Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Zapomniane Wojsko Polskie na froncie wschodnim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojsko Polskie walczące w latach 1943-45 na froncie wschodnim podczas II wojny światowej jak i jej szlak bojowy.

Niestety w polskich mediach, prasie telewizji, Wojsko Polskie walczące w latach 1943-45 na froncie wschodnim podczas II wojny światowej jak i jej szlak bojowy jest zupełnie zapomniane oraz wyparte z pamięci po 1989 roku przez historyków, polityków i publicystów. Warto przybliżyć jak powstało Wojsko Polskie na Wschodzie i dlaczego o nim zapomniano.

 

 


  Po ujawnieniu zbrodni katyńskiej i zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Polską w kwietniu 1943 r., Stalin podjął decyzję o zorganizowaniu wojska polskiego u boku Armii Czerwonej.

Armia ta powstała bez zgody władz Rządu Londyńskiego , większość kadry dowódczej stanowili oficerowie radzieccy, często polskiego pochodzenia, a korpus oficerów politycznych polscy komuniści, którzy też byli wcześniej poddawani represjom.

Armia rekrutowała się z Polaków ochotników, którzy byli deportowani w latach 1939-1941 w głąb Związku Radzieckiego, a od wiosny 1944 r. także z mieszkańców polskich Kresów Wschodnich. Mimo tego Wojsko Polskie walczące na froncie wschodnim wniosło znaczący wkład w polski czyn zbrojny.

Maj 1943 r. – formowanie w Sielcach nad Oką w ZSRR, 1. Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki.


W maju 1943 roku w sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. 15 lipca zostaje zaprzysiężona a pierwszym jej dowódcą zostaję gen. Zygmunt Berling.

15 lipca 1943 r. – zaprzysiężenie 1. Dywizji.

1. Dywizja, przechodzi swój chrzest bojowy w bitwie pod Lenino na Białorusi 12 października 1943 roku.

Bitwa pod Lenino 12-13 października 1943 r. – Kościuszkowcy w natarciu.

W po przekroczeniu Bugu w lipcu 1944 r. powiększyło się do około 100 tys.

Defilada Armii Berlinga w lipcu 1944 roku na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, źródło. Teatr NN.

Na przełomie lipca i sierpniu 1944 oddziały polskie walczyły na przyczółkach na zachodnim brzegu Wisły, a w bitwie pod Studziankami polska brygada pancerna stoczyła swoją pierwszą bitwę z Niemcami.

We wrześniu 1944 r. po wyzwoleniu prawobrzeżnej warszawskiej Pragi, Wojsko Polskie podjęło nieudaną próbę udzielenia pomocy powstańcom w Warszawie, ponosząc duże straty.

 

Od stycznia 1945 r. uczestniczyło w radzieckiej styczniowej ofensywie.

17 stycznia 1945 r. – defilada 1. Armii Wojska Polskiego w wyzwolonej Warszawie.

W lutym i marcu stoczyło dramatyczną bitwę o przełamanie Wału Pomorskiego, która była silnie ufortyfikowaną linii obrony Niemców oraz zdobyło Kołobrzeg. Walczyło również Gdańsk i Gdynię, a także nad Zalewem Szczecińskim.

Pod koniec wojny Wojsko Polskie posiadała dwie armie liczące razem ponad 390 tys. żołnierzy. Ukoronowaniem szlaku bojowego był udział w zdobyciu Berlina 2 maja 1945 r. Jako jedyne poza flagami radzieckimi w Berlinie, były zatknięte polski flagi na dworcu kolejowym w Tiergarten oraz na pruskiej kolumnie zwycięstwa.

2 maj 1945 r. – polska flaga na pruskiej kolumnie zwycięstwa w zdobytym Berlinie


 Oddziały polskie także dotarły nad Łabę, gdzie spotkały się z amerykanami.

W kwietniu 1945 r. 2. Armia Wojska Polskiego sforsowała Nysę Łużycką, a następnie walczyła w rejonie Drezna i Budziszyna, ponosząc duże straty. Swój szlak bojowy zakończyła w maju w Czechosłowacji.

