Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Akcja brytyjskich białych hełmów...broń chemiczna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Służby chemiczne ostro pracują na miejscu trucia Siergieja Skripala i jego córki, strefa zagrożenia! Strażacy bez zabezpieczeń, ludność się gapi na ten CYRK!

 I strażacy i gapie  wyraźnie żyją sobie nadal, pewnie myślą, że to były ćwiczenia i się nie struli dzięki temu:)

 

 

 

KOMENTARZE

 • Łoł
  https://psv4.userapi.com/c834700/u4450621/docs/d18/b69eabc9bbae/20180314_205616.jpg?
 • @lorenco 01:35:09
  "Metody te są znane i prymitywne, ale nadal są stosowane"
  Stany Zjednoczone Ameryki nie zamierzają uznać prawomocności wyborów prezydenckich w Rosji, powiedział senator Andrei Klimow, szef tymczasowej komisji Federacyjnej Rady ds. Ochrony Suwerenności Państwa. Według Klimowa, jeśli frekwencja przekroczy 45 procent, Waszyngton będzie próbował udowodnić, że taki wynik jest wynikiem post scriptum, Amerykanie wyrazili się rażąco o tym za pomocą głosu - Radio Liberty. W tym celu Waszyngton dodatkowo przydzielił 250 milionów dolarów. "Naszym zadaniem jest zapewnienie legalnego obywatelom Rosji wyboru własnej przyszłości", powiedział Klimov, zwracając się do uczestników spotkania, na którym odbyła się prezentacja raportu przygotowanego przez jego komisję.
  W spotkaniu wzięli udział senatorowie, dyplomaci, przedstawiciele społeczności ekspertów. Otwarta część raportu zajmuje ponad 80 stron i zawiera takie sekcje, jak "Interwencja w sprawach wewnętrznych suwerennych państw jako instrument amerykańskiej polityki zagranicznej", "Monitorowanie wyników prób interwencji w sprawy Rosji w latach 2011-2017" itp. Jest też zamknięta część raportu, z którą Klimov zapoznał swoich kolegów w drugiej części spotkania, która została zamknięta dla prasy.
  Przewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych Konstantin Kosachev uważa, że ​​interwencja Zachodu w rosyjską politykę wewnętrzną ma charakter systemowy. Kosachev użył określenia "dyplomatyczna bombardowanie informacji" i podkreślił, że ingerencja w sprawy innych państw jest obarczona "erozją demokratycznego porządku światowego" i wymaga poważnej dyskusji na arenie światowej.
  Kosachev przypomniał również, że w 2013 r. Obywatele Ukrainy "podnieśli do Majdana" pod hasłem walki z korupcją. Jednak technologie takie jak interferencja, szantaż z pożyczkami itp. Same są zepsute.

  Jeśli chodzi o oskarżanie Rosji o produkcję i replikację "fałszywych wiadomości", senator uważa, że ​​główną fabryką takich wiadomości jest Zachód. Kosachev cytował "probówkę Colina Powella" jako podręcznikowy przykład, którego demonstracja przed kamerami telewizyjnymi stała się fałszywym pretekstem do inwazji na Irak.

  Wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Ryabkow uważa również, że walki w dziedzinie informacji będą wzrastać. "Donald Trump powiedział w inauguracyjnym przemówieniu, że Ameryka nie narzuci swojej woli światu", przypomniała sobie dyplomata. "Obietnica nie została spełniona".

  Kolega Ryabkowa w departamencie dyplomatycznym, były ambasador w USA, a obecnie wiceprzewodniczący Senatu ds. Międzynarodowych, Siergiej Kislak, zauważył "eksterytorialny charakter" niektórych amerykańskich przepisów, które pozwalają ingerować w sprawy suwerennych krajów.

  W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Związku Dziennikarzy Władimir Sołowjow. Uważa on za niezwykle ważne, aby screening w drodze informacji i interwencji propagandowej nie doprowadził do ustanowienia cenzury w Rosji. Jeśli chodzi o destrukcyjną rolę niektórych środków masowego przekazu, Sołowjow przypomniał, że jako korespondent pierwszego kanału pracował przez 10 lat w Jugosławii i osobiście widział, jak system państwowy jest niszczony za pomocą mediów. "Metody te są znane i prymitywne, ale nadal są stosowane" - powiedział szef Związku Dziennikarzy.
  28 czerwca 2017 r. - Klimow podczas dyskusji w Komisji Tymczasowej Rady Federacji ds. Ochrony Suwerenności Państwa przedstawił kilka propozycji związanych z wojną informacyjną rozpętaną przeciwko Federacji Rosyjskiej. W szczególności konieczne jest rozważenie prawnej perspektywy wniosku "zobowiązanie zagranicznych nadawców medialnych w języku rosyjskim na terytorium Rosji do ujawnienia ich źródeł finansowania na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości i złożenie sprawozdania z ich działalności zgodnie z ustawą o obcokrajowcach, jeśli wykryją oznaki ingerencji przypadek RF. Jeżeli prawo nie jest przestrzegane, Roskomnadzor jest uprawniony do blokowania takich mediów na terenie Rosji. " Jednocześnie Klimov wielokrotnie wskazywał, że nie jest to kwestia gotowej ustawy, ale dyskusja nad problemem zapobiegania ingerencji w wewnętrzne sprawy Rosji za pomocą zagranicznych mediów.
  http://www.mk.ru/politics/2018/03/05/senator-klimov-ssha-ne-priznayut-vybory-prezidenta-rossii.html
 • jest też taka ewentualność
  że ci uliczni gapie to przyjezdni.
  Bowiem tutejsi wiedzą że w najbliższej okolicy znajdują się aż dwa ośrodki
  badawcze broni chemicznej,biologicznej i radiologicznej.A więc teoretycznie żartów nie ma.Jest się czego bać.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Defence_CBRN_Centre

  https://en.wikipedia.org/wiki/Porton_Down

  Są też przesłanki aby sądzić że cała ta awantura jest wyssana z palca.
  Nie można pojąć dlaczego władze Wielkiej Brytanii,wobec takiego poważnego podejrzenia nie sięgnęły po narzędzie przewidziane międzynarodowym prawem.Ględzenie pani Teresy i pana Borysa to tylko ględzenie.Żadna oficjalna procedura nie została uruchomiona.Gorzej,kilka zostało poważnie naruszonych.Stronie rosyjskiej odmówiono kontaktu z przebywającą w szpitalu Julią Skripal choć ta jak wiadomo jest obywatelką FR.Odmówiono też wglądu w dokumentacje medyczną.
 • @ikulalibal 06:13:11
  A to ciekawe. Z tej samej ulicy cztery dni później hospitalizowano dwie kobiety z objawami jakiegoś zatrucia.
  http://www.salisburyjournal.co.uk/news/16070659.Woman_taken_to_hospital_from_Sarum_House_in_Salisbury/
 • @fretka 06:40:41
  "Z tej samej ulicy cztery dni później hospitalizowano dwie kobiety z objawami jakiegoś zatrucia. "

  Zobaczysz, to znów będzie uznane za agresję Rosji...
 • @ikulalibal 06:13:11
  Dzięki za info.
  Pozdro!
 • @fretka 05:41:57
  Podobno Skripal z córką zostali otruci bojowym środkiem chemicznym nazywającym się niezwykle atrakcyjnie "Noviczok" (to nie jest kryptonim radzieckiego BŚCh - to słowotwórczość zachodich służb). Lepszą nazwą byłaby np. "Russkaja graź" (rosyjskie bagno itp.). Kto inny mógł to zrobić, jeżeli ZSRR tego wynalazku nie eksportował? - tak przekonują zachodnie media. W jaki sposób badający próbki laboranci poznali, że to "Noviczok"? Czyżby dokładnie znali skład chemiczny lub mieli próbkę porównawczą? Znaczy to, że Rosjanie nie byli monopolistami. Kto uczestniczył w dezaktywacji zapasów tego środka w Uzbekistanie (początki lat 90-tych)? Czyżby USA? Zdezaktywował czy anektował? Popularność tego środka (i jego nowej nazwy) rozpowszechnił serial "Kontruderzenie" i twórca tego środka chemicznego Wiła Murzajanow, który po rozpadzie ZSRR wyjechał do USA "za chlebem". On zna najlepiej technologię produkcji tego środka. A teraz pytanie: "kto jest najbardziej zainteresowany w rozpętaniu tego konfliktu ?":
  a - Czy Putinowi zależy na rozpętaniu międzynarodowego konfliktu w przeddzień wyborów w Rosji?
  b - Czy Kremlowi zależy na eskalacji napięcia na 3 miesiące do mistrzostw w Piłce nożnej?
  c - Komu służy wzrost napięcia w Europie tuż przed rozpoczęciem prac przy budowie Gazociągu Północnego II?
  d - Czy Rosji zależy na wzroście napięcia po rozczłonkowaniu i spodziewanym upadku Wschodniej Guty?
  e - Po co Rosji likwidacja zużytego szpiega? Dla zemsty? Czy zemsta może usprawiedliwić grzebanie bieżących interesów państwa? Mogłoby to zastraszyć potencjalnych nowych szpiegów, ale skutki likwidacji byłyby wielokrotnie większe od ignorowania wyplutych szpiegów.
  f - Czy mógłby być to "prywatny" odwet byłych rosyjskich wywiadowców na zdrajcy?
  h - Dlaczego doszło do zabójstwa tuż po ogłoszeniu przez Putina przełomu w budowie broni nowej generacji?
  i - Komu zależy na zniszczeniu współpracy gospodarczej z Rosją?
  Pytania są retoryczne.
 • @lorenco 01:35:09
  Five o clocki wypiły chyba coś mocniejszego niż herbata i to w dużej ilości. Bredzą jak w delirce! Ci Anglicy to jacyś mało inteligentni są. Wg nich Rosja sama sobie zrobiła na złość, żeby nie odbyły się u nich mistrzostwa świata i by mieli olbrzymie straty na nich, zabili szpiegów? Jeszcze do tego użyli środka, który wszyscy kojarzą z Rosją. Przecież wiadomo jak świat zareaguje. Podejrzewałbym także banderlandię aby zaognić sytuację, a także samych Angoli. Myślę, że gdyby Rosja za ty stała to facet by nie przeżył i raczej nie zaatakowano by jego córki mając go na widelcu. To wygląda na prowokację. Można by wskazać jeszcze kilku innych zainteresowanych, np. tych, którym przeszkadza obecność Rosjan w Syrii. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki interes miała by Rosja żeby w tak napiętej sytuacji międzynarodowej i nagonkę na nich miała by przeprowadzać tak spektakularne i głupie działanie. Po co?.Przecież ten człowiek nie stanowił dla nich żadnego zagrożenia,a zastosowanie takiego środka jest równoważne z zostawieniem odcisków palców. Moim zdaniem jest to celowa prowokacja, która związana jest na 100% z sytuacją na bliskim wschodzie. Gra rozgrywa się o ogromne pieniądze. Pamiętajmy, że ogromne złoża ropy w Kurdyjskim Iraku są w rekach Amerykanów i amerykańscy żydzi zainwestowali tam miliardy. Podobnie w Syrii. Największe złoża ropy Syria ma na południowym wschodzie kraju. Teren jest w tej chwili opanowany przez Amerykanów. To tam Amerykanie zaatakowali armie Syryjską i Rosyjskich najemników. Nie wierzę też, że Syria kiedykolwiek używała broni chemicznej.To następna prowokacja. Izrael nigdy nie pogodzi się z obecnością Asada w Syrii. I to tam szukałbym prowokatorów. Rosja powinna zażądać od W. Brytanii dowodów na obelgi skierowane przeciwko Rosji, dać na to termin 48h i w przypadku braku dowodów zażądać ogromnego odszkodowania finansowego za pomówienie. Oto kultura brytyjska w Jemenie. Lata 60-te.


  pbs.twimg.com/media/DX2Kv_9W4AAi56x.jpg:large
 • @lorenco 01:35:09
  Le Monde: Eksperci wątpią w udział Rosji w otruciu Skripala. Paralityczno-drgawkowa substancja „Nowiczok", którą jak twierdzą władze Wielkiej Brytanii, otruto byłego oficer GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię, mogła zostać zsyntetyzowana w różnych państwach pisze Le Monde. Gazeta powołuje się na opinię wielu ekspertów, którzy uważają, że do produkcji tego rodzaju trujących substancji potrzebne są dobrze wyposażone laboratoria zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Te wymogi spełniają instytucje państwowe.
  Profesor katedry chemii nieorganicznej Uniwersytetu Londyńskiego Andrea Sella podkreślił, że Rosja nie jest jedynym krajem, który może produkować „Nowiczok". Zgadza się z nim toksykolog z Uniwersytetu w Leeds Alastair Hay, który w ogóle wątpi w udział Moskwy w próbie zabójstwa Skripala. Hay nie rozumie, po co rosyjskie służby specjalne miałyby sięgać po truciznę, która stawia je w charakterze głównych podejrzanych. Istnieją „o wiele skuteczniejsze metody" zabójstwa, które nie tak jednoznacznie kojarzą się z jakimś konkretnym państwem zauważył Hay. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow nazwał absurdem oskarżenia o udział Moskwy w otruciu Skripala, ale podkreślił, że Rosja jest gotowa do współpracy w Londynem w celu wyjaśnienia tej sprawy, jeśli tylko strona brytyjska wypełni swoją część zobowiązań wynikających z Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej.
  Ps..Oj May nie będziesz większa jak jesteś przez swoją głupotę. Na to lekarstwa nie ma.A po drugie już na leczenie jesteś w wieku, że każdy lekarz będzie bał się wystawić diagnozę. "Nowiczok" tu, "Nowiczok" tam, to taka tajna substancja o której pisze nawet Wikipedia. Nie mam pojęcia czy May zdaje sobie z tego sprawę że naraża rząd JKM oraz całe państwo na pośmiewisko? Jedno jest pocieszające, że nie tylko my mamy głupców w rządzie. Choć marna to pociecha. Można stwierdzić „z dużą dozą prawdopodobieństwa" że za otruciem substancją paralityczno-drgawkową pracującego na rzecz brytyjskiego wywiadu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki która przyjechała do Anglii odwiedzić ojca stoją angielskie służby specjalne które otrzymały polecenie od swoich mocodawców dokonać próby dyskredytacji Rosji przed wyborami prezydenta i mistrzostwami świata w piłce nożnej.
 • @lorenco 01:35:09
  Ławrow o tym, kto mógł mieć motyw do otrucia Skripala. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że motywy otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala w Salisbury mogli mieć ci, którzy chcą kontynuować rusofobiczną kampanię. „Wczoraj zarówno w naszych, jak i zachodnich mediach przedstawiono wiele argumentów za tym, że akurat Rosja nie miała żadnego motywu i nie mogła mieć, a mogli je mieć (i na pewno mieli) ci, którzy chcieliby kontynuować kampanię we wszystkich bez wyjątku sferach działalności ludzkiej” powiedział minister na konferencji prasowej. Zaznaczył również, że Wielka Brytania w swoich oświadczeniach używa terminu „wielce prawdopodobne”. „Jak na porządnych ludzi, którzy wzywają do potrzeby przestrzegania prawa międzynarodowego, równolegle odmawia się wykonywania swoich zobowiązań wynikających z Konwencji o zakazie broni chemicznej i mówi jedynie o tym, że prowadzone przez nich działania pozwalają ocenić bardzo prawdopodobny udział tej czy innej strony, tych czy innych osób w tę czy inną akcję, z pewnością takie postępowanie nie jest za bardzo solidne i niezbyt poważne” dodał Ławrow. Poinformował, że Rosja w sprawie otrucia Skripala będzie bronić prawa międzynarodowego. „Będziemy bronić prawa międzynarodowego, nie widzimy argumentów u naszych partnerów. Bez przedstawienia konkretnych faktów (Wielka Brytania) będzie musiała odpowiedzieć za rażącą próbę wprowadzenia w błąd społeczności światowej” podsumował. Wcześniej Kreml oświadczył, że Rosja nie ma żadnego związku z otruciem Skripala, a także nie przyjmuje gołosłownych oskarżeń i ultimatum. 12 marca premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała o „wysokim prawdopodobieństwie” związku Rosji z otruciem Siergieja i Julii Skripal.
  Ps..Nic dodać, nic ująć, do wypowiedzi Siergieja Ławrowa. Poważny mąż stanu i mądry człowiek. Co by nie powiedzieć, rozważne uzasadnienie p. Ławrowa różni się od wrzaskliwego gołosłowia p. May jak Izba Lordów od Izby Wytrzeźwień.
 • @lorenco 01:35:09 Czyli koza puscila bąka.
  Od dawna stosunki UK z Rosją są tak denne, że May niczym nie może ich pogorszyć bo na wojnę z Rosją jest za cienka. Powinni teraz Rosjanie wydalić 30 szpiegów brytyjskich, nazwać May oszczercą, bo ktoś kto rzuca oskarżenia bez dowodów to oszczerca, jeżeli ja zabiję teściową francuskim krawatem to nie oznacza, że zabójcą jest Francuz, w zamierzeniu akcja miała być zadymą przed wyborami, ale gówno z tego wyszło, przyklasnęły tylko dwa pieski z Polski które zrobiły wyścigi w ujadaniu na Rosję.
 • @kula Lis 67 07:39:59
  ..."przyklasnęły tylko dwa pieski z Polski "...
  Nie jestem eko_terrorystą, ale porównywanie tzw. tfuj polityków nami niestety rządzących, do piesków, ubliża pieskom a zwłaszcza kundelkom jako najlepszym przyjaciołom człowieka, raczej porównujmy ich do najgorszego sortu zdrajców, ciemniaków, debili czyli żydolichwiarskiej dziczy !
 • @kula Lis 67 07:20:58
  Na YouTube kanał o nazwie ''Grupa M'' jest nie wielu podpisanych, trochę wideo a wśród nich aż cztery z zatrzymaniem Siergieja Skripala. Materiały rosyjskiej telewizji datowane jeszcze na rok 2000. Załadowane dwudziestego piątego lutego. Zaledwie osiem dni przed otruciem Skripala. Czy te wydarzenia są powiązane?
  https://pp.userapi.com/c845020/v845020931/1ecf/MdsUs7u3EFo.jpg
 • Obejrzałam sobie dwa dni temu "Miesto wstreczi? w rosyjskiej tv.Publicyści, były szef KGB, politolodzy. z różnych opcji
  I tam było mówione to że:
  - ten podwójny agent na służbie u Anglików, został ułaskawiony przez Miedwiediewa i oddany Angolom na wymianę za rosyjskich szpionów na zachodzie
  -dostęp do receptury "nowiczika" miały służby wszystkich państwo ZSRR,
  - inżynier chemik wojskowy, który opracowywał tę recepturę,został kupiony i zwiał z ZSRR do USA, razem z receptura, którą zresztą opublikował w jakimś profesjonalnym publikatorze.
  - Skiprial był zupełnie niegroźny, jeśli chodzi o "tajemnice" wojskowe i państwowe.
  DLATEGO go spokojnie wypuszczono!inaczej NIGDY by nie został wypuszczony z ZSRR.
  Prowokacja angoli i jak twierdzili uczestnicy ze 100% pewnością , przy współpracy służb USA, na takiego bezczela że aż w oczy kłuje.
  Po prostu chcą namieszać przed wyborami w Rosji, utrącić Mistrzostwa w piłce nożnej.
  No i jest ogólna strategią osaczania Rosji z każdej strony, wszelkimi możliwymi działaniami, czyli zabijaniem ambasadorów w tym przy ONZ /Czurkin/, strącaniem samolotów,zajmowaniem własności rosyjskiej m.in w USA, atakowaniem personalnie prezydenta |Rosji, przez media i wynajętych trolli na wszystkich forach/ w tym Neon24/dop. mój.
  To jest przygotowanie, do wojennego ataku na Rosję, stwierdził politolog.
  Zawsze przed atakiem na dany kraj żmijowa banda ma zwyczaj osaczania , opluwania, deprecjonowania przywódcy kraju , który ma zostać zaatakowany.
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/terroryzm/sensacja-tony-blair-przeprasza-za-irak/

