Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 13901 komentarzy

lorenco

lorenco - Jak bieszczadzki kruk.

Nowy Exodus. Żydzi planują budowę Izraela na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozwoliłem sobie przytoczyć ciekawy artykuł z Najwyższy Czas, Wojciech Tomaszewski - 22/09/2018 Moim zdaniem wyjaśnia on postępowanie władz ukraińskich i polskich, jako po kądzieli.

 Czy Izrael przetrwa jako państwo? To zmilitaryzowane i doskonale funkcjonujące – nie tylko na tle swoich sąsiadów – państwo nie może walczyć bez końca. Nawet jego najlepsi sojusznicy wątpią w jego ostateczne przetrwanie. Izraelczycy od jakiegoś czasu szukają alternatywnego wyjścia w postaci znalezienia sobie nowego terytorium – na wypadek, gdyby Izrael się załamał, a ludność stanęła przed wizją drugiego Holokaustu.

Swego czasu gazeta „Times of Israel” napisała, że tym terenem, gdzie mieliby się przenieść Izraelczycy, jest Ukraina, a dokładnie jej południowa część. W tej sprawie miano prowadzić rozmowy zakończone zawarciem jakiegoś tajnego porozumienia z ukraińskimi władzami.

 

Czy Arabowie zaleją Izrael?

Zapisem genetycznym izraelskiego państwa jest konflikt z arabskimi sąsiadami. Izrael od pierwszego dnia swojego powstania toczył wielkie wojny z Arabami o swoje istnienie (1948, 1956, 1967, 1973). Wszystkie wygrał. Zwycięstwo odniósł dzięki determinacji tragicznie doświadczonego narodu żydowskiego, dzięki przewadze cywilizacyjnej nad półpiśmiennymi wtedy społecznościami arabskimi i dzięki poparciu zachodnich mocarstw – najpierw Francji i Wlk. Brytanii, potem USA. Jednakże ta ostatnia wojna (1973) uwidoczniła zmniejszającą się militarną przewagę Izraela nad arabskimi sąsiadami.

Izraelskie służby wywiadowcze, mające opinię wielce profesjonalnych, nie tylko zostały zaskoczone arabskim atakiem, ale też Izrael miał wielkie kłopoty z odniesieniem militarnego zwycięstwa.
Następna większa operacja, czyli interwencja Izraela w Libanie w 1982 roku, oraz kolejne starcia w następnych latach potwierdziły, że absolutna dominacja militarna Izraela należy do przeszłości, mimo że nadal żadne pojedyncze państwo arabskie nie jest w stanie wygrać z Izraelem. Czy to wszystko oznacza, że siła Izraela zmniejsza się i że nadejdzie dzień, kiedy nie zdoła się on obronić i zostanie, jak mówią Arabowie, zepchnięty do morza?

Plusy i minusy Izraela

Żydowskie państwo – od lipca br. Izrael przyjął oficjalnie nazwę narodowego państwa narodu żydowskiego – jest bardzo dobrze zorganizowane i zarządzane, ze sprawną administracją. Siłą tego państwa jest zmilitaryzowane społeczeństwo z silną armią zawodową, uzbrojoną po zęby w najnowocześniejszy sprzęt, licznymi i świetnie przeszkolonymi rezerwami, które zapewnia powszechna służba wojskowa mężczyzn i niezamężnych kobiet. Izraela broni też skoordynowany system obrony rakietowej zwany „Żelazną Kopułą” oraz potencjał broni atomowej liczący ok. 100 bomb.

Do tego należy dodać amerykańską pomoc dla izraelskiej zbrojeniówki i armii w wysokości 3,8 mld dolarów rocznie za lata 2019-2028. Świetny poziom reprezentuje izraelska gospodarka. Jest tam jeden z najnowocześniejszych przemysłów obronnych na świecie, mnóstwo start-upów. Mieszkańcy Izraela są pionierami w wielu badaniach naukowych. Zajmują pozycję numer jeden na świecie w liczbie naukowców zajmujących się rozwojem nowych technologii w stosunku do liczby mieszkańców. Zdecydowanie wyprzedzają pod tym względem USA i Japonię.