Jednak po 1989 roku – zostali „gorszymi kombatantami”, ponieważ żołnierze 1. i 2. Armii Wojska Polskiego padli ofiarą narzuconej przez prawicę, instytucjom państwowym, szkołom oraz mediom tak zwanej polityce historycznej. To ta polityka historyczna ona zrobiła z żołnierzy walczących na froncie wschodnim „sługusów” Stalina i NKWD, „zbrodniarzy” i „wrogów” jedynych „prawdziwych patriotów” tzw. żołnierzy „wyklętych”, a w innej najłagodniejszej formie głupców i naiwniaków.

Dla tych co udało się przeżyć i wyrwać ze stalinowskich łagrów, wedle prawicy nie zasługują na szacunek, ponieważ mieli rzekomo przyczynić się do „zniewolenia” Polski. Nie ma dla nich znaczenia, że wstępowali do Wojska Polskiego, potem nazwanym „ludowym” w czasach PRL, ponieważ chcieli się wyrwać z dalekiej Syberii, Kazachstanu, wrócić do Polski i bić z Niemcami.

Bardzo często tylko przypadek decydował, kto trafił do armii Andersa, a kto do armii Berlinga. Polacy, którzy wstępowali do obu formacji wojskowych tworzonych na terenie ZSRR, rekrutowali się głównie z ofiar deportacji dokonanych w latach 1940-1941.

Władze radzieckie w pierwszej kolejności wysiedlały rodziny, uczestników w wojny 1920 r., osadników wojskowych, funkcjonariuszy i urzędników państwowych, policjantów, leśników, członków organizacji paramilitarnych, a więc obywateli w sposób bardzo szczególnie związanych z Polską. To dla prawicy nie ma kompletnie znaczenia. Podobnie jak cały szlak bojowy od Lenino aż do Berlina oraz 17,5 tys tysiące poległych, 10 tys. zaginionych i 40 tys. rannych.

Nie liczy się także również, że do tego wojska wstępowało wielu żołnierzy Armii Krajowej oraz po wojnie żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Często byli to wybitni oficerowie, świetni dowódcy.

Dla prawicowych polityków, prasy, mediów, wspomaganych przez Instytut Pamięci Narodowej, ważne jest, że Wojsko Polskie podległe rządowi lubelskiemu i późniejszym władzom walczyło z „wyklętymi”. Już to ich ma „dyskwalifikować”.

Co prawda w PRL wywyższano tych, którzy szli ze Wschodu, ale od połowy lat 60. , doceniano także żołnierzy, którzy wyszli z ZSRR z armią gen. Władysława Andersa. Opisywano ich tułaczkę i szlak bojowy. Dziś niestety wahadło w fałszowaniu historii wychyliło się znacznie dalej w drugą stronę. Obecna polityka historyczna prowadzona przez państwo odrzuca 1. i 2. Armii Wojska , nie są oni obiektem badań naukowych oraz jest niewiele prac pokazujących ich wkład w wojnę Niemcami.

Dlaczego tak politykom zależy na fałszowaniu historii poprzez tworzeniu mitu żołnierzy „wyklętych”? Gdyż z archiwów wychodzą trupy ofiar żołnierzy „wyklętych”, nie tylko żołnierzy Wojska Polskiego, lecz także wielu bezbronnych cywili. Byli to ludzie zaangażowali się w realizację reform zapowiadanych w Manifeście PKWN, wraz ich rodzinami, często z małymi dziećmi. W książce „Księga hańby” Bazylego Pietruczuka jest opisane, że „wyklęci” nieraz byli bezwzględni, brutalni w swoich działaniach.

