Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 13505 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

PLANOWANA ZMIANA RZĄDÓW W IRANIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Australijczycy ponoć się wygadali, że USA planuje naloty na Iran na cele nuklearne. Póki co "cuchnie" kolorową rewolucją w Iranie, o czym możemy się dowiedzieć dzięki Koledze METRO, który przesłał mi ten materiał.

Opracował Kolega METRO

 Na podstawie:

Sibel Edmonds, amerykańska dziennikarka turecko-irańskiego pochodzenia 


www.youtube.com/watch


Po ostatniej dwumiesięcznej podróży po Bliskim Wschodzie muszę powiedzieć że wszystko, co czytacie czy oglądacie w mass-mediach o Iranie, to tylko dezinformacja, dym przesłaniający rzeczywistość. Podczas tej podróży miałam okazję porozmawiać z dobrze poinformowanymi ludźmi, którzy ujawnili operacje mające miejsce w Iranie w ciągu ostatnich dwóch lat oraz plany dotyczące Iranu.

 

Ostatnio zachodnie media wspominały o protestach w Iranie. Pytałam się Irańczyków, czy to rzeczywiście miało miejsce, odpowiadali ze tak, tylko że protesty te za przyczynę miały trudności gospodarcze odczuwane przez Irańczyków.

 

Wojna gospodarcza przeciwko Iranowi, sankcje gospodarcze, zaczęły się nasilać w ostatnim czasie. Mówimy o kraju, który funkcjonuje w warunkach sankcji gospodarczych od dziesiątek lat. Teraz mówimy o embargo na ropę naftową, o kryzysie walutowym, to wszystko przekłada się na wzrost bezrobocia czy na ograniczenie zakresu usług publicznych czy pogorszenie jakości usług publicznych świadczonych przez rząd.

 

Przyczyną wielu protestów w Iranie były problemy z dziedziny zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Problem zanieczyszczenia środowiska w wielu przemysłowych rejonach kraju wymknął się spod kontroli. Chodzi tu o zanieczyszczenie powietrza, na przykład w Teheranie. Teheran jest jednym ze światowych megamiast, mieszka tam 10-12 milionów ludzi. Ostatnio praktycznie w każdym tygodniu mieszkańcy Teheranu otrzymują ostrzeżenia przez wychodzeniem z domów z powodu zanieczyszczenia powietrza.

 

 

 

ARAK, IRAN

 

TEHERAN, IRAN

 

Sztuczne jezioro zaopatrujące Teheran w wodę.


Wysychające jezioro Urmia, Iran

 

Poza tym mamy problem wieloletniej suszy, która wyczerpała zasoby wody. W wielu miastach pojawiły się problemy z jakością wody wodociągowej. W jednym mieście na południu Iranu w Chuzestanie ponad 350 osób zatruło się wodą i trafiło do szpitali. Wyjaśnienie prezentowane w mediach mówi o złej jakości wodzie wodociągowej i niezdolności rządu do rozwiązania problemu. Ale czy naprawdę tak było, nie zaszła tam jakaś prowokacja? Jesteśmy na etapie badania tej sprawy.

 

Przeciwko Iranowi prowadzona jest wojna gospodarcza, która zwiększyła bezrobocie, doprowadziła do dewaluacji waluty, zmniejsza rynek zbytu ropy naftowej, od której eksportu uzależniona jest gospodarka kraju. W ostatnich miesiącach rządy Indii i Japonii zostały zmuszone do przyłączenia się do sankcji poprzez rezygnację z zakupu irańskiej ropy naftowej. Dodajmy do tego problemy zanieczyszczenia środowiska i ludzie zaczynają protestować. Protestują kiedy mają puste żołądki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy okazji – wykres dotyczący rosyjskiego rubla – przeciwko Rosji używane są te same instrumenty


Ludzie zwracają się z pretensjami do rządu a wiele z tych spraw jest poza kontrolą administracji publicznej, wynikają z działań zewnętrznych i wrogich wobec Iranu grup, które prowadzą przeciwko temu krajowi zorganizowaną kampanię przynajmniej od kilkunastu miesięcy.

