro: W jakim sensie?

  GS: Że trzeba myśleć z wyprzedzeniem, zrozumieć i antycypować wydarzenia. Kiedy się jest w zagrożeniu, to było wielkie zagrożenie zła, to było bardzo personalne przeżycie zła.

  Pro: Jak rozumiem chodziłeś ze swoim opiekunem, który przysiągł, że byłeś jego adoptowanym chrześniakiem?

  GS: Tak.

  Pro: I pomagałeś mu w konfiskowaniu mienia żydów?

  GS: Zgadza się.

  Pro: To brzmi jak doświadczenie, które wielu by wysłało do psychologa na lata. Czy to było trudne?

  GS: Kompletnie nie. Kompletnie nie. Może jako dziecko nie widzisz związku. Ale nie było problemu.

  Pro: Nie miałeś poczucia winy?

  GS: Nie

  Pro: Dla przykładu, że jesteś żydem i widzisz, że ci ludzie wyjeżdżają i mogłeś też tam być.

  GS: Cóż mogłem być po drugiej stronie, mogłem być zabrany, ale nie miałem poczucia, że tam powinienem być. To było, prawdę mówiąc, to zabawne, jak na rynku finansowym, że jak mnie by tam nie było, oczywiście ja tego nie robiłem, ale ktoś inny i tak by to zrobił. Czy tam byłem czy nie - a byłem tylko obserwatorem - to i tak zabrano by własność. Ja nie miałem żadnej roli w zabieraniu własności. Więc nie mam poczucia winy.

  Pro: Czy jesteś osobą religijną?

  GS: Nie.

  Pro: Wierzysz w Boga?

  GS: NIe.

  VO: Soros powiedział nam, że Bóg został stworzony przez człowieka a nie odwrotnie i przez to może on rozwiązać problemy niedoskonałego świata.

  […]

  Pro: Dlaczego Amerykanie nie mogą inwestować w funduszu Quantum? To jest zagraniczny fundusz. Dlaczego?

  GS: Ponieważ nie jest zarejestrowany w Securities and Exchange Commission.

  Pro: Czyli nie jesteście licencjonowani by robić interesy w USA?

  GS: Tak. Ponieważ nie jesteśmy zarejestrowany w Securities and Exchange Commission. Uważamy, że jest nam wygodniej by operować bez niej.

  Pro: Czyli by w jakiś sposób uciec przed regulacjami?

  GS: Zgadza się.

  Pro: Ale mówił Pan o potrzebie regulacji?

  GS: Tak, jakiekolwiek regulacje będą wprowadzone my będziemy się do tego wszystkiego stosować (śmiech).

  [...]

  Pro: Jeden z twoich menadżerów powiedział, że George naprawdę myśli, że jest bogiem.

  GS: Jeśli myślisz, że jesteś bogiem i idziesz na rynki kapitałowe to musisz zostać bankrutem. Więc fakt, że nie jestem bankrutem pokazuje, że nie wierzę, iż jestem bogiem.

  KONIEC TRANSKRYPTU

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/george_soros_od,p1671839448

  ===============================
  I od takiego "człowieka" zależą miliony ludzkich istnień!!
 • George Soros finansuje placówki aborcyjne i „czarne marsze” w USA. Wydał na to ćwierć MILIARDA dolarów!
  http://swiato-podglad.pl/zagrozenia/george-soros-finansuje-placowki-aborcyjne-i-czarne-marsze-w-usa-wydal-na-to-cwierc-miliarda-dolarow
 • @trojanka 19:59:37
  Ten diabeł w ludzkiej skórze ma swoich współpracowników na całym świecie nie tylko wśród funkcjonariuszy ale wśród najwyzszych urzędów państwowych.
  Gdybyś w 1990 roku miał 100 tysięcy dolarów lub chociaż kilka tysięcy zarobione za granicą, to mógłbyś ustawić się na całe życie. I to zupełnie legalnie.

  Za całą akcje płacił budżet państwa. W sumie wydał kilkanaście miliardów dolarów. Tak zarządzał kasą Leszek Balcerowicz…  Jak przygotowali gospodarkę pod olbrzymie oszustwo?  Etap ograbiania finansów publicznych przebiegał w kilku etapach.