  PS. Ja na miejscu władz Rosji faktycznie odwołałabym te mistrzostwa.
  Bo do tego czasu ataki nie ustaną a nawet się zwielokrotnią, nawet tak żałosne jak ten w Londynie.Już im zostały tylko takie chwyty.I będą zapewne próbowali zrobić rozpierduchę z bombą lub atakiem chemicznym na tych mistrzostwach.
  I to może się tragicznie skończyć!!

  Nie udało się wciągnąć ich pułapkę na Ukrainie, nie udało się z zestrzeleniem samolotu Malyasian nad Ukrainą,szlag ich trafia z powodu Syrii, poparcia Iranu przez Rosję.. nie daruje tego plemię gadzie.
  Dodatkowo wywalenie Sorosa i Rotschilda z Rosji , zamkniecie stron pornograficznych i wzięcie za pysk pedofilii/ dlatego lobby pedo tak walczy na każdym kroku/
 • Taka różnica.
  Otruto byłego szpiega: Premier W. Brytanii T. May oskarża Rosję, rezygnuje z gazu z Rosji i zapowiada wydalenie dyplomatów.

  Ginie 96 osób w tym prezydent RP i 9 generałów RP:
  Tusk oddaje śledztwo i dowody Rosji oraz przybija sobie żółwiki z Putinem.
  Taka różnica.
 • @Husky 08:48:20
  //przybija sobie żółwiki z Putinem.//
  A dowody na to masz?
 • @fretka 08:56:43 masz, w Internecie nic nie ginie.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c/uploads/foto2013/47643-537541382913227.jpg  Tusk przybija piątkę z Putinem!


  https://www.youtube.com/watch?v=2lOYb4mZOT8
 • @fretka 08:56:43
  http://8.s.dziennik.pl/pliki/5585000/5585837-mem.jpg
 • @fretka 08:56:43
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2016/09/16/992/531/af6651bef75e422080d8e4e7fb805748.jpeg
 • @fretka 08:56:43
  http://i.imgur.com/Y04WH0J.jpg
 • @trojanka 08:43:08
  Zagadkowe jest również to, że człowiek który miał dla Rosji wyprodukować ów specyfik, ową truciznę ów "nowiczok", obecnie jest właśnie w Wielkiej Brytanii i jeżeli rząd brytyjski naprawdę chce poznać skład onego środka, to bez problemu może to uzyskać, wszak ma u siebie głównego uczonego? Czyli znowu zagadka? Jest tylko jedno zasadnicze pytanie .. gdzie dowody? Brak dowodów, przy takich możliwościach jakie ma Brytania czy USA jest zastanawiająca? Dlatego bardziej skłaniam się w stronę prowokacji .. tyle, że nie za bardzo udanej.
 • fox
  Cyrk.
  Jedni z kombinezonach z własnym tlenem butlowym, drudzy w kombinezonach przeciwchemicznych z maskami, a strażak sobie stoi bez niczego.
 • @kula Lis 67 09:32:44
  No Kula Lisie ratunku, przecież to zdjęcie jest do dupy!Przerobione dokładnie, inne są prawdziwe!Po co puszczasz takie gówno??
  Na innych ze spojrzenia Putina na Tuska można wywnioskować że wie co się stało!i jaki był udział Tuska w tym zdarzeniu!!
  Mierosłwiec moim zdaniem jest dokładnie powiązany ze Smoleńskiem.
  Potem jak już naszych nie było , musieliśmy poprosić o "wsparcie", i " zainstalowanie" i "zakupić".....wszystko gra!!
 • @ikulalibal 06:13:11
  Borys Johnson????skandal KTO mu dał tak na imię? co on ma wspólnego z Rosją?????wywiad brytyjski powinien się tym zająć!! i to zbadać, tak nie może być!!
  https://pp.userapi.com/c840736/v840736716/67a43/T8wMajQSXb0.jpg
 • @trojanka 10:30:04
  No to masz jeszcze film na You Tube, link podałem. Te zdjęcia to z tego filmu.
 • @fretka 08:23:30
  Londyn nie chce dialogu z Rosją, bo nie o to im chodzi, otrzymali instrukcje z za oceanu... jakie zadanie? Jak najbardziej zaszkodzić Rosji...Działania Wielkiej Brytanii to kontynuacja politycznego"show". Patrząc na ostatnie "wyczyny" Theresy May, czy Borysa Johnsona, to nawet znany wszystkim jako Mr. Bean, Rowan Atkinson, wydaje się być zupełnie poważnym człowiekiem.
 • @kula Lis 67 10:45:08
  "Pojawia się gest Tuska z zaciśniętymi dłońmi"cytat z filmu!!o jakim " żółwiku" mówisz??
 • @lorenco 01:35:09
  Pani May proponuję wizytę u specjalisty! To podgrzewanie atmosfery to jest wstęp do czegoś większego czy raczej odwracanie uwagi społeczeństwa brytyjskiego od "czegoś większego". Należy pamiętać, że Brexit będzie kosztował brytyjskich podatników ponad 60 mld €, a rozmiar skandalu dotyczącego pedofilii w Wielkiej Brytanii dopiero teraz został ujawniony przez media. Także problemy z migrantami wpływają negatywnie na ocenę pracy rządu Theresy May i osłabiają jej szanse na utrzymanie się przy władzy.
 • uwaga uwaga pojawiło się światło w tunelu!!!
  Zdaje sie że już wiem o co biega.
  Jakiś niemiecki "specjalista" zatrudniony na NATOwskim lotnisku z bronią atomową,uciekł wraz z "super tajnymi materiałami" do Rosji.
  A konkretnie do ruskiej ambasady w Talinie.
  Dziś na konferencji prasowej z Maszą Zacharową niemiecka dziennikarka zadała pytanie dotyczące tej sprawy.
  (52min 40 sek)
  https://www.youtube.com/watch?v=oRchSKaR0Os

  ale Zacharowa powiedziała że na razie nie ma żadnych informacji do przekazania.

  PS
  nie mogę ze słuchu zrozumieć nazwiska zbiega co jest konieczne do odnalezienia jakiejkolwiek informacji.Więc jeśli ktoś ma lepszy słuch niech napisze.
  Marcus ...B (berfild? )
 • Wielka Brytania zablokowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, przedstawiony przez Rosję projekt
  zbadania przypadku Skipriana przez niezależne ośrodki międzynarodowe,przy użyciu najnowszych metod wg standardów międzynarodowych.
  Przedstawiciel Anglii, John Allen dodał również ze nie dostarczą Rosji próbki trucizny użytej do zaatakowania agenta.
  https://newsone.ua/programs/ukrainskij-format.html
 • @ikulalibal 11:10:04
  Chyba Marcus Bergfield!
 • @ikulalibal 11:10:04
  https://dailystorm.ru/chtivo/nam-strashno-nemeckiy-snouden-prosit-politubezhishcha-u-rossii
 • @trojanka 10:40:28
  zdjęcie ze strony:
  https://www.express.co.uk/pictures/pics/3265/Boris-Johnson-funny-moments-Tokyo-Japan-pictures
 • W zeszłym roku angielska TV wyemitowała serial o bohaterskiej walce swojego wywiadu
  z próbami użycia "nowiczoka", /do otrucia agenta/ który został opracowany przez rosyjskiego chemika Kamila Markowa.
  https://vk.com/video-24136539_456251910

  Ponadto, użytkownicy sieci zwrócili uwagę na to, że tydzień przed otruciem agenta Skipriala/ czy jak mu tam/zwiększyła się aktywność rosyjskojęzycznego kanału na Youtubie moderowanego z Anglii.Wypuścił filmy z zatrzymania Skipriala po zdemaskowaniu go.
 • A więc drogie panie fretka trojanka,drodzy państwo
  mamy taką oto sytuację.
  Były żołnierz bundeswehry powodowany rodzinno-politycznymi tragediami ucieka do Rosji.W dodatku ucieka z "tajnymi materiałami" .W powietrzu wisi skandal wiadomo bowiem że Rosja wyciśnie z tej sytuacji wszystko co się da.Po pierwsze wykorzysta treść owych "tajnych materiałów".To ważny szczegół ale dla opinii publicznej jakby mniej ważny bo to na 100 % będą informacje sekretne,przeznaczone dla specjalistów wojskowych.
  Zaś pozostałe informacje to "złota żyła" dla prasy.
  Co w takiej sytuacji należy zrobić żeby choć jako tako zagłuszyć burzę która nadciąga w związki z Marcusem Bergfeldem ? trzeba czymsiś zając publikę,czyli zmontować jakieś "rewelacje".Już,natychmiast, na chybcika,na łeb na szyję,"na wczoraj".
  W dodatku zmontować z tego co się posiada czyli z niczego.I dlatego wyszło jak wyszło.
 • @trojanka 11:18:31
  bergfeld..... berg - góra , feld - pole
 • @ikulalibal 12:22:36
  http://fandea.ru/upload/000/u1/008/1dd4e960.jpg
 • @trojanka 12:14:02
  Moskwa wydali brytyjskich dyplomatów. Odpowiedź na działania Wielkiej Brytanii będzie analogiczna. „Oczywiście" powiedział Ławrow, odpowiadając na pytanie, czy Moskwa jest gotowa wydalić brytyjskich dyplomatów z Rosji w odpowiedzi na działania Wielkiej Brytanii.
  Zapytany, kiedy właściwie można oczekiwać odpowiedzi Moskwy, minister spraw zagranicznych wolał lakonicznie wypowiedzieć „Wkrótce", nie podając konkretnego terminu.
 • @trojanka 12:14:02
  To właśnie amerykańscy specjaliści brali udział w pracach dekontaminacyjnych chemicznego laboratorium doświadczalnego w Uzbekistanie w 1999 roku, w którym eksperymentowano z "Nowiczokiem", a Wil Sułtanowicz Mirsjanow, który pracował w Kwaterze Głównej Moskiewskiego Państwowego Instytutu Badawczego Chemii Organicznej i Technologii oraz dysponował informacjami o końcowej, najdalej rozwiniętej wersji środków chemicznych z grupy "Nowiczok", wyemigrował w 1995 roku do USA. Co Angole na tym zyskali prócz tego, że opluli Rosję na oczach świata bez żadnych dowodów? Brexit im wychodzi bokiem bo chcieli Niemcom zrobić kuku ale nie wyszło jak się ma tak beznadziejną gospodarkę to z Niemcami nie ma czym konkurować, przypomnę, że oba kraje wpłacają podobne sumy do budżetu Unii, ale już zyski z tych pieniędzy czerpią głównie Niemcy gdyż to u nich wydają pieniądze unijne kraje na dorobku takie jak Polska na zakup technologi i gotowych produktów na montaż autobusów, tramwajów, samochodów ciężarowych i wielu innych rzeczy, a Angole tego nie mają, dlatego ich zwrot pieniędzy budżetowych był słabiutki, ten zamach to jest uderzenie nie tylko w Rosję ale też i w Niemcy żeby podkopać ich współpracę na rynku gazowym i technologicznym, to wszystko było dobrze ukartowane za Oceanem.
 • @trojanka 12:14:02
  Departament Stanu komentuje wizytę Putina na Krymie. Departament Stanu USA wydał oświadczenie o nazwie „Krym to Ukraina”, odpowiadając na wizytę w regionie Władimira Putina. Wcześniej Putin odwiedził Krym w przeddzień rocznicy referendum w sprawie statusu półwyspu, które odbyło się 16 marca 2014 roku. „W czasie dzisiejszego wiecu przedwyborczego na Krymie prezydent Putin znów powtórzył rosyjskie fałszywe roszczenia wobec ukraińskiego terytorium w kolejnym otwartym uznaniu, że rosyjski rząd ignoruje międzynarodowy porządek i niepoważnie odnosi się do integralności terytorialnej suwerennych narodów” oświadczył Departament Stanu. Departament uważa, że ​​mieszkańcy Krymu zostali zmuszeni do głosowania pod „uważnym okiem rosyjskich oddziałów zbrojnych”. „W świetle wypowiedzi Putina ważne jest, aby zwrócić uwagę na nielegalność tego scenicznego «referendum». W ciągu ostatnich czterech lat Rosja prowadziła kampanię przymusu i przemocy, biorąc na celownik wszystkich tych, którzy sprzeciwiali się aneksji” dodał Departament Stanu. Ambasada w Waszyngtonie odpowiedziała na ten komentarz, podkreślając, że przyłączenie półwyspu do Rosji było w pełni zgodne z normami prawa międzynarodowego. Zauważono, że „w bezpodstawnych oskarżeniach naszego kraju” widać „kolejną nieukrywaną próbę wpłynięcia na wewnętrzną sytuację polityczną u nas w kontekście zbliżających się wyborów”. „Nic z tego Waszyngtonowi się nie uda” dodali rosyjscy dyplomaci.
  Ps...Skoro "...Departament uważa, że ​​mieszkańcy Krymu zostali zmuszeni do głosowania pod "uważnym okiem rosyjskich oddziałów zbrojnych"... to niech teraz bacznie obserwują wybory prezydenckie, bo zgodnie z ich tokiem myślenia, w tych wyborach mieszkańcy Krymu powinni się opowiedzieć przeciw temu, który ich lufami zmusił do zagłosowania za przynależnością Krymu do Rosji. Tylko jedno wynika z tych oświadczeń D.S. Była to bardzo bolesna porażka! Boli USmanów utrata Krymu. Już się witali z gąską w kurniku, już Poroszenko łasił się i pokazywał, gdzie mogą sobie stacjonować USmany na Krymie, a tu Putin przebiegły bez jednego wystrzału zgodził się na przyłączenie Krymu na wniosek jego mieszkańców.
 • @ikulalibal 12:22:36
  NATO niema przed Rosją żadnych tajemnic.
  NATO jest całkowicie nagie w stosunku do Rosji.
  NATO to żydowskie siły zbrojne rekrutowane w podbitych krajach coś jak narodowe formacje SS za Hitlera.
  Ponieważ NATO jest żydowskie to żydzi siedzą tam wszędzie na kluczowych stanowiskach (dowódczych ale i technicznych).
  Rosja ma swoją mniejszość żydowską dość liczną i ustawioną .. w dużej części na zw zachodzie.
  To V kolumna Putina w NATO to oczy i uszy Putina w NAT i w całej strukturze globalnej mafii żydowskiej czyli na tzw zachodzie.

