Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Nowiczok w kaszy gryczanej:)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjscy śledczy nie wykluczają, że substancja nerwowo-drgawkowa „A-234" została przywieziona do Wielkiej Brytanii w paczce kaszy gryczanej.

 Jak informuje The Sun, Siergej Skripal poprosił córkę Julię, która miała przylecieć do ojca z Moskwy, by przywieźć kaszę gryczaną, liść laurowy i przyprawy. Ale w pośpiechu nie zdążyła tego wszystkiego kupić i poprosiła o to jakąś kobietę, która wkrótce tak samo wyleciała do Londynu razem z mężem, by kupić i przywieźć kaszę.

 

Według gazety Scotland Yard już przesłuchał kobietę, która pracuje w dużej firmie medycznej w Rosji. Przy tym nie precyzuje, w jaki sposób i kiedy kobieta oddała kaszę Julii Skripal.

https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201804027680392-siergiej-skripal-kto-otrul-sputnik-nowiczok-an-234-rosja/

To już któraś z wersji w sprawie otrucia Rosjan na brytyjskiej ziemi.

Tymczasem o nowiczokach możemy przeczytać w zwykłej Wikipedii:

Nowiczoki (ros. новичок – nowoprzybyły[1]), związki serii A – grupa domniemanych bojowych środków trujących o działaniu paralityczno-drgawkowym, które miały zostać wynalezione w Związku Radzieckim w latach 70. XX wieku, a następnie być badane i produkowane do wczesnych lat 90. Ich struktury chemiczne, właściwości i działanie są nieznane, pozostają niepotwierdzone bądź są wyłącznie przypuszczeniami. Toksyczność nowiczoków opisywana jest jako kilkukrotnie większa od działania VX, jednak nie istnieją żadne opublikowane badania naukowe to potwierdzające. W marcu 2018 roku Wielka Brytania oskarżyła Rosję o użycie nowiczoku do otrucia byłego brytyjskiego szpiega, Sergieja Skripala.

CD; 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowiczoki

Można  ogółem stwierdzić FAKT: nowiczoki są niepotwierdzone bądź są wyłącznie przypuszczeniami!

Podobnie jak oskarżenie Federacji Rosyjskiej o ich zastosowanie w truciu Skripalów.

W Londynie zostali zatrzymani dyweranci z kaszą gryczaną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Reklama dźwignią handlu:)
  https://sun9-7.userapi.com/c824409/v824409830/fd621/o1GnhMAj6Ho.jpg
 • @lorenco 20:15:31
  W dużej sieci handlowej np.Sainsbury's kasza gryczana to koszt poniżej 1 funta
 • @Husky 20:36:32
  Tu ?. Defence Chemical Biological Radiological and Nuclear Centre w Winterbourne Gunner
 • @lorenco 20:15:31
  Polecam.Pozdrawiam. https://www.salon24.pl/u/dawidowicz/854917,nowiczok-kazaczok-czy-fokstrot
 • Kiedy poprosiłem żonę , żeby ugotowała mi greczki!
  https://sun9-9.userapi.com/c621513/v621513625/857dd/1IFbGiZ5MIs.jpg
 • @Repsol 20:40:38
  O to to, o to to!
 • Trefne opakowanie już we właściwych rękach!
  https://sun9-5.userapi.com/c824410/v824410366/ff13d/IU9AF5P-DjM.jpg
 • @trojanka 20:43:34
  http://m.blog.hu/be/bekialtas/image/colin-powell-un2003-02-05.jpg
 • @Repsol 20:40:38
  tam są za drogie
  8-))))
 • @Husky 20:36:32
  Takie rzeczy to w brytyjskiej prasie napisali a nie w rosyjskiej.
  Dalej, widocznie Julia i jej ojciec woleli kaszę z Rosji z nowiczokiem, niż bez, brytyjską. Za dużo zjedli i przedawkowali:)
 • @lorenco 20:50:43
  może lubili gulasz z kasza gryczana lub jęczmienną
  ja uwielbiam
  i ogóreczek i "coś" do popicia
  8-))))
 • @Nibiru 20:54:07
  No tak ale jedną wojnę wywołali dzięki tej demonstracji .http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cia-irak-nie-mial-broni-masowego-razenia,nId,163098 Teraz powtórka z historii ?. Ave.
 • @Nibiru 20:54:07
  dokładnie tak było 8-))))
  pzdr
 • @Repsol 20:41:27
  Tak, czytałem to, jednak nie mogę znaleźć wiadomości w jakiej formie jest ten nowiczok: chyba sami Rosjanie nie wiedzą. Czy to jest w formie proszku, maści, sprayu, gazu. Co z czym połączyć tak, aby samemu się nie struć, poprzez pomazianie klamki na przykład tą trucizną.
  Ja rozumiem, jak stosowano broń chemiczną, była ona skoncentrowana w nabojach czy minach i rozrywała się na wrogu. A tu? Dziwne?
 • @trojanka 20:43:34
  https://vk.com/images/stickers/107/128.png
 • @lorenco 21:02:10
  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-43619362
 • @lorenco 21:02:10
  Dwa składniki , obojętne przed zmieszaniem .Problemem jest potrzeba profesjonalnego operatora ( mieszacza ) przy aktywacji . To modyfikacja angielskiego VX-a , wszyscy nad nim pracowali. Angole też przez ostatnie 60 lat .Ave.
 • @Husky 21:07:56
  bbc , no to jak u nas tvn .Dałeś plamę .pzdr. :)))
 • @lorenco 21:04:06
  https://nicprostszego.wordpress.com/2012/01/26/molekula-miesiaca-gdy-sarin-sie-nie-umywa/ Tu masz proste tłumaczenie. Pzdr.
 • @Nibiru 21:16:36
  potrzebne jako uwertura do czegoś większego
  znacznie większego
 • @Husky 20:55:36
  A jadłeś kiedyś gołąbki z kaszą gryczaną? Nadzienie z kaszy, boczku, grzybów, cebulki, gołąbki polane sosem grzybowym z borowików!
  Niebo dla podniebienia! Nawet z nowiczokiem, zamiast pieprzu:)
 • @lorenco 21:21:53
  wielokrotnie
  ostatnio chyba z m-c temu
 • @Nibiru 21:24:20
  a whisky tez mu daje
 • Ukrywający sie w UK, przed rosyjskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjski przedsiębiorca i urzędnik
  Siergiej Kapczuk powiedział, że służby specjalne Wielkiej Brytanii zamierzają zrobić z niego kolejną ofiarę w grze z Rosją.
  Zatrucie Skirpiala ... Jestem kolejną ofiarą ... opuściłem kraj ... prowokacja jest przygotowywana" - poinformował sam Kapczuk. Powiedział, że skontaktowali się z nim brytyjscy dziennikarze, a potem przyszły służby bezpieczeństwa. Biznesmen był rzekomo zmuszony nagrać wiadomość wideo do Putina i Rosjan, że był przeciwko Rosji. Ale Kapczuk rzekomo odmówił zrobienia tego.

  https://aftershock.news/sites/default/files/u18974/teasers/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D1%87%D1%83%D0%BA_0.png

  Według Kapczuka, tę "grę"prowadzą brytyjskie służby specjalne. "Nie mam najmniejszego zamiaru bycia pionkiem i kartą przetargową,
  Dodał również, że jego konta w banku w Londynie zostały zablokowane, pełnomocnikom odmówiono dostępu do kont,aby odblokować konta zażądano jego powrotu do Londynu . Nie czuje się w Londynie bezpiecznie: "Moje życie jest droższe niż jakiekolwiek pieniądze". Kapczuk skontaktował się już z rzecznikiem biznesowym Borisem Titowem.
  Opuszcza Londyn.

  https://voiceofpeopletoday.com/runaway-oligarchs-began-leave-london/


  dopisek, fragment wywiadu dla rosyjskiej prasy.