  Wywołanie hiperinflacji.
  Wysłannicy międzynarodowej finansjery: Soros, Lipton, Sachs rękami generała Jaruzelskiego i premiera Rakowskiego uwolnili ceny produktów. Wzrosły wielokrotnie powodując hiperinflacje na poziomie 251% (sierpień 1989). Kolejną rundę uwolnienia cen przeprowadzili 1 stycznia 1990 roku rękami marionetki – Leszka Balcerowicza. Inflacja osiągnęła 585%.
  http://www.polishclub.org/2015/06/23/robert-brzoza-jak-wywieziono-z-polski-kilkanascie-miliardow-dolarow/
 • .
  ///Czy trzeba jaśniej?///

  Trzeba.Są kwestie których nie łapie.Ten Soros niby jest niedobry,niby jest przeciw PIS-owi to dlaczego dwaj tutejsi fani PIS,Husky i Talbot co rusz opierają się na dziennikarzu który żyje z funduszy Sorosa.A nawet,jak sam powiada,jest z tego dumny.

  taki zarzut postawił niemiecki dziennikarz polskiemu dziennikarzowi Zygmuntowi Dzięciołowskiemu i usłyszał co usłyszał.
  (od 56 minuty)
  https://www.youtube.com/watch?v=LgRdPzUkTcQ
 • @lorenco 20:09:11
  Soros Finansuje Niebiałą Inwazję – Węgierski Burmistrz
  George Soros i jego Fundacje Otwartych Społeczeństw [OSF] są jedną z grup aktywnie sponsorujących nielegalną imigrację do Europy, powiedział słynny węgierski burmistrz miasta Asotthalom, Laszlo Toroczkai.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/soros-finansuje-niebiala-inwazje-wegierski-burmistrz-2016-02
 • @ikulalibal 20:09:18
  Daj 1 (słownie jeden) przykład
 • @ Autor
  Też chciałbym być zamożny, ale za Chiny nie chciałbym robić zamętu ludziom w głowach i niszczyć kraje - to chyba jakiś psychol...

  5*
 • Według raportu węgierskich służb specjalnych, George Soros manipuluje opinią publiczną na Węgrzech – powiedział János Lázár, sze
  http://kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/tajny-raport-wegierskich-sluzb-dowodzi-ze-soros-stoi-za-proimigranckim-lobby

  Nie ma żadnych proimigranckich, przychylnych opozycji organizacji, które nie byłyby finansowane przez Sorosa”– powiedział Lazar. Wcześniej stwierdził, że kontrowersyjny miliarder to wpływowy poplecznik amerykańskiej Partii demokratyczne i Clintonów, który „zrobi miejsce dla swoich poglądów za wszelką cenę”.

  Dodał, że zapewne Soros wkrótce podejmie działania przeciwko rządowi Viktora Orbana, którego miliarder nazwał niegdyś swoim „najniebezpieczniejszym europejskim wrogiem”.

  Lazar, pytany o dowody na potwierdzenie swoich tez stwierdził, że dzięki pieniądzom od Sorosa, organizacje obywatelskie na Węgrzech zyskały nieproporcjonalnie duże wpływy w stosunku do ich rzeczywistej siły. Dodał, że to miliarder stoi za głosami lewicowej opozycji ws. kryzysu migracyjnego.

  Lazar dodał, że w tej sprawie istnieją dowody zebrane przez służby specjalne, jednak „to nie jest domena publiczna”.

  II.http://kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/soros-ue-powinna-przyjmowac-co-najmniej-milion-uchodzcow-rocznie


  Zasadniczym punktem planu Sorosa jest stwierdzenie, że „Unia Europejska powinna przyjmować w najbliższej przyszłości przynajmniej milion uchodźców rocznie”. Ich rozmieszczenie powinno być zgodne z warunkami wynegocjowanymi na ostatnim szczycie w Brukseli.

  Ponadto, „UE powinna zapewnić 15 000 euro na każdego uchodźcę przez dwa lata, aby opłacić koszty mieszkania, opieki medycznej i edukacji”.Potrzebne środki miałyby pochodzić z emisji długoterminowych obligacje, korzystając dużą zdolność kredytową na poziomie AAA. „Miałoby to dodatkową korzyść w postaci uzasadnionego stymulowania fiskalnego europejskiej gospodarki”– twierdzi Soros. Koszt pomocy migrantom szacuje na 20 mld euro rocznie.

