Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Cóż tam po spotkaniu Putin - Trump?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atmosfera stała się mniej ciężka i tyle, choć to i tak dużo.

Mam wrażenie, że Trump spotkał się z Putinem, aby prezydent Rosji stwierdził, że koalicja pod skrzydłami USA też zwalczyła tzw. państwo islamskie.

Także aby poprosić Putina o dalszy przesył gazu przez Ukrainę, bo zwalanie utrzymywania Ukrainy na barki USA, nie pasi Trumpowi, który ma problem z finansami u siebie.

Trump coś tam chlapnął w sprawie uznania Krymu, Putin to wyprostował, że Trump uważa, że Krym został przejęty niezgodnie z prawem międzynarodowym a Rosja uważa, że zgodnie - uratował tym samym tyłek Donaldowi, bo już burza wobec prezydenta USA zbierała się na horyzoncie.

W zamian Putin poprosił Donalda aby ten wpłynął na Ukrainę w sprawie przestrzegania mińskich ustaleń.

Mam też takie wrażenie, że Trump pojechał do Helsinek na spotkanie z Putinem, ponieważ potrzebuje pomocy i rady w kwestii zarządzania państwem a zwłaszcza służbami specjalnymi takim państwem w państwie jak CIA.

Mam nadzieję, że uzyskał dobre rady i z nich skorzysta, ku dobru i pokojowi na naszej Matce Ziemi.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Lorenco
  Mam obawy , czy nas jako niewygodnych nie załatwiono jak w Jałcie . Salut .
 • @Repsol 21:14:19
  //czy nas//

  https://www.youtube.com/watch?v=3bZ9ypZ_et4
 • @Repsol 21:14:19
  Nic z tych rzeczy. Dziwię się, że to napisałeś. Dla USA i Rosji jesteśmy częścią UE a nie jakimś pojedynczym państwem prezesa:)
 • All
  panowie spotkali się w jednym zasadniczym celu - aby ustalić jak wspólnie i zgodnie zrobić dobrze Izraelowi, nawet jeżeli koszty tego poniosą Iran, Syria,no i Polska -

  - i mam nadzieję, że najbardziej zatwardziali i zaślepieni putinofile i sowietowfile wreszcie to zauważą
 • @Andrzej Tokarski 21:27:57
  Z tego co posłuchałem, kwestia bezpieczeństwa Izraela była bardzo ważną kwestią dla obu przywódców, z tym, że Putin zwrócił szczególną uwagę na sprawę syryjskich Wzgórz Golan.
 • @lorenco 21:25:21
  Żartujesz ?. http://www.rp.pl/Unia-Europejska/307309947-Unia-Europejska-wszczela-postepowanie-przeciwko-Polsce.html oraz https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2101472,USA-glosowanie-w-sprawie-restytucji-mienia-ofiar-Holokaustu-Nowe-prawo-zagraza-Polsce no i to http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/570911,polska-sankcje-rosja-gest-solidarnosci-wielka-brytania.html . Ja już żadnych złudzeń nie mam dostaniemy to o co od 30 lat się prosimy. Salut Amigo.
 • @
  Czy wyszło coś więcej niż napisałem w notce temu poświęconej?

  Ale jedna uwaga. W tym wypadku im bardziej tam dbano o Izrael, tym lepiej dla Polski.
  Dlaczego?
  Bo to oddala napływ nachodźców z Izraela do Polski.
  problem w tym, że to tylko gra, która wcale nie będzie miała wpływu na faktyczne rozwiązania. Iran nie jest zależny ani od Rosji, ani USA. Jeśli - to ma gwarancje Chin.
  Spotkanie skończyło się niczym.
  Możliwe, że obecnie największym wrogiem Trumpa jest CIA i o tym głównie rozmawiano.
 • @Andrzej Tokarski 21:27:57
  Nie jestem filem ani fobem , stoję z boku i oceniam ten nasz burdel , czy jeżeli ktoś woli polityków . Salut Amigo. :) https://socioecohistory.files.wordpress.com/2014/04/russia_wants_war_look_how_closely_they_put_country_to_our_military_bases.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:40:27
  " Bo to oddala napływ nachodźców z Izraela do Polski. " Pomarzyć dobra rzecz i tak zrobią co chcą . Salut.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Szkoda pisać dalej .Salut. http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html
 • @Repsol 21:37:16
  Repsolku mój Kochany! Pisałeś o Jałcie 2. W Jałcie 1 rozstrzygali o naszym losie ZSRR, Wielka Brytania, USA. I tu można stwierdzić, że ZSRR był za tym, aby powstało państwo polskie z Ziemią Odzyskaną, z granicami na Odrze i Bugu i mamy teraz wspaniały kraj z dużym dostępem do morza, co prawda bez Kresów ale po ciul nam one z banderowcami?
  Piszesz: Ja już żadnych złudzeń nie mam dostaniemy to o co od 30 lat się prosimy.
  To TYLKO i WYŁĄCZNIE nasza wina.
 • @Repsol 21:42:05
  akurat kogo innego miałem na myśli :)

  pw
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:40:27
  "Bo to oddala napływ nachodźców z Izraela do Polski."

  - zastanawiam się jak to skomentować - i nie wiem

  oni tu walą drzwiami i oknami
 • @lorenco 21:59:42
  Oczywiście . https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2017/08/311486_611798.jpg Salut.
 • @Andrzej Tokarski 22:04:41
  Mam nadzieję, że przybywają mając pejsy i kapelusze. Jak takiego spotkam, powiem mu, cześć żydzie, co cię tak zachwyciło w moim kraju? Na stałe tu przybyłeś czy na wycieczkę?
  Gorzej jak przybędą tacy bez pejsów co ich rozpoznać nie można.
  No ale takich mamy już od wielu lat, udają Polaków, zatem co za różnica.
 • @Repsol 22:06:52
  Pytanie: oddałbyś Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Opole, Suwałki za Lwów i Wilno?
 • Autor
  "Mam też takie wrażenie, że Trump pojechał do Helsinek na spotkanie z Putinem, ponieważ potrzebuje pomocy i rady w kwestii zarządzania państwem a zwłaszcza służbami specjalnymi takim państwem w państwie jak CIA".

  Że Trump potrzebuje rady w tym temacie to pewne, ale czy ma czym za to zapłacić to drugie.

  CIA to dla formacji która go obsadziła na stanowisku prezydenta tyle co wróg wewnętrzny.
  Potężny wróg wewnetrzny, a więc nieskory do dogadania się, a co mowa do podporządkowania się.
  Tajne służby przez każde nowe władze są przejmowane przez nowe władze - tutaj to nie nastapiło, a wręcz chce przejąć władzę nad władzami.

  CIA to nic innego jak Agencja Pinkertona która wyszła ze swoimi nadzwyczajnymi uprawnieniami poza granice USA, ale wciąż ma ten sam jeden cel - dbać pierwszoplanowo o interes amerykańskich banków - szczególnie Rezerwy Federalnej.

  Wygląda na to że wg CIA Ameryka sobie może być "first", ale po FED.
 • @lorenco 22:25:49
  Za co , za napaść na Polskę ?. To i tak w ramach zadośćuczynienia mało za wymordowanych Polaków . Powinni niemcy za poparcie adolfa z Berlina zrezygnować . Tylko tyle i aż tyle . Prawda ?.
 • @miarka 22:27:22
  Oczywista oczywistość .Salut.
 • @lorenco
  Linię Curzona niech sobie wszyscy wsadzą w d..ę , nie taka jest Historia Polski . Jeżeli chodzi o Niemców to ten głupek miał rację . Salut. https://demotywatory.pl/4813257/Niemcy-powinno-sie-bombardowac-co-50-lat-bez-podania-przyczyny
 • @lorenco 22:25:49
  "oddałbyś Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Opole, Suwałki za Lwów i Wilno?"