  Wyjaśnijmy jeszcze raz przyczynę twojego wyjazdu: zrozumiałeś, że twoje życie jest zagrożone przez brytyjskie służby specjalne?

  Moim zdaniem tak. Jest jakaś gra. Nie przeczytałem reguł, nie znam producenta. I być pionkiem i układem przetargowym, nie mam najmniejszego zamiaru. Odciąłem się od wszystkiego, ale prasa kontynuowała pisanie o mnie, nawet kiedy wyjechałem. Potem postanowiłem jednak skontaktować się, aby obalić kłamstwa, które rozpowszechniają brytyjskie media.

  Skontaktowałem się z popularnym porannym programem "Dzień dobry, Wielka Brytania". Nagrywaliśmy z nimi wywiady na skypie, są świadkowie. Tam wyraźnie stwierdziłem, że nie należy ze mnie robić wroga Rosji, czy Putina. Zadawali pytania na temat zatrucia Skipriala.

  Odpowiedziałem, że opłaca się to zatrucie na dziś tylko brytyjskiemu rządowi kierowanemu przez Theresę May. Podniósł swoją ocenę, odwrócił uwagę ludzi od krajowych problemów gospodarczych związanych z wycofaniem się z Unii Europejskiej. Ponadto istnieje wiele argumentów, dlaczego Rosja nie mogła tego zrobić. Wyjaśniłem, że nie powinniśmy się spieszyć z wnioskami - musimy czekać na oficjalne wnioski. W wyniku tego mój wywiad nie był nawet puszczony na antenę. Zdałem sobie sprawę, że nie będę mógł wyrazić swojego stanowiska w brytyjskich mediach, więc zwróciłem się do ciebie.

  - Napisałeś mi, że z tego powodu zacząłeś mieć problemy finansowe?

  - Wczoraj wszystkie karty bankowe zostały mi zablokowane. Zadzwoniłem do banku, powiedziano mi, że wszystko powinno działać. Potem oddzwonili i zmienionym głosem poinformowali mnie, że muszę wrócić do Londynu, przyjść do banku i rozwiązać ten problem osobiście. Moi przedstawiciele byli dziś w tym banku, ale tam stwierdzili, że nie przyjmą pełnomocnika. W rzeczywistości zamrozili moje konta i próbują zmusić mnie, bym wrócił.

  "Wracasz?"

  - W najbliższej przyszłości nie. W ogóle nie jestem pewien co do mojego bezpieczeństwa w Londynie. Moje życie jest droższe niż jakiekolwiek pieniądze.
  https://aftershock.news/?q=node/629808&full
 • @Husky 21:29:37
  To Ci zazdroszczę. Moja Małżonka gotuje takie gołąbki tylko na święta.
  No, ale jak tak dalej pójdzie, te pyszności będą jeść przez jakiś czas tylko miliarderzy, którzy kupują bunkry podziemne w Nowej Zelandii czy Australii, w celu przeżycia po wojnie atomowej.
  https://sun9-7.userapi.com/c834102/v834102380/101b22/YcG6sf_kH6o.jpg
 • @Husky 21:18:34
  Oczywiście typowy " event trigger " Pzdr.
 • @trojanka 21:32:18
  Czytałem, że Skripal napisał list do Putina, ze chce wrócić do Rosji.
  Córka Skriala jakoś nie ciągnęła do tego dobrobytu w Londynie, wolała w Moskwie wąchać onuce i klepać bidę z nędzą. Tu zaznaczam, że to przenośnia w moich słowach.
  Dać temu Kapczukowi ten bezpłatny hektar na Dalekim Wschodzie Rosji, tam będzie bezpieczny i będzie mógł pracować uczciwie w pozyskaniu swojego dobrobytu, skoro doszedł do wniosku, że życie jest ważniejsze niż pieniądze.
 • @Repsol 21:17:32
  Taaa, ktoś powiedział, że nadejdzie taki czas, że znów będziemy bili się między sobą jeno maczugami.
 • @Nibiru 21:16:36
  Raczej ta uwertura nie wypaliła, pewnie szkapa May będzie musiała odejść. OBY tak się stało, ponieważ jej głupota zagraża nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz całemu światu.
 • @lorenco 22:02:00
  Polecam. Dla naszych rządzących. Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=Kb3LZYbcBqE
 • @lorenco 22:07:21
  następny będzie

  https://static.independent.co.uk/s3fs-public/styles/article_small/public/thumbnails/image/2018/01/20/01/boris-johnson.jpg
 • @Nibiru 22:08:49
  W punkt! 100/100!
 • @Nibiru 22:16:41
  Ten mechanizm jak piszesz miał zadziałać, jednak raczej nie zadziała. Rosja się wkurzyła zwłaszcza na słowa tego blondasa Borisa Jonsona, który porównał ją do hitlerowskiej rzeszy.
  A w tym punkcie wrażliwość Rosjan jest olbrzymia!
 • @lorenco 21:58:16
  EEE no coś TY, Rosja to strasznie zacofany kraj!!Gdzieżby chciał wracać. Córka tez dziwne, że tylko wpada do UK.Chapnęłaby trochę cywilizacji, kultury , spędziłaby miłe Święta Wielkiej Nocy.Chociaż teraz to będzie miała niemiłe wspomnienia, i jak będzie mogła żyć w Rosji to nie wiem.
  W każdym razie wszystko jest jak powinno być w Zjednoczonym Królestwie, rząd czuwa nad dobrostanem i moralnym wzrostem narodu!

  Tu obchodzą Święta Wielkanocne!!nie tak jak w zaściankowej Polsce czy Rosji.

  https://youtu.be/KgpWbhQVqYc

  https://youtu.be/JWg4a4VUxfs

  https://www.thesun.co.uk/news/5936641/easter-bank-holiday-weekend-four-days-booze-alcohol-celebration/
 • @Husky 22:20:49
  Tylu ludzi kończy studia w dziedzinie dyplomacji, stosunków międzynarodowych a na ministrów bierze się jakiś kompletnych laików po historii czy socjologii a nawet bez wykształcenia: Misiewicza tu przykład w Polsce.
  Absolwenci wykształceni w konkretnej dziedzinie, pracują w pubach a dyletanci w ministerstwach.
  Po ciul te studia są?
 • @lorenco 22:34:04
  Za PRL-u było lepiej.
  Byl jeden I sekretarz i nie było problema
  8-)))
  a ze wykształcenie mieli jakie mieli to nie jest wazne
 • @Repsol 22:10:44
  Tak, dzięki za ten film, kiedyś go oglądałem, muszę oglądnąć jeszcze raz, jeszcze raz dzięki! Pozdrówka!
 • @trojanka 22:29:29
  Napiszę Ci Kwiatuszku tak: anglosaska kultura przestała mnie interesować jakoś tak w 2014, 2015 roku, po Majdanie.
  W związku z wojną w Noworosji i także dzięki Wam tu na Neonie podających wiadomości z wojny na Donbasie, zainteresowałem się
  rosyjską kulturą.
  Coś pięknego jak i nasza polska kultura, niestety zapomniana lub przekręcana i kompromitowana.
  https://www.youtube.com/watch?v=GX5Ob4UGELI&list=LLFnEKJ23rKRmw5Ltbi3kPaw&index=45&t=0s
 • @Nibiru 22:35:39
  No raczej: na tym prowokacje się nie skończą.
 • @lorenco 22:54:48
  Byleś kiedyś w Londynie ,Paryżu czy Barcelonie
 • @lorenco 22:41:59
  https://pbs.twimg.com/media/DZzXYdKXkAAxpkR.jpg
 • @lorenco 22:57:28
  Doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Jurij Uszakow poinformował w poniedziałek na briefingu w Moskwie, że podczas rozmowy telefonicznej 20 marca prezydent USA Donald Trump zaproponował Putinowi odbycie dwustronnego spotkania w Waszyngtonie.