  UE powinna także zapewnić pomoc finansową Libanowi, Jordanii i Turcji, które przyjęły 4 miliony uchodźców. W sumie skalę potrzebnych wydatków na ten cel Soros szacuje na 8-10 mld euro. Namawia również do utworzenia europejskiej agencji migracyjnej.

  Pozostałe punkty to: przewiezienie uchodźców przebywających w Grecji i Włoszech do krajów ich docelowego rozlokowania, „umiędzynarodowienie” problemu poprzez przyjęcie globalnych standardów bazujących na rozwiązaniach przyjętych w UE oraz zmobilizowanie sektora pozarządowego (organizacji, kościołów i firm) do zaangażowania się w rozwiązanie problemu.

  George Soros znany jest z używania swoich pieniędzy do wpływania na procesy społeczno-polityczne w różnych krajach świata. Jest jednym z największych światowych, prywatnych sponsorów organizacji pozarządowych i partii o charakterze liberalnym.

  Bankier.pl/ Kresy.pl
 • @ikulalibal 20:09:18
  Bo to tak jest: my jesteśmy jawnymi ruskimi agentami a oni są ukrytymi agentami ruskimi.
  My piszemy, żeby propagandę zrównoważyć. żeby Polacy zdani na oficjalne mendia poznali też drugą stronę medalu a oni napieprzają na Rosję i Putina w celu aby niby obrzydzić. Ponieważ Polak przekorny jest, to obrzydzanie przynosi odwrotny skutek. No i to cała tajemnica:)
  Co do Dzięciołowskiego i innych takich występujących w rosyjskich programach tv, mają oni za zadanie kompromitować Polskę w oczach Rosjan.
 • Niemiecka niezależna telewizja: George Soros splądrował Polskę i inne kraje postkomunistyczne.
  Telewizja podaje, że Soros z pomocą swoich wielkich pieniędzy, wchodzi z butami w procesy demokratyczne krajów postkomunistycznych w tym w wielkim stopniu wpływał i wpływa na wydarzenia w Polsce.

  – W tej sposób zbudował – zwłaszcza przez jego własny kartel medialny – obraz rzekomego filantropa i sponsora demokratycznego rozwoju – słyszymy.
  za wirtualnapolonia:
  Z drugiej strony działania Sorosa doprowadzają do sytuacji zbliżonej do wojny domowej. I spójrzmy co obecnie dzieje się w Polsce. Jak wiemy fundacje, które wspiera Soros, pomagają w działalności Komitetu Obrony Demokracji, co wywołuje wiele napięć i kłótni w społeczeństwie…
  Dostał Order Orła Białego od Komorowskiego!!!
  https://i1.wp.com/www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/48/1159/1/n450636222.jpg

  https://youtu.be/_vUL0t1CW8Y
 • Zdelegalizować w Polsce działalność wszystkich fundacji G.Sorosa (np. Refugees Welcome Polska, Hejt Stop, Fundacja Batorego itd.
  http://petitiongo.org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun

  http://petitiongo.org/image/jpgqcrbqsnw/760/452/fit/original/96/jpeg/
 • Długie ręce Sorosa sięgają do Polski
  http://gazetabaltycka.pl/promowane/dlugie-rece-sorosa-siegaja-do-polski

  Fragment art. całośc na stronie jw.:
  Solidne wsparcie dla fundacji

  Fundacja im. Stefana Batorego powstała w 1987 w Nowym Jorku. Jej fundatorem jest George Soros. Na początku była finansowana głównie poprzez Open Society Institute (prywatna fundacja założona przez George’a Sorosa) i Ford Foundation. Fundacja Batorego funkcjonowała także dzięki anonimowym darczyńcom, którzy przekazali jej akcje spółki Agora S.A.

  Obecnie struktura finansowania fundacji jest nieco inna niż pierwotnie i główny ciężar jej finansowania przejęły podmioty związane z Unią Europejską np. Biuro Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego działające w Brukseli.