Nie da się przemilczeć oraz ukryć, że z rąk ludzi dzisiaj uznawanych za „bohaterów” zginęło wielu Żydów. Aby tych ofiar nie było, żołnierze Wojska Polskiego podjęli walkę z „wyklętymi”. Tą walkę podjęli ci, którzy jeszcze do niedawna byli w Armii Krajowej, a także w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Wcale nie byli to sami szeregowcy czy podoficerowie:

Generał Gustaw Paszkiewicz – uczestnik wojny z bolszewikami w 1920 r., potem kampanii wrześniowej 1939 r. oraz walk na Zachodzie 1945 r. Objął dowództwo nad dywizją, która walczyła z podziemiem w rejonie Białostocczyzny.

Gen. Bruno Olbrycht – legionista, uczestnik kampanii wrześniowej 1939 r., żołnierz AK. Był dowódcą Warszawskiego Okręgu Wojskowego, którego oddziały walczyły z „leśnymi” na Mazowszu.

Gen. Stefan Mossor – również legionista, po wojnie dowodził oddziałami przeprowadzającymi akcję „Wisła”, które jej celem było rozbicie zbrojnych oddziałów ukraińskich nacjonalistów UPA.

Taki zafałszowany obraz lansuję w mediach, w prasie i w szkole. Ludzie, którzy dużo wycierpieli, a potem walczyli za Polskę dzisiaj są wymazywani z pamięci, a jeśli się o nich mówi to dość w pogardliwy sposób

Niezależnie od przekonań i poglądów krew polskich żołnierzy przelana na frontach II wojny światowej jest warta tyle samo niezależnie od tego, czy szli ze Wschodu, czy z Zachodu.

 

 

 

 

Za:historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/02/28/zapomniane-wojsko-polskie-na-froncie-wschodnim/

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Trzeba więcej takich tekstów, by choć trochę oddać sprawiedliwość tym, którzy na wyzwolili spod okrutnego jarzma.
  W liceum uczył nas historii dr filozofii, że 7/8 frontu w Europie to front wschodni. Nie za bardzo wierzyłem, ale przed laty trochę doczytałem i już wiem, że to była prawda.
 • @zygmuntbialas 20:43:47
  Ostatnie zdanie:
  Niezależnie od przekonań i poglądów krew polskich żołnierzy przelana na frontach II wojny światowej jest warta tyle samo niezależnie od tego, czy szli ze Wschodu, czy z Zachodu.
  To zdanie powinno jednoczyć Polaków, jesteśmy przecież jedną wielką rodziną!
 • E no co Ty, nijaki Józio twierdzi ze to nie było Polskie Wojsko!!
  Są nacje które lekceważą i pogardzają polską krwią , która wsiąkała w polską ziemię.I uniżają polski wkład w pokonanie niemieckich faszystów. Finansowanych wcześniej przez wiadomą finansjerę!!!Najmłodszy polski żołnierz , który forsował Odrę miał 16 lat!
  Nie przeżył.
  A w ogóle to walczyli z niemieckim okupantem w Polsce ,Amerykanie i Ukraińcy!!I wyzwolili nasz kraj!!
  https://youtu.be/Y2R17ng8yVQ

  Desant 1 Armii Wojska Polskiego na lewobrzeżną Warszawę
  https://youtu.be/HrUKsYWEuWE

  Jeszcze ludziska machały wojskom, bezczelni!!

  https://youtu.be/zUjlLAubRrg
 • Obojętne,czy szedł ze wschodu
  czy z zachodu-to był Żołnierz Polski walczący z Niemcami i doprawdy,kto dzieli przelaną krew na słuszną i nie słuszną zasługuje na potępienie.
 • @trojanka 21:18:17
  Jeśli w Polsce nie szanuje się polskiej krwi przelanej za uwolnienie się od niemieckiej okupacji, to co się dziwić, że inni nas nie szanują?
  No chyba, że niektórzy są zawiedzeni, że Niemcy i ich "opiekunowie" chcieli nas w większości unicestwić i zostawić tylko tyle aby były ręce do roboty a wtedy nie wyszło?
 • Wyzwolenie Częstochowy, klasztor już zaminowany przez Niemców,został ocalony!
  https://youtu.be/F_viDNkYCqE
 • @lorenco 21:31:13
  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/554377,rosja-ministerstwo-obrony-armia-czerwona-polska-zolnierze-dokumenty-ii-wojna-swiatowa-ludnosc.html
 • @lorenco 21:31:13
  Plan uczynienia ze Wschodniej Jewropy podporządkowanej niewolniczo kolonii istniał już dawno.Dlatego sfinansowali Adolfa.Potem trochę się wystraszyli ze stare Adolfisko się próbuje wymknąć, to zareagowali.
  Polacy i Rosjanie poszli na mięso!!