  "Jeśli wszystko pójdzie normalnie, mam nadzieję, że Amerykanie nie zrezygnują ze swojej propozycji omówienia możliwości odbycia szczytu" - dodał Uszakow.
 • @Husky 22:38:08
  Tak Husky, tak, sekretarze mieli wykształcenie 6 lat szkoły podstawowej.
  Lecz teraz jest nowa Polska i podobno wykształcenie powinno być najważniejsze a nie plecy czy przynależność partyjna.
  Ja śmiem twierdzić, że taki historyk po obecnych studiach magisterskich, jest mniej wykształcony niż za PRL absolwent liceum.
 • @Husky 22:57:58
  Ja byłem . https://www.youtube.com/watch?v=mUZmaqEFIks :)))
 • @Husky 22:57:58
  Byłem w Paryżu i Madrycie, w Atenach też byłem a nawet na Węgrzech i w Bułgarii o Słowacji i Czechach czy Niemcach nie wspomnę.
  W Londynie nie, nie byłem.
 • @Husky 23:00:42
  To Ci się udało:)))
 • @Nibiru 23:06:12
  to obok Regent Street czy Oxford Street
  Ale w Nowym Yorku to musiał być 8-))))
 • @Nibiru 23:06:12
  Tam musiałby podejść do płota .100/100 Pzdr . :)
 • @Nibiru 23:04:41
  Raczej jest sam, nie ma czasu na Pudelka.
 • @Nibiru 23:06:12
  Nie był:)
 • @lorenco 23:05:48
  Na historie idą ci co na inne kierunki egzaminy oblali z kretesem.
  Stąd też tylu histerykow w rządach po 89r
  Wiem coś na ten temat
 • @lorenco 23:09:11
  //W Londynie nie, nie byłem.//
  szkoda wpadlibyśmy na piwko i panienki 8-)))
  są laski tu są
  Ale jednego Ci życzę wybierz się do USA , gdziekolwiek, a porównasz to potem z filmikami.
  Przejrzysz na oczy, gwarantuje ci
 • @Repsol 23:08:19
  Warto było ?
 • @Husky 23:10:48
  Aleście się obrazili o to, że nie jestem miłośnikiem anglosaskiej pop kultury:)
  Lubię to:
  https://www.youtube.com/watch?v=5KfpNyRr8q4&t=569s

  A tu coś dla Husky:
  https://www.youtube.com/watch?v=wpZKwwrFkw4

  Niburu:
  https://www.youtube.com/watch?v=fle8vI1f_Mg
 • @Husky 23:20:44
  Nie , ale z firmy za friko to obejrzałem zlot pedałów . :)))
 • @Husky 23:19:36
  W USA jest bardzo często mój kumpel z Australii z racji, że pracuje w spółce us-au i nieraz sobie pogadamy: jakoś nie widać po nim zachwytu z USA.
  Jak już to odwiedzę Australię, chociaż mi się nie chce, wolę jechać w moje ukochane Bieszczady.
 • @lorenco 23:22:41
  Rosjanki tez sa pikne :

  https://youtu.be/uMsTEHH-SB8?list=PLnCSGnz1Yxth1cWMVcbEE7TMcseMClUIh
 • @Nibiru 23:28:17
  No, chciałem żebyś widział jak Koreanki zajebiście tańczą:)
  A z rosyjska to może to, lecz to nie pop:
  https://www.youtube.com/watch?v=0HtvH34CmZY
 • @lorenco 23:29:44
  Jadąc do Australii czy USA będziesz miał przygode życia.
  A Sydney ??
  raj na ziemi
  Wspomnisz moje słowo.
  Przepiękne miejsca na ziemi
  Finansowo dasz rade
  teraz to inne czasy
 • @Repsol 23:29:29
  A gdzie ich nie ma
  Taki swiat
 • @Husky 23:32:44
  Znów hipokryzja: śpiewa o miłości do kobiety a jest gejem.
 • @lorenco 23:40:16
  a jakie to ma znaczenie ?

  http://archiwum.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Maxim-Rosja-wybacza-gejom.-Publikuje-liste-znanych-homoseksulistow-00015223
 • @Husky 23:36:22
  Piszesz tak, jakby Polska była brzydka. To moje najpiękniejsze miejsce na planecie Ziemi! Polska! A jeszcze nie znam jej wielu zakątków!
  Po moich podróżach do rodziny, do zwykłych domów, nie do ekskluzywnych ośrodków z basenami, Grecji czy do Włoch, przepiękne wyspy, wycieczki, raj na ziemi, cuda wianki: a jednak gorąc, przeraźliwa wilgoć, mnóstwo insektów. To nie różni się chyba zbytnio od Australii.
  Uwielbiam po tym wszystkim polskie komary.
 • @Nibiru 23:40:43
  No tak, masz rację. Jednak jestem jaki jestem. Cóż począć, KARMA...może jestem już za życia w przyszłym wcieleniu:) Nie wiadomo jak to działa:)
 • @Husky 23:47:26
  Husky, musisz się wreszcie zreflektować i sam siebie poznać, czy lubisz niewiasty czy mężczyzn.
  Jednak to jest Twoja osobista sprawa i mnie nic do tego.
  A jak dojdziesz do wniosku, że jednak jesteś gejem, nic przeciwko nie będę miał, byle byś nie narzucał innym swojej inności.
 • @ Autor
  "Nowiczok w kaszy gryczanej"

  Czego to ci angole nie wymyślą... ;-DDD
  Ja myślałem, że to żart, a oni na serio.
  Wymiękam ;-)

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Ciekawe jaka będzie następna hipoteza o hipotetycznym użyciu hipotetycznego środka? ;-)
 • @Jasiek 01:50:08
  Też myślałem na początku, że to prima aprilis:)
  Coś jednak jednak na rzeczy jest, skoro sam Scotland Yard prowadzi śledztwo w sprawie kaszy:)
  Również ukłony.
 • @Jasiek 02:25:12
  https://pp.userapi.com/c846323/v846323380/141ee/CvK1eMf2ao0.jpg
 • Pytanie znatokam
  Kto wysmarował kaszą drzwi do mieszkania Skripala?
 • @fretka 04:39:01
  Z kaszą gryczana już była jakaś afera z pół roku temu. Ukra jakieś fejki puszczały, ze to niby deficyt w Rosji, nie wnikałam za bardzo.
 • @fretka 04:43:09
  //Z kaszą gryczana już była jakaś afera z pół roku temu.//