  Wśród istotnych podmiotów wspierających Fundację Batorego na przestrzeni lat znalazły się m.in.:

  Agora S.A.,
  Fundacja Agory,
  Agora Holding Sp. z o.o.,
  Grupa Pracuj S.A.,
  Bank światowy Warszawa
  Deutsche Bank Polska S.A.,
  Commercial Union Polska sp. z o.o.,
  Unia Europejska,
  Nestlé Polska,
  Axel Springer Polska,
  Bank Handlowy
  i inne.
  Ciekawostką jest to, że fundację wspiera także Fundusz na rzecz Fundacji Batorego działający w Waszyngtonie…

  W 2014 roku łączna suma darowizn dla fundacji przekroczyła 60 mln zł.

  Politycy w radzie

  Wśród członków zarządu fundacji są m.in. Aleksander Smolar, Klaus Bachmann, Nathalie Bolgert, Mirosław Czech, Irena Herbst, Szymon Gutkowski, Karolina Wigura, Andrzej Ziabicki.

  Bardzo ciekawie wygląda skład Rady Fundacji, w którym znaleźli się m.in. politycy i byli politycy.
  Przewodniczącym rady jest Marcin Król.

  Pozostali członkowie Rady Fundacji:

  Jan Krzysztof Bielecki – były premier RP, jeden z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, był członekiem Unii Wolności, 9 marca 2010 został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
  Bogdan Borusewicz – były Marszałek Senatu RP, 2013 objął funkcję wiceprzewodniczącego PO
  Agnieszka Holland – reżyserka, scenarzystka, została członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.
  Olga Krzyżanowska – polityk, posłanka na Sejm X, I, II i III kadencji, wicemarszałek Sejmu X i II kadencji, senator V kadencji. Była członkinią komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i w 2015.
  Helena Łuczywo – współzałożycielka Gazety Wyborczej
  Andrzej Olechowski – jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, były minister finansów oraz były minister spraw zagranicznych.
  Andrzej Rapaczyński – wykładowca amerykańskiego prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Uczeń i wieloletni przyjaciel Leszka Kołakowskiego. Doradca rządu Polski i Federacji Rosyjskiej przy tworzeniu projektów konstytucji i prywatyzacji. Mąż Wandy Rapaczyńskiej.
  Henryk Woźniakowski – wydawca, brat Róży Thun – europarlamentarzystki Platformy Obywatelskiej.
 • @trojanka 20:58:43
  Tu Trojanka podała petycję do podpisania w sprawie delegalizacji fundacji Sorosa w Polsce.
  Kto za delegalizacją , niech podpisze:

  http://petitiongo.org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun
 • @Husky 20:28:58
  Ty tu nierób za trefnisia . http://www.pch24.pl/lista-226-zaufanych-eurodeputowanych-sorosa--wsrod-nich-szesc-osob-z-polski,45400,i.html
 • @Autor
  "Tekst jest, już bez żadnych niuansów, zapowiedzią walki Sorosa (do końca życia), dla stworzenia super państwa, które różnymi ścieżkami, ale dojdzie w końcu do wspólnej waluty i ideologii". -

  --- Ile to już bzdur napisał i powiedział Soros.
  Myślę, że idzie mu o mieszanie ludziom w głowach. Trudno mi sobie wyobrazić takie super państwo, które powstałoby w wyniku inicjatyw oddolnych.
 • @zygmuntbialas 22:21:49
  Soros , pies jebał tego k...sa . Ave. https://gloria.tv/article/j67w9joJN1YV1g1EHuZMPqQj8
 • @Repsol 22:12:06
  PIS-owcy to trefnisie bo nie ma na liście ani jednego
  pzdr.
 • @zygmuntbialas 22:21:49
  Tak, jego fundacje, może nawet nie jego bo może on jest raczej twarzą tego wszystkiego a mocodawców zapewne jest wielu i to z najwyzszych półek "demokratycznych", zatem jego fundacje mają mieszać ludziom w głowach. Różne kwiatowe i kolorowe rewolucje są tego przykładem.
 • @Husky 22:36:58
  Głupol jesteś . :) https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3583-dlaczego-rzad-nie-naglasnia-przestepstw-z-udzialem-po-dlaczego-ludzie-sorosa-swobodnie-dzialaja-w-polsce
 • @Husky 22:36:58
  :))) http://www.polishclub.org/2013/07/06/czlowiek-sorosa-ze-stajni-geremka-kandydatem-pis-na-prezydenta/
 • @Repsol 22:56:03
  Jak napisał wyżej Zygmunt, POPIS ma za zadanie mieszać ludziom w głowach.
 • @Repsol 23:00:42
  Znam to
  W ktorej parti takich nie ma
 • @Repsol 22:27:02
  Witam Cię :)
 • Staniszkis o postawie rządu: To wielki błąd. Czuję się upokorzona całą tą sytuacją
  Dotyczy: Staniszkis o postawie rządu: To wielki błąd. Czuję się upokorzona całą tą sytuacją
  Komentarze (2 392)