  Globalna mafia żydowska jest żydowska i nie jest w stanie odróżnić żyda od żyda...a żydzi to mistrzowie udawania, konspiracji, zakłamania... to ich kultura wyssana z mlekiem matki i z Talmudu.

  Na tym polega przewaga Putina.
  No nie wystarczy wiedzieć co knuje mafia trzeba mieć jeszcze środki techniczne to sparaliżowania tych knowań.

  Ale wiedza jest najważniejsza.. pozwala wyprzedzić wroga, zrobić unik, sparaliżować jego zamiary... to jak czytanie w myślach.
 • @trojanka 12:14:02
  Coraz więcej turystów z USA w Rosji. Liczba amerykańskich turystów w Rosji wzrosła w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku o jedną czwartą, poinformował szef Federalnej Agencji Turystyki Oleg Safonow. „Mamy bardzo dobrą dynamikę napływu przyjezdnych ze Stanów Zjednoczonych, mimo że nawet nie mamy tam żadnych narodowych biur turystycznych. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku Służba Graniczna FSB Rosji odnotowała wzrost liczby amerykańskich turystów przybywających do kraju o 25% w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku” powiedział w wywiadzie dla gazety „Izwiestia”. Według niego „antyrosyjska propaganda wzbudza duże zainteresowanie wśród amerykańskich obywateli naszym krajem”. „Tak często bywa. Opowiadają im bujdy o tym, co dzieje się w Rosji, a ludzie mają chęć przyjechać i zobaczyć na własne oczy. Zachodnia kampania propagandowa wycelowana na zdyskredytowanie Federacji Rosyjskiej, o dziwo, wpływa na wzrost napływu turystów do naszego kraju” wyjaśnił Safonow.
  Ps..Oby to nie byli tacy "turyści" jak 100 lat temu no i dokładnie sprawdzać bagaże!
 • @kula Lis 67 13:21:36
  Ukraina ustami pana Klimkina Pawlo ministra, poparła stanowisko angielskich "przyjaciół"z Wielkiej Brytanii, oraz zażądała odebrania Rosji MŚ w piłce!
  https://novorosinform.org/711342

  wcześniej zaoferowała swoją pomoc w śledztwie.
 • @kula Lis 67 13:21:36
  Ha ha dobre!!!Turyści z kamerkami w okularkach???

  ruscy to są naiwni. Może zresztą nie???my niestety często też, to taka przypadłość nacji z naszego regionu, która nie ma wiecznie parszywych myśli i knowań , jakby tu wykończyć i ograbić bliźniego!!I dlatego zakłada że inni też.A tu trzeba zakładać najgorsze!!!


  Nie ma bata na Polaka!1:25

  https://img7.dmty.pl//uploads/201006/1276007098_by_Tsedom_600.jpg
 • Ruskie ludzie...
  Po co się tak spinacie, przecież i bez tego trucia Putin miał zapewnione zwycięstwo.... Chyba, że chodziło o frekwencję...ta teraz będzie WYSOKA.
 • @trojanka 12:14:02
  Marija Władimirowna Zacharowa rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Data i miejsce urodzenia: 24 grudnia 1975 (42 lata), Moskwa, Rosja. Wykształcenie: Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych, jedna z najlepszych uczelni kształcących dyplomatów na świecie. Teraz Polska: Marcin Wojciechowski polski dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych, rzecznik prasowy MSZ. Siergiej Ławrow 1950 rocznik , rosyjski dyplomata, od 9 marca 2004 minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej także Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych. Polska: Jacek Czaputowicz- Nauczyciel- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Waszczykowski- Graduate Institute of International and Development Studies- ukończył studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a w 1991 na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon. W latach 1992–1993 odbył studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Geneva Centre for Security Policy w Genewie. W 1993 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na podstawie pracy Stany Zjednoczone a strategiczne rokowania rozbrojeniowe 1919–1936. Czyli myśmy zamienili siekierkę na kijek z żydowskiej UW.
 • @kula Lis 67 13:05:37
  Gazprom umieścił swoje "papiery" obligacje na sumę razem w 2017 i tydzień temu ok.2mld euro, niedługo przed aferą z otruciem agenta brytyjskiego Skipriala.
  Teraz pani May grozi zajęciem rosyjskich aktywów w Anglii.

  http://www.finanz.ru/novosti/aktsii/gazprom-razmestil-v-londone-obligacii-na-750-mln-evro-6031006
 • @trojanka 13:50:47
  Mogę im wysłać kredki i wesprzeć werbalnie. W ostatniej wojnie o Anglię kazali naszym wojskom zapłacić za sprzęt, amunicję a nawet za pobyt naszych okrętów w ich portach. Pewnie nic się od tej pory nie zmieniło. Kredki mogę stracić.
 • Takie są właśnie jaszczury. My z tej strony świata wschodni, jesteśmy marzycielami,
  idealistami,staramy się dotrzymać słowa i zobowiązań/ u nas słowo droższe pieniędzy jak mawiał Kargul/, stawać za przyjaciół!Mimo wszystkich wad jakie mamy.
  Jaszczury, główną ideą , bogiem, celem i sensem życia życia i działania czynią forsę i władzę.
  Są to nieudolne próby zostania BOGIEM!@!!!!decydowania o czyimś życiu czy śmierci, egzystencji.
  I Nie ma na tej drodze żadnych zasad, przyjaźni,empatii, żalu za ludźmi, współczucia, bo nie ma BOGA!!Po NIM dziedziczymy bowiem te cechy!!
  jaszczury dziedziczą po swoim,pragnienie być jak BÓG,choćby to miało zamienić w popiół miliony ludzi, zwierząt, przyrodę!!!
  Jaszczury zachodu i pustyni, maja w życiu jeden problem " A co ja z tego będę mieć?" "ILE na tym zarobię".I kolesiem jestem się z tym, kto może mi się przydać, reszta to trociny.
 • Tragikomedia :(
  Komiczna jest ta cała szopka odstawiona przez "Anglików", a tragiczne jest to, że narkomanii telavizyjni łykają tę ściemę..
  Nie mieli już jak uderzyć w Rosję i Putina? Sprawa jest tak prostacka, że aż nie wierzę, że taki miała cel.. przykrywka medialna innych spraw? może..
  ja raczej optuję, że to przygotowanie/badanie społeczeństwa europejskiego na stosowanie broni chemicznej na terenie Europy :( Jeśli zechcą zdepopulować całe miasto, to to zrobią i zwalą winę na Rosję..

  Obserwując rzeczywistość mam dylemat; wpuszczenie żydów do Polski zrobi z niej Polin, oczywiście po oddaniu im wyemaginowanych roszczeń, aby byli nową szlachtą.. jeżeli postawimy się im, to Polin nie będzie, ale zrobią w Polsce rozpierduchę atomową rękami USA i Rosji.. dylemat niebanalny, bo trzeba szukać 3 drogi.,
  Moim zdaniem należy zacząć od zmiany nazwy naszego kraju.. aby go podmiotowo rzeczą nie nazywano, pospolitą tym bardziej.. rzeczpospolita przyjaciół i rzeczpospolita obojga narodów (zawsze chodziło o ten żydowski) także nie mają prawa bytu..


  Rzeczpospolita to taka stacja pośrednia do Polin, należy to zlikwidować i powiedzieć wszem i wobec, że TU JEST POLSKA!!!!!!!!!!
 • @Arjanek 13:58:36
  Szanowny Kolego - zdjęcia pochodzą z prasy brytyjskiej.
  tu są raczej polskie ludzie, które niekoniecznie lubią łykać papkę tzw. Zachodu, taką jak np. ta:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/Powell-anthrax-vial.jpg
 • @trojanka 16:15:12
  W USA znowu aresztowano ponoć "Ruską Mafię", o dziwo złożoną wyłącznie z żydów. Na kanale Infowar zaprezentowano niedawno anonimowy wywiad z jednym z pracowników amerykańskich służb specjalnych, w którym stwierdza on wyraźnie, że de facto rządzący USA tzw. "deep state" tak głęboko uwikłał się w kryminalną działalność, że jedyną ucieczkę od odpowiedzialności upatruje w rozpętaniu jak największej ilości wojen i niepokojów w samych Stanach. Przytoczył on przykłady najnowszych prowokacji (tzw. false flag incidents), takich jak strzelanina w szkole na Florydzie i odkrycie broni chemicznej w Syrii, którą rzekomo dostarczyła Assadowi Korea Północna, co da pretekst do agresji przeciw tym dwóm państwom. Wojna "proxy" Zachodu z Syrią toczy się zresztą od wielu lat, ale dopiero kilka dni temu Iran przedstawił twarde dowody współpracy USA z terrorystami islamskimi. Brzeziński przekazał informację dla wtajemniczonych. Globalne panowanie Ameryki zakończone. Zobaczymy jak długo działania NATO będą kontynuowane zanim militaryzacja Europy wschodniej całkowicie wymknie się spod kontroli, a być może już minęliśmy punkt z którego nie ma powrotu i obserwujemy jedynie iluzoryczny spokój przed burzą. W okresie zimnej wojny bezpieczeństwa strzegł tzw. "szalony", czyli MAD (mutual assured destruction), dziś żydowscy neokonserwatyści koncept ten całkowicie odrzucili. Tak przynajmniej było do 1 marca tego roku, kiedy to Putin w swym dorocznym orędziu przedstawił najnowszą strategiczną broń, którą Rosja natychmiast użyje w przypadku napaści na nią lub jej sojuszników. Wśród zachodnich "polityków" i koszernych mediów korporacyjnych zawrzało. Z jednej strony oskarżają Putina o "agresję" z długiej wyją o tym, że jest to tylko blef i żadnej broni nie ma. Wśród rozumnej mniejszości zachodnich obserwatorów politycznych rozgorzała dyskusja, czy żydowscy psychopaci rządzący w Waszyngtonie są w stanie pojąć tą nową rzeczywistość? Na dzień dzisiejszy przeważają opinie, że nie, co nie wróży dobrze ludzkości.
 • @wk..ny 16:53:15
  Ten dołączył:
  "Wygląda na to, że stali za tym Rosjanie (za otruciem Skripala ). To coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć i traktujemy to bardzo poważnie, jak sądzę, tak jak pozostali" — powiedział Trump podczas rozmowy z dziennikarzami w Gabinecie Owalnym.
  ---------------------------------------
  Wygląda na to, prawdopodobnie itp.
  A dowodów nadal nie ma.
 • @trojanka 10:40:28
  Hehehe, może to lewy syn Borysa Jelcyna, bo coś podobny do niego:)
 • @kula Lis 67 10:03:11
  Zadziwiające, że Rosjanie musieli użyć gazu chemicznego do trucia zamiast wypchnąć faceta z 10 piętra albo dodać cyjanku do zupy. Proste i skuteczne.
  Można jeszcze prościej: wywar z wilczej jagody, wywar z muchomora sromotnikowego itp. jest wiele roślin trujących na śmierć...
  Nie, Rosja użyła swego gazu aby było na nią!
 • @kula Lis 67 17:03:41
  Mnie najbardziej wk..wia przekaz medialny z pałacu Kornhausera i tego drugiego, najważniejszego w państwie (o Morawieckiego chodzi mi, bo Łapiński i Daniels to tylko woźni z mossadowego nadania)co mycki nie wstydzi się także, no i Kalkstein Mały w rusofobii wtóruje swym dwóm poddanym.. Rosja nie myśli o niczym innym aby zaatakować Polskę, z tego powodu musimy topić ciężko wypracowane pieniądze obywateli w zakupy dyskusyjnej przydatności jak i skuteczności broni z Usraela.. a potem stać się przedmurzem wojny atomowej, a może raczej tarczą , z której pustynia zostanie..

  Ale z drugiej strony:
  Rosja graniczy z Norwegią (196 km), Finlandią (1 313 km), Estonią (290 km), Łotwą (292 km), Białorusią (959 km), Ukrainą (1 576 km), Gruzją (723 km), Azerbejdżanem (284 km), Kazachstanem (6 846 km), Chinami (3 645 km), Mongolią (3 441 km), Koreą Północną (17,5 km) oraz Litwą (227 km) i Polską (210 km).
  chyba z nikim nie ma gorszych stosunków niż z Polską, na miejscu Putina gdybym z nudów chciał zrobić źle sąsiadowi, wybrałbym Polskę.. kundel Usraela co głośno szczeka zza płotu wk..wi każdego po litrze Stolichnaya :)
 • @wk..ny 17:33:36
  Zapomniałeś dodać, że Rosja graniczy z USA, ze stanem Alaska; 80 km. tylko a poprzez wyspy Diomedy to ok. 3 km.
  Nie tak dawno temu, jeden z rosyjskich generał powiedział wyraźnie, że choćby nastąpił atak na FR ze strony europejskiej, w pierwszym rządzie oberwie Alaska.
 • @wk..ny 17:33:36
  Ataki na Putina są tak idiotyczne że rodzi się pytanie czy to czasem nie jest działanie w interesie Rosji i Putina.

  Przecież ten widoczny gołym okiem fałsz wprost kompromituje wrogów Putina. Może tu chodzi o to że to nie są wrogowie Putina ale ludzie związani
  silnie z globalną mafią żydowską którzy idiotycznie atakując kłamliwie Rosję w istocie szkodzą tej żydowskiej mafii.

  Być może walka z globalną mafią żydowską prowadzona jest przez porządnych żydów wewnątrz samej mafii.
  Nie można się wychylić z odmiennymi poglądami bo mafia natychmiast wychylonego zniszczy ale można pójść w drugą stronę w kierunku
  skrajnego wsparcia mafii w walce z Rosją aż do absurdu.
  Mafia się nie przyczepi "taki zaangażowany patriota" nie można zmarnować takiego oddanego "talentu".

  A miliardy ludzi na całym świecie z mafijnych mediów dowiadują się jaki idiotyczna jest ta mafia i jak bardzo zagraża światu.

  Trudno odróżnić dzisiaj "neocona" czy ekstremistę syjonistę od dobrze zainstalowanego ruskiego agenta. Jeden żyd i drugi żyd obaj wygadują skrajnie zakłamane "prawdy" obaj kompromitują globalną mafię żydowską , jeden szczerze a drugi bo takie realizuje zadanie.
 • @lorenco 17:45:19
  Alaska jest w świetle prawa dalej Rosyjska.
  Car sprzedał Alaskę Amerykanom ale Amerykanie nigdy za nią nie zapłacili.
  W świetle prawa taka transakcja nie doszła do skutku.
 • @lorenco 17:45:19
  Ten generał był chyba pijany.
  Na Alasce nie żadnych istotnych celów to pustkowie... rosyjskie pustkowie o czym napisałem w poprzedniej wypowiedzi.
 • @Oscar 13:20:13
  Oscar, tak jest, wiedza jest najważniejsza.
  Żydkom wyraźnie pali się grunt pod nogami, że zaczynają popełniać błędy, że tracą wpływy i że geszefty są zagrożone.
  A to przecież naród wybrany, naj, naj najlepszejszy, najinteligentniejszy, elita światowa.
  A tu goje zaczynają podskakiwać!
  Ta zniewaga krwi wymaga!
  Prowokacja za prowokacją: dobrze, że Rosja, Indie, Chiny mają normalnych przywódców, inaczej 'gojowska" krew dawno by się przelała.
 • @trojanka 10:30:04
  tak, Mierosławiec jest powiązany ze smoleńskiem,