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/

  https://youtu.be/yiD9xkGNIAw
 • @lorenco 21:05:19
  Jak TU widać nie jesteśmy, zaczadzeni fobiami rooskimi i usraelskimi agenci żydolichwy pchają nas do wojny !
  Zaprogramowany tępe łby pismem obrazkowym chcą nas uświadamiać jaki ten zachód jest dobry a wschód to ludożercy, albo odwrotnie, co na jedno wychodzi, te tępe tumany myślowe nie dopuszczają do swoich pustych łbów sytuacji korzystania na interesach miedzy rosją a tzw. zachodem z przewagą tzw. słowianofilstwa, bo z kim Polacy szybciej się porozumieją, z angolem czy rooskim ?
  Równość w stosunkach, a nie lizanie doopy to jednym to drugim, ale TU trzeba być Swojakiem a nie nasłanym żydem udającym Polaka !
 • smutna prawda
  Dawniej jedni próbowali wymazać z pamięci walczącego Polaka na Zachodzie. Teraz przyszła druga "lepsza" zmiana i próbuje wymazać z pamięci żołnierza Polaka walczącego z Niemcami idąc ze wschodu. Kto wybiorczo traktuje historie i to w dodatku swojego narodu ten jak zawsze nie kieruje się dobrem Polski i Polaka.
 • @provincjał 21:41:38
  Mnie rozpiera DUMA, że Polacy przyczynili się w ogromnej mierze do pokonania nazistowskich Niemiec! Zwłaszcza Kościuszkowcy, a w partyzantce AK, BCH i AL na zachodzie żołnierze Andersa.
  To było nasze zwycięstwo, wielkie zwycięstwo po bitwie pod Grunwaldem i zwycięstwie pod Wiedniem!
  Jak ktoś nam chce to odebrać, jest zdrajcą NARODU POLSKIEGO!
 • @lorenco 22:05:05
  niestety, amerycka propaganda wciska nam, że LWP to sowieccy najeźdźcy,

  właśnie dlatego zostaliśmy krajem skolonizowanym - nie należymy do zwycięzców II WŚ. Tych na zachodzie nie było na paradzie zwycięstwa, a tych ze wschodu sami żeśmy się wyparli.
 • @Olka P. 21:21:42
  My nie przytuliliśmy się do Hitlera jak inne kraje państw tzw. Osi.
  A mogliśmy, jednak zawsze od wieków mamy to coś w sobie, co nas ostrzega, że to fałsz tzw. zachodu. Jesteśmy tylko państwem przechodnim w drodze do unicestwienia Rosji.
  Rosja zostanie pokonana, my znikniemy jak ta wytarta wycieraczka.
 • @interesariusz z PL 22:14:29
  Byliśmy na paradach w Moskwie z okazji Dnia Zwycięstwa, zachwycaliśmy Rosjan. Teraz tego już nie ma, nie jeździmy, Rosja zapomni, że my także pokonaliśmy Hitlera.
  https://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE
 • @lorenco 22:23:34
  Przysięga Kościuszkowców!
  https://youtu.be/Kmq_H-CGY04
 • Prawica
  Autorze, tekst Twój uważam za cenny. Wielu członków mojej rodziny i znajomych walczyło z Niemcami i zginęło z bronią w rękach w walce.
  Znam i mam materialy historyczne oraz pamiętam info mi bliskich z wszystkich frontów i z walk w Kraju.