 

Protesty społeczne, które się pojawiają w Iranie, dotyczą właśnie spraw życia codziennego, nie mają nic wspólnego z problemami politycznymi, z rządem czy z korupcją.

 

 

Do tego dochodzi nowy element wykreowany przez zachodnie media w ostatnim czasie: MEK,Mojahedin-e-Khalq,Mudżahedini Iranu (próbka propagandy:https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Bojownik%C3%B3w_Ludowych_Iranu).   

Spotkanie senatora Johna McCaina z Mariam Radżawi w Tiranie 14 kwietnia 2017 roku 

Mariam Radżawi to pewnie jakiś nowy mesjasz, jak Lech Wałęsa...

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

MEK jest wspierana przez różne państwa, Stany Zjednoczone, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy, nawet Albanię, które goszczą MEK po wyproszeniu tej organizacji z Iraku, gdzie podczas amerykańskiej wojny ta organizacja przygotowała się do wojny z Iranem. Musieli opuścić Irak i Albania, sojusznik Stanów Zjednoczonych, udzieliła im gościny. W tej chwili wszystkie zachodnie mass-media głównego nurtu i zmylone media alternatywne pompują bańkę MEK jako siły opozycyjnej.

 

 

Oprawa propagandowa dla „spontanicznej” rewolucji jest już od dawna przygotowana: 


 

 

 

 

Do 2012 roku MEK była uznawana za grupę terrorystyczną przez Stany Zjednoczone. Teraz MEK promują Newt Ginrich, Rudy Guliani, wielu wysokich urzędników, wszyscy wspierają zmianę reżimu w Iranie. Z MEK ma nawet związki John Bolton, który w zeszłym roku przemawiał na zjeździe tej organizacji.

https://www.alaraby.co.uk/english/comment/2018/6/8/boltons-mek-ties-make-him-more-lobbyist-than-statesman

Mariam Radżawi i John Bolton  


 

Mariam Radżawi i Rudy Giuliani


Oczywiście ci ludzie nie odwiedzają imprez MEK z dobroci serca. MEK to relatywnie mała organizacja a działa obecnie z wielkim rozmachem, musi być wyposażona w wielkie pieniądze. Oczywistym jest, że planowana jest zmiana rządu w Iranie i ten plan jest konsekwentnie realizowany. Czy MEK ma dostarczyć kard do nowego rządu? Sądzę że to wszystko to tylko gra pozorów. Promocja MEK ma wytworzyć wrażenie na świecie, ale także w Iranie czy na Bliskim Wschodzie, że mamy do czynienia z sytuacją podobną do Syrii, gdzie Stany Zjednoczone wykreowały „opozycję” Sądzę że w Iranie jest planowany inny scenariusz, zanim go przedstawię, powrócę do sprawy Turcji.

 

Dwa lata temu w Turcji miała próba zamachu stanu. Rok wcześniej przed tym ostrzegałam a nikt mi nie wierzył bo ostatni zamach stanu w Turcji miał miejsce wiele dekad temu. Przeciwko Turcji były używane te same metody wojny gospodarczej, planowano tam wywołanie chaosu, katastrofy gospodarczej, co miało uzasadnić zmianę rządu i wprowadzenie ekipy wojskowej.

 

Kurs liry tureckiej do dolara amerykańskiego

 

Uważam że Plan A dla Iranu to rewolucja przeprowadzona wewnątrz kraju, obalenie jakoby nieudolnych rządów bez pomocy z zewnątrz, rękami samych Irańczyków. Dowiedziałam się, że wysocy urzędnicy Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii rekrutują zwolenników na najwyższych szczeblach irańskiej administracji wojskowej.

 

To oferta dla irańskich wojskowych. Mamy dwa scenariusze dla Iranu:

A. Obalamy ten reżim pokojowo z waszą pomocą, ma to być przedstawiane jako operacja wewnątrzirańska.

albo

B. Obalamy ten reżim zewnętrznymi siłami wojskowymi, przy czym będzie to operacja gwałtowniejsza niż w Syrii, szacujemy ilość ofiar na trzy do trzech i pół miliona. W tym planie wy (wysocy wojskowi w Iranie) możecie się znaleźć pośród tych ofiar, kraj zostanie zniszczony.