  ~jan1 : To zdumiewajace ze osobnicy tak niskim poziomie wiedzy i rozmienia swiata jak ta pani ,,profesor,, maja jeszcze tupet by wypowiadac sie o sprawach dotyczacych calego spoleczenstwa moze by tak ta ,,wyrocznia warszawska, przeczytala art ,,Potworna przyszłość, którą obiecuje nam handełes Attali,, na stronie neon24pl autorstwa Ram wtedy moze przerazi sie ogromem swej ignoracji i zamilknie na wieki. A wszyskim zblizonym w poglaach do tej pani nieuka polecam chocby wszystkie art autora RAM. moze wstzas wiedzy rozswietl pogmatwane umysly takich osobnikow zwiń

  Z onetu dzis - ktos w prosty sposob poszerza dostep do informacji i jednoczesnie prmuje neon24pl- gdyby tak robilo wiecej osob spoleczenstwo bylo by bardziej swiadome i tym samym klamstwo niemialo by takiej sily przebicia i dominacji...
 • Przecież ta gęba, samą swoją fizjonomią mówi, że żydostwo to piekło !
  Poniżej daję namiar na artykuł z gajówki, fakty oczywiste ale podane w piękny sposób, czy odpowiedzią Polski i Polaków musi być bezsilność, kto ma nas w końcu "oświecić", bo w tym pomagdalenkowym szambie widać tylko same odstające uszy i krzywo_nosy ?
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/13/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni-polska-1939-1945-i-1989-2012/
 • O tym jak Rockefeller, Soros i Jaruzelski obalili komunę w Polsce
  CzarnaLimuzyna http://www.ekspedyt.org/2017/02/15/o-tym-jak-rockefeller-soros-i-jaruzelski-obalili-komune-w-polsce/
  Wymądrzający się na tematy polityczne Polacy, nie znają na ogół kulis najnowszej historii Polski. Z tego właśnie powodu powiedzenie „zła historia jest matką złej polityki” jest wciąż boleśnie aktualne.

  Wszystkie kluczowe decyzje polityczne i ekonomiczne zostały podjęte bez udziału Polaków w latach 1985 -1988, a więc na długo przed słynnym i fikcyjnym obaleniem komuny w 1989 roku.

  1985 – decyzja o rozpoczęciu pierestrojki w ZSRR i o „obaleniu komuny” w Polsce

  „W trzeciej fazie przemian zostanie uformowany rząd w Polsce. Koalicyjny. Skupiający przedstawicieli partii komunistycznej, reaktywowanej „Solidarności” i Kościoła… W tym rządzie mogłoby się znaleźć kilku tzw. liberałów”. /A. Golicyn, 1985/.

  Po przegranej zimnej wojnie, po spotkaniu Reagana z Gorbaczowem w 1986 roku w Reykjaviku, od „obalenia komunizmu” we Wschodniej Europie nie było już odwrotu…  1985 – początki fundacji Rockefellera w Polsce

  Rok 1985 jest kluczowy także z tego powodu, że właśnie wtedy Michaił Gorbaczow podjął decyzję o Pieriestrojce (ros. перестройка – przebudowa). Otrzymawszy od Moskwy carte blanche, generał Jaruzelski mógł swobodnie rozmawiać z w cztery oczy z Davidem Rockefellerem podczas wizyty w USA 25 września 1985.

  Zwolennicy teorii spiskowej twierdzą, że właśnie wówczas wmurowano kamień węgielny w fundament procesu stopniowej aneksji polskiej gospodarki przez kapitał powiązany z międzynarodowymi aktywami. Aktualnie większość kapitału bankowego, handlowego, produkcyjnego w Polsce należy do banksterów i wielkich korporacji.