  W szczególności szacunek dla walczących od wschodu mam wielki.
  Przykro mi czytać zupełnie zbędne dla tego cennego tekstu kilkakrotne dezawuowanie "prawicy", bo ja się czuję prawicą.

  Polecam książkę ktorej jestem współautorem, w której jest obfity reprint oryginalnych i niestety nieznanych materiałów lat 1939-1843
  "Honor i Ojczyzna", aut Zbigniew Sadkowski i Wiktor J. Kobyliński
 • @Almanzor 23:06:22
  Ave Amigo .
 • @trojanka 22:57:32
  Coś wspaniałego! Polski Hymn, nie inny niż teraz! Polska flaga nie inna niż teraz! Rogatywki, co prawda z orłem bez korony, jednak rogatywki! Przepiękna patriotyczna przysięga!
 • @lorenco 23:30:09
  Był również ksiądz, zapewne "ruski agent".Może jeszcze żyje, trzeba go ....
  "ukarać".
 • @Almanzor 23:06:22
  Tu nie jest na pewno cel dezawuowanie prawicy. Uważam, że każdy w naszym przepięknym kraju ma prawo być czy prawicowcem, czy lewicowcem, to jest nawet wskazane aby była równowaga w/g powiedzenia: niech patrzy lewica co robi prawica, niech patrzy prawica co robi lewica.
  Tu chodzi o szacunek dla naszych dzielnych, wspaniałych polskich żołnierzy, którzy walczyli za Polskę, jaka by ona miała by nie być, bo za Polskę, żeby ona znów zaistniała na mapie i w rzeczywistości.
  Ci żołnierze pokonali Niemców, wielki szacunek dla nich!
 • @trojanka 23:35:57
  Ksiądz "komuch" - niech Husky go wywęszy i zabije jak jego idol Tatar Gan zabijał komuchów a nie ludzi...
 • @lorenco 23:49:08
  No naród przebrany już tak ma.Nadludzie ,panie dziejku!!!
 • @Repsol 23:20:07
  W miejscowości Rajskie w Bieszczadach, po pozbyciu się band UPA, mieszkali tam pułkownik Pawłusiewicz i generał Berling.
  W miejscowości Jabłonki, teraz w lutym, nadleśnictwo Baligród usunęło pomnik gen. Świerczewskiego, który to pomnik był symbolem walki Polaków z bandami UPA, przyjeżdżały tam wycieczki z młodzieżą i dowiadywały się o historii walki Polaków z ukraińskimi nazistami.
  Tak to się teraz dzieje, zamazać, wyburzyć, zamataczyć.
  AVE!
 • @trojanka 23:55:18
  Tak, Polacy goje mają robić na Nadludzi!
  To, że my byliśmy zwycięzcami w II W. Św., trzeba zamazać a do tego jeszcze mordowaliśmy Żydów.
  Tak jak Ukraińcy mordowali nas, sąsiadów i Żydów też- tak niedługo napiszą nam taką historię, że to my mordowaliśmy swoich sąsiadów, Żydów i Ukraińców.
 • @trojanka 21:18:17
  "I uniżają polski wkład w pokonanie niemieckich faszystów. Finansowanych wcześniej przez wiadomą finansjerę!!!"