 

W planie A wysocy wojskowi w Iranie zachowają życie, uchronią od śmierci miliony rodaków a Zachód wytworzy propagandę, która pozwoli im na zachowanie twarzy. Przewrót ma się odbyć pod hasłami nacjonalistycznymi, antyzachodnimi, prorozwojowymi. Stany Zjednoczone nadal będą oficjalnym przeciwnikiem Iranu. Taki ma być przekaz dla Irańczyków, w rzeczywistości przewrót ma być sponsorowany i popierany przez Stany Zjednoczone i NATO, sankcje gospodarcze po przewrocie mają być zniesione. Rosja jest uwzględniona w Planie A. Plan A to rewolucja w Iranie pod hasłami nacjonalistycznymi. Iran ma ciągle zachować orientację antyzachodnią, przynajmniej pozornie i to odpowiada Rosji.

 

Wielu wyższych rangą irańskich wojskowych, którym składa się taką ofertę, ma dzieci studiujące w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, Kuwejcie czy Emiratach, oni są związani z Zachodem przeróżnymi więzami rodzinnymi i majątkowymi.

 

Protesty społeczne, które rzeczywiście mają miejsce w Iranie, odbywają się z powodu trudności gospodarczych wynikłych z prowadzenia przez Zachód wojny gospodarczej przeciwko Iranowi. Plan jest taki, że społeczeństwo ma poprzeć te protesty dlatego, że owe wystąpienia mają mieć wymowę antyzachodnią, nacjonalistyczną. Wojskowym dano ofertę, aby przystąpili do tego protestu i w ten sposób zaoszczędzili krajowi scenariusza B, który ma być gwałtowniejszy niż w Syrii, ma wiązać się z nalotami lotnictwa wojskowego na największe miasta.

 

Obecny nacisk gospodarczy na Iran to jednak plan krótkoterminowy. Japonia nie może sobie pozwolić na długoterminową rezygnację z zakupów irańskiej ropy naftowej. Presja gospodarcza na Iran jest jednak elementem oferty złożonej wyższym wojskowym w Iranie, szacuję że może to potrwać do sześciu miesięcy.

 

Amerykanie chcą:

- protestów społecznych w Iranie,

- maksymalnego rozszerzenia tych protestów,

- pogorszenia sytuacji gospodarczej,

- pogorszenia jakości powietrza i wody dla ludności,

- wybuchu epidemii związanych ze złą jakością wody.

 

To wszystko ma wywołać efekt domina, którego skutkiem ma być obalenie Republiki Islamskiej od wewnątrz.

 

Prowokowane protesty nie mają mieć nic wspólnego z Zachodem, nic wspólnego z MEK. MEK nie ma nawet 1% poparcia wśród Irańczyków. Dlatego uważam że zachodnia promocja MEK to tylko pozory.

 

 

 

______________

Komentarz:

Sibel Edmonds nie ukrywa że współpracowała z CIA. W tym materiale wyraźnie używa sexappealu:

https://youtu.be/QMzVxf1DW10?t=28m7s

https://youtu.be/QMzVxf1DW10?t=32m34s

co może nic nie znaczyć a może coś znaczyć.

 

Wiemy, a w każdym razie powinniśmy wiedzieć, że susza w Iranie, tak jak zresztą letnie upały w Polsce czy w Europie, to efekt stosowania geoinżynierii. Wiedzą między innymi irańscy generałowie, to rzeczywiście jest wojna na wszystkich frontach oprócz militarnego:

//wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23626654,co-powoduje-susze-w-iranie-general-izrael-kradnie-chmury-i.html

 

TAKA UWAGA: edytor poprzycinał zdjęcia, ale jak się otworzy jako obrazek, to wszystko widać.