W porównaniu do swoich sąsiadów izraelska gospodarka przedstawia się imponująco. PKB Izraela per capita (parytet siły nabywczej) jest trzykrotnie wyższy niż w Egipcie czy w Jordanii. Przy wartości nominalnej ta różnica jest wręcz oszałamiająca – 16-krotna w stosunku do Egiptu i siedmiokrotna w porównaniu z Jordanią. Siłą Izraela jest też otwartość społeczeństwa na wszelkie praktyczne rozwiązania. Można powiedzieć, że jest to „społeczeństwo burzy mózgów”. To tego dochodzi bardzo ciężka służba wojskowa, ucząca samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji, ponoszenia ich konsekwencji, co w sumie kształtuje młode pokolenie jako ludzi znacznie bardziej dojrzałych niż ich rówieśnicy w Europie i w USA.

 

Izrael ma też dość zwarte terytorium, nieduże, więc łatwe do bronienia. Oparte jest ono o naturalne granice: pustynia Negew na południu, Morze Śródziemne na zachodzie, Wzgórza Golan, Jezioro Tyberiadzkie i dolina rzeki Jordan na wschodzie.

Izrael ma jednak nie tylko wiele atutów, ale też sporo słabych stron. Najważniejszą z nich jest otoczenie przez wrogie mu państwa, mające w porównaniu z nim ogromny potencjał demograficzny. Np. przylegająca do granicy Izraela mikroskopijna Strefa Gazy jest zamieszkana przez 1,5 mln skrajnie wrogich Arabów stłoczonych na niewielkiej przestrzeni. To obszar o największej gęstości zaludnienia na świecie, jeśli nie uwzględni się państw-miast, takich jak np. Monako. Drugim minusem jest niemal zupełny brak głębi strategicznej.

 

Izrael nie ma gdzie się cofać. Państwo jest ponadto uzależnione nie tylko od militarnej, ale i politycznej pomocy USA. Z tą może być różnie. Za czasów prezydentury Baracka Obamy, prezydenta bardzo nielubianego w Izraelu, amerykańscy analitycy przygotowali raport pt. „Przygotowanie się do postizraelskiego Bliskiego Wschodu” („Preparing For A Post Israel Middle East”), gdzie stwierdzono, że Izrael jest obecnie największym zagrożeniem dla narodowych interesów Stanów Zjednoczonych, ponieważ jego natura i działania uniemożliwiają normalne stosunki USA z krajami arabskimi i muzułmańskimi oraz, w coraz większym stopniu, z szerszą społecznością międzynarodową.

Największe jednak niepokojące dla Izraela zmiany zachodzą w nim samym. Izraelczycy w miarę postępującej laicyzacji tracą swoją zwartość i narodowe spoiwo, jakim jest judaizm. Już 20 proc. Izraelczyków nie wierzy w Boga. To oznacza, że w obecnych pokoleniach jest mniej wiary w poświęcenie się walce o utrzymanie Ziemi Obiecanej, której idea bezpośrednio jest związana z judaizmem. Jeszcze gorszą tendencją jest coraz silniejsze przekonanie, że Izrael jest państwem stanu wyjątkowego, który trwa non stop, w którym w każdej chwili można stracić życie na skutek terrorystycznego zamachu wymierzonego w zwykłych ludzi.

Laicyzujące się i coraz bardziej konsumpcyjne społeczeństwo chce żyć w spokoju, w pokoju spożywać owoce konsumpcji. To nie jest mu dane. Z tego względu ludzie coraz częściej myślą o opuszczeniu Izraela. Do tego dochodzą inne niekorzystne tendencje. Powoli zmieniają się proporcje ludnościowe w tym państwie. Arabska mniejszość stanowi już blisko 20% ludności Izraela. W liczbach bezwzględnych to 1,6 mln Arabów i 6,5 mln Żydów, ale proporcje zmieniają się na korzyść tych pierwszych.

