Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Powrót Roberta Kubicy do F1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy fenomenalnego Polaka, który podniósł się jak Feniks z popiołu!

 Jestem wielkim fanem Formuły 1 od lat, dlatego byłem przeszczęśliwy jak Polak znalazł się w tej elitarnej stawce sportów motorowych.

Kiedy Robert Kubica popełniał błędy życiowe - moim zdaniem - angażując się w rajdy amochodowe, nie byłem zadowolony, lecz szanowałem drugie hobby naszego kierowcy F1.

Wypadek był straszliwy, cios dla polskiego sportu.

Po sześciu latach od wypadku, kiedy jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że Robert Kubica może gdzieś tam, może na DTM albo WTTC się załapie ze względu na ograniczenie ruchu ręki - łokcia, bo w rajdach WRC tylko same stłuczki i niepowodzenia, nagle wiadomość:

Formuła 1. Robert Kubica uśmiechnięty po testach bolidu Renault w Walencji

Po 2315 dniach Robert Kubica znów poprowadził bolid Formuły 1. Na zamkniętych testach w Walencji zespołu Renault jeździł samochodem z 2012 roku. " Robert narzekał na przyczepność, podsterowność, docisk i miał ogromny uśmiech po 115 okrążeniach." - napisał zespół na Twitterze.
To, że Kubica testował samochód zespół Renault potwierdził dopiero we wtorkowe popołudnie, publikując na Twitterze zdjęcie Kubicy zakładającego kask, a następnie za kierownicą samochodu - To był prywatny test, dla Roberta. Ale możemy wam powiedzieć tyle. Robert narzekał na przyczepność, podsterowność, docisk i miał ogromny uśmiech po swoich 115 okrążeniach - napisał zespół na Facebooku.

Testy były zamknięte, wszyscy obecni dostali zakaz informowania, publikowania zdjęć czy nagrań wideo w trakcie ich trwania. Ale gdy testy się zakończyły, coraz więcej szczegółów zaczęło wyciekać do sieci. Dziennikarz "L'Equipe" Frederic Ferret napisał, że testy były symulacją warunków wyścigowych i kwalifikacji, a Polak osiągał lepsze czasy niż Siergiej Sirotkin, czyli rezerwowy kierowca zespołu Renault.

Serwis motorsport.com pisze, że kolejne testy Kubicy z Renault są możliwe.

Potem w prasie i wśród fanów wiele spekulacji.

No i dalej:

Już jutro rozpoczyna się Goodwood Festival of Speed! Ta znakomita impreza będzie pierwszą od dawna okazją dla fanów Roberta Kubicy na spotkanie się z Polakiem, który poprowadzi bolid Formuły 1. Przeczytajcie najważniejsze informacje o festiwalu, jego przebiegu oraz największych gwiazdach.

//powrotroberta.blogspot.com/2017/06/przed-goodwood-festival-of-speed.html

Występ Kubicy


Robert Kubica pojedzie oczywiście Renault E20 z 2012 roku. Będzie to ten sam egzemplarz, którym Kubica jeździł niedawno w Walencji. Polak będzie jeździł na próbie górskiej, która liczy 1834 metrów, a jego występ zaplanowano na niedzielę, kiedy to bolidy F1 mają jeździć od godz. 11:40. W piątek zaprezentuje się Jolyon Palmer, a w sobotę Sergey Sirotkin.

"[...]zostałem zapytany, czy chciałbym na ten festiwal przyjechać. Umówmy się, sześć-siedem lat temu by mi się nie chciało, ale dziś moja sytuacja znacząco się zmieniła. Każdy kilometr i każda chwila spędzona w kokpicie bolidu może mi dać nowe informacje, także jeśli chodzi o moje ograniczenia. […] Na temat samej imprezy tak naprawdę wiem mało. To bardziej taki festiwal, spektakl, a ja chcę spędzić trochę czasu za kierownicą samochodu F1, po prostu posprawdzać pewne rzeczy z mojej strony i tyle. Będzie to też moje pierwsze spotkanie z dużą rzeszą kibiców, ubrane we wspomnienie o Formule 1” - powiedział Robert Kubica o starcie w Goodwood w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli w tę niedzielę będzie można na YT obejrzeć Roberta Kubicę w bolidzie F1 jak i na spotkaniach ze swoimi kibicami.