 

 

KOMENTARZE

 • @lorenco and @Metro
  Bardzo dobra robota :)
  I świetne tłumaczenie i opracowanie tematu.
  I zdjęcia Ci wyszły, Lorenco. Miałem tu zawsze problemy.

  Pozdrawiam Was obu serdecznie.

  PS. Przeczytałem już pobieżnie. Jutro wczytam się dokładnie i może zapiszę swe uwagi.
 • @lorenco and @Metro
  O Iranie, o groźbie wywołania wojny pisze też pl.sputniknews.com/:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807278477695-Sputnik-Iran-USA-atak-konflikt-III-wojna-swiatowa/
 • @zygmuntbialas
  Fajnie poczytać jak niedojdy mainstreamowe chcą przekuć porażkę w sukces . Chwała Kaczyńskiemu za pójście na rękę takim tuzom jak A.Springer & Co . Polska dla Polaków , czy jakoś tak niby było , ale przy korycie się skończyło . Salut Amigo . :)))
 • @zygmuntbialas 22:31:17
  Czytałem, tak. Trump od razu jak wygrał wybory to huzia na Józia, czyli na Iran - to mi się bardzo nie spodobało.
 • @lorenco 23:07:35
  Raz już USSAmani odebrali cięgi w Iranie.
  Marzy się niektórym powtórka?
  Może teraz na większą skalę... [zatopiony lotniskowiec z eskortą]?
 • Autor
  Caly czas mechanizm jest podobny.Jezeli nie podoba sie nam rozwoj wydarzen w jakims kraju to wprowadzamy sankcje gospodarcze (i izolujemy ten kraj)Nastepnie tworzymy opozycje(niekiedy najmujemy grupy terorystyczne do dzialan wewnetrznych-np. przypadek Syrii)
  Majac przewage w mediach miedzynarodowych tworzymy niezadowolenie wewnatrz i na zewnatrz tego kraju,wzmacniane przez pogarszajaca sie sytuacje gospodarcza i spoleczna.
  Niekiedy dochodzi do wojskowej interwencji bezposredniej(gdy te dzialania sa malo skuteczne) jak w Iraku,Libii czy Afganistanie.
 • @Repsol 22:54:58
  "... niedojdy mainstreamowe chcą przekuć porażkę w sukces". -

  --- I powstaje narracja, która nazbyt często odbiega od prawdy.
  :)
 • @lorenco 23:07:35
  "... huzia na Józia, czyli na Iran". -

  --- Nie tylko na Iran. Także na Koreę Płn., na emigrantów z Meksyku czy muzułmanów. Ciągle różne ataki Trumpa, później na Rosję i Europę.
  Tak upadające imperium broni swych zdobyczy i wpływów.
 • @mac 09:18:48
  "Caly czas mechanizm jest podobny". -

  --- Tak. Pisał mi Metro w trakcie tłumaczenia, że ma przed oczyma sierpień 1980 oraz kijowski Majdan.
 • @laurentp 08:26:12
  "Marzy się niektórym powtórka?
  Może teraz na większą skalę..."

  Myślę, że skala może być już na tyle duża, że usrael może użyć broni atomowej.
  Korzyści będą takie, że

  - Chiny na dobre stracą bazę surowcową
  - Chiny zaczną mocniej terytorialnie cisnąć na Rosję
  - Rosja będzie w sporze z Chinami
  - BRICS się osłabi
  - Rosja i Chiny dowiedzą się, że z "demokracją" żarty się skończyły
  - Izrael pozbędzie się jednego, chyba najważniejszego przeciwnika

  Jak widać użycie najgroźniejszej broni może przynieść sporo "korzyści"
  Rosja w obronie Iranu, który może przestać już istnieć, raczej nie użyje broni atomowej.
  Problemem może się okazać atak odwetowy na Izrael z terytorium Libanu, Syrii, Palestyny, być może Egiptu i Jordanii.
  Ale jak już przeprowadzka do Polin będzie skończona to problem ten stanie się mało istotny - to tylko kwestia co najwyżej 2-3 mln Żydów, którzy nie wyjadą na czas z Izraela. Opierając się na wcześniejszych wydarzeniach, można stwierdzić, że tyle są w stanie poświęcić bez mrugnięcia okiem...