Mieszkańcy Izraela mają też przeświadczenie o nieuchronności następnej wojny. Obie strony się radykalizują. Izrael prowadzi bezwzględną politykę w stosunku do Palestyńczyków, potępianą zresztą przez UE, a świat arabski nie pozostaje w tyle w swojej radykalizacji, wzmacniany w tej sprawie przez skrajnie antyizraelski, perski Iran, grożący starciem Izraela z powierzchni Ziemi. Nie ulega wątpliwości, że przegrana izraelskiego państwa będzie równoznaczna z rzezią Żydów, drugim Holokaustem.

Determinacja Arabów i ich nienawiść do Żydów jest tak wielka, a sposób traktowania wroga na Bliskim Wschodzie tak bezwzględny, że nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. Nic też dziwnego, że w tej sytuacji Żydzi, jako ludzie przedsiębiorczy i daleko przewidujący, szukają alternatywnych rozwiązań ich trudnego położenia, włącznie z opuszczeniem Ziemi Obiecanej. Tą alternatywą może być exodus na Ukrainę. Wybór tego państwa to nie przypadek.

Pierwszy Izrael na Ukrainie

 

W VII-X wieku na terenie obecnej płd. Rosji i płd. Ukrainy istniało stepowe imperium Chazarów – ludu pochodzenia tureckiego. W VIII Chazarowie przyjęli judaizm przyniesiony przez żydowskich kupców. Do chazarskiego imperium napłynęli Żydzi-emigranci z Bizancjum i z imperium arabskiego – i to oni bardzo szybko zdominowali inne wyznania. Imperium stało się państwem religii judaistycznej, rządzonym przez elitę chazarsko-żydowską.

Drogą ekspansji to judaistyczne państwo podporządkowało sobie część wschodnich Słowian, przodków obecnych Ukraińców, zanim powstała Ruś Kijowska. Po powstaniu tego państwa ono również zostało podporządkowane judaistycznemu imperium, a książę kijowski został wasalem chazarskiego kagana.

„Liczni Żydzi zaczęli osiedlać się w Kijowie (…). Z roku na rok rosło ich znaczenie (…). Rozpoczęto przygotowania do budowy świątyni Salomona, która miała się stać duchowym i oświatowym centrum judaizmu. Upowszechniano nową nazwę grodu na Dnieprze – Syjon. Podjęto kroki w celu przemianowania Kijowa na Nową Jerozolimę” – pisał Andrzej Andrusiewicz w „Cywilizacji rosyjskiej” (tom 1, str. 32).

Żydzi mogą śmiało powiedzieć, że na Ukrainie mieli własne państwo, zanim Słowianie utworzyli swoje. Upadek tego państwa, ostatecznie rozbitego przez ruskich książąt, nie zahamował aspiracji Żydów do opanowania Rusi. Kiedy Włodzimierz Wielki wybierał religię dla swego ludu i kraju, to odrzucił propozycję przejścia na judaizm, mówiąc Żydom, że stracili łaskę Boga i zostali rozproszeni po świecie.

Drugi Izrael

W utrzymanie się Izraela na Bliskim Wschodzie nie wierzy od dawna nawet najwybitniejszy żydowski polityk. Ikona amerykańskiej dyplomacji, Henry Kissinger, z pochodzenia niemiecki Żyd, nie daje Izraelowi wiele lat na egzystencję. O tym, że Izrael upadnie, mówił jego szef, prezydent Nixon, co naprawdę oznacza, że do takiego przekonania obaj razem doszli już pół wieku temu, ponieważ obaj zdawali sobie sprawę, że Izrael znajduje się w sytuacji Napoleona w okresie Stu Dni. Każde przegrane starcie mogło od razu zamienić się w Waterloo.