  tam była próba,

  nie, nie próba katastrofy / strącenia

  tylko próba wykolejenia śledztwa,

  po Mierosławcu nabrali wprawy w tym, jak kontrolować polskie śledztwa,
  potem komisja Anodiny była tylko po to, aby mieć materiały dla komisji Milera.
 • @ikulalibal 12:22:36
  Tak, w panice źle to im wyszło: opinia światowa ma wielkie wątpliwości co do pani May, czy ona do reszty nie zgłupiała.
 • @kula Lis 67 17:03:41
  Ponoć taktyka jest taka, ze najpierw należy Rosję zadusić gospodarczo ile się da!i po to te całe zabiegi w każdym z możliwych wariantów. Manipulacja na ropie i na rublu.Sankcje itp
  Równocześnie otwierać coraz to nowe fronty, mącić w sąsiednich krajach dawnego ZSRR.
  Jak już osłabnie, prowokować masowe protesty socjalne w kraju, przy pomocy "zaprzyjaźnionych" opozycjonistów, którzy regularnie meldują się w ambasadzie JUSA, chyba po koperty i wskazówki.
  Wtedy już tylko krok do wystawienia "swojego rzondu", spolegliwego i "demokratycznego".
  Jak się nie uda to bombka punktowa czy jakaś tam, na Kreml i Moskwe.
  Ale Rosja ma samolot sądnego dnia!!Mam gdzieś film o nim, ale nie chce mi się odsłuchiwać do tłumaczenia.
  Polega to na tym, że w sytuacji braku kontaktu z najwyższym dowództwem, centrami dowodzenia, władzami/ czyli po zaatakowaniu kraju/ew.ich śmierci z satelity przy pomocy tego samolotu,zostaną odpalone ładunku jądrowe celowane w odpowiednie punkty. I bordello bum bum!!cytując klasyka.
  A my mokre plamy na asfalcie!
 • @provincjał 08:14:01
  Tak jest: chcesz mieć przyjaciela, kup sobie psa.
  Nasi rządzący w Polsce to ludzie o marnych charakterach.
 • @fretka 05:41:57
  Fretko, wczoraj na to, że wybory w Rosji mogą zostać nieuznane, były odpowiedzi dziennikarzy rosyjskich i polityków: no i co z tego? A co nas to obchodzi?
 • @Oscar 17:54:03
  Zasobnik USA ropy i gazu Oscarze oprócz Teksasu i Zat. Meksykańskiej.
 • @
  Rosja powinna 'odejść i zamknąć się', mówi sekretarz obrony Wielkiej Brytanii.
  https://pbs.twimg.com/media/DYVEfYXXUAAAAki.jpg
 • @lorenco 17:31:59
  chyba sobie kpisz,

  jakby użyli wywaru z muchomora, to zaraz by wyszło, że to odmiana rosnąca tylko na Uralu
 • @trojanka 18:02:30
  Tak Kwiatuszku, taka taktyka jest, czyli taktyka z czasów, kiedy obalano ZSRR. Czynią tak samo, bo tamto się udało.
  Jednak obecne władze Rosji, politycy na zimne dmuchają.
  Gospodarkę swoją rozwijać, naukę i technikę, rolnictwo jako priorytet!
  SAMOWYSTARCZALNOŚĆ i obrona.
 • @interesariusz z PL 18:19:33
  Ha ha ha!!!!i w ogórku na tyłach Kremla!
 • @interesariusz z PL 18:19:33
  Hahaha, nie pomyślałem o tym:))) Pozdr:)
 • @lorenco 18:23:34
  https://sun9-9.userapi.com/c840627/v840627115/68995/k-aRygcKPWU.jpg
  Fajna para!!
  http://russianpulse.ru/putin-slil/2018/03/15/1698120-pro-tsvetochki-i-nbsp-yagodki?utm_source=&utm_medium=link&utm_compaign=article
  Pracownicy ambasady Rosji w Londynie otrzymują pogróżki pod swoim adresem.

  https://www.gazeta.ru/social/news/2018/03/15/n_11289667.shtml
 • NO i masz, w USA w fabryce produkcji chemicznej ..../pewnie ze 2 litry nowiczika na godzinę/..nastąpił wybuch!
  Poszukiwane są 2 osoby z pracowników które zaginęły!

  https://youtu.be/tWHBmlgURcw

  ............................................
  No ci ruscy to już wstydu nie mają, za grosz , przerzucają się z kontynentu na kontynent!!
 • @trojanka 18:02:30
  Samoloty sądnego dnia..Stany zostają w tyle? Według Rosjan tak...Rosja w gotowości. Radziecką, a następnie rosyjską maszyną, która przez długie lata pełniła funkcję "samolotu sądnego dnia", był specjalnie przystosowany egzemplarz Ił-80. Powstał na bazie pasażerskiego Ił-86 i wszedł na służbę w 1992 roku. Z pokładu samolotu można sterować wszystkimi rodzajami rosyjskich wojsk oraz decydować o odpalaniu pocisków atomowych z rosyjskich baz położonych w dowolnym punkcie kraju. Wszystko dzięki unikalnemu systemowi satelitarnemu, w skład którego wchodziła m.in. wysuwana antena o długości aż 8 kilometrów zamocowana w części ogonowej samolotu. Z jej pomocą samolot osiągał łączność z okrętami podwodnymi. Według najnowszych doniesień agencji TASS, Ił-80 odchodzi jednak do lamusa. Nowym "samolotem sądnego dnia" ma być przerobiona maszyna pasażerska Ił-96-400. Projekt wyspecjalizowanego samolotu-centrum dowodzenia jest gotowy i czeka na kolejne decyzje ministerstwa obrony. Rosjanie pracują również nad obstawą najważniejszego samolotu w państwie - na bazie maszyny Ił-96-400 powstaje np. "latająca stacja paliw", a dodatkowo specjalne samoloty pełniące funkcje stacji nadawczo-odbiorczych. Rosyjskie media od razu zaczęły podkreślać, że najnowsze projekty "zszokowały amerykańskich wojskowych". Według słów cytowanego przez rosyjski portal Dni.ru eksperta: "w rozwoju wojskowości Rosja wyprzedziła USA o całe dziesięciolecia". Amerykanie nie mają się jednak ani czego wstydzić, ani obawiać. "Samolotem sądnego dnia", który lata pod gwiaździstym sztandarem, jest Boeing E-4 "Nightwatch" (pol. "straż nocna"). Konstrukcja powstała na bazie pasażerskiej maszyny Boeing 747. Co ciekawe, zamiast nowoczesnego "szklanego kokpitu" składającego się z wyświetlaczy i cyfrowych wskaźników, piloci E-4 korzystają z tradycyjnych narzędzi ze wskaźnikami mechaniczno-analogowymi. Motywuje się to tym, że "staroświeckie" urządzenia są mniej podatne na potencjalne uszkodzenia spowodowane np. przez silny impuls elektromagnetyczny, jaki towarzyszy eksplozji nuklearnej. Czas operowania w powietrzu teoretycznie jest ograniczony tylko żywotnością smarów silnikowych oraz ilością zapasów żywności dla załogi, która może liczyć nawet 112 osób (najwięcej ze wszystkich amerykańskich samolotów). Maszynę można oczywiście tankować w powietrzu. USA posiada cztery egzemplarze "nocnych strażników" na wypadek atomowej apokalipsy. Jeden z nich jest zawsze gotowy do startu i działania w ciągu kilku minut, a załoga postawiona w stan pełnej gotowości. Koszty eksploatacji E-4 są niezwykle wysokie i przewyższają nawet koszt godziny lotu bombowca stealth B-2, wynosząc aż 155 tysiące dolarów. Mimo tak horrendalnych sum, samolot często towarzyszy w charakterze "powietrznego adiutanta" Air Force One, którym podróżuje prezydent Stanów Zjednoczonych.
 • @lorenco 18:12:43
  Tu zgoda zasoby naturalne na Alasce są.
  Można zniszczyć infrastrukturę wydobywczą.
 • @kula Lis 67 18:49:30
  Niech mają te samoloty, byle była równowaga sił.
 • Miejsce ataku.
  hm..
  https://vk.com/video385288129_456239074
 • @trojanka 18:42:14
  Podobno "ruscy" znają już technologię teleportowania się, to co się dziwisz:)
  Wybrali komputerowo prezydenta USA a na jakiegoś dziadka emeryta - szpiega zrzucili broń chemiczną jakby nie mogli go teleportować na Saturna.
 • @lorenco 19:17:41
  nad Nowym Orleanem, Rosja spreparowała dziwny obłok w kształcie rury!!
  Być może w środku tej rury znajdują się szpiedzy z rozpylaczami z nowiczikiem!!
  https://youtu.be/bsWe-tgknM0
 • @trojanka 19:13:21
  To nie jest demokratyczne, że jedni są w uniformach ochronnych a inni nie! SKANDAL!
 • @trojanka 19:23:37
  Tak sobie kpimy, jednak część ludzi wierzy w to, że Putin nasłał na GB wielkie śnieżyce czyli "potwora ze wschodu" a na Europę płd -zach. "bestię ze wschodu".
  Politycy tzw. Zachodu wykorzystują głupotę wyborców: co się dziwić skoro nawet u nas nowa matura to jak kiedyś ukończenie podstawówki.
 • @fretka 18:16:34
  Bufon jak to Anglik. Z tego co słyszałem i oglądałem na rosyjskich kanałach w programach publicystycznych z wczoraj i przedwczoraj, z wypowiedzi polityków, ekspertów wynika, że Rosja tym razem nie daruje tej prowokacji, to pewne.
 • @trojanka 19:23:37 Pewnie Putin i Rosja będzie znowu winna?
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/754/94/7549483.jpg

  Na Florydzie zawalił się most dla pieszych, są ranni. Na Florydzie na terenie Florida International University zawaliła się część mostu dla pieszych, który niedawno został oddany do użytku. ​Według wstępnych doniesień w wyniku zawalenia kilka osób zostało rannych, są też ofiary śmiertelne.
 • @lorenco
  Witaj , te prowokacje pod fałszywą flagą były już dawno do przewidzenia . Tonący brzytwy się chwyta . 5* Ave . https://geopolityka.robertbrzoza.pl/finansjera/znamy-plan-iii-wojny-swiatowej/
 • @kula Lis 67 20:04:18
  https://pbs.twimg.com/media/DYWU4yoVMAATFiy.jpg:large


  https://pbs.twimg.com/media/DYWY8SlVAAAN7Tt.jpg:large
 • @Repsol 20:05:45
  Ławrow: Rosja dobije terrorystów w Syrii. Rosja dobije terrorystów w Syrii, w tym także w Gucie Wschodniej oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. „Mówiąc o Syrii, chcę powiedzieć, że będziemy kontynuować walkę z terrorystami, dobijemy ich, pomożemy ich dobić we Wschodniej Gucie, gdzie syryjskie wojsko prowadzi teraz operacje przy naszym wsparciu" powiedział Ławrow na czwartkowym forum „Rosja państwo możliwości". „Będziemy naturalnie wprowadzać przerwy humanitarne. Tak jak ogłosiło wczoraj nasze ministerstwo obrony, ci, którzy się wydostać i otrzymać pomoc humanitarną, mogą z tych korytarzy skorzystać" dodał rosyjski minister spraw zagranicznych.

  Ps..No i się Brytole wściekają, ciekawe ilu już ich tzw. "doradców wojskowych" we Wschodniej Gucie zginęło. Pewnie nie mniej niż w Aleppo. Tam to się działo...Tak trzymać a ewentualne próby pomocy terrorystom ze strony państw zachodnich potraktować nowym waszym uzbrojeniem. Będzie dobry poligon na testy np awangardy. Opiekuni tych terrorystów zrobią teraz wszystko żeby zaszkodzić tam Rosji. To dosyć pewne. Scenariusze już leżą na stołach Pentagonu. Dlaczego Syria nie poddaje się od 6 lat ? I ostatni akt międzynarodowego terroryzmu USraela wobec Syrii. Państwa zachodnie "były praktycznie pozbawione możliwości okazania nacisku na politykę Syrii, dlatego, że państwo to nie miało długów zagranicznych i zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego". Syria była samowystarczalnym i niezależnym państwem. Ponadto, zawsze okazywała wsparcie Palestynie i Libanowi w oporze przeciwko izraelskiej polityce. To spowodowało, że przeciwko niej zaczęto prowadzić wojnę. W tej chwili można zauważyć najgorszy scenariusz prowadzenia niszczącej wojny w celu przemiany państwa w kolonię. Wykorzystuje się wszystkie możliwe sposoby. Terroryzm jest międzynarodowy, a przykładem tego był atak na lotnisko Szajrat, dokonany również przez zbrojne ugrupowania, które popierają USA i ich sojusznicy. Systematycznie niszczona jest infrastruktura, założono ekonomiczną blokadę i polityczną izolację. Ale bez względu na ciężką sześcioletnią wojnę, naród syryjski się nie poddaje, walczy przeciwko agresorom, dlatego, że na szali leży jego wolność, powiedział Mahdi Dakhlallah. Sztandar amerykański, niegdyś, słusznie czy nie, uważany za symbol walki o wolność i symbol wolności jako takiej, stał się dziś symbolem niczym nie ograniczonego bandytyzmu międzynarodowego w wykonaniu samozwańczego żandarma/hegemona, który nie podlega nikomu i żadnym prawom boskim ani ludzkim. Popatrzmy na pospieszne akty wasalności i lizusostwa politycznego tzw. "polityków polskich" wobec bandyckiego, terrorystycznego ostrzelania terytorium suwerennego państwa Syrii, przez rakiety US Army, której dysponenci stawiają się ponad prawem i konwencjami międzynarodowymi, nie usiłując nawet przez moment szukać potwierdzenia w faktach tego, kto i w jakim celu użył broni chemicznej przed kilku dniami w Syrii. I coś w tym dobijaniu terrorystów musi być, polowanie na karaluchy w wykonaniu zwiadowców "Wagner". Złapany łącznik motocyklowy plus jeden odstrzelony.

  sendvid.com/1zar2z9s
 • @Repsol 20:05:45
  Jak atomowy okręt podwodny unika samolotów NATO: wideo z mostku kapitańskiego. Strona internetowa stacji telewizyjnej „Zwiezda” opublikowała pierwsze w historii kadry z wnętrza okrętu podwodnego projektu 971 „Szczuka-B”. Strona internetowa stacji telewizyjnej „Zwiezda” opublikowała pierwsze w historii kadry z mostku kapitańskiego atomowego okrętu podwodnego projektu 971 „Szczuka-B”, gdzie odegrano epizod, podczas którego załoga przećwiczyła działania mające na celu uniknięcie lotnictwa NATO.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201803157548395-sputnik-rosja-okret-podwodny/
 • @kula Lis 67 20:33:35
  Witaj równowaga biegunów powinna zostać zachowana inaczej po Polsce plama na mapie pozostanie . Szkoda że rządzący naszym krajem chcą tej wojenki . Sami uciekną za granicę , jak zwykle. Ave.
 • @kula Lis 67 20:04:18
  I te matoły myślą o lotach w kosmos . 3 świat, mostku dla pieszych nie są w stanie wybudować. Widać, że im się inżynierowie, konstruktorzy kiedyś ściągani pokończyli, pomarli. Będzie coraz gorzej we i ze wszystkim, każdej dziedzinie bo brak im kadr.
 • @ikulalibal 11:10:04
  Ja sie wogole dziwie,kto jeszcze wierzy anglo-syjonistycznej mafii.
 • @trojanka 13:50:47
  Banda banderowcow ma najwiecej do powiedzenia.
 • @kula Lis 67 21:06:35
  Une już drogę ewakuacji sobie zagwarantowali .Pozdrawiam. https://www.salon24.pl/u/albatros/639880,dac-dyla-przed-putinem-wszystko-gotowe-na-czas-w-razie-czego
 • @trojanka 19:23:37
  Na Florydzie zawalil sie nowo wybudowany most pewnien tez Ros
  ja winna!
 • @K54 21:15:19
  Banderowcy to pikuś przy obecnych banderopitekach , zobacz wymiana jeńców a ich wykonaniu : https://labuda.blog/24872
 • @Repsol 20:05:45
  Z podanego przez Ciebie artykułu, aby wszystko stało się jasne:
  "Ameryka ma tak zepsutą ekonomie, że rozpoczęcie sprzedaży obligacji amerykańskich czy dolarów ze strony państw BRICS, powoduje wykolejenie gospodarki USA. Cały świat doskonale o tym wie. Wszelkie zastraszanie dyplomatyczne czy polityczne przeciwników jest dziecinną zabawą. Chiny i Rosja śmieją się w twarz politykom amerykańskim, gdy mówią o wielkości Ameryki. Dlatego Amerykanie przyjęli ostatnią z możliwych linii obrony utrzymania obecnego stanu mocarstwowości. Tym elementem jest punktowanie militarne przeciwników, czyli III wojna światowa.

  Ameryka ma najpotężniejszą armię świata i ten element będzie coraz mocnej wykorzystywała w najbliższych latach. Planuje rozpocząć rewolucje i potyczki wojenne w tych regionach świata, w których będzie istnieć „zagrożenie demokracji”. Takie zagrożenie może istnieć w Syrii, ale również w Polsce.