  Rosjanie chętnie Lwów i Wilno nam oddadzą.
 • @Repsol
  Ameryka nie będzie zwalczała Nord Stream II. Ale z drugiej strony my nie mamy żadnych szans, żeby to zablokować, a Niemcy i tak go wybudują. Możemy się spodziewać, że jednym z bardzo ważnych tematów dla prezydenta Putina jest właśnie kwestia Europy Środkowo-Wschodniej. Region ten jest z kolei kompletnie nieistotny dla Donalda Trumpa. Jeśli doszło do jakiegoś strategicznego przehandlowania, byłoby dla nas szkodliwe. Trump powiedział, że to było spotkanie przełomowe. Czyli kroplówka w postaci 4 mld $ rocznie dla Ukrainy za przesył gazu od przyszłego roku się skończy. Wyobrażacie sobie co się będzie u nas działo? Przecież połowa Ukrainy się nam tu wpierdoli! Chcieliśmy walczyć z Putinem, no to nam pokazał ruski miesiąc: tacy jesteście partnerzy, no to teraz zobaczymy jak se poradzicie z dodatkowymi 10 mln waszych "braci" buahaha.
 • @Repsol 22:40:17
  W Stanach, przeciwnicy Trumpa w Kongresie wrzeszczą wręcz o „zdradzie”, której miał on dopuścić się Helsinkach.
 • @Pedant 22:47:43
  No i tylko Pana Boga chwalić za to . Banderopiteków wymienimy na naszych z Kazachstanu . UE też wytrącimy temat przyjmowania emigrantów. Salut.
 • @Repsol 22:33:08
  A widzisz jak to jest? DDR w ramach odszkodowań dostał się pod blok wschodni a wrócił do Niemiec. Mogą i wrócić ziemie odzyskane uważane przez Niemcy za swoje. Na razie Germanie tylko napominają po cichu o tym.
  A banderowcy czy Litwa nie oddadzą ani piędzi ziemi; mają wręcz przeciwnie do polskich aspiracji pretensje graniczne z Polską.
 • @kula Lis 67 22:49:10
  Jak na razie pompujemy banderopitekom kasę za którą można dać obiad wszystkim Polskim dzieciakom w szkołach podstawowych . Mówię Tobie , walić ten PIS na ryj. Salut Amigo .
 • @Repsol 22:58:46
  Putin po tej konferencji pewnie długo turlał się ze śmiechu w swoim gabinecie, bo dostał dokładnie to, czego oczekiwał od Trampka. Chyba jeszcze nigdy w historii Ameryka nie została tak bardzo upokorzona i ośmieszona przez własnego prezydenta, jak podczas tej konferencji...Jeden z pierwszych i ostrzejszych komentarzy po tej i innych wypowiedział napisał na Twitterze były szef CIA John O. Brennan. "Konferencja Donalda Trumpa przekracza próg "przestępstw urzędniczych". To było nie mniej niż zdrada. Komentarze Trumpa nie tylko były imbecylne, on jest całkiem w kieszeni Putina. Republikańscy patrioci: gdzie jesteście?" napisał. Trumpa skrytykowali amerykańscy politycy, w tym z jego własnej partii. "Stracona okazja do tego, by prezydent Trump pociągnął Rosję do odpowiedzialności za ingerencję w wybory w 2016 roku i wydał ostrzeżenie w kwestii przyszłych głosowań. Jego odpowiedzi będą widziane w Rosji jako oznaka słabości i stworzą więcej problemów, niż rozwiążą".
 • @kula Lis 67 23:00:47
  Co on ma do finansowania banderopiteków . Oczadziałeś dziś ?. Ave.
 • @
  https://youtu.be/LyGW9L6s1DM?t=3m56s
 • @Repsol 22:58:46
  Czyli kolejny sukces. Możemy już uczyć się ukraińskiego niedługo będzie drugim językiem zaraz po Polskim. Cykoria "za rządu" wychodzi bokiem, ale zrozumcie nie mogą się stawiać bo nie będzie potem dla nich etatów w knesecie stąd ta uległość.
 • @kula Lis 67 23:00:47
  Były szef CIA... brrrrrrrrr tyle w temacie.
  A Putin nie turla się ze śmiechu w gabinecie bo niby dlaczego?
  Jest antyrosyjska propaganda, jest też antyamerykańska propaganda, wszystko z jednego źródła: podżegaczy wojennych.
  Kupili sobie bunkry przeciwatomowe, pewnie chcieliby wypróbować ich funkcjonalność czy jak?
 • @Repsol 23:05:33
  To nie on, banderopiteki przez NS2 stracą 4mld$ za tranzyt. Rura przez banderland będzie zamknięta po uruchomieniu NS2. Zrozumiałeś.
 • @fretka 23:06:51
  Proszę o tłumaczenie na polski słowo w słowo . Proszę o to czytających posługujących perfekcyjnie J.Rosyjskim inaczej te mainstreamowe prostytutki zrobią z tym to co będą chciały . Pozdrawiam.
 • @lorenco 23:13:03
  Facet klepie od rzeczy (niedawno krzyczał, że NS2 jest pętlą na szyje UE) i widać, że potrafi tego wiele. Dla nas morał z tego taki, że jesteśmy ciągle w czarnej dupie, zaciskającej się coraz bardziej. A te nasze pomysły na niezależność to zamki na piasku (sojusz USA-PL, Międzymorze, Trójmorze, ULB itp). Zejdźmy więc wreszcie na ziemię.
 • @kula Lis 67 23:14:07
  Chwała Bogu mam nadzieję że gamoń PAD im tego nie wyrówna jak zwykle Polskim kosztem . Ave.
 • @lorenco
  Wywracasz mainstream do góry nogami .Salut.
 • @Repsol 23:05:33
  PiS ułatwienia dla Ukrów
  http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/577960,zielona-karta-dla-ukrainskich-rodzin.html
 • @Repsol 23:05:33
  PiS skłócił się ze wszystkimi, z całą UE. Zostali nam tylko Trump i Orban, a obydwaj ci panowie dużo wyżej cenią Moskwę niż Warszawę. Kaczyński ( nieświadomie ?) zrealizował scenariusz marzeń Moskwy.... dlatego ten dialog USA-Rosja jest dziś pod dyktando Rosji i toczy się ponad głową Polski, nic nie mamy tu do gadania. A tylko od Trumpa uzależniliśmy nasze bezpieczeństwo, skłócając się z całą UE. Mam obawy, że Trump gada, gada i to tylko puste słowa, niebawem nasze, Polski interesy zostaną przehandlowane. Po co Trump ma nadstawiać się dla tego dalekiego kraju.
 • Uwaga!!! ważne!!!
  Putin na konferencji prasowej udupił Clintonową i być może tym samym zapewnił Trumpowi następną prezydencką kadencje.
  Rzecz się tyczy Billa Braudera którego sprawa została pokrótce opisana tu http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132715,historia-jednego-kredytu-z-mfw-16-07-2016

  Otóż na dzisiejszej konferencji prasowej Putin powiedział że Bill Brauder ukradł w Rosji 1.5 miliarda dolarów i przekazał je na konto Hilary Clinton.
  Powiedział to w kontekście pytania czy Rosja gotowa jest pomagać w amerykańskim śledztwie o "ingerencje w wybory".Putin odpowiedział że owszem i że w zamian oczekiwałby pomocy w ściganiu Braudera i tu w jednym czy dwu zdaniach powiedział o co biega.
 • @kula Lis 67 23:19:14
  Oj, oglądałem przed chwilą program
  https://www.youtube.com/watch?v=mukUQWKzJ7g
  no i tam jeden z dyskutantów rosyjskich stwierdził, że gdyby nie Jałta to Polski by nie było, to odpowiedź na komentarz Jakuba Korejby ( Polska), który cieszył się, że Trump i Putin nie dyskutowali o Polsce, ponieważ w Jałcie była dyskusja o Polsce i nic z tego dobrego nie wyszło.
  No i Korejba schodząc z tematu bardzo był zainteresowany co w sprawie Ukrainy.
  To mu odpowiedział rosyjski dyskutant, że sprawy Polski i Ukrainy nie są przedmiotem rozmów między USA a Rosją, że ta miłość pomiędzy Polską a Ukraina Rosji nie interesuje.
 • @kula Lis 67 23:00:47
  "Putin po tej konferencji pewnie długo turlał się ze śmiechu w swoim gabinecie, bo dostał dokładnie to, czego oczekiwał od Trampka. Chyba jeszcze nigdy w historii Ameryka nie została tak bardzo upokorzona i ośmieszona przez własnego prezydenta, jak podczas tej konferencji..."