Nie wiadomo, co zawierają uzgodnienia pomiędzy odpowiednimi władzami Ukrainy i Izraela. Wiadomo natomiast, że premier Netanjahu bardzo często spotyka się z prezydentem Putinem. Można domniemywać, że ich rozmowy nie dotyczą tylko problemu syryjskiego. Wiadomo, że Żydzi bardzo inwestują w Ukrainę – nie tylko politycznie. Premierem tego kraju jest polityk o żydowskich korzeniach – Wołodymyr Hrojsman.

Warto też zwrócić uwagę na działalność Ihora Kołomojskiego – miliardera i prezesa Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie. W okresie rozprzestrzeniania się rebelii Doniecka i Ługańska był gubernatorem Dniepropietrowska, a więc obwodu będącego bezpośrednim zapleczem frontu. Tam wprowadził surowe prawa wojenne, bezlitośnie zwalczając wszelkich separatystów – nawet przy pomocy nacjonalistycznych, prawicowych bojówek ukraińskich, które zresztą finansował. Nieprzypadkowo też tak bezwzględnie rozprawiono się z separatystami w Odessie. To teren południowej Ukrainy, a więc rejon, który hipotetycznie ma być drugim Izraelem, a nie Noworosją.

O tym geograficznym wyborze miał podobno powiedzieć dziennikarzom „The Times of Israel” anonimowy doradca premiera Netanjahu: „Jak powiedział premier, nikt nie będzie mówił Żydom, gdzie mogą lub nie mogą mieszkać na historycznym obszarze ich egzystencji jako suwerenny naród. On jest gotów do bolesnych poświęceń dla pokoju, nawet jeśli oznacza to rezygnację z części naszej biblijnej ojczyzny w Judei i Samarii. Ale możecie spodziewać się skorzystania przez nas z historycznych praw także w innych miejscach. Zapadła decyzja, że to będzie na wybrzeżach Morza Czarnego, gdzie byliśmy tubylczym ludem przez ponad 2000 lat”.

Skutki dla Polski

Powstanie Drugiego Izraela, nie wiadomo jeszcze w jakiej formie – czy jako autonomii w ramach Ukrainy, czy jako federacji, czy jako odrębnego państwa – przewróciłoby całą geopolitykę regionu.

 

1. Ukraina zostanie znacznie wzmocniona pod każdym względem. Izraelczycy w dość krótkim czasie staną się elitą tego państwa. O tym zadecyduje ich przewaga kapitałowa, doświadczenie, o wiele wyższe standardy organizacyjne i wiele innych rzeczy, które można określić pod wspólną nazwą przewagi cywilizacyjnej.
2. Ukraina, a nie Polska stanie się najważniejszym sojusznikiem USA w regionie
3. Polska przestanie być potencjalnym liderem Międzymorza.
4. W nieporównywalny sposób zwiększy się nacisk na Polskę w sprawie zwrotu mienia pożydowskiego.
5. Z pewnością część ewakuowanych Izraelczyków osiedli się w Polsce (mają już polskie paszporty), zwiększając znacznie siłę miejscowego lobby.
6. Ewakuujący się Izraelczycy zabiorą ze sobą swój potencjał nuklearny. Ukraina stanie się państwem atomowym, co przyspieszy niemieckie prace w tym kierunku.
7. Powstaną nowe układy geopolityczne. Wariantów może być tak dużo, że trudno je nawet dokładnie określić. Jeden z nich to rozpad Ukrainy na kilka podmiotów politycznych, łącznie z powstaniem zachodnioukraińskiej republiki rządzonej przez politycznych spadkobierców OUN-UPA. Taki twór byłby z natury wrogi Polsce i od razu wszedłby w porozumienie z Niemcami.

To tylko część dających się przewidzieć skutków powstania Drugiego Izraela na Ukrainie. Cały ten projekt nie jest bynajmniej science fiction. Izraelczycy, w odróżnieniu niestety od Polski, mają długoterminowe plany strategiczno-geopolityczne oraz bardzo realne spojrzenie na politykę. Sama realizacja tego unikalnego projektu jest trudna do wyobrażenia. Wracając na Ukrainę, musieliby się zmierzyć z wieloma problemami, w tym z koszmarem przeszłości jakim były tam rzezie ludności żydowskiej, począwszy od powstania Chmielnickiego poprzez pogromy z okresu wojny domowej (1918-1920) aż do Holokaustu.