  Jest to jawne zastraszanie świata, w celu podporządkowania się polityce rządzącym tym państwem."
  --------------------------------------------------------
  USA ma najpotężniejszą armię świata, hmmm... może ilościowo, jakościowo gorzej, coraz więcej grubasów i "panienek" obu płci, jest rozproszona po całym świecie pilnując przyczółków, czyli swoich baz.
  Budżet na obronność USA mają kilkakrotnie większy niż kraje BRICS ale co z tego? Te ich przyczółki czyli bazy są do rozwalenia w kilka minut!
  W niektórych krajach Amerykanie są tak znienawidzeni w tych swoich bazach, że wystarczy iskra aby ludność rozprawiła się z nimi, jedynie terror tamtejszych reżimów opłacanych przez USA jest w stanie utrzymać ludność w ryzach.
  I tak pieniążki USA się rozpływają a to na łapówki a to na darmowe uzbrojenie jakiś marionetkowych rządów i ich armii a to na opłacanie "opozycji" w wielu krajach.
  Drukarnia jeszcze daje radę, na razie.
  Ponieważ Trump nie jest idiotą jak się to komuś wydaje i chce ściągać z krajów NATO więcej pieniędzy na obronę co jest logiczne, to jednak opór materii jest duży.
 • @lorenco 21:31:23
  Somethig kogoś porąbało 58 płci ?. :))))) Pozdro. https://www.devagroup.pl/blog/58-plci-do-wyboru-na-facebooku
 • @K54 21:21:49
  Bezwzględnie most zawaliła Rosja.Widziano Ławrowa jak osobiście podgryzał filary!
  https://youtu.be/l07a5nmd6_0

  https://youtu.be/dn_qh6v2kNQ
 • @trojanka 21:46:34
  Witaj , po prostu nie mogę tych bzdur dla jamochłonów czytać . Pamiętasz idiotów ?. https://dorzeczy.pl/kraj/41566/Szef-Komitetu-Wojskowego-NATO-Zapad-2017-moze-byc-przygotowaniem-do-wielkiej-wojny.html
 • @K54 21:15:19
  No bandercwaniaki mają doświadczenie w każdej dziedzinie.Odkryli ostatnio ,ż pochodzą od starożytnych Sumerów.Serio !!takie mają odkrycie!!
  Jeśli chodzi o broń niekonwencjonalną.... to klękajcie narody!@
  http://ram.neon24.pl/post/139892,choroby-zarazy-i-bron-biologiczna-usa-na-ukrainie
 • @Repsol 21:51:05
  To już trwa kilka lat, ta choroba.
  Pierwzy dyplomata Europy Thuske D. mówił że dzieci we wrześniu 2014 roku, nie pójdą do szkoły.Widocznie jest tak genialnym startegiem i dyplomata, że powtarzają po nim wszyscy kolejni,Macirkiewicz, Adrian, oraz premier z diaspory!! I tak dzień w dzień.Tym sposobem straszenie spełnia swoja wielozadaniową rolę,.Przykrywa ustawę 447, 1066 itp.
 • @trojanka 21:54:31
  No pewnie że tak : ))) https://marucha.files.wordpress.com/2015/03/wspolpraca-ua-pl.jpg
 • @Repsol 21:37:58
  O Swaroże! O Buddo! O Jezusie! O Zeusie!
  Wy to widzicie i nie grzmicie???
 • @trojanka 21:46:34
  Oczywiście, że Rosja. Mieszanka podłożona pod filary, chemiczna, wybuchowa i biologiczna:)
  https://pp.userapi.com/c635101/v635101909/159f1/C3Ei9fuKrT0.jpg
 • @lorenco 23:09:08
  Co , to ?. https://justice4poland.com/2016/08/26/duda-na-ukrainie/ Pozdro . : https://www.youtube.com/watch?v=b_MgIPhrS1g
 • @trojanka 21:54:31
  Tak, te to wszystko zrobią aby hroszi płynęły, daj pane hroszi, my bidne są. Każdy syf wpuszczą do siebie, nawet niespójne pręty w elektrowniach atomowych. No ale co amerykańskie, to amerykańskie!!
  Sprytne to to w swoim prymitywizmie, dlatego niebezpieczne!
 • Demokracja czyli robienie w wała
  .
  Demokracja zmobilizowała propagandę (media gównego nurtu) w wielu krajach satelitarnych USA

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MGN

  do publikowania oskarżeń wobec Rosji na podstawie przekonania pani May (premierzycy WB) o tym, że prawdopodbnie (tzn. bez jakichkolwiek dowodów) jest Rosja zamieszana w próbę otrucia agentów WBrytanii, którzy już przed wielu wielu laty zostali wymienieni za agentów Rosji. O fałszowaniu tego rodzaju intuicji przez władze demokratycznego kraju przed dokonaniem napadu na inny kraj wiemy z przeszłości.

  Nie są zaskoczeniem ekskrementy, jakimi tu zaopatruje się żądne „wiedzy” głowy poddanych, ale rozmiar akcji i znakomita koordynacja demokratycznych władz w krajach satelitarnych jak RFN, Francja, Wbrytania ... czy w końcu Polska jak też ustanowionych na koszt mieszkańców organów operacji propagandowych czyli mediów gównego nurtu, w Polsce począwszy od TVP, NTV aż do zbiorowiska niezliczonych gadzinówek.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  No cóż, za czasów tzw. „komuny” miała ludność przynajmniej świadomość, że jest okłamywana, demokracja skutecznie zabiła tę świadomość.

  Na temat samego wydarzenia nie wypowiadam się, bowiem nie zajmuję się oczywistą kloaką doniesień służb specjalnych.
 • @Repsol 23:16:39
  Repsol, Kolego wspaniały, ta nuta bardziej mi odpowiada:
  https://www.youtube.com/watch?v=5KfpNyRr8q4
 • Bojkot mundialu w Rosji - News
  Jak informuję CNN reprezentancje Włoch i Holandii nie jadą na mundial w geście solidarności z Wielką Brytanią.
 • @lorenco 01:35:09 kolejna już wersja, ile jeszcze?
  Media: nowe szczegóły otrucia Skripala. Substancja, którą otruto byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala znajdowała się w walizce jego córki Julii pisze brytyjska gazeta The Telegraph, powołując się na wysoko postawione źródła w służbach specjalnych. Według danych gazety bagaż miał zostać rozpakowany dopiero w domu Skripala w Salisbury. Jak podkreślono, substancją paraliżująco-drgawkową mogła być przesiąknięta odzież, prezenty lub kosmetyki Julii.
 • @Husky 08:06:12 tu też pewnie winien Putin i Rosja? Motorniczy pewnie Rusek z FSB.
  Zderzenie tramwajów w Kolonii. Dziesiątki rannych (foto, wideo). Wczoraj wieczorem w Kolonii na zachodzie Niemiec doszło do zderzenia dwóch tramwajów miejskich, 43 osoby zostały ranne przekazuje tabloid Bild.
  Pomoc medyczna była niezbędna piętnastu rannym, większość z nich miało siniaki i zadrapania na ciele. Jedna z poszkodowanych osób cały czas przebywa w szpitalu. Niemiecka policja poinformowała, że jeden z motorniczych był pod wpływem alkoholu, stwierdzono to na podstawie testu alkomatem. Eksperci czekają jeszcze na wyniki badania krwi. Informację tę przekazała także Służba Transportowa Kolonii (KVB). „Policja poinformowała, że przyczyną wypadku mogło być to, że motorniczy podjeżdżającego tramwaju był pod wpływem alkoholu. Jeśli zostanie to potwierdzone, będziemy głęboko wstrząśnięci i przeprowadzimy wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Nie pamiętamy, aby w służbie KVB doszło wcześniej do czegoś podobnego" napisali pracownicy służby na Twitterze. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu kolejowym miasta.


  https://youtu.be/BbuwYycATEg
 • @lorenco 23:31:00
  Znowu będzie na Putina i Rosję. W Iraku rozbił się amerykański helikopter wojskowy. Koalicja USA w walce przeciwko Państwu Islamskiemu potwierdziła katastrofę amerykańskiego helikoptera na zachodzie Iraku. Wcześniej stacja telewizyjna CNN, powołując się na dowództwo USA, poinformowała, że amerykański śmigłowiec wojskowy rozbił się na zachodzie Iraku w pobliżu granicy z Syrią, na jego pokładzie było siedem osób. Według wstępnych danych śmigłowiec typu HH-60 Black Hawk nie został zestrzelony, podała stacja telewizyjna. Według stacji telewizyjnej ABC ten incydent był pierwszą katastrofą z amerykańskim helikopterem w Iraku od początku operacji przeciwko PI w 2014 roku. Ps..Tu most, no,worek się rozwiązał.. Wczoraj rozbił się w USA F18 zginęło 2 pilotów, parę dni wcześniej rozbił się śmigłowiec zginęło 5 osób,widać czarna seria u jankesów.
 • Czy Mundial padnie ofiarą?
  Jak można się było spodziewać, im bliżej do wyborów w Rosji bym bardziej hegemon mnoży prowokacje mające podkopać Putina. Jedną z nich było niedawne odstrzelenie łotewskiego banku ABLV, który hegemon oskarzył o wszystko możliwe, od zwyczajowego prania pieniędzy po zagrażanie bezpieczeństwu Ameryki. Błyskawiczny upadek banku był tego konsekwencją.

  Dla każdego banku gniew hegemona kontrolującego „walutę rezerwową” oznacza kłopoty. Przekonały się o tym banki szwajcarskie które zaatakował parę lat temu. Dla ABLV zarzuty hegemona oznaczały run na depozyty i odcięcie od krótkoterminowych pożyczek dolarowych. To oznaczało praktycznie koniec.

  Unia, zamiast bronić położonego w końcu w strefie euro banku przed agresorem, albo przynajmniej princypialnie stać na pozycji prawa i wymaganych procedur, zadziałała jako wspólnik napadu z miejsca nakładając moratorium na działalność banku. Zamknięcie instytucji, która błyskawicznie zebrała blisko $2mld aby opanować run, nie było wcale konieczne. Wygląda prędzej na planowaną vendettę. Jak się to ma do trwającego latami „ratowania” autentycznych greckich bankrutów?

  Wiele wskazuje na to że ABLV został odstrzelony bo był istotnym ogniwem w kontaktach wschód – zachód w Europie czego opętany histerią odcięcia Rosji od reszty kontynentu hegemon nie może znieść. Wobec tego jak kowboj wchodzi do europejskiego saloonu i w samo południe odstrzeliwuje sobie wybraną ofiarę. Gardłujący na co dzień o praworządności unijni wasale dziwnie jakoś w tej sytuacji zamilkli. A niech by tak Juncker odstrzelił bez ceregieli takiego, dajmy na to, Goldmana, oskarżając go jednostronnie o „pranie pieniędzy”. Oj, to by się działo!

  Hec antyrosyjskich na tym jednak nie koniec. W czymś co na kilometr zalatuje false flag operation, w stylu sfingowanego napadu na radiostację w Gliwicach, ktoś sprzątnął niedawno w UK byłego rosyjskiego podwójnego agenta. Od razu kontrolowane media w EU rozsiewają przygotowane wcześniej kawałki jak to Rosja masowo likwiduje zdrajców i jakich to ekstra sankcji potrzeba teraz w odpowiedzi.

  Jak tam konkretnie Rosja pomaga zdrajcom przenieść się na tamten świat nie bardzo jednak wiadomo. Wiadomo natomiast tyle że Rosjanie z pewnością nie są aż takimi durniami za jakich europejską publikę mającą w to uwierzyć bierze hegemon kontrolujący media.

  Jeżeli nawet Putin chciał by kogoś zlikwidować to musiałby być chyba obłąkany czyniąc to właśnie w przeddzień wyborów w Rosji oraz na trzy miesiące przed początkiem Mundialu, również w Rosji. I z wyborami na wynik których hegemon nie ma, mimo że by chciał, żadnego wpływu można obawiać się czy otrucie Scripala nie jest prowokacją hegemona wymierzoną właśnie w Mundial…

  Mundial to wielkie wydarzenie, święto najpopularniejszego sportu na ziemi. Miliardy przez miesiąc oglądają transmisje i emocjonują się walką zespołów narodowych o tytuł. Udana organizacja mistrzostw wzmacnia prestiż organizującego je kraju i jego leaderów. Co zatem gdyby tak Mundial został nagłe zakłócony jako „sankcja” na Putina?

  O, to by było coś. Sportowo hegemonowi to zwisa, bo i tak nie ma tam nic do gadania. Ale cios w prestiż Rosji i Putina byłby znaczny. Wszystkie te inwestycje i te przygotowania na nic. Do tego wielki zawód na całym świecie. I kto temu winien? A no, wiadomo, mogli nie truć szpiega i przede wszystkim mogli zachowywać się tak jak inni. Ergo, również wywrócić się na grzbiet i dać się zwasalizować jak Jelcyn. I tak, w spontanicznej akcji nieposiadające się z oburzenia na otrucie szpiega narody mogą próbować Mundial zbojkotować czy też próbować go gdzieś przenieść, przykładnie karząc organizujący go kraj i jego prezydenta. Kto wie, może nawet młodzież rosyjska, wkurzona brakiem transmisji, wyszłaby z nudów na ulice i w miejsce Mundialu urządziła Putinowi jakiś majdan? Mokry sen Waszyngtonu by się wtedy spełnił.

  I nie jest to, niestety, całkiem SF. Wszystko zależy od tego czy europejscy wasale zachowali jeszcze minimum rozsądku, i minimum godności, aby nie wpaść do końca w to co wygląda na szytą grubymi nićmi prowokację. Sądząc po obkładaniu ich eksportów przez Trumpa cłami zaporowymi bez żadnej riposty można mieć co do tego pewne wątpiwości.


  https://dwagrosze.com/2018/03/czy-mundial-padnie-ofiara/#more-8209
 • @Laznik 23:26:16
  Kolejna już wersja, ile ich jeszcze usłyszymy? Jeszcze wczoraj Anglicy byli w 100 % przekonani, że trucizną był preparowany bukiet kwiatów, który szpieg bo nie było, nie ma i nie będzie byłych szpiegów, chyba, że są już martwi, wraz z córką trzymali w rękach! Dzisiaj truciznę znaleziono w walizce córki ? A ile to czasu córeczka nie otwierała walizki ? Trucizna bojowa ZSSR z lat 70 tych? Przecież takiego rodzaju trucizny były na wyposażeniu szpiegów do własnego użytku! Co przy opróżnianiu walizki przez córeczkę pękła "fiolka" i tatuś nie zdążył w całości zastosować coś przeciw/antidotum? bo pewnie i to miał jako szpieg ? Normalnie to oboje byliby już martwi, a nie leżeli w szpitalu! Coś ta bajka Anglikom się nie za bardzo udaje. Żadnych faktów tylko przypuszczenia! A opinia światowa i naiwni politycy rządów państw dają się nabrać na następne kolejne kłamstwo tak samo jak to, że Saddam Hussain posiadał broń chemiczną i atomową ......Jeszcze nie wiadomo gdzie i jak ale już wiadomo kto! Jak mi to przypomina tą koalicyjną hucpę z zamordowaniem Saddama Hussaina! A Nowiczok ... Wystarczy go dotknąć lub wciągnąć wraz z oddechem. Może występować w postaci płynu lub gazu. Nowiczok działa błyskawicznie. Nawet po 30 sekundach może doprowadzić do śmierci. Ale Skripal i jego córka spacerowali ponad 3 godziny po mieście ... Nowiczok wykryto w domu Skripala (tam właśnie zatruła się policyjna ekipa) więc ... ktoś coś albo przemilcza albo ordynarnie kłamie ! I jeszcze jedno, Nowiczok jest niewykrywalny przez natowskie testery (tak niestety został zaprojektowany). Użycie jest wykrywane objawowo. Angole milczą "dla dobra śledztwa'', Rosjanie milczą bo nie mogą się ustosunkować do braku konkretów ... Sytuacja patowa ... Ciekawe czy zdążą coś ustalić nim padną "pierwsze strzały'' ? Strzały, które mogą zamienić Ziemię w atomową pustynię albo kosmiczny pył ?
 • @Laznik 23:26:16
  Trzy teorie związane z atakiem na Skripala. Kto mógł stać za zamachem? Najbardziej kłopotliwym faktem jest to, że użyto środka, który jest bronią chemiczną i że dawno powinna być ona zlikwidowana. Zgodnie z porozumieniem międzynarodowym jest ona bowiem zakazana. Rosja formalnie potwierdziła to zresztą w ubiegłym roku. Okazuje się, że jest to nieprawda mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Witold Waszczykowski, poseł PiS i minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło. W dalszym ciągu wspólnota międzynarodowa albo nie ma konkretnych dowodów, albo boi się wskazać na sprawcę zamachu na Siergieja Skripala i jego córkę. Broń, która została użyta pochodzi jednoznacznie z Rosji. Krążą różne teorie na ten temat wyjaśnia Witold Waszczykowski. Najbardziej rozpowszechniony jest pogląd, że za zamachem stoi Putin, ponieważ w przeddzień wyborów prezydenckich mogłoby mu zależeć na tym, aby sprowokować świat do niechęci wobec Rosjan i wykorzystać ją do zjednoczenia swojego obozu, jednoczenia ludzi wokół swojego przywództwa. Byłoby mu to na rękę.

  Inna teoria mówi, że Putin chciał wywołać panikę wśród bogatych Rosjan mieszkających w Londynie i sprowokować ich do powrotu, oczywiście wraz z ich pieniędzmi.