  1988 – powstanie spółek nomenklaturowych

  „Typowa spółka nomenklaturowa monopolizowała zaopatrzenie przedsiębiorstwa państwowego w surowce, materiały i energię, a także – sprzedaż wyrobów gotowych, przechwytując tym sposobem od obu stron cały zysk przedsiębiorstwa. Ułatwiał to fakt, że dyrektor przedsiębiorstwa mógł zawierać z samym sobą, jako prezesem spółki nomenklaturowej, odpowiednie umowy.

  W ten sposób nomenklatura, w ramach przygotowań do powitania nowego ustroju, przeprowadzała „pierwotną akumulację kapitału”, która mogła dokonać się wyłącznie przez rozkradanie majątku państwowego, bo innego w zasadzie nie było”. /Prof. Jacek Tittenbrun, Bezdroża polskiej prywatyzacji/

  1988 – dwie fale spontanicznych strajków w Polsce

  Z misją ugaszenia robotniczych protestów w teren został wysłany TW „Bolek”. Zgodnie z ustalonym scenariuszem, komunizm powinien zostać obalony przez „bohaterów” (tajnych i jawnych współpracowników reżimu) w ramach szykowanych na 1989 rok wydarzeń.  1988 – zgoda na rejestrację fundacji Sorosa – awangardy nowego porządku w Polsce

  Fundacja Sorosa aż do dzisiaj działa na rzecz tzw. społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego, co w tłumaczeniu z lewackiej nowomowy brzmi: społeczeństwa bezbronnego i ogłupionego. Prezesem „polskiego” zarządu fundacji jest Aleksander Smolar, syn przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, Grzegorza Smolara i Walentyny Najdus, wieloletni członek partii komunistycznej. Przewodniczącym rady fundacji jest Marcin Król, który o Polsce mówił tak:

  (problem tkwi – przypis red.) Przede wszystkim w tym, że nie ma czegoś takiego jak Polska. Można powiedzieć, że istnieje Polska jako państwo, forma prawnego stowarzyszenia grupy osób, którzy określili siebie jako obywatele kraju o nazwie Rzeczpospolita Polska. To jedyny realny byt, cała reszta to abstrakcja. (…) tak naprawdę twór, który określamy mianem „Polska”, jest tylko wyobrażeniem. To nie jest twór rzeczywisty, gdyż wyobraża go sobie tylko pewna grupa ludzi. W gruncie rzeczy nikt nie ma prawa rościć sobie prawa do tego, by twierdzić, że jego wyobrażenie jest właściwe, jedynie słuszne. Każdy ma prawo do własnego wyobrażenia – i każde wyobrażenie jest subiektywne. / Nie ma czegoś takiego jak Polska. To tylko wyobrażenie/
  1988 – Ustawa Wilczka wprowadzająca kapitalizm na czas określony, czyli do momentu pełnego uwłaszczenia się komunistów – powstanie kapitalizmu kompradorskiego

  Ustawa Wilczka, z dnia 23 grudnia 1988 r., wprowadzająca kapitalizm w Polsce, funkcjonowała w pierwotnym brzmieniu tylko do czasu uwłaszczenia komunistów, czyli zbudowania kasty kapitalistów typu kompradorskiego oraz do czasu wrogiego przejęcia polskich przedsiębiorstw. Ustawę wielokrotnie znowelizowano (40 zmian). Pierwsza nowelizacja nastąpiła już w kwietniu 1990 r. Większość zmian ograniczyła wolność gospodarczą.

  A jak wyglądał polityczny teatrzyk dla polskich lemingów?

  1989 – Rejestracja nowej Solidarności
  1989 – zawarcie okrągłostołowego układu Jaruzelski-Geremek
  1989 – wybory parlamentarne z zagwarantowanym 65% parytetem dla komunistów i złodziei i 35 % parytetem dla włączonej w system nowej demokracji żydokomuny, komunistycznej agentury i reszty naiwnych.
  1989 – Powołanie zasłużonego w dziele obrony socjalizmu, stalinowskiego publicysty i kolaboranta Tadeusza Mazowieckiego na urząd premiera

  W 1989 roku, w wyniku farsy czerwcowych wyborów cały „obalony komunizm” rozsiadł się w obfitym składzie (65% miejsc) na ul. Wiejskiej w Warszawie, a w „chwilę” potem sowiecki generał został wybrany na urząd Prezydenta III RP. Ministrem Spraw Wewnętrznych w nierządzie Mazowieckiego został oczywiście „obalony” generał Kiszczak, co umożliwiło bezpieczne spalenie najważniejszych akt MSW.