  Zwykle w amerykańskiej polityce protesty i żądanie nierealistycznych radykalnych posunięć należy do Kongresu, partii opozycyjnych i mediów.

  Urzędujący prezydenci są odpowiedzialni za realne decyzje i muszą dostosowywać się do rzeczywistości czyli do układu sił. I są za to obwiniani.

  Światowa zmiana układu sił jest spowodowana głównie przez wzrost gospodarczy Chin. Ich gospodarka mierzona realną siła nabywczą (PPP) czyli prawdziwy fizyczny rozmiar jest od paru lat numer jeden i szybko rośnie.

  To jest dokładnie tak samo jak z masą i grawitacją. Księżyc krąży wokół Ziemi a nie odwrotnie bo Ziemia ma większą masę. Tak więc będą następować zmiany orbit państw i groźne tąpnięcia.

  Rząd Stanów musi lawirować i szukać nowej stabilności. Jednostki jak Trum czy Putin wiele nie mogą w tej sytuacji zrobić poza unikaniem niepotrzebnych konfliktów.
 • @Repsol 23:30:31
  Repsolku , wiesz, że bardzo Cię poważam:) Tyle już lat dyskusji, wiele przeżyliśmy. Na pewno wiele osób zainspirowałeś do samodzielnego myślenia. Myślę, że ja też. AVE!
 • @Pedant 23:57:53
  "Rząd Stanów musi lawirować i szukać nowej stabilności. Jednostki jak Trum czy Putin wiele nie mogą w tej sytuacji zrobić poza unikaniem niepotrzebnych konfliktów."

  W tym nowym koncercie mocarstw - Ameryki, Chin, Europy, Indii itd czeka na Polskę krzesło w dość dobrze położonym miejscu. Wystarczyć wziąć swój nieduży instrument, usiąść i dołączyć się harmonijnie do muzyki.
 • @kula Lis 67 23:45:58
  Nikt nic nie przehandluje na litość boską! Spokojnie!
  Warszawa musi po prostu zamknąć dzioby i siedzieć cicho politycznie i dbać o polską, suwerenna gospodarkę aby ludzie w Polsce pracowali a nie uciekali za lepszymi zarobkami z kraju! Dzioby zamknąć!
 • @Repsol 23:15:21
  Mowa była między innymi o Browderze, Od 1996 roku w Moskwie prowadził z żydowskimi finansistami fundusz inwestycyjny Hermitage Capital Management. Nielegalnie zarobił 1,5 mld. 400 mln. zainwestował w kompanie prezydencką Clintonowej. Mówił, że niektóre osoby ze służb specjalnych USA brali udział w tych transakcjach.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_Browder
  W sumie powiedział to o czym nie przeczytasz w pediwikii.
 • @fretka 00:13:46
  No przecież piszę o tym trzy komentarze wyżej.
 • @kula Lis 67 23:06:55
  "Możemy już uczyć się ukraińskiego niedługo będzie drugim językiem zaraz po Polskim."

  Widzę i słyszę coraz częściej przyjezdnych Ukrainców (w barze piwnym). Oni rozmawiają i zagadują po rosyjsku. Tylko raz słyszałem jednego jak wstał i coś perorował mową ukraińską do swoich znajomych (mówiących po rosyjsku)

  Nie wytrzymałem, podszedłem i zapytałem: "Pan mówi po halicku czy połtawsku?" Zrobił się zakłopotany, jego znajomi zaczęli chichotać i po chwili odpowiedział z wahaniem "po połtawsku". Jak wróciłem do swego stolika zerkali na mnie życzliwie.

  Ale może są inni co nie chodzą do kawiarni. Świat jest skomplikowany.
 • @ikulalibal 23:50:55
  Tak było. Media w USA są w większości w łapach demokratów, zatem ciekawie będzie.
 • @Pedant 00:18:46
  Ukraińcy uwazają, że tzw. język ukraiński to język wieśniaków. Nie rolników, chłopów lecz wsiurów.
  Tak mi kiedyś powiedział Ukrainiec na targu, kiedy kupowałem od niego pompę do wody, gdy zapytałem dlaczego ze swoim kolegą rozmawia po rosyjsku.
 • @kula Lis 67 22:51:40
  Fakty są takie: Putin ma za sobą znaczną większość rosyjskiego społeczeństwa, co zostało udowodnione przy ostatnich wyborach, do których ważności nie można było się na poważnie przyczepić.
  Trump wygrał wybory w stanach a przegrał w dużych miastach. Nie ma on zatem zdecydowanego poparcia społeczeństwa, zwłaszcza tzw. inteligencji z wielkich miast.
  Putin ma komfort bo każdy cel jego obalenia spełznie na niczym. Trump przeciwnie.
 • Putin geniusz szachowy.
  Pomogl wrogowi Erdoganowi wykryc zamach stanu.Teraz pomogl Trumpowi dajac mu na talerzu wiadomosc ,ze partia demokratyczna otrzymala $400 mln wywiezionych z Rosji nieoopodatkowanych pieniedzy przez Rosje i USA.Al Capona tez wsadzili za podatki nie placone i Trump za pomoca IRS- urzedu podatkowego, bedzie mogl opozycje wsadzac za kraty.
 • @lorenco 23:13:03
  Ta gnida nadzorowala przebieg Majdanu na miejscu w Kijowie
 • @staszek kieliszek 02:21:38
  Może dlatego pewne kwestie spornie nie były poruszane, bo w istocie ich już nie ma? Co miało się dokonać to się dokonało po prostu. Trump to pragmatyk, który dobrze kalkuluje, co mu się bardziej opłaca. W przeciwieństwie do naszych oszołomów uwielbiających wyskakiwać przed szereg.
 • @lorenco 01:53:12
  Tyle wiemy ile różni napiszą, a my będziemy sobie pitolić i konfabulować. 99% polityki jest pod stołem. Prawda jest taka, że ani Putin, ani Trump nie są naszymi przyjaciółmi. W ogóle w polityce nie ma przyjaciół, są tylko tymczasowi sojusznicy, którzy za chwile mogą być wrogami (też tymczasowymi). Nie do bycia przyjaciółmi ci panowie zostali powołani i w odróżnieniu od polityków PO i PiS wiedza gdzie jest interes ich krajów.
 • @Andrzej Tokarski 22:04:41
  Mogliby jeszcze przez komin.
 • @Repsol 22:40:17
  "Targalski ostro o spotkaniu Trump-Putin"... ta opinia wstrząsnęła światem.
 • @lorenco 00:13:34
  Jeżeli M. Morawiecki i A. Duda chcieli aby D. Trump podpisał ustawę S.447, (wysłali tu przecież wiceministra Magierowskiego aby sabotował działania Polonii przeciwko tej ustawie), to czy możemy mieć pretensje do Trump'a za jej podpisanie? Duda i Morawiecki pokazali, że na Polsce im nie zależy, więc nie zdziwię się jeżeli Trump wycofa amerykańskie wojska w zamian za jakieś ustępstwa od Putina. Duda jest pierwszym politykiem, który mówi o Polsce, że jest ojczyzną dwóch narodów i nazywa Polskę, "Polin". Podkreślam, że Polska jest ojczyzną tylko jednego narodu, a mianowicie Polaków, inni to są emigranci i nachodźcy.
 • @staszek kieliszek 02:21:38
  Rosjanie (bezprawnie?) przejmują konta bankowe Francuzów.

  http://wgospodarce.pl/informacje/51790-rosjanie-bezprawnie-przejmuja-konta-bankowe-francuzow

  Ps..Żabojady wzorem Niemców oszustwo, korupcję i okradanie mają wpisane jako jedną z dziedzin gospodarki.
 • @staszek kieliszek 02:21:38
  USA mogą wprowadzić restrykcje na unijne samochody. Prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek na konferencji po szczycie NATO, że USA mogą wprowadzić restrykcje wobec europejskiego przemysłu samochodowego, jeśli Unia Europejska nie będzie traktowała jego kraju sprawiedliwie w kwestiach handlowych. Jak przypomniał, w lipcu do Waszyngtonu wybiera się delegacja Komisji Europejskiej, która ma prowadzić ze stroną amerykańską rozmowy na temat handlu. Zobaczymy powiedział Trump. A jeśli nie będą negocjowali w dobrej wierze, zrobimy coś, co ma związek z milionami samochodów, które trafiają do naszego kraju i są opodatkowane na praktycznie zerowym poziomie, na bardzo niskim poziomie. (…) Chcę tylko sprawiedliwości dla Stanów Zjednoczonych powiedział. Planowane cła na samochody to jeden z głównych elementów protekcjonistycznej polityki handlowej Trumpa, realizowanej pod hasłem „Ameryka przede wszystkim”. Prezydent wielokrotnie skarżył się na deficyt USA w handlu zagranicznym w tym sektorze, szczególnie w wymianie z Niemcami i Japonią. Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone na początku lipca, że nałożenie taryf importowych na samochody i części samochodowe z UE zaszkodzi nie tylko unijnemu, ale też amerykańskiemu przemysłowi i doprowadzi do środków odwetowych o wartości 294 mld USD.