  Ta sama finansjera finansowała ZSRR i jego Armię Czerwoną.
 • @lorenco 23:30:09
  Obejrzałem Paradę Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie.
  Pomimo braku polskiego Wojska, odczułem dumę z tego, że jestem Polakiem...
 • @SZS 10:19:17
  Rozumiem.Też tak mam.Człowiek potrzebuje od czasu do czasu utwierdzić się w przekonaniu że "człowiek brzmi dumnie", że jak się tak "w sobie" zbierze to może dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych,a co najważniejsze że może zwyciężyć.
  To co od trzech dekad wyprawia się na naszym polskim narodzie to zbrodnia jakiej nie dopuszczał się żaden a choćby najbardziej luty wróg.
  Najsmutniejsze jest to że nikt za tę zbrodnie nie odpowie.Bo i przed kim? przed zgrają kundli z wszczepionym instynktem klęski przeto zdolnymi wyłącznie do obsikiwania nogawek?
 • @ikulalibal 10:39:26
  Można ukraść komuś portfel, samochód, jakieś inne dobra materialne, ale jak się kradnie tożsamość narodową, to jest to nie do wybaczenia. Jestem jednym z tych ostatnich "mohikanów", którzy pamiętają i przypominają o tych czasach zdecydowanie niesłusznie minionych. Przefrymarczyliśmy to Państwo, za które setki tysięcy życie oddało, w myśl zasady:
  Chwal się gumą do żucia, chwal się coca-colą.
  Niektórzy coca-colę od wolności wolą.
 • @SZS 12:56:02 & @ikulalibal 10:39:26
  "To co od trzech dekad wyprawia się na naszym polskim narodzie to zbrodnia jakiej nie dopuszczał się żaden a choćby najbardziej luty wróg."
  /ikulalibal /


  "Można ukraść komuś portfel, samochód, jakieś inne dobra materialne, ale jak się kradnie tożsamość narodową, to jest to nie do wybaczenia. Jestem jednym z tych ostatnich "mohikanów", którzy pamiętają i przypominają o tych czasach zdecydowanie niesłusznie minionych."/SZS/
  Uważam, że nadchodzą jeszcze gorsze czasy w postaci "czarnych chmur" tzw. Ruchu Narodowego. Oto cytat z ich programu:


  "Dekomunizacja instytucji kultury i nauki Warunkiem koniecznym wolnego życia kulturalnego jest usunięcie z wszelkich stanowisk decyzyjnych osób, które swą jawną lub tajną pracą afirmowały w Polsce PRL-owski socjalizm..."
  http://naczelny.neon24.pl/post/143612,nowy-horyzont
 • @AgnieszkaS 18:54:46
  Jeśli ma być to ruch narodowy, to niech będzie prawdziwie narodowy.
  Wykluczanie kogokolwiek z narodu, to wielki błąd.
  Ci tam w tym Ruchu Narodowym przejadą się na tym.
  Widać, że oni także chcą wojny polsko - polskiej, podziału społeczeństwa na sorty lepsze czy gorsze, nie różnią się tym od PiS, zatem co mają do zaoferowania?
  Jeszcze kilka lat i ludzie znów zaczną głosować na SLD czy coś w tym rodzaju.
 • @lorenco 19:20:39
  Lorenco,

  Ruch Narodowy to są neonaziści, niestety. W tej notce Naczelnego jest link do ich programu. Uważam, że wszyscy Polacy powinni się z nim zapoznać aby nie popełnić błędu. Nastroje obecne można odnieść do tych sprzed stu lat - dojście do władzy Hitlera.
 • @AgnieszkaS 19:40:12
  Niestety, na to wygląda, pozdr.
 • @SZS 10:19:17
  Oglądnąłem przed chwilą powtórkę parady.
  Ładni ludzie ci rosyjscy żołnierze a zwłaszcza żołnierki:)
  Może kiedyś nasi równie piękni chłopcy i dziewczęta powrócą na paradę w Moskwie, godnie reprezentując nasz kraj, kraj, który pokonał III Rzeszę.
 • @SZS 10:19:17
  .
  Powrót Polaków do reprezentacji Polski jest możliwy tylko z prawdziwą równowagą władzy.

  Na razie równowaga władzy jest zapisana w liczbie nieparzystej. Art. 10 konstytucji. pozdro
 • @autor: Odpowiedź SŁOWIANIKi (POLSKI), dla żydowskiego autora posta!
  @autor.żyd - swoje żydowskie, podstępne interpretacje historii, wykładaj żydom, nie wiem tylko gdzie (jeśli kiedykolwiek ta zbrodniczqa nacja, będzie miała swoje terytorium, bo jak na razie, to tylko okupują Słowiańskie terytoria), a nie na portalu dla POLAKÓW (SŁOWIAN)!