  Są też teorie takie, które głoszą, że za zamachem mogli stać Rosjanie, ale niekoniecznie związani z Putinem. Mogło dojść do sytuacji, kiedy broń chemiczna wymknęła się spod kontroli Kremla. Na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata w piłce nożnej następuje atak, który mógłby też zagrozić samym Rosjanom. Nie wiem, czy jest to wiarygodne. Świadczyłoby o tym dość delikatne zachowanie się wielu państw. Są potępienia w warstwie retorycznej, ale brak działań wobec Rosji. Jak na razie nie widać także retorsji ze strony Kremla wobec Wielkiej Brytanii, może poza ciętymi wypowiedziami Siergieja Ławrowa (szefa rosyjskiego MSZ), który jest z tego znany.

  Nie wiem, która z teorii jest prawdziwa. Być może okaże się to w trakcie postępu śledztwa. Najbardziej kłopotliwym faktem jest to, że użyto środka, który jest bronią chemiczną i że dawno powinna być ona zlikwidowana. Zgodnie z porozumieniem międzynarodowym jest ona bowiem zakazana. Rosja formalnie potwierdziła to zresztą w ubiegłym roku. Okazuje się, że jest to nieprawda. Mamy się czego obawiać. Nowiczok to środek praktycznie niewykrywalny. Jego przenoszenie odbywa się w kilku substancjach. Można go transportować w sposób niezauważalny, nie w tym samym czasie i nie przez te same osoby. Dopiero połączone substancje stają się niesłychanie szkodliwe. Problem polega na tym, że do tej pory przed bronią chemiczną chroniono wojsko. Zakładano, że będzie ona używana głównie na frontach. Teraz okazuje się, że może być wykorzystana wobec cywilów, nie w trakcie działań zbrojnych. Tu nie ma obrony. Skutki użycia takich substancji mogą być olbrzymie dodaje Witold Waszczykowski.

  Ps..Wszystkie te wasze teorie są co najmniej idiotyczne. Dlaczego May pojechała do miasta, które jest uważane za niebezpieczne i szwenda się bez ubrania ochronnego ? Gdzie są nagrania z kamer ulicznych, które są w Wielkiej Brytanii na każdym rogu ulicy, szczególnie w mieście w którym znajduje się laboratorium substancji toksycznych. Wszystko można ukraść, to po pierwsze. Po drugie zawsze zostaną próbki na wszelki wypadek gdyby przeciwnik dysponował podobną bronią i trzeba było się przed nimi bronić. Po trzecie konwencje o humanitarnych rodzajach broni stawiają w najgorszej sytuacji małe państwa, których nigdy nie będzie stać na dużą konwencjonalną armię. W Polsce obywatele mają małą możliwość obrony, ponieważ nawet ich wynalazki można zawłaszczyć zgodnie zapisami ustawy o wynalazczości "...Art. 59. 1.5 3) Wynalazek dokonany przez obywatela polskiego uważa się za wynalazek tajny, jeżeli wchodzi w zakres obrony lub bezpieczeństwa Państwa... " i dalej "...Art. 64. 58) 1. Prawo do patentu na wynalazek tajny dotyczący spraw z zakresu obrony Państwa przechodzi na Skarb Państwa , który reprezentuje Minister Obrony Narodowej, a prawo do patentu na wynalazek tajny dotyczący spraw z zakresu bezpieczeństwa Państwa przechodzi na Skarb Państwa, który reprezentuje Minister Spraw Wewnętrznych... "
 • @kula Lis 67 12:05:13
  W katastrofie wojskowego śmigłowca USA, który rozbił się w Iraku, zginęło wszystkich siedmiu lecących nim żołnierzy – poinformował Pentagon.
  Pentagon w komunikacie podkreśla, że nie wydaje się, by utrata śmigłowca była skutkiem działań nieprzyjaciela. Wszczęto śledztwo dla ustalenia okoliczności wypadku.

  Śmigłowiec był używany przez siły powietrzne USA do poszukiwania i ewakuacji rannych na polu walki. Rozbił się koło miasta Kaim w prowincji Anbar na zachodzie Iraku, gdy leciał do swej nowej bazy.

  Katastrofę widziała załoga towarzyszącego mu drugiego amerykańskiego śmigłowca, która od razu podniosła alarm. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez ekipę szybkiego reagowania, składającą się z funkcjonariuszy irackich sił bezpieczeństwa i żołnierzy koalicji.
 • @kula Lis 67 14:12:09
  No coś Ty ,facet jest przecież genialny, przeczytał kartkę co ma mówić i gra gitara.
  Może zresztą ma tajne informacje, wobec tego może poprosimy żeby rozkminił KTO powiesił Leppera, albo odstrzelił Papałę.A może wie KTO gen Petelickiego przekonał do rozstania się z tym światem!!!
  W kraju, gdzie od kilku lat jest nierozwiązanych kilkadziesiąt tajemniczych zgonów, wypowiada się gość o sprawie innego kraju.
  Już wiem dlaczego Polacy tak uciekają z kraju!!!
 • @lorenco 23:31:00
  Co Wy!? Macie trzy teorie a minister Czaputowicz ma już 100% PEWNOŚĆ- Rosja i Putin!. To się nazywa zaufany funkcjonariusz z żydowskiej UW. A co on jest ministrem królowej angielskiej??? Czaputapu to może sobie groźnie pomerdać palcem w bucie. Za co właściwie bierze pieniądze ten facet ze stajni Gieremka ? Za takie gadki-szmatki bez znaczenia ? Co zrobiło MSZ w kwestii promowania w zachodnich mediach prawdziwej historii Polski i polskiego holocaustu, tragedii polskiej w czasie II wojny światowej ? Otóż nic nie zrobiło. Tymczasem Polonia i Polacy znający język angielski zasypywali światowe media tysiącami komentarzy dotyczącymi prawd historycznych. I robią to cały czas. Uczą prawdziwej polskiej historii na globalnych portalach, które są przeglądane przez setki milionów ludzi na całym świecie. A co zrobił Czaputapu i MSZ ? Zamieścili chociaż jedną opinię w zachodnich mediach ? Jeśli tak, niech to udowodnią !
 • @Husky 08:06:12
  Finaliści MŚ 2018:

  1. Rosja
  2. Brazylia
  3. Iran
  4. Japonia
  5. Meksyk
  6. Belgia
  7. Korea Południowa
  8. Arabia Saudyjska
  9. Niemcy
  10. Anglia
  11. Hiszpania
  12. Nigeria
  13. Kostaryka
  14. Polska
  15. Egipt
  16. Islandia
  17. Serbia
  18. Portugalia
  19. Francja
  20. Argentyna
  21. Kolumbia
  22. Urugwaj
  23. Panama
  24. Senegal
  25. Maroko
  26. Tunezja
  27. Szwajcaria
  28. Chorwacja
  29. Szwecja
  30. Dania
  31. Australia
  32. Peru
  Dla Włochów byłaby perspektywa jechać na Mundial jakby Anglia się wycofała, niestety nie wycofała się a szkoda, na pewno Mundial byłby bezpieczniejszy bez angielskich kibiców.
 • @trojanka 14:26:37
  Inne kraje milczą w tej sprawie, co najwyzej coś tam bąkną a Polska jak zwykle przed szereg.
 • @kula Lis 67 13:48:12
  Przypuszczalnie to Włosi wsadzili Julii do walizki truciznę aby Anglia wycofała się z Mundialu i oni w zamian by pojechali: po raz pierwszy od 1958 roku Włosi nie pojadą na mistrzostwa świata. To dla nich wielki szok, zatem w szoku mogli uczynić takie kuku.
  No i teoria jak i każda inna:)))
 • @kula Lis 67 11:55:51
  Okaże się, że motorniczym był Rusek, bo to oni tylko piją:)
 • @lorenco 01:35:09
  „To nie wygląda na pracę służb specjalnych"..Mało prawdopodobne, by trucizna, którą otruto w Wielkiej Brytanii byłego oficera GRU Siergieja Skripala, mogła być podłożona do walizki jego córki. „Nowiczok" ma ostry zapach i błyskawiczne działanie" powiedział były członek komisji ds. broni biologicznej ONZ, ekspert wojskowy Igor Nikulin. Gazeta Telegraph poinformowała wcześniej, powołując się na źródła w brytyjskich służbach specjalnych, że ktoś mógł podłożyć truciznę do walizki córki Skripala już w Moskwie, w nadziei, że otworzą go dopiero po przyjeździe do Salisbury. „Sądzę, że to mało prawdopodobne, bo w odróżnieniu od gazu „Sarin" trudno użyć tej substancji niezauważenie. „Nowiczok" ma ostry i nieprzyjemny zapach. „Sarin" jest bezbarwny, bezzapachowy, można go użyć niepostrzeżenie, ale tej substancji nie da się użyć w taki sposób powiedział Nikulin. Jego zdaniem kontakt z „Nowiczkiem" wymaga natychmiastowego podania antidotum, bez którego człowiek umrze, nie będzie miał szans na przeżycie". „Dlatego, ktokolwiek to uczynił, wziął się za zadanie nieprofesjonalnie, narażając na ryzyko utraty życia dużą ilość niewinnych ludzi. To nie wygląda na pracę służb specjalnych" zreasumował ekspert. „Jeśli Wielka Brytania chce dotrzeć do prawdy w tej sprawie, to powinna zaangażować rosyjskich specjalistów, przedstawić jakieś dowody, na przykład kontener, w którym znajdował się gaz, a takie twierdzenia, jakie utrzymuje Theresa May budzą zdziwienie" powiedział Nikulin.
 • @lorenco 14:52:17
  Zachód straszy Rosją a Polacy temu klaskają i wierzą zachodowi w każde słowo. Zachód straszy Polską a Polacy się oburzają i nie wierzą zachodowi w żadne słowo. W Rosji jest taki zamordyzm i dyktatura jak w Polsce nazizm, faszyzm i antysemityzm. Rosja wszystkie wskaźniki gospodarcze ma na plus, Polska w połowie ma minusie. Jedyne w czym Polska "przewyższa" Rosję to inflacja - tam jest wyższa. Nie zastanowiło Was dlaczego Rosja ma taki czarny PR na świecie ? Przeczytaliście coś ostatnio pozytywnego o Rosji w mediach nie tylko polskich (polskojęzycznych) ? A także przeczytaliście coś pozytywnego o Polsce w mediach zachodnich ? Ta sama strategia. Nie dajmy się ogłupić chorą nienawiścią. Oczywiście można nie lubić Rosji za lata komuny (ja tak mam) ale reszta świata także dla Polski nic nie zrobiła dobrego. Anglia i USA wsadziły nas pod ruski parasol w Jałcie. To była zdrada na sojuszniku. Żydzi nas nienawidzą chociaż ich ratowaliśmy. Oni (zachód, żydzi) liczą tylko KASĘ, reszta ich nie interesuje. Nie przyczyniajmy się do ich interesu kosztem naszych emocji.
 • @lorenco 14:34:36
  Ten cały CNN to jak nasz TVN
  8-)))))
 • @lorenco 14:46:01
  Służby brytyjskie stawiając na ten wariant chcą ukryć swoje partactwo.... Dziwne to ojciec wydalony a córka tam i z powrotem Londyn - Moskwa. Na pewno Skripal - jego córka i sierżant angielskiej policji używali tej samej szminki do ust i tego samego cienia do powiek !!!
 • @Husky 17:49:54
  Ja myślałem, że Ty sobie zażartowałeś, jednak jak CNN podała taką wiadomość, to albo ta stacja to kupa kretynów albo celowo szerzy propagandę lecz pewnie jedno i drugie.
  TVN nie oglądam, podobnie jak CNN i im podobne, TVP też jakoś nie: wolę sam znajdować sobie wiadomości w necie. Pozdr.
 • @kula Lis 67 18:10:23
  Córka woli mieszkać w Rosji niż we wspaniałej demokracji, odwiedzała tylko ojca, zamiast błagać o obywatelstwo GB. Czy to nie wkurzające jest aby córka szpiega wolała mieszkać w rosyjskiej "bidzie i nędzy" zamiast z tatusiem w bogactwie?
  Może służby anglosaskie zaproponowały Julii pracę a ta odmówiła i kara?
 • @lorenco 14:46:01
  Rzeczą oczywistą jest, że to prowokacja i chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ma co do tego wątpliwości, tym bardziej, że Skripal to szpion wymieniony po wyroku w Rosji a takimi służby już się nie interesują.
  Pytanie tylko kto jest prowokatorem? W Rosji zbliżają się wybory, bardzo mało wiemy jakich konkurentów ma Putin i skąd? Spotkałem się z opinią, że może to być rozgrywka o władzę między GRU a FSB lub SWR. Moim zdaniem ciekawa koncepcja.
 • @kula Lis 67 18:31:31
  Lisie, oglądam na YT takie programy jak: Время покажет, 60 минут, Вечер с Владимиром Соловьевым , "Место встречи". Polecam ( występują tam także eksperci z Polski)
  Znam j. rosyjski z ogólniaka w stopniu podstawowym, zatem rozumiem plus minus połowę z tego o czym jest dyskusja.
  Nie ma tam NIC o rozgrywkach między tymi służbami, które podałeś o władzę. To fake.
  Jakieś Jabłoko czy inna opozycja nie ma szans u wyborców, Rosjanie chcą kontynuować drogę Putina a nie wracać do czasów Jelcyna i Gorbaczowa.
  Taki jest werdykt obywateli z całej FR.
  Nikt nic na to poradzić nie może, Rosjanie ufają swojemu prezydentowi.
 • @lorenco 14:40:42
  Skripala prawdopodobnie próbował otruć brytyjski wywiad
  https://wolnemedia.net/skripala-prawdopodobnie-probowal-otruc-brytyjski-wywiad/

  Ps.Zgadzam się w 100% z opinią autora tego artykułu. Pierwsza zasada prowadzących śledztwo to ustalić kto miał motyw aby dokonać zbrodni.
  Wszystkie sznurki czy powiązania biegną do białego domu, poróżnienie Europy i Rosji leży w interesie USA, utrata pozycji dominującej w świecie jest bolesna i trudno będzie się z tym pogodzić przeciętnym amerykanom. Politycy zdają sobie z tego sprawę i próbują różnych sposobów nawet kryminalnych aby odciągnąć w czasie widmo katastrofy gospodarczej, jak koszmar wygląda Detroit, niegdyś chluba amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, a dziś miasto-widmo. Skłócona Europa (Moskwa niegdyś miasto europejskie) leży w interesie USA, dziel i rządź.
 • @lorenco 19:06:22
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/755/59/7555906.jpg

  Były szpieg(nigdy nie był, nie ma i nigdy nie będzie byłych szpiegów, były może oznaczać tylko martwy szpieg-dop. mój): Skripala otruli amatorzy...Zamach na byłego funkcjonariusza GRU Siergieja Skripala pod żadnym względem nie przypomina pracy służb specjalnych. Sputnik Estonia dowiedział się o tym od generała radzieckiego wywiadu wojskowego na emeryturze, Willema Rooda. Według Rooda, Skripal miał kiedyś dostęp do bardzo ważnych informacji, w tym wywiadowczych, na temat kadr wywiadu wojskowego. Wydał Brytyjczykom dziesiątki osób, które mogły na skutek tego poważnie ucierpieć. Z tego powodu Skripal mógł mieć osobistych wrogów, nienawidzących go do tego stopnia, że postanowili go zabić. Jednak, jak mówi generał, wybór czasu i miejsca zabójstwa, broń morderstwa i sama jej realizacja, podważają tę wersję. Według niego, próba zabójstwa nie została dokonana przez profesjonalistów, lub też została dokonana przez profesjonalistów, których celem była nie śmierć Skripala, ale wywołanie międzynarodowego skandalu. Jeśli zaczniemy od wątpliwej wersji osobistej zemsty byłych kolegów Skripala, to zabójca musi być związany z wywiadem. To osoba, która jest w stanie zdobyć rzadką truciznę i posiada odpowiednie przygotowanie do jej zastosowania, uważa Rooda. Jednakże wywiad wojskowy nigdy nie używał żadnych egzotycznych trucizn i substancji radioaktywnych w celu potajemnego eliminowania wrogów, mówi Willem Rooda. Trucizna "Nowiczok" była w przeszłości w arsenale radzieckiej armii, ale do tajnych operacji nigdy nie była używana, ponieważ nie spełniała wymagań wywiadu wojskowego. Służby specjalne wszystkich najważniejszych państw świata mają o wiele bardziej "poręczne" i praktycznie niewykrywalne sposoby wyeliminowania niewygodnych ludzi. Ponadto ani Rosja, ani jej służby specjalne, w tym wywiad wojskowy, nie miały żadnego powodu, by wydać wyrok śmierci na Skripala i wprowadzić go w życie, powiedział emerytowany generał. Po pierwsze dlatego, że jest to nielegalne, a ktoś obdarzony władzą musiałby wydać tajną decyzję o popełnieniu przestępstwa, które z pewnością zostanie odkryte. Ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Po drugie, Skripal nikomu, jak już wspomniano w Moskwie, nie był potrzebny. Jedynym powodem jego "eliminacji" może być jedynie oczywiste, nieuniknione i bardzo poważne zagrożenie dla interesów kraju ze strony "skazanego". Ale w tym przypadku Skripal już dawno by umarł. Willem Rooda całkowicie wyklucza wersję zemsty państwa lub służb specjalnych. Ekspert uważa, że teoretycznie każdy Rosjanin spośród byłych pracowników służb specjalnych mógł być otwarcie lub tajnie włączony w realizację tej akcji, ale wszystko to wyraźnie zostało zrobione w celu politycznej prowokacji. I jej autorów nie powinno się szukać w Moskwie.