  Na podst. PAP
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:40:27
  "Iran nie jest zależny ani od Rosji, ani USA. Jeśli - to ma gwarancje Chin.
  Spotkanie skończyło się niczym."

  Ja coś czuję, że na Kontynencie (Eurazja) już wszystko ustalone - od Niemiec aż po Japonię i usrael może sobie wierzgać razem ze swymi ratlerkami tylko na pokaz. Oczywiście nas te pokazy mogą sporo kosztować do utraty pozorów niepodległości włącznie, ale kogo to będzie obchodzić...

  Ukłony
 • @lorenco 21:59:42
  " co prawda bez Kresów ale po ciul nam one z banderowcami? "

  Sentyment sentymentem, ale tam już są w miarę niepodległe państwa (wyjąwszy to na "U" ;-DDD) i samo pomyślenie o jakimś tam odzyskaniu czegoś jest dla mnie myślozbrodnią...
  Ale unia to już coś innego ;-D

  Pozdro!
 • @ Autor
  5*

  "Mam wrażenie, że Trump spotkał się z Putinem, aby prezydent Rosji stwierdził, że koalicja pod skrzydłami USA też zwalczyła tzw. państwo islamskie."

  Genialne :-)
  Nie ma to jak dobrze zacząć wpis.

  Auuuu! :-DDDD
 • @Pedant 22:47:43
  "Rosjanie chętnie Lwów i Wilno nam oddadzą."

  Dyć to nie ich ;-)

  Pozdro!
 • @Pedant 22:47:43
  "Rosjanie chętnie Lwów i Wilno nam oddadzą."

  A Niemcy?
 • @kula Lis 67 09:18:16
  "Polska jest ojczyzną tylko jednego narodu, a mianowicie Polaków, inni to są emigranci i nachodźcy."

  I tego się trzymajmy.

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 22:49:10
  "Czyli kroplówka w postaci 4 mld $ rocznie dla Ukrainy za przesył gazu od przyszłego roku się skończy. Wyobrażacie sobie co się będzie u nas działo? Przecież połowa Ukrainy się nam tu wpierdoli!"

  Jedyna nadzieja wtedy to przekabacić ich przeciwko szkopom i usraelowi. A w zasadzie to ciężko to nazwać przekabaceniem. Wystarczy im otworzyć oczy na prawdę. Np jaki był plan szkopów wobec narodów słowiańskich po zwycięstwie nad ZSRR...
 • @lorenco 22:56:28
  "Mogą i wrócić ziemie odzyskane uważane przez Niemcy za swoje. Na razie Germanie tylko napominają po cichu o tym."

  No w sumie jakby przymknąć oko na to że jesteśmy już w IV rajchu jako całość - choć nieoficjalnie ( bo oficjalnie to "wszyscy ludzie będą braćmi...") - to faktem jest, że jakieś tam resztki granic istnieją. Tylko, coś mi się widzi, że bardziej już jako polskojęzycznego landu, który banksterzy starają się wyrwać raz to Niemcom,a raz Rosji.
 • @Jasiek 10:19:47
  Oto do czego doprowadziła polityka wobec Ukrainy:

  https://www.youtube.com/watch?v=LQTTWMEZtJk

  I co? Może Putin tam występuje? Putin nie kazał im stawiać pomników Bandery.
 • @Jasiek 10:19:47
  Gdy słonie walczą, trawa jest biedna ….trawa jest również biedna, gdy słonie się kochają. I co PiS, tak się cieszyliście z Trumpa, a tu sprawa staje się jasna: siedzi w kieszeni Rosjan i otwarcie mówi, że bardziej wierzy Putinowi niż własnym służbom! Biedna ta nasza Polska...
 • @Jasiek 10:19:47
  Szkoda, że nie napisaliście, że rozmawiali jak najlepsi funfle
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5958541/Putin-arrives-Finnish-Presidential-Palace-ahead-talks-President-Trump-later-today.html
 • @Jasiek 10:24:49
  Trump teraz po tej rozmowie z Putinem zrobi wszystko żeby Merkel dokopać i UE. Trump odwraca się od EU w stronę Putina, ale to żadna niespodzianka, teraz EU nas nie chce a US ma w tyłku i co tylko Rosja pozostaje. Piękny sukces polskiej dyplomacji, mam nadzieję, że "nas" sprzeda, a dokładniej tę rusofobiczną i banderofilską klikę, którą zainstalowały u władzy taśmy "pewnego biznesmena". Cena nie powinna być zbyt wysoka. Nikt palcem nie kiwnie w sprawie Polski i Polska została sama ..... kiedyś już tak było i źle się skończyło. Przerabialiśmy to już wiele razy. Może to nas wreszcie złączy.
 • @ikulalibal 23:50:55
  "czy Rosja gotowa jest pomagać w amerykańskim śledztwie o "ingerencje w wybory".Putin odpowiedział że owszem i że w zamian oczekiwałby pomocy w ściganiu Braudera i tu w jednym czy dwu zdaniach powiedział o co biega."

  Ach! Cóż za piękne nawiązanie do "ingerencji" ;-DDD

  Pozdro!
 • @Pedant 00:07:29
  "Wystarczyć wziąć swój nieduży instrument, usiąść i dołączyć się harmonijnie do muzyki."

  Niemcy będą fałszować ;-DDDD
 • @staszek kieliszek 02:21:38
  Hollywood rozszarpuje Trumpa i Putina. Czas na antyrosyjską propagandę w kinie?

  https://youtu.be/3gusSim59Bc

  https://wpolityce.pl/kultura/404173-czas-na-antyrosyjska-propagande-w-hollywood


  Ps..Ludzie z Hollywood, to żydokomuniści, lewacy, pedaly, lesby, pedofile, którzy niejednokrotnie zachwycali się chazarobolszewią, sowietami i ją wychwalali i wspierali dając ją za przykład.
 • @Pedant 00:18:46
  "Nie wytrzymałem, podszedłem i zapytałem: "Pan mówi po halicku czy połtawsku?" "

  Ty Pedancie! ;-DDD

  Mega pozdro!
 • @kula Lis 67 10:36:44
  "I co PiS, tak się cieszyliście z Trumpa..."