  Czy faktycznie mogło istnieć wojsko polskie (WP) w sytuacji, gdy żydzi/masoni/watykan, już od wieków dążą do przejeęcia terytorium i całkowitej likwidacji - SŁOWIAN?
  Czy ten żydowskoi/masońsko/watykański wrogi Słowianom, obcy element, pozwoliłby na powstanie WP?
  Oczywiście że tzw. WP, tylko pozornie było nazwane WP, w celu finansowania, utrzymywania, przez SŁOWIAN, żydowskiego, obcego Polakom elementu.
  Formacja zbrojna WP, od początku jego powstania przejęte było przez żydów/masonów/watykan i miało służyć tylko ich zbrodniczym celom, w celu likwidacji SŁOWIAN (POLAKÓW)! Żydki nie mogli być nigdy i nigdy nie będą POLAKAMI!
  Czy POLACY (SŁOWIANIE) powinni finansować WP?
  Oczywiscie ze POLACAY (SŁOWIANIE) nie powinni nigdy finansować WP, gdyż faktycznie finansują swoich wrogów, czyli żydków/masonów/watykan!
  Czy POLACY (SŁOWIANIE), powinni zaciągać się do róznych żydowsko/masońsko/watykańskich formacji, finansowanych przez SŁOWIAN?
  Oczywiście że POLACY (SŁOWIANIE), w żadnym razie nie powinni zaciągać się do tzw. zmyłkowo, polskich formacji (bo finansowanych przez SŁOWIAN), w kraju podstępnie rządzonym przez żydów/masonów/watykan(jezuici - zbrojne ramię watykanu).
  Młodzież SŁOWIAŃSKA, trafiająca do WP (a faktycznie zaciągnięta pod żydowskio/masońsko/watykańskie manipulacje i dowodzenie), służy w każdym przypadku - wrogom POLSKI!

  Identycznie ma się z wszelkimi partiami, które mogą uzyskać legalizację, jeżeli są przejęte przez zbrodniarzy: zydowsko/masońsko/watykańskich!

  Jak zatem SLOWIANIE maja walczyć przerwanie zydowskiej okupacji POLSKI?
  Najpierw żydowstwo trzeba odciać od finansowania. Żydne podatki nie moga trafiać do jakiejkolwiek kasy, gdyż wszystkie daniny skladane przez SŁOWIAN, służą utrzymaniu zydowskiego okupanta!

  Zamiast zaciągać się do jakiejkolwiek zbrojnej formacji, zinfiltrowanej przez zydów i zydom słuzącej (za zapewnione utrzymanie), mającej służyć walce, z tzw. wrogiem, wydumanym przez żydów/masonów/watykan(jezuici), a faktycznie mającej służyć likwidacji SŁOWIAN, to moim zdaniem właściwym zachowaniem, patriotycznym (obrona terytorium SŁOWIAN), jest ciagła likwidacja żydów na SŁOWIAŃSKIM terytorium, z uwagi na to że żydzi na terytorium POLSKI są nielegalnie, okupują POLSKĘ, a ich talmudyczna polityka dąży do likwidacji SŁOWIAN (shoah SŁOWIAN - całkowita zagłada), w celu przejęcia w całości terytorium SŁOWIAN!

  Aby walczyć skutecznie, do zwycięstwa, o swoją ojczyznę, SŁOWIANIE muszą posiadać równośś broni, i to w sytuacji, gdy jesteśmy całkowicie rozbrojeni! To z zydostwem mozemy walczyc tylko podstepnie, obłudnie, tak jak robi to żydostwo, likwidując SŁOWIAN (POLAKÓW), tylko SŁOWIANIE muszą to robic w innej formie, gdyż arbitralnie, jako rdzenna ludność SŁOWIAŃSKIEGO TERYTORIUM, zostaliśmy pozbawieni administracyjnych możliwości likwidacji żydów (wypędzenie)!