  Pół roku? z greczką były już afery 150 lat temu https://vezhlivyi.livejournal.com/123657.html
 • @lorenco 02:57:25
  Wyliczę wersje angoli: w markecie, potem na ławce w parku pod marketem, następna to w domu pomalowano im nowiczokiem który zabija w 30 sekund drzwi(czyżby je oboje i ci dwaj policjanci lizali? wywietrzał i ich czwórka żyje), następna to, że fiolka w walizce Julii pękła, obecna to kasza którą pewnie zjadali z policjantami?. Ciekaw jestem następnych. Monty Pyton się kłania.
 • @Jasiek 02:25:12
  Nieuleczalna choroba weneryczna. Nieznany wirus mutant atakuje Brytyjczyków. W Wielkiej Brytanii lekarze odnotowują nowy mutujący wirus prowadzący do nieuleczalnej choroby wenerycznej - informuje Ministerstwo Zdrowia Wielkiej Brytanii. Lekarze opowiedzieli o trzech pacjentach zarażonych rzeżączką, których jak dotąd nie udało się wyleczyć z pomocą znanych preparatów. Jeden mężczyzna zaraził się po stosunku z mieszkanką Południowo-Wschodniej Azji. Inni pacjenci przebywają w szpitalach w hrabstwie West Midlands. Jak mówią lekarze, wcześniej taka infekcja była leczona dość łatwo. Ministerstwo Zdrowia odseparowało partnerów zarażonych pacjentów, aby uniknąć dalszego rozprzestrzenienia wirusa.
  Ps..Brawo UK! Pewnie to kolejna mutacja waszej podróbki "Nowiczoka" dla odmiany nazwana nieuleczalną rzeżączką. Powiedzą, że to przez Rosję i jak zwykle Putina szerzy się zaraza ale będzie bez wydaleń. Powinno ich nauczyć polskie przysłowie: lepiej rączka niż rzeżączka, bo was nie Rosja z Putinem wykończą tylko choroby weneryczne, syfilis i rzeżączka..
 • @lorenco 02:57:25
  A ten zatruty policjant z parku to może też częstował się tą kaszą gryczaną? "„A-234" została przywieziona do Wielkiej Brytanii w paczce kaszy gryczanej".. to w końcu w czym: "£1 bag of porridge" = płatkach owsianych, czy "buckwheat" - kaszy gryczanej?
 • @lorenco 03:02:19
  Dlaczego brytyjskie władze „ukrywają” Julię Skripal? Julia Skripal odzyskała przytomność, jej stan „szybko się poprawia”, mówią przedstawiciele szpitala, w którym przebywa Rosjanka zatruta w Salisbury. Według lekarzy może już sama jeść i pić. Władze brytyjskie mają nadzieję, że wkrótce Julia będzie mogła zeznawać na policji. Tymczasem eksperci zauważają, że powrót do zdrowia Skripal wyklucza londyńską wersję zatrucia jej A-234. Córka byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala Julia, otruta w Wielkiej Brytanii, odzyskała przytomność. Szpital w Salisbury poinformował, że jej stan nie jest już oceniany jako krytyczny i „szybko się poprawia”. Według lekarzy Julia Skripal może już jeść i pić samodzielnie. „Z przyjemnością informuję o poprawie stanu Julii Skripal. Dobrze reaguje na leczenie, ale nadal otrzymuje profesjonalną opiekę kliniczną 24 godziny na dobę” powiedziała dyrektorowi szpitala Christine Blanchard, dziękując pracownikom szpitala w Salisbury za profesjonalizm. Lekarze twierdzą, że Julia Skripal już odzyskuje mowę, ale jak dotąd nie potrafi mówić w sposób wyraźny i jasno wyrażać swoich myśli. W rozmowie z „Gazeta.Ru” lekarz-toksykolog Aleksiej Wodowozow zasugerował, że władze brytyjskie celowo nie pokazują Julii Skripal, podając jedynie ograniczone wypowiedzi o poprawie jej stanu. Do tej pory władze brytyjskie jedynie "mówią" o poprawie. Nikt niczego nie widział, nikomu nikogo nie pokazywali. Jeśli spojrzę na takiego pacjenta, to będę mógł powiedzieć na pewno. I widocznie dlatego [Julii Skripal] nie pokazują zauważa toksykolog Aleksiej Wodowozow. Z kolei były członek komisji ds. broni biologicznej ONZ Igor Nikulin powiedział Sputnikowi, że wyzdrowienie Julii Skripal wskazuje na to, że nie została otruta A-234, jak podają władze brytyjskie. Fakt ten [poprawa stanu Skripal] wskazuje, że prawdopodobnie do jej zatrucia nie użyto substancji A-234, którą wymieniła premier Wielkiej Brytanii Theresa May stwierdził ekspert, tłumacząc, że w przeciwnym razie Skripalowie byliby już martwi. W międzyczasie władze brytyjskie wyrażają nadzieję, że wkrótce Julia Skripal będzie mogła złożyć zeznania policji i może da organom ścigania cenne informacje na temat tego, co wydarzyło się 4 marca. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow skomentował informacje dotyczące poprawy stanu Julii Skripal, podkreślając, że Rosja wymaga zapewnienia dostępu konsularnego do poszkodowanej Rosjanki. Wspomnę przy okazji z satysfakcją, że dzisiaj władze brytyjskie poinformowały nas przynajmniej o stanie zdrowia Julii Skripal. Jak napisano, szybko się regeneruje, więc ponownie zażądaliśmy dostępu do Julii jako obywatelki Rosji powiedział szef rosyjskiego resortu dyplomatycznego.

  Ps..Czyżby placebo? Pewnie boją się by ukraińskie komando na usługach CIA ją nie wykończyło. Ukrywają w konkretnym celu. Kiedy afera zacznie przygasać ona wyjdzie i zacznie opowiadać jak ją to Rosja otruła. Napisze ze dwie książki i będzie udzielała wywiadów wszystkim słusznym gazetom. Ma nawet w przyszłości szanse na pokojowego Nobla. Stary Szkrzypał się do tego nie nadaje bo mało kto rozsądny wierzy w słowa podwójnego szpiega. Stary Szkrzypał ma gębę jak nocnik więc jak z nim zrobić porządne, wzruszające show? I kto się powstrzyma od śmiechu kiedy się rozpłacze na antenie i użali nad swoim nieszczęsnym losem prześladowanego przez Moskwę? Nieszpetna panienka nieobciążona ruskoszpiegowską zbrodniczą przeszłością to zupełnie inna sprawa. A tak w ogóle to Szkrzypał nie dostanie zapłaty w pieniądzach. Wypromowanie córeczki to może być jedyne wynagrodzenie za dobrze zrobioną pracę dla angolskiego wywiadu.
 • @lorenco 03:02:19
  Tajne konto bankowe Julii Skripal. Przed otruciem Julia Skripal otrzymała dostęp do tajnego konta bankowego piszą media. Córka brytyjskiego szpiega Julia Skripal została otruta w Salisbury kilka dni po otrzymaniu dostępu do tajnego konta bankowego, na którym było 150 tys. funtów podaje gazeta Daily Mirror. Jak pisze gazeta, pieniądze zostały uzyskane ze sprzedaży domu w Wielkiej Brytanii należącego do brata Julii Aleksandra, który „zginął w nieznanych okolicznościach w ubiegłym roku w Petersburgu", i jego byłej żony Natalii. Sprzedała dom i połowę uzyskanych pieniędzy przekazała Aleksandrowi. „Pod koniec lutego Julia otrzymała od swojego ojca Siergieja generalne pełnomocnictwo do przejęcia kontroli nad tajnym kontem bankowym należącym do jej brata Aleksandra" cytuje gazeta słowa siostrzenicy Siergieja Wiktorii Skripal.
  „Teraz pieniądze są w rosyjskim banku" podkreśliła Wiktoria. https://pl.sputniknews.com/swiat/201804037687396-Julia-Skripal-tajne-konto-bankowe/
 • @lorenco 03:02:19 to już nie nowiczoka będą ci na zdjęciu szukać tylko ruskich bomb.
  Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową? Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla". Pisze o tym brytyjska gazeta Daily Express. Periodyk podkreśla, że amunicja przeznaczona na uzbrojenie myśliwców V generacji Su-57 nasila obawy odnośnie prawdopodobnego wybuchu III wojny światowej.
  W artykule zacytowano słowa przedstawicieli koncernu „Techmasz" produkującego „Drele", którzy twierdzą, że za pomocą bomby można atakować obiekty w odległości 30 km, omijając przestrzeń powietrzną wroga. Jak pisze gazeta, taka bomba jest wyposażona w 15 jednostek samonaprowadzającej subamunicji, które są w stanie zniszczyć kolumnę pancerną lub baterię rakietową. Jednocześnie „Drel" jest niewidoczna dla radarów. Daily Express twierdzi, że Rosja poinformowała o nowej bombie tuż po otruciu w brytyjskim Salisbury byłego pracownika GRU Siergieja Skripala. Zdaniem autora artykułu jest to „kolejny sygnał agresji ze strony Kremla". W rzeczywistości „Techmasz" po raz pierwszy zaprezentował broń w 2015 roku podczas salonu lotniczo-kosmicznego MAKS. Pod nazwą „Driel" bomba pojawiła się na forum Armia-2016. Szybująca kaseta bombowa „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskich sił zbrojnych w 2018 roku, jest przeznaczona do niszczenia sprzętu opancerzonego, naziemnych stacji radiolokacyjnych i punktów zarządzania w dowolnych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie samolot omija strefę objętą zasięgiem systemu obrony przeciwlotniczej.
 • @lorenco 03:02:19
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/768/86/7688662.jpg
  Ławka, na której otruto byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię..