  Ja nie z PiS ;-P
 • @lorenco 00:13:34
  Terlecki o spotkaniu Trumpa i Putina: "Prezydent USA mocno akcentuje, że Stany Zjednoczone wracają do roli globalnego dominanta"

  https://wpolityce.pl/polityka/404176-terlecki-o-spotkaniu-trumpa-i-putina


  Ps...Panie Terlecki może słuchaliśmy innych konferencji prasowych. Ja mam inne wrażenie, a nawet pewność, że Putin jest zwycięzcą, Trump dał się ograć. Ja usłyszałem, że Putin ma Trumpa w garści, będzie NS2, pokój w Syrii na warunkach Rosyjskich, Trump ma nacisnąć na Ukraińców by zaakceptowali sytuację. Terlecki, odstaw alkohol i te prochy, bo ci resztki mózgu zeżarły. Co ty pieprzysz kmiocie? Podobno nadużywanie środków działających negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy w młodości znacznie obniża zdolności kognitywistyczne w wieku podeszłym.
 • @ikulalibal 00:16:10
  Trump nie zrobi przełomu. On się dogada poza kamerami z Putinem, a nas ma w głębokim poważaniu. Wchodźcie mu głębiej idioci pisowscy. Żądajcie zniesienia wiz, kretyni. Oni nas traktują jak śmieci. Politykę trzeba umieć prowadzić jak Putin, Orban, Trump itd. ale polscy politycy to kundle nie mający pojęcia o strategii długofalowej, najważniejsza jest dla nich banderowska ukraina, a interesy Polski maja gdzieś.
 • To było do przewidzenia! Niemiecka prasa chwali Putina: Spotkanie z Trumpem było triumfem przywódcy Rosji
  Spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina dla przywódcy Rosji było triumfem i aktem częściowej rehabilitacji na arenie międzynarodowej, a w przypadku prezydenta USA pokazało jego oddalanie się od sojuszników w Europie komentuje we wtorek prasa w Niemczech. Donald Trump rozwinął przed swoim przeciwnikiem czerwony dywan: (powiedział, że) winę za złe relacje USA-Rosja ponosi głupota Ameryki i oczywiście śledztwo specjalnego prokuratora (Roberta) Muellera, a więc nie agresja Rosji w Europie Wschodniej. Po złożeniu samokrytyki (Trump) w najwyższych superlatywach pochwalił organizację piłkarskiego mundialu. Putin zaś przyjął to uniewinnienie i pochwały jako hołd, zresztą całe to spotkanie było dla niego prestiżową wygraną, i to nieobwarowaną warunkami wstępnymi wskazuje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Jak ocenia gazeta, z „zadziwiającej podróży (Trumpa) do Europy”, której spotkanie z Putinem było ostatnim etapem, w pamięci zapisze się, że: „obraził partnerów w NATO, a potem był pełen pochwał dla samego siebie, że najpierw upokorzył, a potem wychwalał premier Wielkiej Brytanii, że boksował się z Niemcami i ogłosił Unię Europejską wrogiem USA, że po raz kolejny” obrażał swojego poprzednika i Partię Demokratyczną, podczas gdy „dla siebie i Putina naturalnie zarezerwował inne epitety”. „Die Welt” zauważa z kolei, że wystąpienie Trumpa na konferencji prasowej po spotkaniu z Putinem „zawiera kilka dobrych wiadomości, przynajmniej w porównaniu z wcześniejszymi obawami ekspertów polityki zagranicznej i polityków w Europie”, jednak mimo to „szczyt i wystąpienie Trumpa były katastrofą”. Całe to wydarzenie było ogromnym zwycięstwem Putina, przedłużeniem jego triumfu jako gospodarza mundialu. Trump doprowadził do częściowej rehabilitacji Putina na arenie międzynarodowej, mimo Krymu i dalszej rosyjskiej wojny na wschodzie Ukrainy oraz rosyjskich zbrodni wojennych popełnianych w Syrii wskazuje dziennik. Zaznacza, że Putin „niczego nie pragnął bardziej niż tego, by móc z USA rozmawiać jak równy z równym jak w czasach zimnej wojny i być postrzeganym jako najważniejszy przeciwnik przy rozwiązywaniu problemów świata”.
  To Trump bardziej zabiegał o Putina niż na odwrót ocenia „Die Welt”, dodając, że choć szczyt nie wypadł tak źle, jak się obawiano, to „wzmocnił podejrzenia, że coś jest nie w porządku w poplątanym nastawieniu Trumpa do Rosji”. „Tagesspiegel” pisze, że „od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA skończyło się stabilne wcześniej zaufanie wiodących sił politycznych w Niemczech do wiarygodności sojusznika po drugiej stronie Atlantyku”. Trump nazywa UE przeciwnikiem, wręcz wrogiem USA, atakuje Niemcy i Unię z powodu ich gospodarczej siły i robi wszystko, by zarówno Niemcy, jak i Unię podzielić. Divide et impera - (…) tak prosta jest polityczna koncepcja tego prezydenta. A porozumienie z Rosją w kwestiach spornych na świecie Trump (podobnie jak Putin) odczuwa jako szczególnie udane, jeśli ten „deal” działa na szkodę Europy ocenia gazeta. Wskazuje, że dopiero okaże się, czy wygłoszone na szczycie deklaracje zostaną przekute na praktyczną politykę. Mimo wszystkich wątpliwości Europejczycy nie mogą zapomnieć, że USA to nie Trump konkluduje „Tagesspiegel”. „Bild” ocenia zaś, że „nie dziwi uwaga Putina o tym, że życzył sobie zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, skoro ten na szczycie w Helsinkach publicznie zdyskredytował służby śledcze własnego kraju”, prowadzące dochodzenie w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w amerykańskie wybory.


  Ps...Prasa niemiecka przygotowuje poduszkę bezpieczeństwa pod Nową Jałtę. W Berlinie już od dawna przebierają nóżkami żeby doprowadzić do życia zapisy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po nowemu rzecz jasna.
 • @kula Lis 67 12:57:53
  "Ps...Prasa niemiecka przygotowuje poduszkę bezpieczeństwa pod Nową Jałtę. W Berlinie już od dawna przebierają nóżkami żeby doprowadzić do życia zapisy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po nowemu rzecz jasna."

  Nie mieszajmy pojęć - Jałta to przedsionek do "żelaznej kurtyny"
  Pakt R-M to raczej zaprzeczenie tej koncepcji.

  Ale chyba wiem co miałeś na myśli.
 • @Jasiek 14:57:08
  Matis i Kelly na wylocie? A poza tym, to mówi się coraz częściej o odejściu bezpieczników w rządzie Trumpa, generałach: Jamesie Mattisie i Johnym Kellym. Nie da się ukryć, że przeżywamy kolejny reset w stosunkach USA-Rosja. Faktem jest, że rozmawiali tylko w cztery oczy (plus po jednym tłumaczu każdej ze stron) bez żadnych współpracowników, więc tylko Trump i Putin wiedzą o czym.
 • @Jasiek 14:57:08
  https://wnet.fm/2018/07/16/michalkiewicz-powinnismy-dbac-o-wlasne-interesy-niz-sluzyc-usa-ktore-moga-nas-spuscic-z-woda/
 • @Jasiek 14:57:08
  Leżymy na dnie...dr Jacek Bartosiak, dzisiejszy komentarz na:

  https://wnet.fm/broadcast/goscie-jacek-bartosiak-pawel-zyzak-maria-przelomiec-jadwiga-wisniewska-poranek-wnet-17-lipca-2018-roku-z-kozieglow/
 • @Jasiek 14:57:08
  Izraelski dziennik krytycznie o szczycie Trump-Putin: "Prezydent USA zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji". Na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji Władimira Putina ocenia we wtorek izraelski „Haarec”. Przewiduje, że „Ameryka nie wybaczy” tego Trumpowi, a samo spotkanie może nie przynieść żadnych efektów. Szczyt stał się „nowym najgorszym momentem prezydentury Trumpa i może stać się także jej punktem zwrotnym” pisze „Haarec” w analizie. Zdaniem gazety Ameryka, z wyjątkiem zagorzałych zwolenników Trumpa, „nie wybaczy prezydentowi, który stał ramię w ramię z autorytarnym rywalem pokroju Putina, bronił go zamiast potępiać i zamiast tego krytykował własny kraj”. Nawet jeśli Trump nie jest Putinowi niczego winien, (…) wyglądał i zachowywał się jak jego służący albo marionetka ocenia dziennik. „Rozdęte ego” Trumpa - pisze - kazało mu uznać spotkanie w Helsinkach za wielki sukces i uniemożliwia mu „racjonalną odpowiedź na zarzuty w sprawie ingerowania przez Rosję w wybory (prezydenckie w USA) w 2016 roku”. Nawet jeśli Trump nie miał udziału w tych ingerencjach (…) ani nic o nich nie wiedział, jego obsesja na punkcie własnej osoby i potrzeb powstrzymuje go przed uznaniem wagi tych oskarżeń i wiążących się z nimi zagrożeń, a jego „próżna obawa przed zdelegitymizowaniem jego wyborczego zwycięstwa” sprawia, że woli zapewnienia Putina od jednoznacznych wniosków własnej administracji w tej sprawie wskazuje „Haarec”. Izraelski dziennik przypomina ostatnie obraźliwe i dzielące wypowiedzi Trumpa pod adresem sojuszników USA w Europie, wskazując jednocześnie, że nie wspomniał on o przewinach Rosji, takich jak aneksja Krymu, wspieranie reżimu w Syrii, użycie broni biologicznej na terytorium Wielkiej Brytanii czy prześladowanie dziennikarzy w Rosji. Jak zauważa „Haarec”, „wygląda na to, że tylko Izrael jest wyłączony ze zwyczajowej krytyki Trumpa pod adresem sojuszników”. W tym kontekście przypomina artykuł amerykańskiego tygodnika „New Yorker”, w którym twierdzi się, że to Izrael nalegał na zawarcie porozumienia między Trumpem i Putinem, dzięki któremu USA miałyby znieść antyrosyjskie sankcje w zamian za pomoc Rosji w usunięciu irańskiej obecności wojskowej z sąsiadującej z państwem żydowskim Syrii, kosztem relacji amerykańsko-europejskich. Artykuł dostarcza możliwego motywu Izraela zwolennikom teorii spiskowych, którzy wierzą, że Jerozolima współdziałała z Moskwą w próbach zdyskredytowania (Hillary) Clinton i zapewnienia Trumpowi zwycięstwa w wyborach wskazuje „Haarec”. Dziennik ocenia, że w „normalnych czasach szczyt z udziałem przywódców USA i Rosji wywoływałby wielkie oczekiwania, a nie podejrzenia i obawy, do których po wystąpieniu Trumpa na konferencji prasowej (po spotkaniu z Putinem) doszło niemałe obrzydzenie”. Skoro jednak Trump jest prezydentem, to nie są normalne czasy. (…) (Na szczycie) Rosję reprezentował zdeterminowany i podstępny przywódca, który użyje wszelkich sposobów, by przywrócić swój kraj do dawnej świetności, podczas gdy Stany Zjednoczone reprezentował płytki i impulsywny prezydent, który - jak się wydawało - robił wszystko, by jego odpowiednik mógł osiągnąć swoje cele pisze „Haarec”. Jak ocenia, Trump w Helsinkach działał według identycznego schematu, co podczas czerwcowego szczytu z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem także w przypadku Putina przełamał izolację autorytarnego przywódcy na arenie międzynarodowej, „nie żądając ani nie uzyskując niczego w zamian”, chwalił go i „zasugerował dalsze przełomy, które wkrótce, podobnie jak w przypadku Korei Płn., mogą okazać się niewiele więcej niż pobożnym życzeniem”. Można pocieszać się, że w ostatecznym rozrachunku nie liczą się wypowiedzi Trumpa, lecz działania jego administracji pisze „Haarec” - ale w ten sposób lekceważy się „ogromne znaczenie postawy prezydenta” i ignoruje fakt, że „USA są coraz częściej postrzegane jako państwo dysfunkcyjne, podczas gdy Rosja i inne kraje rywalizujące (z USA) są jak prowadzone pewną dłonią statki, na których rozkazy kapitana nie są nigdy kwestionowane”.  Ps..Mossad może wiedzieć więcej. I opinia o Trumpie może być warta uwagi. Do tego wydaje się jakby sprzedał Ukrainę i środkową Europę Putinowi. Lewactwo z każdego kraju będzie walić w Prezydenta USA D.Trumpa. Robili to przed wyborami, w trakcie wyborów i robić będą nadal. Mam nadzieję, że lewactwo zostanie powoli odsunięte od władzy, bo szkodzą światu.
 • @Jasiek 14:57:08 następny wszystko wiedzący jakby pod stołem siedział i nasłuchiwał.
  Waszczykowski o szczycie w Helsinkach: "Żadnej drugiej Jałty nie zapowiedziano. Trump próbuje sprawdzić, z kim ma do czynienia". Politycy zachodni od lat próbują spotykać się z przywódcami rosyjskimi. Próbował to robić Bush, który widział w Putinie duszę demokraty, próbował Obama, który zanim cokolwiek zrobił, ogłosił reset z Rosją i dostał Pokojową Nagrodę Nobla. Trump próbuje sprawdzić, z kim ma do czynienia, czy z politykiem racjonalnym, skłonnym do ustępstw i porozumień, czy kieruje się ideologią, a może pragmatyzmem mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
  Całość pod linkiem.


  https://wpolityce.pl/polityka/404232-nasz-wywiad-waszczykowski-o-szczycie-w-helsinkach


  Ps....Ten to ma łeb, potrafi czytać myśli Trumpa. Patrzcie, Waszczykowski wie lepiej o co chodzi Trumpowi od niego samego...Tam się stała jedna rzecz. Gaz popłynie przez Ukrainę, jeśli tylko wszyscy, włącznie z Ukrainą odpuszczą sobie Krym i Donbas. Ukraina poszła w odstawkę ze swoimi banderowcami, co Putin bezpośrednio Trumpowi wyjaśnił. He? nie ma? haków? Ponoć były ponoć także normalne rozmowy na temat fotek pewnej prostytutki nieletniej sikającej w moskiewskim hotelu na twarz pewnego bisnesmana z USA a Waszczykowski zapewnia, że nie ma żadnych kompromantów, dokumentów czyli haków.
 • @autor moze tu cos jest bo tu to tylko nasze przypuszczenia
  Benjamin Fulford Update July 16 2018 - YouTube
  Film dla zapytania Benjamin Fulford: July 16, 2018 YOU TUBE
  ▶ 10:09
  https://www.youtube.com/watch?v=uqpSWxD0pnM
  1 dzień temu - Przesłany przez: Secret Wars
  https://benjaminfulford.net/2018/07/16/will-the-jews-finally-be-freed-from-khazarian-mafia-slavery ...
  Benjamin Fulford: July 16, 2018 - YouTube
  Film dla zapytania Benjamin Fulford: July 16, 2018 YOU TUBE
  ▶ 11:05
  https://www.youtube.com/watch?v=GFSojSVUYtw
  10 lip 2018 - Przesłany przez: RUMORS
  David wilcock : July 15 , 2018 https://www.youtube.com
 • @jan 18:19:50
  Janie, jakbyś mógł streścić... ja angielski mam na poziomie: Kali zjeść słonia:)
 • co dalej?
  Samo spotkanie niezależnie od tego czy coś załatwiono czy nie było ważne i potrzebne obu stronom.
  Jeśli jest tak ostro krytykowane przez różnych jastrzębi, to można przypuszczać, że było dobre dla Rosji, dla USA, dla świata.
  Czy Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA?
  A jeśli ingerowała to i co?
  Ameryka ingeruje we wszystko, w obalanie rządów, bombardowania innych krajów i narodów, nakładanie sankcje, zabójstwa polityczne.
  Jeśli Putin wspomniał o amerykanie który ukradł w Rosji 1,5 miliarda i zasilił Clintonową kwotą 400 mil, to ten fakt, ujawnienia tej sprawy, już jest wyraźną ingerencją, bo może być wykorzystany przeciw Clintonowej.
  W polityce wszystkie chwyty są dozwolone.
  I to jest normalka.
  Reszta to tylko tcza gadanina.
 • @Oświat 19:47:55
  Taka piosenka z 2014 roku, wideo z polskimi napisami, warto oglądnąć i posłuchać każdemu - zawarte jest tam to, czego świat nie lubi w USA i myślę, że Trump też.
  https://www.youtube.com/watch?v=LTfWCTg1YUg
 • garść mniej typowych przypuszczeń
  ja za to obstawiam, że uzgodnili niedostępny służbom kanał komunikacji.
 • @interesariusz z PL 23:17:15
  Tak, masz rację, to moje przypuszczenia, wrażenia itd. Mogą się zgadzać lub nie.
  A to, o czym ci dwaj panowie rozmawiali i co uzgodnili to tajne/poufne. Gdzieś dzisiaj czytałem, że nawet tych tłumaczy nie było.
 • @interesariusz z PL 23:17:15
  "ja za to obstawiam, że uzgodnili niedostępny służbom kanał komunikacji".