  Innej zwycięskiej formy walki, o swoje życie, z żydostwem (wrogiem wewnętrznym - podstępnym okupantem POLSKI) - BRAK!

  Nic tutaj nowego nie wymyślam.

  "OKO ZA OKO, ŻĄB ZA ZĄB"!

  A My SŁOWIANIE, mamy bardzo dużo krzywd i żyć do wyrównania z żydostwem, podstępnie przejmującym Naszą POLSKĄ (SŁOWIAŃSKĄ) tożsamość i terytorium!
 • nie dostrzegacie istoty rzeczy
  to że do głosu dorwali się nawet nie głupcy ale szuje i mendy co to dołując i dyskryminując tych co już nie mogą się bronić dowartościowują się i budują swoja karierę
 • @Repsol 23:20:07
  Ave!
 • @lorenco 23:45:46
  Uważam się za polskiego nacjonalistę. W zasadniczych sprawach się zgadzamy. Aby nie wprowadzać zbyt wielu wątków stwierdzę tylko, że dzięki zwycięstwu Armii Czerwonej Polska, po kilkusetletnim krawym wysiłku pozbyła się wreszcie wrzodu jakim były "Prusy Wschodnie". Gdyby nie zwycięstwo Armii Czerwonej Polacy nie nadający się na niewolnikó dla Niemców przerobieni by zostali na mydło lub poszli do gazu w obozach wypróbowanych na żydach.

  Polscy nacjonaliści wsparci w ramach Delegatury Rządu na Kraj przez socjalistów(tak!) i rolników zamiast sobie wzajemnie skakać do oczu opracowali dla Polski cele wojny. Opracowali je jeszcze w 1942 kiedy Niemcy panowały od Atlantyku po Kaukaz, od Przylądka Północnego po Afrykę Północną i od 22 lipca 1942 trwała zagłada Żydów.

  Między innymi za cel wojny był odwet na Niemcach a w nim granica na Odrze i Nysie Łużyckiej jako najbezpieczniejsza dla zapewnienia trwałego pokoju w Europie oraz wysiedlenie z Polski całej mniejszości niemieckiej za ich zaangażowanie i brak jakiegokolwiek sprzeciwu za masowe mordy na cywilnej polskiej ludności. Tylko w lasach nad Piasnicą Niemcy w 1939/40 zamordowali więcej polskich Kaszubów niż poległo w Katyniu.

  Wicepremier Mikołajczyk, pomimow wrzasku emigracji londyńskiej, w ramach polskiej oficjalnej delegacji na Konferencję Poczdamską zreferował Wielkiej Trójce te polskie żądania tak, że zostały przez całą zwycięską Trojke mocarstw przyjęte bez zastrzeżeń - jak żaden inny problem Konferencji Poczdamskiej.

  Jestem człowiekiem starym i dobrze pamiętam radość jaką sponiewierani przez Powstanie i wygnanie przeżyliśmy całą rodziną w Warszawie wieczorem 9 maja 1945 kiedy oglądaliśmy cały horyzont nad Wisłą w feerii ogni sztucznych.

  Czy bez sojuszu wojskowego z ZSRR Polska mogła wyjść z wojny zwycięsko?

  Oto sytuacja na frontach II Wojny świtowej 1. kwietnia 1945. Czy zachodni alianci chcieli i mogli wyzwolić Polskę bez Sowietów?

  https://almanzor.files.wordpress.com/2018/04/front1kwi45.jpg


  Jedyna wątpliwość Polaków dotyczyła naszych ziem wschodnich zagarniętych nam przez ZSRR 17. września 1939. Madrzy Polacy uznali wtedy, że jest to problem wyłącznie polsko - sowiecki, nie należy go poruszać w Poczdamie i najlepiej poczekać z jego rozwiązaniem tak długo aż Polska się tak umocni by być szanowana przez sąsiadów i mocarstwa. Dalej czekamy na to!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31