A naszych ziomali mieszkających w Wielkiej Brytani, sądząc po wpisach, wybiera się sporo:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego napisałem taką notkę o Robercie Kubicy a nie jak zwykle komentuję o polityce?

Podziwiam tego człowieka, zwątpiłem, że wróci do Królowej sportów motorowych a on mi taką miłą niespodziankę uczynił!

Jestem pod wrażeniem, że się nie poddał!

I jeszcze raz: dlaczego napiałem tę notkę? Tym razem politycznie: my Polacy i ogólnie Słowianie przetrwaliśmy najazdy i knowania " nadludzi", dzięki temu, że mamy to coś w genach, co pokazał nam teraz Robert Kubica!


 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Mamy fenomenalnego Polaka...
  Zapoznajcie się z tym (a i to nie wszystkie jego wypadki!)
  29 marca 2009r., podczas Grand Prix Australii wypadł z toru i rozbił bolid.
  19 kwietnia 2009r., podczas Grand Prix Chin wjechał w Jarno Trulliego i uszkodził swój bolid.
  26 kwietnia 2009r., podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu zderzenie z Heidfeldem na pierwszym zakręcie.
  13 września 2009r. - Grand Prix Włoch - kolizja z Markiem Webberem.
  1 listopada 2009r. - Grand Prix Abu Zabi - nie opanował samochodu.
  14 listopada 2010r. - start w Rajdzie Taormina-Mesyna - na odcinku specjalnym w okolicy Novara di Sicilia wypadł z drogi i na skutek uszkodzenia auta nie ukończył zawodów.
  14 marca 2010r., podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu - stłuczka z Adrianem Sutilem.
  8 maja 2010r. w kwalifikacjach na torze Circuit de Catalunya zderzył się z Kobayashim i uszkodził swój bolid.
  1 sierpnia 2010r. - Grand Prix Węgier - kolizja w alei serwisowej z Sutilem zakończona karą finansowa dla jego Renault F1 Team.
  29 sierpnia 2010r. - Grand Prix Belgii - podczas wjazdu do swojego boksu Kubica zblokował przednie koła i uderzył w swoich mechaników.
  10 października 2010r. - Grand Prix Japonii - urwał koło w swoim bolidzie i nie ukończył wyścigu.
  6 lutego 2011r. Robert Kubica uległ koszmarnemu wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora. Przyczyną wypadku był prawdopodobnie mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa. Skutkiem katastrofy były wielomiejscowe złamania prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni.
  15 września 2012r. - rajd San Martino di Castrozza - wypadek i wycofanie się z rajdu.
  2013r. - Rajd Wysp Kanaryjskich - wypadek a Kubica zbytnio opóźnił hamowanie i uszkodził tylne zawieszenie po uderzeniu w barierę w wyniku czego wycofał się z rajdu.
  25 kwietnia 2013r. - Rajd Azorów - na jednym z zakrętów, po zahaczeniu o skarpę doszło do podwójnego dachowania auta i uszkodzenia przedniego zawieszenia.
  Wrzesień 2013r. - Rajd Polski - na treningu nie opanował auta, wykonał lot nad krowami i uszkodził pojazd. Podczas samego rajdu urwał koło po najeździe na kamień i wycofał się z rajdu.
  15 listopada 2013r. - Kubica nie panował na autem, wypadł z trasy Rajdu Wielkiej Brytanii.
  16 listopada w tym samym rajdzie Kubica ponownie nie opanował samochodu i po raz kolejny dachował.
  Styczen 2014r. - Rajd Monte Carlo wypadł z trasy podczas dziewiątego odcinka specjalnego.
  2014, Rajd Meksyku: Robert Kubica dachował na trasie pierwszego odcinka specjalnego.
  Kwiecień 2014r Rajd Portugalii Około 17 kilometrów od startu uderzył w kamień i urwał koło w swoim samochodzie.Dodatkowo zablokował drogę i inni kierowcy musieli pomóc zepchnąć jego auto, aby kontynuować rywalizację.
  2015 Rajd Monte Carlo: Ostatni ósmy OS- uderzył w drzewo i przebił opone. Ostatni dzien tego samego rajdu i Robert znowu miał wypadek, nie wyhamował, uderzył w ścianę i urwał koło na ciasnych zakrętach za lotną metę.
  2015, Rajd Meksyku- Kubica na drugim odcinku specjalnym uderzył w skarpę i dachował.