  Ps..Bardzo trzeźwe argumenty. Powinni na nie odpowiedzieć brytyjskie głupole. "Skripala otruli amatorzy" ... i tu się nie zgadzam z panem generałem, ponieważ nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na to, że ktokolwiek został otruty. O tym rzekomym incydencie dowiedzieliśmy się z mediów i z paplaniny brytyjskich polityków. Nie znamy również dalszego scenariusza tej maskarady. Może jutro, albo w niedzielę wyborczą Skripal i jego córka będą musieli umrzeć, a może nie. Nowiczok był już bohaterem jednego z odcinków brytyjskiej serii TV: "Strike Back: Retribution" w 2017 roku: "Dla wielu Brytyjczyków obecna farsa medialna dotycząca rzekomego ataku z trucizną w Salisbury nie jest pierwszym spotkaniem z cytowaną już toksyną Nowiczok: W roku 2017 w wyprodukowanym przez Sky szóstym odcinku serialu: "Strike Back", twarda brytyjska elitarna grupa "Sekcja 20" ma za zadanie złapanie zbiegłego islamisty, który chce dokonać zamachu z silnymi toksynami. Prawdziwym złoczyńcą w tej historii jest jednak Karim Markow, naukowiec rosyjsko-czeczeński, który najpierw zatruł swoich kolegów Nowiczokiem, który sam opracował, a następnie chciał go sprzedać, na przykład islamiście Omairowi, albo Miloszowi Borisowiczowi, białoruskiemu handlarzowi narkotyków, który z kolei współpracuje z prawicowymi ekstremistami."

  deutsch.rt.com/international/66698-giftgas-als-serienheld
 • @kula Lis 67 19:07:13
  Nic dodać nic ująć: koszmar Anglosasów jeszcze do tego po brexicie, to zrównoważenie gospodarki UE z Rosją i jeszcze BRICS!
  Niech UNE wezmą się do uczciwej pracy a nie tylko geszefty i obdzieranie gojów w bankach, niech zaczną uczciwie zarabiać a nie grabić inne narody po zastosowaniu Pustynnych Burz itp.!
 • @lorenco 19:23:05
  W cywilizowanym świecie trzeba udowodnić winę oskarżonemu i dopóki to nie nastąpi, obowiązuje zasada domniemania niewinności. Dowodem na to czym podtruto Skripala i jego córkę są próbki pobrane do badań od ofiar. Te próbki powinny być pobrane i przebadane w laboratorium w obecności rosyjskich specjalistów, ponieważ to Rosję obwinia się o ten czyn. W każdym innym przypadku jest to podłą antyrosyjską intrygą, czego dowodzi niedopuszczenie Rosjan do śledztwa! Natomiast pozytywny wynik badań na dowolną truciznę, jest jedynie wskazaniem na to, czym się posłużono do próby otrucia tych ludzi, ale nie stanowi dowodu na to kto tego dokonał.
 • @lorenco 19:23:05
  A może córcia wiozła coś tatkowi co mu było pilnie potrzebne bo z tego zawodu nie wychodzi się przecież nigdy a jak donoszą angielskie gazety tako takim spokojnym emerytem nie był bo pisze się tu, że tatuś pomagał zachodnim służbom jako "niezależny ekspert od wschodu '' a walizka była super szczelna coby nie wytruć pasażerów samolotu a służby celne na lotnisku takie walizki to puszczają ot tak coraz większa lipa tu wychodzi, w tej sytuacji to nie Rosja zaatakowała bronią chemiczną Anglię tylko córka Skirpala.
 • @lorenco 19:23:05
  Ta sprawa śmierdzi na odległość...W brytyjskich mediach jest więcej pytań niż faktów. Jestem na bieżąco z nowymi danymi medialnymi w tym kraju. Wychodzi na jaw, że tę truciznę posiada Uzbekistan i Ukraina oraz z pewnością USA i po otrzymaniu azylu w tym kraju przez uczonych radzieckich pracujących przy jej tworzeniu...Nie wierze brytolom. To jest gruba prowokacja. Banda smarkaczy ponownie bawi się milionami ludzi i na chama stara się uzasadnić wojenkę. Tu nie chodzi o Skribala, czy jak mu tam. Przecież Rosjanie mieli tego człeka (ich obywatela) w swoim więzieniu. Mogli go osądzić i stracić. Nie zrobili tego. Ba, wydali go brytolom w ramach wymiany agentów. Podobna prowokacja z "bronią masowego rażenia Saddama" miała uzasadnić inwazję na Irak. Tym razem chodzi o Syrię, a dokładniej o fizyczną likwidację Assada w jakims gigantycznym nalocie na Damaszek. Spójrzcie na północne wybrzeże Afryki. Anglosasi wytłukli tam już wszystkich przywódców państw i od tego momentu zaczął się niebywały, gigantyczny potop islamski zalewający Europę. Teraz chcą załatwić Assada i szukają pretekstu. Nikt rozsądny nie wierzy w to, że Assad byłby na tyle głupi, by używać broni chemicznej. To była prowokacja, w której poświęcono wielu cywili. Teraz jakiś jeden agencina ma się stać powodem do bombardowań.
 • Wspólnicy z Hollywood
  .
  @kula Lis 67 13:23:54

  "naiwni politycy rządów państw dają się nabrać na następne kolejne kłamstwo tak samo jak to, że Saddam Hussain posiadał broń chemiczną i atomową"

  Osobiście nie dopuszczam nawet myśli, że to mogą być "naiwni politycy", to są wspólniicy w tej zbrodni, podobnie jak była to ekipa Chamberlaine z W.Brytanii, która w prostej linii maszerowała w kierunku wojny, wiodąc na rzeź także Polaków a i zbędną część żydowskiego pospólstwa.

  "Trzy teorie"

  I znow trzy, jak w przypadku 911 mieliśmy trzy teorie spiskowe

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#911

  jakże dalece jest niedoceniany potencjał zbrodniczy w szeregach tzw. polityków, czy pociągających za sznurki tych marionetek.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Ten stek kłamstw i idiotyzmów, jakie media gównianego nurtu mają obowiązek rozpowszechniać, nie jest żadną podstawą do prowadzenia jakeijkolwiek analizy, co właściwie się wydrzyło. Któż nam zagwarantuje, że media nie mają obwiązku przekazywania historii opracowanej przez wydział wojny psychologicznej jednej lub wielu służb wywiadu na Zachodzie, kto nam zagwarantuje, że w ogóle coś jest na rzeczy ? Mam wrażenie, że jesteśmy jedynie widzami jakiegoś filmu z Hollywood.
 • @Laznik 22:48:57
  Na początku 2011 siły specjalne UK? USA wykorzystały jordańską bazę wojskową / Jordan’s military base do organizowania protestów przeciwko Assadowi w przygranicznym mieście Daraa. Dzięki organizacyjnym zdolnościom Bractwa Muzułmańskiego i głębokim kieszeniom Arabii Saudyjskiej, w całej Syrii wystąpiły brutalne protesty / violent protests, a "zagraniczniacy" utworzyli zbrojnych bojowników pod nazwą Wolna Armia Syryjska (FSA). Po upadku Kadafiego pod koniec 2011, z Libii przez Turcję do Syrii przetransportowano śmiertelną broń np. rakiety Stinger i gaz Sarin / Stinger missiles and Sarin gas. Nawet przy całej tej pomocy, FSA nie mogła wygrać wojny. W tym momencie NATO i neokoni chcieli zbombardować Syrię, ale Rosja i Chiny zawetowały to w ONZ, i wojna do wyczerpania weszła w następną fazę.2012. Na początku 2012, ktoś zadzwonił do Alkaidy (w dokumentach rządowych występuje jako AQ albo AQI). Zawahiri, ważny lider AQ, wezwał o pomoc / called for help i do Syrii spieszyli doświadczeni islamscy terroryści z całego świata. Sekretarz stanu Hillary Clinton, otrzymała e-maila / received an email od swojego głównego doradcy, mówiący, że "Al.-kaida jest po naszej stronie". Alkaida przemianowała się na Al Nusra, i straszna broń taka jak wyrzutnie granatów, moździerze, czołgi i rakiety przeciwczołgowe zaczęły wlewać się przez Turcję i Jordanię do Syrii.CIA wydała $100.000 na szkolenie każdego rebelianta / $100,000 to train each rebel. Na terrorystów jeszcze raz zmarnowano miliardy dolarów. Obserwując zachodnie media, nie można by dowiedzieć się, że bardzo wspieraliśmy Alkaidę i jak bardzo uzbrojeni byli ci "rebelianci”. Zachodnie media i politycy też trzymają się swoich tematów i o tych wszystkich bojowników mówią jako "umiarkowanych rebeliantach". Ale wielu z nich to bezwzględni islamiści, którzy wykorzystują zamachy samobójcze, ścinają nawet dzieci, i popełniają niewyobrażalne okrucieństwa. Są też fanatykami religijnymi chcącymi zabijać chrześcijan i szyitów. Dokładnie opisuję to w mojej książce Dekonstrukcja wojny syryjskiej / Deconstructing the Syrian War. W tym momencie wojna syryjska przestała być wojną domową i zamieniła się w inwazję. Memorandum Pentagonu ostrzegło przed tą lekkomyślną polityką i dokładnie przewidziało /precisely predicted powstanie takich grup jak ISIS. Oczywiście Biały Dom i inni urzędnicy je zignorowali. 2012 był też rokiem kiedy prawdziwym stał się problem uchodźców. Do końca roku Syrię opuściło prawie 200.000 ludzi. W kolejnych latach liczba ta wzrośnie do 5 mln. Kiedy FSA i AQ nie udało się obalić Assada, przyszli rządzący zaczęli rekrutować sannickich ekstremistów w Iraku. W kwietniu 2013 oficjalnie utworzono ISIS. W następnym ci barbarzyńscy salafici zdobędą znaczną część wschodniej Syrii.Był to też rok kiedy przekroczono czerwoną linię Obamy użycie broni chemicznej przez Assada. Eksperci z ONZ udali się na miejsce tuż po i odkryli, że to naprawdę buntownicy it was actually the rebels najprawdopodobniej użyli broni chemicznej. Raport szybko stłumiła zachodnia machina propagandowa. 2014-2016...Następne 2 lata były powtórzeniem codziennej wojennej brutalności, i ISIS odnosiła sukcesy na wschodzie. Zawsze kiedy buntownicy zaczęli przegrywać, albo zwiększano dostawy broni, albo Izrael leciał do Syrii i bombardował syryjską armię / bomb the Syrian Army. Pod koniec 2015, syryjski rząd poprosił o pomoc Rosję. W ciągu miesiąca Putin osłabił ISIS niszcząc większość tankowców / destroying most of the oil tankers które ISIS używała do transportu ropy do Turcji. Pod koniec 2016 syryjski rząd wygrywał, wyzwolono spod Alkaidy Aleppo, i ISIS brakowało gotówki i morale. 2017..Był to wspaniały rok dla Assada. Do marca ISIS utraciła ponad 300 miast, przejęła je armia syryjska. Alkaida była w podobnie złej sytuacji, tracąc jedno duże miasto po drugim. Co więcej, w lutym Trump przestał zbroić / stopped arming rebeliantów. Pod koniec marca Trump i Tillerson wyszli ze sloganem / dropped "Assad musi odejść". I w końcu Assad przygotowywał się do konferencji pokojowej UE- ONZ / EU-UN peace conference 4-5 kwietnia. To był moment kiedy wszystko szło na korzyść syryjskiego rządu kiedy miał miejsce rzekomy atak chemiczny na terenie kontrolowanym przez rebeliantów. I jeszcze to stało się tego samego dnia kiedy rozpoczęła się konferencja pokojowa. Bez żadnego dochodzenia, w ciągu godziny po pokazaniu zdjęć i video, za winnego establishment uznał Assada. Na miejsce nie wysłano żadnego niezależnego lekarza ani eksperta. Kto poświęcił czas na analizę krytyczną sytuacji ten dowiedział się, że atak chemiczny był albo oszustwem, albo atakiem fałszywej flagi / hoax or a false flag attack.2018. Po pokonaniu ISIS, Ameryka nie opuściła Syrii, bo prawdziwym celem jest bałkanizacja Syrii i przygotowanie do wojny z Iranem. Dlatego globaliści teraz próbują wykorzystać Kurdów jako narzędzie zastępcze. Jest prawdopodobne, że Ameryka będzie przez długo mieć bazy wojskowe w Syrii. Dopóki amerykański rząd będzie mógł pożyczać pieniądze, będą kontynuowane takie dzikie przygody.W dążeniu do realizacji hegemonicznych celów geopolitycznych, elity wywołują chaos na świecie i nieodwracalnie uszkadzają zachodni kompas moralny. Zasadą rządu globalnej mafii wydaje się być taka: jeśli grasz według naszych zasad, będziemy dla ciebie mili, w przeciwnym wypadku…Assad z małżonką spotyka brytyjską królową / Assad spotyka Jimmy’ego Cartera i Nancy Pelosi. Takie są 3 wersje wojny syryjskiej. W którą wierzą Amerykanie? Czas powiedzieć, że Rosja wstała z kolan, więc będą robić wszystko aby ją zniszczyć. I po wejściu Rosji do Syrii, znacznie wzrosły apetyty mocarstw, którymi są USA i Rosja. Stąd też imperialiści będą przeciwdziałać rosyjskim apetytom na wszelkie sposoby. Tu Białe Hełmy kręcą dowody na zbrodnie wojenne Assada. Działaczka pro-rządowa Penelope Stafyla pokazała szereg zdjęć rzekomo ujawniających studio medialne Białych Hełmów, które produkuje dowody na zbrodnie wojenne reżimu Assada we wschodnim regionie Ghouta, koło syryjskiej stolicy Damaszku. Te zdjęcia są szczególnie ciekawe kiedy krążą raporty o nowym "chemicznym ataku" przeprowadzonym przez "reżim Assada" we wschodniej Ghouta. Ta nowa narracja o "ataku chemicznym" pojawiła się kiedy siły rządowe pokonują bojowników na tym terenie i rzekomo rany odniosło 30 osób.
 • @Laznik 22:48:57
  UK, USA zawsze prowadzą wojnę przeciw Rosji. Czy to poniżanie i podważanie Rosji na międzynarodowym forum, czy podjudzanie swoich sojuszników na Rosję, czy wywoływanie rozruchów w krajach przyjaznych Rosji, czy to protesty w Rosji itd. za wszystkim stoi wujek z USA albo UK a czasem Niemiec i Francji.
 • @Laznik 22:48:57
  "Zachód robi z Rosji łajdaka, żeby odwrócić uwagę od własnych działań"..Nagłe zaostrzenie antyrosyjskich nastrojów w brytyjskim rządzie i mediach może być środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest utworzenie wizerunku "rosyjskiego wroga", który usprawiedliwia wzmocnienie polityki ingerencji na świecie, zwłaszcza gdy zachodnie interwencje w ostatnich latach odnoszą mniejszy sukces. Kierownik katedry polityki, społeczeństwa i dziennikarstwa politycznego w Uniwersytecie w Sheffield, profesor Piers Robinson opowiedział Sputnikowi w wywiadzie na wyłączność o politycznych celach wspierania takich nastrojów. "Od razu nasuwa się kwestia sytuacji w Syrii. W szerokim tego słowa znaczeniu, wydaje mi się, że z punktu widzenia Zachodu w Syrii wyraźne są strategiczne braki. W tym kontekście wzrosła polityczna dążność do zwiększenia presji na Rosję. Powodem tego może być to, że Zachód usiłuje eskalować sytuację w Syrii. Nie jestem tego pewien, ale to niewykluczone. Szerszy obraz w sensie geopolitycznym to dążenie do demonizacji Rosji w ramach bronienia przez Zachód swoich interesów światowych. Od 17 lat Zachód realizuje agresywną politykę zmiany reżimu, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Można ją pojmować jako reakcję na obawy wywołane pojawieniem się Chin i możliwym powrotem Rosji" powiedział brytyjski profesor. Robinson wyjaśnił też, że dla zachodnich rządów szczególnie ważne znaczenie ma odwrócenie uwagi swoich obywateli, którzy stali się niezwykle świadomi ich interwencji na świecie, zarówno tajnych i legalnych. "Na dany moment pozycja Zachodu przedstawia się dość blado. Jeśli Zachód poniesie w Syrii porażkę, to stanie się ona pierwszym krajem, gdzie usiłowano zmienić przemocą reżim, ale to się nie udało. W celu odwrócenia uwagi coraz bardziej świadomego społeczeństwa od tego, czym od ostatnich 17 lat zajmuje się Zachód, zachodnie władze odczuwają pokusę robienia z Rosji łajdaka".