  Ale obym się mylił
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  "Poza tym mamy problem wieloletniej suszy, która wyczerpała zasoby wody."

  Czy to możliwe, że usrael zastosował broń klimatyczną?

  Dr. Jaśkowski mówił w jednym z odcinków "Świat jest inny", że ma dowody na celowe wywołanie suszy w Polsce bodajże w roku 1974...

  Pozdro!
 • Pani Mariam Radżawi nie lubi irańskiej republiki islamskiej,
  co nie przeszkadza jej nosić ordynarną islamską chustę na głowie.
 • @Jasiek 10:48:14
  Irański generał: Izrael okrada nas z chmur. Stąd wzięła się susza w kraju

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23626654,co-powoduje-susze-w-iranie-general-izrael-kradnie-chmury-i.html
 • @35stan 21:33:56
  Dzięki za link :-)

  Pozdro!
 • @zygmuntbialas 09:37:59
  Warto zauważyć że identyczne metody globalni bandyci stosowali w czasach PRLu wobec tzw KS.
  Solidaruchy to wprost twór globalnych bandytów.
  Widać to w ich anty Polskiej polityce od samego powstania.

  To wrzód do extrakcji.. gdy tylko Polska odzyska suwerenność.
 • @Oscar 07:52:23
  Dopisze żeby mnie ktoś nie posądzał o ekstremizm...

  Solidaruchy to wrzód do POLITYCZNEJ ekstrakcji...gdy tylko Polska odzyska wolność.
  Emerytury polityczne solidaruchów do wyrównania do poziomu najniższych emerytów ... niech posmakują własnych metod..
  ale to za chwilę ...a chwila nadchodzi...
 • Atak na Iran jest ostatnią szaną USSraela uzyskania jakieś formy wygranej
  po przegranej wojnie w Syrii.

  Kusząca jest pozornie bezkarny atak tysiącami tomahawków na Irańską infrastrukturę tak by cofnąć Iran w rozwoju gospodarczym o kilkaset lat.
  Bo taka jeżeli się odbędzie to nie będzie tylko atak na obiekty atomowe ale atak na całą kluczową infrastrukturę Iranu w tym cywilną (tak jak w Jugosławii tylko na o wiele większą skalę).

  Iran zna te plany i jest przygotowany na odpowiedź.
  I tylko potencjalna odpowiedź Iranu hamuje zapędy globalnych bandytów.

  Wszelkie wysiłki Izraela by odsunąć siły Iranu jak najdalej od Izraela (z Syrii) to tylko walka o osłabienie potencjalnej odpowiedzi Iranu.
  (rakiet średniego i małego zasięgu jest wielokrotnie więcej niż rakiet dalekiego zasięgu).

  Tak długo jak globalnym bandytom "nie opłaci się" atak na Iran tak długo do ataku nie dojdzie. Na globalnych bandytów działa wyłącznie argument siły (czyli opłacalności bandyckiego czynu).
  Oni nie posiadają sumienia ani szacunku dla prawa...całkiem jak dzikie niewytresowane zwierzęta.
  Nawet nie jestem pewien czy ich da się choćby wytresować.
  To dzikie bestie rozbestwione wielosetletnią całkowitą bezkarnością za swoje zbrodnie przeciw ludzkości.
  To całe pokolenia takich zbrodniczych bestii żyjących od pokoleń z międzynarodowego bandytyzmu.
  Międzynarodowy bandytyzm to już ich kultura narodowa, tradycja narodowa....oni bez uprawiania bandytyzmu nie potrafią już żyć.
 • @Oscar 08:31:25
  5 * za ten koment

  Mega pozdro!
 • @Oscar 08:31:25
  Czytelna prawdziwa ocena sytuacji. Tylko groźba potężnych ofiar na terytorium sponsora tych wydarzeń czyli Izraela, powstrzymuje przed tym scenariuszem anglosaskich syjonistycznych oprawców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31