  Ktoś powie że się czepiam, ale uważam, że "fenomenalny" Polak w F1 powinien mieć zakaz startowania w czymkolwiek co jeździ na kołach, płozach i co lata w powietrzu. Takie klauzule mają inni "fenomenalni" kierowcy w tym Cyrku. I skoro Kubica takowej nie miał, to oznacza, że aż taki fenomenalny nie był.... Więcej - był po prostu głupi. Bo specjalista od wszystkiego, jest zwyczajnie do niczego.....
 • Mamy fenomenalnego Polaka...
  Nos semicki, ciemne oczy i włosy. Dość dziwne nazwisko. Wygląda jak typowy semita i pochodzi z Kazmierza w Krakowie.
  Czy Polacy robią kariery w Hollywood?
 • @Talbot 09:29:33
  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,16268548,Fenomen_kibucow__Architektura_i_wspolnotowe_zycie.html
 • Autor
  chciałem wspomnieć o "słowiańskiej" urodzie, ale Szanowny Talbot już to wskazał

  ...a inny bloger - SZS - wskazał osiągnięcia tego mistrza kierownicy.

  - więc dodam tyle: za każdym razem, gdy słyszę, że Kubica jedzie w rajdzie, zastanawiam się skąd wziął pilota - kto jest tak nierozsądny, by z nim siadać w jednym aucie
  - a na wieść o powrocie (na razie czysto hipotetycznym) do F1 - myślę sobie: Boże, kimkolwiek jesteś, zepsuj mu auto na starcie - żeby ludzi nie pozabijał...

  Ja bym mu zostawił prawko amatorskie, by sobie jeździł normalnym autem - i starczy. Choć i przy tym ostatnim miałbym wątpliwości - to jest - nazywając rzecz po imieniu - bardzo niebezpieczny kierowca

  więc be urazy, Szanowny Autorze, ale najlepiej dla pana Roberta - skuterek - i do 40/h
 • @Andrzej Tokarski 11:31:51
  Jaki powrót? Z tą prawą prawie uschniętą prawą ręką? z przykurczem? Było zdjęcie w sieci. On a raczej Un może już tylko kosiarką tate jeździć po zamkniętym i bezludnym terenie by nikomu krzywdy już nie zrobił.
 • @Talbot 09:29:33
  No proszę i odezwał się blondyn z niebieskimi oczami zgodny z aryjską urodą. Czyli zwykły anonim, zakompleksiony, łysy z grubym karkiem, co drugie słowo ku.wa.
  Już tam Talbocie Twoi w Izraelu sprawdzili pochodzenie Kubicy, niestety, nie ma on żydowskiego pochodzenia, typowa uroda górali podhalańskich.
  http://www.polskatradycja.pl/images/polska-tradycja/folklor/folklor-goralski-00.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/24/Andrzej_Grabowski%2C_Popiersie_g%C3%B3rala_Micha%C5%82a_Walczaka-G%C4%85sienicy.jpg/220px-Andrzej_Grabowski%2C_Popiersie_g%C3%B3rala_Micha%C5%82a_Walczaka-G%C4%85sienicy.jpg
  https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/356381309_1_261x203_rzezba-goral-goralka-jastrzebie-zdroj_rev003.jpg
  https://d-ale.ppstatic.pl/kadry/g2/o/52/83/ec/28387790_9853_d.jpeg
  http://artyzm.com/obrazy/kotarbinski-janusz-portret-gorala.jpg