  Ps..Dokładnie tak jest jak napisano w tytule to prowokacja wymierzona w Rosję. Polecam kawałek o przejęciu carskiej gotówki przez Rząd Jej Królewskiej Mości. Akurat 101 lat i pytanie czy zwrócą zagrabione z odsetkami, czy znów zwalą na Putina :)

  twojahistoria.pl/2017/12/29/brytyjczycy-wybielaja-swoja-historie-z-archiwow-znikaja-niewygodne-dokum
 • @Laznik 22:48:57
  Brytyjczycy wybielają swoją historię? Z archiwów znikają niewygodne dokumenty. Z brytyjskich archiwów znikają dokumenty dotyczące jednych z najważniejszych wydarzeń historii XX wieku. Dziennikarze i historycy patrzą na ten proces z dużym niepokojem. Czy rząd próbuje wyczyścić historię Wielkiej Brytanii z niewygodnych faktów? Jeszcze do niedawna dokumenty dotyczące między innymi kwestii konfliktu w Irlandii Północnej, wojny o Falklandy czy listu Zinowiewa do Stalina (fałszywka z lat 20., będąca prawdopodobnie dziełem MI6) były dostępne publicznie. Obecnie badacze mogą zapomnieć o spokojnym zapoznawaniu się z nimi. Te ważne źródła do dziejów Wielkiej Brytanii, wraz z wieloma innymi, wyparowały z archiwów. Łącznie zniknęło blisko 1000 teczek, z których każda zawierała dziesiątki stron informacji. Już w 2015 roku Foreign Office (Ministerstwo Spraw Zagranicznych) usunęło niewielką część dokumentów dotyczących morderstwa Georgija Makarova. W 1978 roku ten bułgarski dziennikarz i dysydent został otruty rycyną w sercu Londynu, gdy przechodził przez Waterloo Bridge. W National Archive brakuje także między innymi dokumentów dotyczących tego, w jaki sposób brytyjski rząd przejął fundusze rosyjskiego rządu zdeponowane w angielskich bankach po rewolucji 1917 roku. W przypadku listu Zinowiewa, dotyczącego działalności partii komunistycznej w Wielkiej Brytanii, zniknęła cała teczka zawierająca informacje o tym skandalu. Zabrali ją cywilni pracownicy Home Office, które odmawia podania informacji o tym, dlaczego akta zostały przez nich przejęte, jak to się stało, że zaginęły oraz czy zrobiono jakiekolwiek ich kopie. National Archive stara się odzyskać wszystkie dokumenty. W tym celu wystosowuje prośby o zwrot do instytucji rządowych. Jeśli archiwiści nie są w stanie zlokalizować jakiejś teczki, starają się prześledzić co działo się z nią, zanim zniknęła i podejmują wszelkie możliwe kroki, by ją odzyskać. Mniej lub bardziej dyskretne usuwanie niewygodnych teczek z zasięgu obywateli nie jest nową praktyką. Jak donosi brytyjski „The Guardian”, wielu historyków podchodzi z nieufnością do Foreign Office po tym jak gazeta w 2013 roku ujawniła, że rząd bezprawnie przetrzymywał mnóstwo dokumentów historycznych w strzeżonym ośrodku. Obawiają się, że obecna sytuacja to próba tuszowania brytyjskiego zaangażowania w niewygodne zdarzenia. Parę lat temu brytyjskie Ministerstwo Obrony odmówiło ujawnienia szeregu dokumentów objętych Ustawą o Wolności Informacji tłumacząc, że zostały one… zanieczyszczone azbestem.

  Źródła informacji:

  Government admits ‚losing’ thousands of papers from National Archives, theguardian.com.

  Thousands of controversial government papers vanish from National Archives, metro.co.uk.

  Autor: Aleksandra Zaprutko-Janicka


  Ps..Jeden z przykładów, to tuszowanie zakupu klejnotów i lokat rodziny carskiej (po rewolucji i ich emigracji), po znacznie zaniżonych cenach. W latach 20, XX wieku.….kupującym, była rodzina …..królewska. Nawet opublikowano książkę z "obiektywnym" wyjaśnieniem tego zjawiska. Powszechnie uważa się, że Anglicy zawsze mieli nas za nic. Liczył się tylko ich interes. Sprzedali nas w tej wojnie dwukrotnie. A prawda jest taka, że Anglicy od zawsze informują wszystkich, że liczy się tylko ich interes oni tego nie ukrywają. Sami się podłożyliśmy, bo Polacy uwielbiają być ofiarami i liczą na honorowe zagrania z drugiej strony, zamiast twardo rozgrywać politykę zagraniczną. To nasza mentalność sprawia, że dajemy dupy każdemu, kto o to poprosi.
 • @Laznik 22:48:57
  Ludobójstwo w imię imperium. Ile narodów zdziesiątkowali i wymordowali Anglicy?

  https://twojahistoria.pl/2017/12/21/imperium-brytyjskie-podboje-angielskie-zbrodnie-ofiary-czarne-karty/#3


  Ps..Dziwne, że autor nie wie o największym ludobójstwie Anglików w Iranie w czasie/po I WS. Dlatego życzymy im wielu gości z byłych kolonii.
 • @Laznik 22:48:57
  Wielka Brytania odmówiła dopuszczenia Rosjan do śledztwa oraz udostępnienia próbek substancji, która rzekomo pochodzi z Rosji ograniczając się do nagonki medialnej i wymachiwania szabelką. Nie przedstawiając żadnych dowodów wskazujących na Rosję, brytyjska premier Theresa May podjęła tyradę przeciwko Rosji, która poskutkowała wydaleniem 23 rosyjskich dyplomatów. Pociągnie to oczywiście za sobą kroki odwetowe, Rosja wydali pewnie zbliżoną liczbę dyplomatów brytyjskich. Ta dyplomatyczna wojenka przyniesie jednak więcej strat Anglikom bo Rosjanie wyrzucą w pierwszej kolejności tych, co do których mają podejrzenia, że tylko udają dyplomatów. Sprawa Skripala medialny jazgot bez cienia dowodów.
 • @lorenco 19:23:05
  Zastępca szefa FBI zwolniony w trybie natychmiastowym. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Jeff Sessions poinformował, że były zastępca dyrektora FBI Andrew McCabe, który był zaangażowany w śledztwo ws. ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA, został zwolniony w trybie natychmiastowym. Jego zwolnienia wielokrotnie domagał się prezydent USA, Donald Trump. Do zwolnienia McCabe doszło po tym, gdy amerykański departament sprawiedliwości odrzucił wniosek, który pozwoliłby mu przejść na emeryturę jeszcze w ten weekend pisze "The New York Times". Nieoficjalnie McCabe jest oskarżony o nieujawnienie faktu, iż autoryzował dla prasy rozmowę z przedstawicielami FBI. Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie domagał się zwolnienia McCabego, ponieważ, jak twierdził, "numer 2 w FBI" był wobec niego uprzedzony, co zostało też wytknięte w republikańskim memorandum komisji ds. wywiadu Izby reprezentów, na którego publikację Trump zgodził się na początku lutego. W oświadczeniu przedstawionym w piątek Jeff Session zaznaczył: Wziąwszy pod uwagę ustalenia Inspektora Generalnego, a także wnioski z postępowania wyjaśniającego biura ds. odpowiedzialności zawodowej FBI i rekomendacje szefa działu personalnego, postanowiłem rozwiązać umowę o pracę z Andrew McCabe w trybie natychmiastowym. Do zwolnienia McCabe'a odniósł się na Twitterze Donald Trump: Andrew McCabe FIRED, a great day for the hard working men and women of the FBI - A great day for Democracy. Sanctimonious James Comey was his boss and made McCabe look like a choirboy. He knew all about the lies and corruption going on at the highest levels of the FBI!

  Ps..Trump wywala ludzi uwikłanych. Duda chroni ludzi uwikłanych a wywala patriotów Polski.
 • @lorenco 14:52:17
  MSZ Rosji wymienił potencjalnych dostawców Nowiczoka. Trucizna typu Nowiczok najprawdopodobniej pochodzi z Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Szwecji lub USA powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. „W jaki sposób doszli do konkluzji o mającym związek właśnie z Rosją śladzie, jeśli nie przekazali nam tych próbek? Przecież zgodnie z logiką nie mają tej substancji, nie powinni mieć. Z jakimi próbkami ją porównali, aby dojść do takiej konkluzji? Wniosek nasuwa się sam, może nawet nie wniosek, a pytanie: mają próbki, które ukrywali, a może to kłamstwo od początku do końca" powiedziała Zacharowa na antenie telewizji Rossija 24. „Ten związek chemiczny najprawdopodobniej został wyprodukowany w tych krajach, które przypuszczalnie od końca lat 90., w tym do dziś, prowadzą intensywne badania substancji w ramach projektu Nowiczok. Te kraje to Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Szwecja. Trzeba się też zastanowić nad USA" dodała przedstawicielka rosyjskiego MSZ.
 • @lorenco 01:35:09
  Wielka Brytania: Bliski przyjaciel Bieriezowskiego uduszony smyczą dla psa. Nikołaj Głuszkow, były bliski współpracownik rosyjskiego oligarchy Borisa Bieriezowskiego, zmarł w wyniku „ucisku szyi" informuje „The Independent”, powołując się na wyniki sekcji zwłok. Brytyjscy śledczy przypuszczają, że biznesmen został uduszony smyczą dla psa. Ciało 68-letniego Głuszkowa znaleziono w jego domu w Londynie w poniedziałek wieczorem. Na tym etapie nie ma żadnych dowodów na wiązanie śmierci Głuszkowa z usiłowaniem zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega i jego córki w Salisbury twierdzi brytyjska policja. W 1999 roku Nikołaj Głuszkow uciekł do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku został w zaocznym procesie skazany w Rosji na osiem lat więzienia i milion rubli grzywny za zdefraudowanie 123 miliony dolarów Aerofłotu w latach 90., kiedy pełnił funkcję dyrektora finansowego.

  Ps.. Herbaciarze utylizują niepotrzebne już elementy. Patrzcie, zaczynają dusić żydów. Dobry trend, oby długoterminowy. Ukochany Bierezowskiego uduszony smyczą podczas zoofilskiej orgietki? To na pewno smycz psa Wiernyj, tak wabi się pies prezydenta Putina..Po ogłoszeniu amnestii przez Putina w Anglii nastąpił szok, że banki angielskie mogą stracić ogromne pieniądze wyprowadzone z Rosji przez przestępców rosyjskich, więc premier May próbą szantażu próbuje zastraszyć oligarchów rosyjskich przez trucie i samobójstwa do pozostania w Londynie wraz z gotówką. Tu chodzi Brytyjczykom o pieniądze. A że składa się winę na Putina to nie pierwszy raz u Brytyjczyków gdy idzie o oszustwa tego kraju.
 • @lorenco 19:23:05
  "Zamach na Siergieja Skripala zszokował świat." Mam odruch wymiotny, jak czytam takie coś. Nikt już nie pamięta, że po kwietniu 2010 roku świat palcem nie kiwnął, żeby wyjaśnić przyczyny i przebieg wydarzeń pod Smoleńskiem. Mało tego, na pogrzebie Śp. Pana Prezydenta pustki aż biły po oczach. Wieczorem w dniu pogrzebu wulkan na Islandii cudownie już nie dymił. Ja to dobrze pamiętam i porównuję sobie z tym kociokwikiem wywołanym przez śmierć może i nietuzinkowego człowieka, bo może i Skripal takim był. To wszystko odrzuca.
 • @lorenco 01:35:09
  A jakim cudem zniknęło zdjęcie, na którym widać czubek białego hełmu?????
 • @kula Lis 67 19:32:23
  Obama grał w golfa a Miedwiediew pomimo wulkanu przyleciał na pogrzeb.
 • @lorenco 00:28:15
  Ajajaj! Jak sie zapaliło koło tyłka i ruskie ich ośmieszyły, to się zdradzieckim angolom przypomnieli "sojusznicy"?? Jakoś po 10.04.2010 herbaciarze się za Polską (członkiem NATO ???) nie ujmowali, nawet na pogrzeb zabitego przez ruską swołocz Prezydenta nikt nie przyleciał, bo podobno jakiś wulkan dymił. A my, jak zwykle, w ciemno i bez żadnych żądań w zamian, żyrujemy ich weksle? Musimy się bronić przed bardzo agresywnymi ruskami - OK, ale możemy zażądać czegoś dodatkowo od "lojalnego" sojusznika, jakim jest od zawsze GB. To samo robiliśmy z USA i zostaliśmy nazistami i oberantysemitnikami świata (a 300 dużych baniek USD do zapłacenia holocaust industry czeka za zakrętem). To samo robimy z czcicielami Bandery i Suchewycza z Ukrainy, którzy niedługo zażądają zwrotu całego Podkarpacia (a co se mają żałować?). Niedawno Ciaputkiewicz zamarzył o reaktywacji Trójkąta Weimarskiego, z którego mamy korzyści jak pies z piątej nogi. Czy na tym polega odpowiedzialna i zgodna z Polską racją stanu polityka zagraniczna? Jak tak dalej pójdzie, to niedługo prezydent Górnej Wolty (Burkina Faso) zażąda czegoś od Polaków, największych rasistów wszechświata.
 • @lorenco 00:28:15
  Londyn jest gotowy do współpracy z Rosją w sprawie Skripala. Wielka Brytania chce wraz z Rosją przeprowadzić śledztwo w sprawie otrucia Siergieja Skripala i jego córki Julii oraz okoliczności śmierci Nikołaja Głuszkowa; gotowa jest dopuścić Moskwę do udziału w dochodzeniu powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson. „Chcielibyśmy w najbliższych dniach nawiązać z Rosją współpracę w tej sprawie” zapewnił Johnson. Pytany przez Andrewa Marra z BBC o to, czy Wielka Brytania udostępni stronie rosyjskiej materiały śledztwa w sprawie otrucia Siergieja i Julii Skripalów oraz śmierci Nikołaja Głuszkowa, minister zapewnił, że Londyn jest na to gotowy. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w wyjaśnieniu tego, co się stało powiedział Johnson.


  Ps..A na interii, niezaleznej, etc..puścili tekścik Borys Johnson -"mamy dowody na udział Rosji ", ale nie dociekająca gawiedź takie brednie kupi, dzięki Bogu za internet. Kolejny raz wyszło na jaw, że brytyjska dyplomacja jest prymitywna i niedokształcona; bez klasy! Jak się okazało, że na Zachodzie, w tym też w W.Brytanii są prowadzone prace nad środkiem toksycznym, którym ponoć usiłowano otruć Rosjan "rura zmiękła" i oficjalnie rosyjscy śledczy mogą z Anglikami współpracować. I po co te pomówienia i awantura na cały świat? Nie przypuszczałem, że zaczną się " okrakiem " wycofywać z tej zbrodniczej prowokacji, będącej prymitywną błazenadą. Naszych polskojęzycznych politykierów nie byłoby na to stać. Tu się także rozchodzi o dostawy gazu, GB otrzymała w tym roku 6 gazowców w tym 3 z nowego portu w Rosji to się komuś bardzo nie podoba, że Rosjanie potrafią taniej i szybciej dostarczyć niż inne państwo?
 • @lorenco 00:28:15
  Twórca Nowiczoka (mieszkający w USA) twierdzi: "Aby ustalić, jaki "środek" został użyty w tym przypadku, trzeba mieć dostęp do potężnego spektrometru masowego wysokiej rozdzielczości, w "bibliotece" którego są widma wszystkich znanych dotychczas związków. Pobrana próbka jest porównywana z już znaną, a komputer wskazuje widmo z prawdopodobieństwem 96 procent." Ciekawe skąd W.Brytania miała wzorzec Nowiczoka? W dalszej części wywiadu twierdzi, że 8 lat temu opublikował wzory chemiczne, na podstawie których każdy kraj może wyprodukować Nowiczoka oraz to, że Nowiczok działa błyskawicznie.
 • @lorenco 01:35:09
  Podstawowa zasada. Aby oskarżać, trzeba mieć dowody. Jak nie ma dowodów , to oskarżający niech się buja. Tylko się kompromituje. Nawet jeżeli idzie o prowokację, to trzeba ja porządnie przygotować, aby potem się nie zbłaźnić. Wygląda na to, że Rosja też nad tym pracuje i idzie na pewniaka. Czyli możliwe, że Rosja ma haczyk na Wielką Brytanię i na USA, bowiem wygląda na to, że to nasze natowskie służby spartoliły, a Rosja coś uzyskała albo do czegoś dotarła co ma rangę dowodu a nie domysłu. Teraz my zostaliśmy gołosłowni, a Rosja idzie na bezczelnego jak napisano, oznacza to, że Rosja idzie na pewniaka. I nie pomagają zbiórki do kupki oraz wspólne oceny. Po prostu spartolona intryga i tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31