  To głęboka myśl, mozna powiedzieć marzenie. Jest zasada, że nowe wladze przejmuja tajne służby po poprzednikach, i to razem z kolaborantami..
  Z tego robi sie przechowalnia i kntynuacja wszelkoch patologii władzy.
  Robi się, bo nowe władze nie sa w stanie dopilnować, aby tajne służby naprawde im służyły.

  Putin jest w wyjatkowej sytuacji bo to człowiek służb. Można uznać że specjalnie awansował. Czy naprawdę, to tylko od jego jaj zależy - możliwe że je ma.

  Trump ma problem z tym kto naprawdę rządzi - on czy CIA, CIA, które jest mocne wyłącznie mocą Państwa. Teoretycznie podlega Trumpowi. Tylko że Trump nie może ich kazać publicznie pościnać za niesubordynację, bo to nie Chiny, czy Korea, a powinien móc.
  "Chwycił Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma". Pat.

  Mieliśmy Tuska. Ogłosił się zwierzchnikiem służb - a dalej oddał im wolną rękę. Przeszło. Do tej pory jest tak kryty przez te służby że nie siedzi czy nie wisi mimo ogromu zdrad i innych zbrodni.
  Stalin był w podobnej sytuacji, ale on im wolnej ręki nie dał - pozostał oszalałym - zawsze wystraszonym zbrodniarzem.
  Teraz wszystkie słuzby tajne na całym świecie mogą chcieć mieć "jak w Polsce za Tuska".
  Zapewne i w przyszłości przywódcy państw będą chcieli się wzorować na Putinie.
  Póki co, to Putina trzeba widzieć jako wygranego po spotkaniu Putin-Trump.

  Tyle że nie tylko, bo bez rozstrzygnięcia czy CIA wgrała, czy przegrała, nasze rozważanie zupełnie nic nowego nie wnosi.

  CIA to ochrona USA-banków. Tylko czy pieniądz z gruntu fałszywy może się stać prawdziwym z racji przemocy i gwałtu, terroru i wymuszenia? Ileż może trwać złudzenie, a nawet fikcja że może?
 • @lorenco 18:59:03
  Aresztowania w sierpniu, obwieszczenie „9/11” we wrześniu, a jubileusz w październiku? Dobrzy ludzie wciąż wygrywają tajną walkę o planetę Ziemię w wielkim stylu, potwierdza wiele źródeł. Sprawy mają się obecnie tak, że w sierpniu nastąpi nowa fala masowych aresztowań, oficjalne rządowe ujawnienie o „11 września”` we wrześniu, a pewne „ważne oświadczenie gospodarcze w październiku”, twierdzą źródła Pentagonu. Za kulisami, według źródeł zaangażowanych w negocjacje, odbywają się spotkania z udziałem Rycerzy Maltańskich, rosyjskich funkcjonariuszy FSB, tajnych stowarzyszeń azjatyckich i innych, przygotowujących grunt pod gospodarcze oświadczenie, które może być właściwym jubileuszem, któremu będzie towarzyszyć nowy system finansowy. Ponieważ negocjacje trwają, szczegóły nie zostały jeszcze uściślone, ale istnieje ogólny konsensus, mówią źródła. Kluczem może być rychłe przejęcie Sądu Najwyższego przez amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, które utoruje drogę procesom zbrodni wojennych i prawnemu uznaniu nowego systemu finansowego, gdy zbierze się on w październiku, twierdzą źródła Pentagonu. Na tym froncie „bitwa szaleje, gdyż super elita Trumpa powstrzymała Busha, powołując Bretta Kavanaugha (nominant Trumpa na sędziego SN, w miejsce Anthony’ego Kennedy’ego), i może uda się uzyskać kobietę lub Indianina [rodowitego Amerykanina]”, mówią źródła. Sytuacja osiągnęła punkt, w którym The New York Times rzeczywiście wezwał do taktyki „Ojca chrzestnego” i zbrojnego buntu, ponieważ Trump i jego zwolennicy byli gotowi przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym.

  https://www.breitbart.com/big-journalism/2018/07/07/new-york-times-calls-godfather-tactics-stop-trumps-scotus-nominee/

  Nie zdziwcie się, jeśli policja wojskowa wkrótce zajmie się biurami zdradzieckich gazet. Ponieważ oni konsekwentnie i zbrodniczo tłumili prawdę o morderstwie 3000 nowojorczyków 11 września 2001 r., taki ruch byłby już bardzo spóźniony. Mamy również byłego sekretarza obrony USA (i zdrajcę), Leona Panetę, mówiącego, że europejscy przywódcy „są śmiertelnie przestraszeni”, że amerykańskie wojska zostaną wycofane z Europy.

  https://www.independent.co.uk/news/world/europe/trump-us-troops-europe-leaders-scared-eu-panetta-germany-uk-france-baltic-a8437111.html?utm_source=reddit

  Powinni się śmiertelnie bać, ponieważ są to w większości zbrodniarze wojenni, którzy już byliby uwięzieni, a może nawet straceni, gdyby armia amerykańska ich nie chroniła. Prasa korporacyjna także śledzi teraz ten biuletyn (pamiętajcie, przeczytaliście go tutaj pierwsi), informując, że NATO i powojenny system znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Więcej pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @miarka 00:50:36
  Bloomberg donosi, że pokonana niemiecka kanclerz, Angela Merkel, została wyznaczona „by walczyć o przetrwanie globalnych instytucji po II wojnie światowej”.

  http://www.bakersfield.com/ap/national/merkel-warns-of-worldwide-financial-crisis/article_2dff7b52-12a8-5a67-86b0-e4b9324607aa.html

  Mamy również kurdyjską dziwkę, dworskiego barda Bono ostrzegającego setki urzędników ONZ, że Organizacja Narodów Zjednoczonych, UE, NATO i Grupa Siedmiu są „atakowane”.

  https://www.yahoo.com/news/prime-minister-honors-87-irish-un-peacekeepers-died-175547438.html

  Są atakowani, ponieważ ich przywódcy spiskują, by zamordować 90% ludzkości, a ich niekompetencja prowadzi do największego zniszczenia życia na planecie, odkąd wyginęły dinozaury 65 milionów lat temu.
  Oczywiście, jak zwykle, chazarska mafia próbuje mordować, kłamać i korumpować, aby pozostać przy władzy.
  Ostatnią ofiarą był chiński przewodniczący Grupy HNA (gr. zaangażowana kapitałowo w wiele branż światowej gospodarki) Wang Jian, który według doniesień „poniósł śmierć w wyniku upadku po tym, jak pozował do zdjęcia we Francji„, w zeszłym tygodniu.

  https://www.rt.com/news/431745-hna-chairman-dead-france-wang-jian/

  Źródła Mossadu twierdzą, że to „nie przypadek” i, że został „wywieziony”, ponieważ zamierzał zeznawać na zamkniętym posiedzeniu w sprawie wciąż nie ujawnionych nieprawidłowości Deutsche Bank, prawdopodobnie wystarczających, by skończyć z bankiem. W niektórych kręgach mówi się, że Hotele Hilton, to ogólnoświatowa obsługa pralni brudnych pieniędzy. Rodzina Wanga dostała nakaz ‘zamknąć usta’.
  „Jak wiecie, Deutsche Bank jest establishmentem Czwartej Rzeszy Georga H.W. Busha, seniora (Sherff)”, wyjaśniło pewne źródło CIA. Więcej pod linkiem..