  Chyba nie muszę więcej wklejać zdjęć i portretów polskich górali?
  Nasz Kubica jest Podhalańczykiem.
  Żydki, odczepcie się od niego.
 • @SZS 07:37:33
  To żeś się napracował. teraz może jakieś sukcesy podasz?
  Kierowca BMW z zimnym łokciem nie od razu jest znawcą F1 czy rajdów.
  Może wymienisz przy okazji stłuczki Vettela, Alonso czy Ogier`a?
 • @Andrzej Tokarski 11:31:51
  Kubica kogoś zabił?
  Proszę o przykład.
 • @kula Lis 67 13:56:34
  Un jak go nazywasz, nie jest uchodźcą, nachodźcą, morderczym islamistą, żydem, parchem.
  Jest Polakiem ma polską flagę na kasku, reprezentuje polski naród, grają jemu polski hymn.
  A mógłby przecież zostać Włochem czy Niemcem, proponowano mu z tych krajów obywatelstwo a on nie chciał jak niektóre piłkarzyny co to za wielkich Niemców się uważają.
  Leopold Kula -Lis w grobie się przewraca na to, co Ty wypisujesz!
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Leopold_Lis-Kula_monument_in_Rzesz%C3%B3w_2014c.jpg
 • @kula Lis 67 13:56:34
  I jeszcze Kulo Lisie - ta uschnięta unego prawa ręka jakoś prowadzi bolid F1.
  O Tobie nikt na świecie nie wie, pomnika mieć nie będziesz jak Leopold Lis Kula.
  O naszym Robercie jest i będzie nadal głośno, a Ty uważaj, żeby Tobie ręka nie uschła.
  Robert Kubica - I'm Coming Home | #ForzaKubica | Kubica back in F1 Car 2017
  https://youtu.be/Drb77HM59Bk
  Jak Ci się chce i o ile masz czas ( bo przecież Twój konik to uchodźcy), obejrzyj ten film.
 • @lorenco 16:26:11
  Oczywiście, że miał i sukcesy. Wystarczy wejść na Wiki. Lubię F1 i kibicowałem Kubicy bardzo. I zawsze kiedy sobie "odpoczywał" od toru
  kierując samochodem rajdowym, jakbym przeczuwał, że coś się musi stać.
  I zawsze byłem przeciwny takiemu hobby naszego mistrza. Po prostu, za dużo pieniędzy inwestuje się w ten sport - zarówno w sprzęt jak i ludzi -
  żeby to spieprzyć nieodpowiedzialnym zachowaniem. A Kubica był wyjątkowo nieodpowiedzialny i konsekwencje tego ponosi do dzisiaj....
  A jak napiszesz coś o Vettelu, Alonso czy Ogierze (:-)) to może poszukam jakichś ich wpadek.... zależeć to będzie od treści Twojego przekazu...
 • @SZS 17:09:34
  Mnie się także nie podobało, że "rajdował" między wyścigami, rajdy są bardzo niebezpieczne, weźmy pod uwagę naszego Kuzaja, wjechał w kibiców i wyrzuty sumienia do końca życia.
  Dlatego cieszę się, że Robert skończył z rajdami i zajął się tym do czego nadaje się najlepiej - wyścigi, mam nadzieję, że w F1.
  Jednak moja notka w sumie nie była tylko o tym. Była też o tym, że nie wolno się poddawać nawet w najgorszym położeniu.
 • @lorenco 16:27:07
  jakimś cudem jeszcze nie
 • @Andrzej Tokarski 17:38:12
  Jeśli prowadzisz samochód na co dzień i będziesz gdzieś jechał w Małopolsce, okolice Krakowa, Kraków, uważaj a rozglądaj się dookoła, bo może Kubica odwiedzać rodziców.
  Wtedy cud będzie, że nie wjedzie w Ciebie i nie zabije.
 • @SZS 17:09:34
  To co tam z tymi sukcesami? Nie ma?
  To może ja "zapodam" materiał filmowy:
  Robert Kubica - The Legend
  https://youtu.be/UOGugc-T2jc
  Film z polskimi napisami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31