  „Kasza masowego rażenia"
  W „sprawie Skripala" pojawiła się nowa wersja. Trującą substancję mogła zawierać kasza gryczana, którą z Rosji przywiozła jego córka Julia. Dla zawodowych chemików brzmi to jak absurd, ale oficjalna pozycja Londynu nie ulega zmianie. Dlaczego Londyn obstaje przy winie Rosji — w materiale Sputnika.
  Rosyjska kasza

  Według informacji The Sun były pułkownik GRU poprosił swoją córkę Julię, by przywiozła mu z Moskwy „typowo rosyjskie śniadanie". „Sześćdziesięciosześcioletni Siergiej poprosił też o liść laurowy i przyprawy z Rosji" — tak opisują nostalgiczne prośby wywiadowcy brytyjscy dziennikarze. Ale z pośpiechu Julia zapomniała w domu prezenty dla ojca. I poprosiła jakąś kobietę, która też udawała się do Londynu, by kupiła i przywiozła kaszy gryczanej. „Policja podejrzewa, że prezenty Julii mogły zawierać paralityczno-drgawkową substancję" — twierdzi The Sun.

  „Dlaczego mówią o kaszy gryczanej? Dlatego że je się ją w Rosji" — dywaguje doktor nauk chemicznych, profesor Leonid Rink. Ale kaszy mogli długo nie otwierać. A wówczas jaki sens dodawania do niej trucizny?". Starszy pracownik naukowy wydziału chemicznego Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Igor Rodin także uważa, że przypuszczenie o dodaniu trucizny do kaszy pozbawione jest wszelkich podstaw. „Czysto teoretycznie można przypuścić, że w kaszy schowano ampułkę z substancją trującą. Ale otruć samą kaszę? Jeśli sądzić po opisach w prasie, użyto dość lotnej trucizny. Proszę sobie wyobrazić leżącą w walizce otrutą kaszę gryczaną. Ucierpieliby wszyscy mający kontakt z bagażem, opakowanie trzasnęłoby, zabijając wszystkich wokół. Ciężko tak zapakować otrutą kaszę, by trucizna się nie ulatniała. Załóżmy, że kasza była umieszczona w puszce konserwowej. Na przykład mięso z kaszą gryczaną, taka„konserwa turystyczna". Ale to też, delikatnie mówiąc, mało prawdopodobne" — mówi uczony.
  Wersję o tym, że truciznę przywiozła ze sobą córka Skripala z Moskwy, wysunął wydział antyterrorystyczny Scotland Yard i brytyjski kontrwywiad MI5 — poinformowała gazeta The Telegraph, powołując się na własne źródła. Trującą substancją mogły być też nasączone rzeczy w bagażu Julii Skripal, która przyjechała do Zjednoczonego Królestwa na dzień przed indydentem.

  Dla profesjonalistów wszystkie te wersje są absurdalne. „Przy takim założeniu ona by do Londynu nie dojechała. Substancja trująca działa błyskawicznie" — mówi profeosr Rink. „Ściśle tajne"
  „Kierownik wydziału bezpieczeństwa europejskiego Instytutu Europy RAN Dmitrij Daniłow wyraził opinię, że „werdykt, który Londyn już wydał, nie dysponując wystarczającymi dowodami, nie pozwoli Wielkiej Brytanii przyznać bezpodstawność oskarżenia, nawet jeśli zostaną ustanowione inne fakty". „Całkiem możliwe nadanie klauzuli tajności, a wówczas Wielka Brytania odmówi wszelkich rozmów, powołując się na dowody, które są, ale ich ujawnienie jest nieuprawnione" — uważa ekspert.

  Nazwałbym to „sprawą Salisbury", a nie „sprawą Skripala" — mówi Daniłow. „Nie byłoby Skripala, byłoby coś innego. Londyn wybrał dobry moment z długofalowymi konsekwencjami. Jakimś państwom Wielka Brytania rzuciła „rosyjską kość", i te z przyjemnością ją podchwyciły. Inni zmuszeni byli wesprzeć Londyn z innych przyczyn, których jest całe mnóstwo. Jednym z powodów jest współpraca Unii Europejskiej, USA i Wielkiej Brytanii, w tym również w ramach rozmów w sprawie Brexitu. Próby wygrania na tym polu mają związek ze „sprawą Salisbury".