  Operacja obalenia komuny, czyli rozpoczęcie procesu aktualizacji komunizmu z niewydolnej wersji sowieckiej do nowoczesnej wersji komunizmu zachodniego z dzisiejszym substytutem wolnego rynku, przebiegła, nie licząc drobnych incydentów, bez większych zakłóceń. Było to możliwe dzięki ignorancji polskiego społeczeństwa, przytłoczonego równocześnie biedą i dającą złudne nadzieje zachodnią i krajową propagandą.

  Najbardziej smutnym paradoksem jest również to, że wyzwalając się spod okupacji sowieckiej, poddaliśmy się stopniowo dominacji unii post-europejskiej bazującej na ideologii nowoczesnego marksizmu.

  Przeciętny Polak wciąż nie ma świadomości, że tzw. projekt europejski jest przede wszystkim lokalną wersją totalitarnego NWO w środkowym – zaawansowanym etapie jego realizacji. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20439&Itemid=119
 • Obraz Jewue i Brukseli.
  Wyniki inspekcji REAKTORÓW jądrowych w Belgii.
  "Są zniszczone i popękane"

  z Pikio...

  Okazuje się, że dwa potężne reaktory atomowe umieszczone w centrum Europy, w Belgii, są już mocno zużyte. Liczące po 35 lat obiekty są pełne pęknięć, których wciąż przybywa. Organizacje ekologów żądają wyłączenia ich z użytku, ale władze puszczają ich apele mimo uszu. [te reaktory miały w ostatnich miesiącach sporo „awarii”, tuszowanych przez władze. M. Dakowski]

  Mowa o dwóch reaktorach, które zapewniają Belgom 15% ich zapotrzebowania energetycznego. Reaktory Tihange 2 i Doel 3 podczas ostatnich kilku lat zostały mocno nadszarpnięte przez ząb czasu. Tylko ostatnie badanie ich stanu jakości, które przeprowadzono w kwietniu, wykazało, że Tihange przybyło 70 nowych pęknięć, a w Doel aż 300.

  Władze kraju uspokajają, że te pęknięcia to nic nowego i były w reaktorach już dłuższy czas. Jan Jambon, minister spraw wewnętrznych Belgii, oświadczył, że wynikają z odmiennej pozycji ustawienia urządzenia ultradźwiękowego, które wyszukuje zniszczeń. Uspokajał też, że dopóki te się nie rozszerzą, nic nikomu nie grozi.

  Ekolodzy z grupy Nucléaire Stop nie są jednak przekonani. Jak przypomnieli, przeprowadzone w ciągu ostatnich lat badania cały czas wskazują na postępujące niszczenie reaktorów. Te mają już po 35 lat i ich bezpieczne działanie jest wątpliwe. Zarzucają władzom Belgii mydlenie oczu. Te bowiem przekonują, że to rozszerzanie się pęknięć jest groźne, a nie lawinowo wzrastająca ilość pęknięć.

  Ekolodzy ostrzegli, że jeżeli tak dalej pójdzie, Belgia obudzi się, dopiero gdy dojdzie do „Czarnobyla w środku Europy”.

  Co ciekawe, także Niemcy boją się katastrofy elektrowni atomowej, którą miałyby spowodować stare reaktory. Oba są bowiem umieszczone ledwie kilkadziesiąt kilometrów od belgijsko-niemieckiej granicy. Mieszkający tam Niemcy mocno naciskają na rząd Angeli Merkel, by ta wywarła wpływ na mniejszego sąsiada i przekonała go do zamknięcia przestarzałych elektrowni.

  źródło: pikio.pl
 • Bojownik widomo
  .
  widmo MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  której dzielnym oficerem jest znany na świecie żydowski spekulant, znany też z innych operacji specjalnych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  także w Polsce

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  Trudno sobie wyobrazić lepszego reprezentanta tego zwyrodnienia

  - https://marucha.wordpress.com/2017/04/27/przemysl-holokaustu-nie-rezygnuje/#comment-671349

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031