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/aresztowania-w-sierpniu-obwieszczenie-9-11-we-wrzesniu-a-jubileusz-w-pazdzierniku/
 • @lorenco 23:36:41
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/Fulford-2.7.18-Trump.jpg


  Rewolucja trwa wraz z upadkiem starych reżimów w Meksyku i w UE, oraz ujawnianiem się tajnego programu kosmicznego. Kryminalna kabała, która rządzi planetą Ziemia, jest systematycznie usuwana od władzy, z ostatnią zmianą reżimu w Meksyku i wkrótce w Unii Europejskiej . Również walkę o władzę w Waszyngtonie zdecydowanie wygrywają dobrzy ludzie. Ponadto, najwyraźniej ma miejsce prawdziwe ujawnienie zarówno incydentu “UFO” w Roswell jak i technologii antygrawitacyjnej. Dwa poniższe linki zostały przesłane do nas przez japoński wywiad wojskowy i mówią oni, że są autentyczne (chociaż nie jest to obszar, w którym ten pisarz ma duże doświadczenie). Jeden dokument wydaje się być zgłoszeniem patentowym dla pojazdu antygrawitacyjnego , podczas gdy drugi twierdzi, że jest ściśle tajnym dokumentem twierdzącym, że obce ciała i obcy statek kosmiczny zostały odzyskane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak tak się stanie, niedługo pojawią się latające spodki w salonach wystawowych. Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/rewolucja-trwa-wraz-z-upadkiem-starych-rezimow-w-meksyku-i-w-ue-oraz-ujawnianiem-sie-tajnego-programu-kosmicznego/
 • @lorenco 23:36:41
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/692/71/6927132.jpg


  Prezydent USA Donald Trump zaprasza rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na wizytę w Waszyngtonie tej jesieni, oświadczyła rzeczniczka prezydenta USA Sarah Sanders. „W Helsinkach prezydent zgodził się na ciągły dialog na szczeblu roboczym pomiędzy pracownikami rad bezpieczeństwa obu krajów. Prezydent Trump poprosił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, aby zaprosił prezydenta Putina do Waszyngtonu jesienią. Dyskusja na ten temat jest już w toku” napisała Sanders w Twitterze. Wcześniej szef Białego Domu powiedział, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji. Trump pełen energii i optymizmu po spotkaniu z Putinem. Czeka na kolejne. Prezydent USA chce ponownie zasiąść do stołu negocjacji z rosyjskim partnerem, by znaleźć odpowiedzi na mnóstwo pytań. Amerykański przywódca Donald Trump przyznał się, że z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Napisał to na swoim Twitterze. Wśród tematów, które prezydent USA chciałby omówić z rosyjskim partnerem, znalazło się zapobieganie terroryzmowi, Izrael i nieproliferacja jądrowa. Zdaniem amerykańskiego przywódcy szczyt z Rosją był udany pod każdym względem poza jego relacjonowaniem przez zakłamane media. Czekam na nasze drugie spotkanie, na którym moglibyśmy rozpocząć implementację tego, co już omówiliśmy, włącznie z rozgromieniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, nieproliferacją jądrową, cyberatakami, handlem, Ukrainą, Bliskim Wschodem, KRLD itd. Trzeba znaleźć wiele odpowiedzi na te pytania, niektóre będą łatwiejsze do rozwiązania, inne trudniejsze, ale wszystko da się rozwiązać twierdzi Donald Trump.
 • @Repsol 21:14:19
  „Rosyjskie sześcioraczki” w akcji (wideo)..Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało wideo przedstawiające testy najnowszych systemów bojowych - Awangard, Sarmat, Kinżał, Posejdon, Buriewiestnik i Pierieswiet. Awangard. We czwartek resort obrony po raz pierwszy opublikował nagranie startu najnowszej rakiety naddźwiękowej Awangard. Minutowy film rozpoczyna się od umieszczenia rakiety na placu startowym, następnie widzimy jej odpalenie z silosu. Animacja odtwarza oddzielenie się stopnia bojowego Awangardu od rakiety nośnej i jego aktywne manewrowanie podczas zbliżenia się do celu. Praca nad systemem dobiegła końca, rozpoczął się etap produkcji seryjnej. Równolegle z uruchomieniem produkcji seryjnej rozpoczęły się przygotowania do oddania do użytku.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_AvangardPL_az301g3q.vur.mp4

  Sarmat...Półtora minutowy film o międzykontynentalnej rakiecie balistycznej Sarmat pokazuje jej transportowanie, umieszczenie w silosie i start. Następnie resort wojskowy pokazuje produkcję elementów rakiety i części, a także montowanie silników. Obecnie testy rakietowe, które rozpoczęły się w grudniu 2017 roku, dobiegły końca. Wojskowi zrealizowali ponad 50 zadań. Mają przed sobą testy lotnicze. Jak poinformowano, w 2020 roku rakieta powinna trafić na uzbrojenie.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_SarmataPL_iqe02o14.zrh.mp4

  Kinżał...W dwuminutowym filmiku widzimy, jak myśliwiec przechwytujący MiG-31 startuje z lotniska wojskowego, a następnie odpala rakietę. Od kwietnia 2018 roku w ramach ćwiczeń w zakresie powstrzymywania strategicznego samoloty MiG-31 wyposażone w system Kinżał odbywają planowe loty patrolowe w powietrzu nad akwenem Morza Kaspijskiego.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_KinjalPL_xdr5njg1.542.mp4


  Posejdon..Nagranie poświęcone wielozadaniowemu systemowi Posejdon rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego jego egzemplarz na hali produkcyjnej podczas sprawdzenia sterowników stabilizatorów. Następnie widzimy animację: Posejdon jest odpalany z okrętu podwodnego i niszczy cel przy brzegu i nad wodą, w tym typu lotniskowca. Obecnie dobiega końca etap testów doświadczalnych.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PosedonPL_w1ydzknd.gfu.mp4

  Buriewiestnik...Półtora minutowy film o najnowszym pocisku manewrującym z silnikiem jądrowym Buriewiestnik zaczyna się od startu i obserwacji lotu. Następnie jest pokazana ogromna hala, w której znajduje się kilka kontenerów z Buriewiestnikami. Ministerstwo Obrony wielokrotnie podkreślało, że Buriewiestnik jest odporny na wszystkie istniejące i przyszłościowe systemy obrony antybalistycznej. Rozpoczął się etap testów lotniczych.
  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_BurevestnikPL_3wem3jak.2mb.mp4

  Pierieswiet...W wideo o systemie laserowym Pierieswiet, które trwa poniżej minuty, resort obrony pokazał wyjazd Kamazów z przyczepą z garażu, ruch w składzie kolumny na terenie leśnym oraz pracę załóg maszyn. Następnie pokazano, jak operatorzy zajmują stanowiska pracy i rozmieszczają środki optyczno-elektroniczne lasera bojowego.
  System już trafił na wyposażenie wojsk i został rozmieszczony w miejscach dyslokacji.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PeresvetPL_dh3ingz4.ufg.mp4


  Super zwrotny myśliwiec Su-35S w akcji. Nagranie Ministerstwa Obrony. Ministerstwo Obrony Rosji zaprezentowało film o wielozadaniowym super zwrotnym myśliwcu Su-35S, który jest na wyposażeniu Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji. Su-35S to wielozadaniowy super zwrotny myśliwiec generacji 4++ przeznaczony do zdobycia przewagi w powietrzu. Oznaczenie „4++" jest warunkowe i jedynie wskazuje na to, że pod względem swoich charakterystyk Su-35S jest zbliżony do myśliwca piątej generacji. Samolot jest w stanie atakować cele naziemne i morskie bez wchodzenia w strefę obrony powietrznej i w warunkach aktywnego radioelektronicznego oporu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, SU-35S otrzymał nowe skrzydło, nowy system sterowania, silnik o zwiększonym ciągu i systemem sterowania wektorem ciągu, zaawansowany cyfrowy system informacji i kontroli, radar z fazowaną anteną z dużym zakresem detekcji i zwiększoną liczbą jednocześnie śledzonych i ostrzeliwanych celów.

  https://video.img.ria.ru/Volume34/Flv/2017/02/16/2017_02_15_SU35sPOL_j4vjepog.hlp.mp4


  Ps... Jeden jedyny który może konkurować z Su-35S to F-22 Raptor. Jeśli to oglądają też krowopasy, jest szansa, że umrę śmiercią naturalną. Trampek widocznie potrafi myśleć perspektywicznie, w przeciwieństwie do otaczających nas idiotów. A w "juesejarmy" żałoba. Wszyscy rzucają im kłady. A to drogi za wąskie, a to mosty za słabe, a to plaża za grząska. Nic tylko usiąść i płakać. A oto przykłady...

  www.youtube.com/watch?v=L6FDJlqZd0g >

  www.youtube.com/watch?v=aKVvrHSmShI


  Polecam anglojęzycznym>
  Threat Analysis: Su-35S Part III - Armament R-77 & EW/ECM
  https://manglermuldoon.blogspot.com/2017/04/threat-analysis-su-35s-part-iii.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31