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201804037688788-Sputnik-kasza-gryczana-trucizna-sprawa-Skripala/


  Ps..To nie walka na prawdę i argumenty ale na siłę rażenia mediów. Przewagę mają media zachodnie i odkłamać je jest praktycznie niemożliwe. Pytanie jakie będą konsekwencje dla światowego Pokoju w związku z brytyjską prowokacją. Kasza krzepi a Angole wiją się jak piskorze, a prawda powolutku toruje sobie drogę. Pewnie kasza była niedogotowana, jak w "Misiu"

  www.youtube.com/watch?v=zrJpqKa_KPM

  Kasza gryczana po angielsku nazywa się Buckwheat.
  Przecież Salisbury słynie z lokalnej produkcji kaszy gryczanej., przeczytaj.
  Local Buckwheat in Salisbury
  At Agrilicious.org we believe that eating Locally Grown and Organic foods like farm fresh Buckwheat provides a significant variety of benefits. Studies have shown that locally sourced and organic foods have more nutrients, including antioxidants, than traditionally grown foods. Studies also show that people who have allergies to foods or preservatives often find their symptoms lessen or go away all together when they eat only locally sourced and organic foods! Find locally sourced Buckwheat and more at local farms in Salisbury today at Agrilicious.org.
 • @lorenco 03:02:19
  Otrucie Skripalów: są wyniki śledztwa brytyjskich ekspertów. Brytyjscy specjaliści nie zdołali ustalić pochodzenia paralityczno-drgawkowej substancji, którą otruto byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala powiedział w rozmowie z kanałem Sky News szef laboratorium wojskowego w Porton Down. Potwierdził on przy tym, że otrzymane próbki zostały zidentyfikowane jako substancja trująca typu „Nowiczok" (według brytyjskiej terminologii). Nie ustaliliśmy, gdzie dokładnie została wyprodukowana, ale przekazaliśmy dane naukowe do rządu, który wykorzystał wiele innych źródeł, co pomogło mu w dotarciu do takich wniosków oświadczył szef laboratorium.
 • @ikulalibal 05:21:04
  Greczka w każdej postaci. Na słodko z masłem i z cukrem a nawet z mlekiem.
 • @fretka 18:13:46
  Ja lubię kaszę gryczaną z sosikiem grzybowym gulaszyk lub wątróbka + ogóreczek lub surówka z kiszonej kapusty. Mniam mniam.
 • @kula Lis 67 18:41:09
  Pan jakiś taki nie francuz.
 • @fretka 19:08:32
  A te niby zatrute policjanty to co zaprosili ich na obiad wpadli służbowo sprawdzić czy kasza nieprzesolona?
 • @kula Lis 67 18:11:06
  Typu nowiczok, no nie wiem co to za typ. Nie wyjaśniono.
 • @kula Lis 67 19:30:13
  Anglicy maja nas za idiotów.
 • @fretka 19:45:35
  Anglosasi zawsze uważali się za lepszych: zawsze narzucali i narzucają swoją wyższość innym a jak ktoś się sprzeciwiał/ sprzeciwia, to mordowali i nadal.
  Wszędzie na planecie Ziemi mordowali, Azja, Afryka, Indie, Chiny, obie Ameryki, Australia i Oceania - nawet bomby atomowe wypróbowali na Japońcach aby zobaczyć jak działają "na żywca".
  Coś im tylko ze Słowianami nie do końca wychodzi.
 • @lorenco 20:20:10
  Brytyjczycy nie znaleźli powiązania 'Nowiczoka'' z Rosją.
  https://lenta.ru/news/2018/04/03/ne_ystanovili/
 • @fretka 20:29:09
  https://pp.userapi.com/c840327/v840327957/705d8/M-najqraQrI.jpg
 • @fretka 20:29:09
  Szkapa May i blondas Boris powinni podać się do dymisji.
  Tereska jest zagrożeniem nie tylko dla Wielkiej Brytanii, lecz dla całego świata.
  Chyba tam Brytole mają wśród siebie jakiś mądrych ludzi coby dobrze rządzili krajem nie poddając się judoamerykańskiej presji?
 • @fretka 21:01:30
  :)))
 • @lorenco @fretka
  Prócz kaszy gryczanej pojawiła sie dodatkowa nowa broń.Robi wrażenie.
  Na razie siły atlantyckie są wobec niej bezsile ale w ramach nowego budżetu amerykańskiego MON zostaną opracowane pewne rozwiązania które zminimalizują zagrożenie.Bo jeśli nie, to nie wiem co będzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=5kT3yEhyPeg
 • @ikulalibal 21:29:54
  No co się tu dziwić jak byli bezbronni, bez koltów u pasa:)))
 • @ikulalibal 21:29:54
  https://pbs.twimg.com/media/DZ4SFw_X0AAPJT8.jpg
 • @fretka 06:51:08
  Pranie mózgu w mediach.
  https://www.youtube.com/watch?v=f_xBzqLDH7w
 • @fretka 07:33:58
  https://www.youtube.com/watch?v=f_xBzqLDH7w
 • @lorenco 19:43:21 już szykują następną wersję, o nowym dostawcy kaszy gryczanej?
  Media: w „sprawie Skripala" pojawił się kolejny Rosjanin. Służby specjalne Wielkiej Brytanii zainteresowały się Rosjaninem, który na krótko przyleciał do Londynu bezpośrednio przed otruciem Skripalów pisze brytyjska Daily Mail, powołując się na źródła. Według danych gazety mowa o mężczyźnie, który przyleciał do Londynu z Moskwy tym samym rejsem „Aerofłota" co otruta później Julia Skripal. Jest także informacja, że Rosjanin wrócił do kraju kilka godzin później. Taki krótki wyjazd „rodzi pytania" uważają brytyjskie służby specjalne.
  Źródło wskazało, że pasażer nie jest jak na razie podejrzanym w sprawie, ale budzi zainteresowanie śledczych: „Niewątpliwie wierzymy w wariant, że odpowiedzialni za otrucie wyjechali z kraju po kilku godzinach". Z kolei brytyjski tabloid The Sun poinformował, że Rosjanin wyleciał z powrotem do Moskwy po pięciu godzinach od momentu przylotu do Londynu. Do incydentu w Salisbury doszło po około 24 godzinach.
 • @fretka 21:01:30 „Kasza masowego rażenia"
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/769/46/7694627.jpg
 • @fretka 19:08:32
  Zawsze mogło być gorzej, bo mogli jeść w Macdonaldzie, a tam Nowiczoka z opóźnionym zapłonem ma każdy zestaw, to dopiero jest broń masowego rażenia, po kaszy to się tylko Skrzypały i jak na razie tylko otruły -:). To jest ewidentnie brytyjski atak na kasze, ulubiony dodatek wszystkich dietetyków od zdrowej żywności.
 • @fretka 21:01:30
  Kasza po prostu była już mocno przeterminowana i stąd takie objawy. A ten zatruty policjant z parku to może też częstował się tą kaszą gryczaną? Czy teraz w związku z nowymi ustaleniami kulinarnym dziesiątki dyplomatów powróci do swoich placówek.? A na poważnie chyba nigdy nie było tak głośno o tak dętej sprawie.
 • @fretka 21:01:30 No i kto by się spodziewał, że "Grecznewaja Krupa" to po angielsku "Nowiczok"
  ... czyli wszystko się wyjaśniło i jest logiczne. Julia Skrzypał z ojcem odwiedzili najpierw pub, z pubu poszli do restauracji. Zamówili pizzę, na którą - jak poinformowali świadkowie - czekali godzinę i jej nie dostali, co wkurwiło Skrzypała. Zirytowani opuścili restaurację, usiedli na ławce i zaczęli wcinać płatki owsiane. Scotland Yard musi teraz tylko wymyślić, dlaczego największą koncentrację neurotyksyny zlokalizowano na klamce od drzwi wejściowych. Ale o to mogą poprosić Joanne K. Rowling. Ta ma jeszcze więcej fantazji, niż CIA i MI6 razem wzięte. Wy się tu śmiejecie a nad tym myślał cały sztab angolskiego wywiadu. Kaszę gryczaną wybrali nieprzypadkowo spece od socjotechniki. Chodzi o to żeby motyw otrucia skojarzyć z czymś co jest mocno zakorzenione w świadomości każdego Rosjanina. Jest to element wojny hybrydowej i do tego bardzo groźny. Cała afera skojarzona z czymś co każdy Rosjanin kupuje codziennie stanie się przysłowiowa i latami będzie przypominana w rozmowach na ulicy.
 • @lorenco 21:10:20 Wygląda na to, że pani May też żarła tę kaszę...z rozczochranym Borysem.
  Czyli kolejna wersja otrucia w wydaniu wywiadu brytyjskiego. Która to już z kolei? Czwarta, piąta? Ciekawe jest to, że nikt nie wie jak to się stało ale całe NATO wie, że to zrobiła Rosja. Podpowiadam nowy scenariusz dla Brytyjczyków:
  Skirpal chciał wrócić do Rosji. Nie dostał pozwolenia ale tak tęsknił za rosyjską kaszą gryczaną (bo angielska to nie ta sama), że poprosił by córka mu przywiozła ale ona zapomniała przyprawy jak liść laurowy i reszty których nie można kupić w Wielkiej Brytanii(bo angielskie to nie te same). Julia gotowała i poprosiła brytyjskich sąsiadów którzy pracują w Porton Down o przyprawy bo gotuje "zabójczą kaszę". Anglicy wiedząc, że Skirpal jest byłym szpiegiem wzięli "zabójcza kaszę" dosłownie i dali jej chemiczny środek zabójczy, że wierzyli najbliżej przypominający broń chemiczną z ZSRR bo myśleli, że ona będzie go używać w Rosji. Oczywiście Anglicy nie przeproszą Rosji ani Skripalów za to nieporozumienie i zwalą winę na Julię. Świat musi pamiętać żeby nie poprosić nigdy Anglików nigdy ale to nigdy o "jebaną zupę", "pierdolony chleb" itp. bo Anglicy to wezmą dosłownie.
 • @lorenco 21:10:20
  Nowiczok to kazaczok czy fokstrot? „Nowiczok” (ros. Новичок – nowinka, ewentualnie nowicjusz, żółtodziób, ang. Newcomer - nowoprzybyły), to ogólne określenie rodziny fosforoorganicznych substancji trujących (FOS) o działaniu nerwowo-paralitycznym. Efekt trujący polega przede wszystkim na opóźnianiu działania enzymu acetylocholinoesterazy (AChE). W organizmie ludzkim funkcją tego enzymu jest hydroliza acetylocholiny w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Opóźnienie powoduje gwałtowną blokadę neuroprzekaźników, a jako skutek finalny paraliż wszystkich narządów wewnętrznych i śmierć organizmu. Głównym źródłem informacji o tej substancji i metodzie jej produkcji były publikacje Wiła Mirzajanowa (ros. Вила Мирзаянова) po jego emigracji do USA w 1995 roku. (Вил Султáнович Мирзая́нов, urodzony w 1935 r., w Baszkirii jako Vil Soltan uğlı Mirzacanov). Przed wyemigrowaniem ze Związku Sowieckiego pracował on przez ok. 30 lat w moskiewskim ośrodku zajmującym się zagadnieniami broni chemicznej tj. w Państwowym Instytucie Badawczym Organicznej Chemii i Technologii (ГocНИИОХТ ), jakkolwiek osobiście nie miał do czynienia z tworzeniem receptur tego rodzaju substancji, gdyż zajmował się nadzorem i monitorowaniem kwestii, czy jakieś trujące substancje nie zostały uwolnione na zewnątrz (do atmosfery) z laboratoriów instytutu. Natomiast będąc na emigracji nagłośnił sprawę takiej broni, być może pod wpływem sugestii czy zamówienia od mediów lub od podmiotów instytucjonalnych (jakkolwiek jedno nie wyklucza drugiego). W swoich publikacjach zawarł wiele nieścisłości i tzw. fałszywych tropów, pewnie po to, żeby „terroryści” nie wykorzystali zawartych w nich informacji dla swoich celów. Być może to była bariera dla terrorystów, ale nie dla speców z technologicznie wysoko zaawansowanych laboratoriów, którym przecież „dość dwie słowie”. Faktycznym wynalazcą receptury „nowiczoka” był Piotr Piotrowicz Kirpiczow. Pod jego kierownictwem prowadzone były prace nad wynalezieniem analogów do gazu bojowego o symbolu VX, zsyntetyzowanego w 1952 r. w Anglii w laboratoriach ośrodka Chemical Weapons Research Centre w miejscowości Winterbourne Gunner (wieś w Anglii, w hrabstwie Wiltshire), który znajduje się w odległości kilku kilometrów na północny wschód od miasta Salisbury w Anglii (UK).
  Program badań zespołu Kirpiczowa pod nazwą Foliant był kontynuowany w okresie od 1970 do 1990 roku, zarówno w wymienionym wcześniej moskiewskim instytucie , jak też w zamkniętej dla osób postronnych miejscowości Szichany k/Wołska w rejonie saratowskim, gdzie ulokowana została filia ww. instytutu i w której syntetyzowano odmiany „nowiczoka”. W ich efekcie powstała duża rodzina trujących substancji, której ilość przekroczyła sto odmian. Z punktu widzenia zastosowań stricte militarnych za najbardziej perspektywiczny wariant został uznany środek o symbolu A-232(z odmianą A-234), czyli Nowiczok - 5. Wił Mirzajanow ogłosił w publikacji z 2008 r., że nowiczok był wyprodukowany w 1989 r. w miejscowości Nukus w Uzbekistanie i przetestowany na tamtejszym poligonie, a po zaliczeniu testów został przyjęty na uzbrojenie Armii Czerwonej. Ponadto stwierdził, iż już od dawna tajniki jego produkcji stały się dostępne dla krajów zaawansowanych technologicznie . Poza ww. publikacją nie istnieją „materialne” dowody na to, że ten konkretny środek, którego działanie jest ok. 10-cio krotnie silniejsze od wspomnianego VX, znalazł się w arsenale wojsk byłego Związku Sowieckiego. Nie należy jednak ulegać złudzeniu, że formuła recepturowa oraz technologia produkcji tak wydajnej „broni” poszła w zapomnienie. Ciekawym aspektem sprawy „nowiczoka” jest okoliczność, iż po roku 1990 wyemigrowała z Rosji na Zachód spora grupa badaczy, w tym również wybitnych specjalistów dotychczas zajmujących się rozwojem broni chemicznej. Oto bowiem w roku 1998 r. w Bibliotece Spektralnej Narodowego Biura Standardów USA rosyjscy specjaliści przypadowo natrafili na zapis dotyczący formuły chemicznej struktury molekularnej nowiczoka-5 (kod A-234). Kontrolerzy rosyjscy nie zdołali ustalić, od jak dawna receptura produkcji „nowiczoka” znajdowała się w bazie danych Centrum Badań i Rozwoju Chemicznego Armii USA. Nowiczok należy do substancji binarnych, czyli skomponowanych z dwóch nietoksycznych składników, które dopiero w połączeniu i po dołączeniu wyzwalacza (aktywatora) przeradzają się w groźną broń. Oznacza to dwie rzeczy. Jedna jest taka, że przystosować taką broń zdatną do użycia może tylko wysoko kwalifikowany specjalista obeznany z takimi substancjami (a nie jest ich zbyt wielu na tzw. wolnym rynku, gdzie najmuje się rozmaitych "fachowców", ponieważ wszyscy, którzy „czują bluesa”, są monitorowani przez spec służby, albo najprościej wzięci są przez nie na „etat), a druga, że aktywacja tego trującego środka musi być dokonana w pobliżu miejsca przeznaczenia (celu). Nie można zatem wykonać tej broni metodą "chałupniczą". Można natomiast przekazać gotowy do użycia produkt "na miejscu" komuś, kto wykona zlecenie w krótkim odstępie czasowym od momentu zaktywowania "nowiczoka". Zakład produkcyjny oraz poligon w Nukusie (Uzbekistan) zostały w ramach likwidacji broni chemicznej zamknięte w roku 2000, a znajdujące się w magazynach zakładu produkcyjnego zapasy broni chemicznej były sukcesywnie niszczone pod nadzorem, między innymi, specjalistów amerykańskich i kontrolerów z Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, za fundusze przyznane dla Uzbekistanu przez Kongres USA. Operację niszczenia tych zapasów definitywnie zakończono w roku 2017.
  Ps..Nowiczok to udoskonalony VX, czyli z pewnością nie może być stary. To w zasadzie jest ostatnia nowość (nowinka). No, chyba, że VX uznamy za staroć, bo wszak to lata 50-te ub. stulecia. Na nowiczok, o ile zostanie wchłonięty do organizmu, nie ma na niego antidotum. No i jest bezwonny, a aktywuje się przez połączenie dwóch składników, z których każdy oddzielnie nie jest szkodliwy. Gdyby to był nowiczok to Skripal i jego córka gdyby nie zmarli po 30 sek. musieliby być na stałe podłączeni do aparatury podtrzymującej życie. Bez aparatury ich organizm samodzielnie nie mógłby np. oddychać. Chciałbym zwrócić uwagę na ten zapis:
  "w laboratoriach ośrodka Chemical Weapons Research Centre w miejscowości Winterbourne Gunner (wieś w Anglii, w hrabstwie Wiltshire), który znajduje się w odległości kilku kilometrów na północny wschód od miasta Salisbury w Anglii ..."

  A dzisiaj:

  Defence Chemical Biological Radiological and Nuclear Centre
  Winterbourne Gunner
  Salisbury
  Wiltshire
  SP4 0ES
  United Kingdom

  Humphry Davy, członek Towarzystwa Królewskiego w Londynie, założył ok. 1810r. ośrodek w którym badano działanie różnych gazów na ludzi.
 • @lorenco 21:02:10
  Media: Brytyjczycy ustalili miejsce produkcji gazu, którym otruto Skripalów. Brytyjska gazeta Times, powołując się na źródła w strukturach siłowych i rządzie, twierdzi, że służby specjalne ustaliły miejsce, gdzie znajduje się tajne rosyjskie laboratorium produkujące rzekomo substancję drgawkowo-paralityczną, którą otruto Skripalów. Informatorzy gazety podkreślają, że nie mają 100-procentowej pewności. Jeden z nich jednak podkreśla, że o miejscu można mówić „z dużą dozą pewności". Poinformowano, że eksperci ustalili źródło substancji trującej „za pomocą analizy naukowej i danych wywiadowczych". Gazeta pisze, że władze kraju jeszcze przed incydentem w Salisbury widziały o istnieniu obiektu, gdzie została wyprodukowana substancja nazywana w Wielkiej Brytanii „Nowiczok". „W ogólnym zarysie już w czasie pierwszego posiedzenia komitetu Cobra (w jego skład wchodzą członkowie rządu, przedstawiciele służb ratunkowych i służb specjalnych) wiedzieliśmy, że bardziej niż ewidentnie pochodzi z Rosji" czytamy w publikacji. To nie pierwsze podobne nieuzasadnione twierdzenie. W brytyjskich mediach wielokrotnie pojawiły się oskarżenia Rosji o związek z incydentem. Jednak oficjalnie szef tajnego laboratorium Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii oznajmił, że eksperci nie byli w stanie ustalić źródła pochodzenia substancji, którą byli otruci Skripalowie.

  Ps.....Z dużym prawdopodobieństwem.... Uhm.uhm....To ja już wiem gdzie to produkują, na Kremlu po łóżkiem Putina. Teraz zażądają sprawdzenia tego łyżka a potem każdego w którym Putin spał. To wszystko już było z Husajnem który w łóżku produkował atom, broń chemiczną i pozwolił na jego kontrolę..A teraz bez żartów: ale już w zakładach chemicznych dwa kroki od miejsca zdarzenia... nie... to niemożliwe! ... Nie mówmy o tym...debile, kurwa! Jeszcze raz: laboratorium w Porton Down nie było w stanie określić i nazwać substancji trującej z pobranych próbek w Salisbury i zakwalifikowało ją ogólnie jako środek "z grupy Nowiczok lub pokrewny". A pojebany brytyjski wywiad wie już, skąd pochodzi?
 • @lorenco
  Czy Amerykanie opuszczą Syrię? Prezydent Trump oświadczył, że dla USA „nadszedł czas wycofania się z Syrii". „Niech się tym zajmują inni ludzie" - powiedział amerykański prezydent.(w domyśle Rosja i Putin no i Erdogan) „Już niebawem się wycofamy. Powrócimy do naszego kraju, tam... gdzie chcemy być". No to i Izrael zostanie porzucony i osamotniony, wtedy nie będzie tam w tym regionie podskakiwać.
 • @lorenco Julia Skripal czuje się dobrze, udzieliła wywiadu.
  Miała ogromne szczęście, że ten nowiczok był Made in England , a nie "originał" z ukrainy.
 • @lorenco 21:10:43
  Zamach na Skripala – ciąg dalszy sagi...Poniżej zamieszczam tłumaczenia dwóch artykułów na ten temat, które do tej tajemniczej sprawy wnoszą nowe światło. Pierwszy artykuł z blogu byłego ambasadora Wielkiej Brytanii do Uzbekistanu Craiga Murraya, wskazuje na dowody potwierdzające, że Minister Spraw Zagranicznych W. Brytanii Boris Johnson kłamał mówiąc iż nie ma wątpliwości, że w zamachu na Skripala użyto rosyjskiego środka Nowiczok. Drugi artykuł, na podstawie oświadczenia Igora Rybalczenko, przewodniczącego Naukowego Centrum Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, wskazuje na to, że identyczny do Nowiczoka środek bojowy był produkowany w USA w latach 1990-tych.

  https://regionpojezierze.com/2018/03/26/zamach-na-skripala-ciag-dalszy-sagi/
 • @lorenco 21:10:43
  "Chodzi o wojskowy instytut naukowo-badawczy w mieście Szychany" ... a gdy okaże się, że cynk na Szychany to pudło, następny brytyjski brukowiec, "The Sun", ma już kolejną propozycję, mianowicie Jaseniewo pod Moskwą:

  www.thesun.co.uk/news/5977381/security-services-pinpoint-a-russian-lab-they-believe-made-the-nerve-a Brytyjskie służby specjalnie nadają się tylko do Monthy Pythona. Służba specjalnej troski dla sierot po Imperium.... te brytyjskie służby znane są w całym świecie z prawdomówności i nieomylności ... czasem tylko jakiś Major za coś przeprasza ale kto on jest i za co nikt już nie pamięta ...Każdy samodzielnie myślący człowiek wie, że trucizna została zrobiona w laboratorium chemicznym w Porton Down. Spreparowano odpowiedni stopień toksyczności (poniżej progu śmiertelnego) oraz stosowne antidotum, które natychmiast było gotowe do zaaplikowania Skripalom (aby zapobiec komplikacjom zdrowotnym). Ciekawe, w jaki to sposób zdołali sporządzić tak szybko antidotum, a przecież domagali się od Rosji podania składu "nowiczoka"? Czyli cała ta bajka o tym, że Skripalowie są ledwo żywi, to klasyczna ściema.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31