Można jednak zakładać, że powrót nie nastąpi za jednym razem. Z pewnością będzie odbywać się etapami. Pierwszy z nich na pewno nastąpi o wiele wcześniej, zanim Izrael zacznie się załamywać. Nie cała też emigracja skieruje się na Ukrainę. Znaczna część wyjedzie do USA, a jakaś część do Europy Zachodniej i Środkowej. Jedno nie ulega wątpliwości: Żydzi są zbyt doświadczonymi politykami, żeby nie stworzyć alternatywnych planów co do swojej przyszłości.

 
https://nczas.com/2018/09/22/nowy-exodus-zydzi-planuja-budowe-izraela-na-ukrainie/4/

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Tak sobie myślę, co może być gorsze - Arab, czy banderowiec?
  Ja na ich miejscu szukałbym innego miejsca niż Ukraina. Może RPA lub Australia? W Australii jest dużo miejsca, klimat chyba podobny, o tamtejszym antysemityzmie raczej nie słychać... czyżby same plusy?

  Ukłony
 • @
  Naturalnym jest rozpad Ukrainy. Wschód - najlepiej Noworosja.
  Ukraina centralna - ta normalna.
  Ukraina zachodnia to banderowcy.
  Rejon Odessy już jest zamieszkały przez Żydów, a wysłany tam Sakaaszwili miał przygotować rejon do napływu Żydów.
  Odpadnie Zakarpacie na rzecz Węgier.

  I dobrze.
  Wszystkie kraje regionu powinny "eksportować " tam swoich Żydów. A te 100 bomb atomowych - to oni sami sobie odpalą.
  I tak się to skończy.
 • "Nowy Izrael " bez Leżajska i Góry Kalwarii ?
  Nie wierze.
  Jeśli poprawnie odpowiedzieć na pytanie "po co żydom nowy izrael" to od razu jawi się jego ewentualna lokalizacja.
  Jeśli żydzi nie poczynią kroków ku swemu duchowemu odrodzeniu po prostu znikną.A co jest kwintesencją żydostwa? Oczywiście ruch chasydzki.Chasydzi jak wiadomo z przyczyn religijnych nie uznają "bliskowschodniego izraela" dlatego "odrodzić" ich trzeba tam gdzie się "poczęli".
  Przygotowanie do "powrotu" zaczęły się dawno temu.Autor bloga ma zdaje się warunki aby spekulacje z "najwyższego czasu" wzbogacić o te informacje do których przeciętny polski internauta nie ma dostępu z powodu cenzury.
  Na ten przykład o Czernobylu jako kolebce chasydyzmu https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D1%8B%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%85%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B4%D1%8B

  Mało kto wie że czernobylska katastrofa (która ponoć nie była katastrofą) była "otwarciem wrót".Od wtedy wszystko się zaczęło.Na tamtą okoliczność poprzez niezliczone "fundacje" napłynęły fundusze a potem "sponsorzy".
 • @
  Cyt://Nowy Exodus. Żydzi planują budowę Izraela na Ukrainie//

  Idiotyczne bzdury pisane przez albo żyda albo...,co bliższe prawdy w tym momencie, ruskiego trolla.

  Żydzi za chwilę będą się "dusili" w Izraelu...tworząc własną rasę.

  Gęstość zaludnienia, miejsce na liście światowej.

  2004 miejsce 44, 294 osoby na km/2
  2018 miejsce 34, 404 osoby na km/2

  http://www.renegadetribune.com/wp-content/uploads/2018/08/putin-jews-1.jpg

  To oczywiście nie dotyczy tylko Rosji czy USraela, ale także Ukrainy i niestety niedługo też Polski.
 • No to będzie jazda i huk!W Humaniu odbył się zlot tysięcy żydów z okazji święta Rosz Haszana czy jakoś tak!!
  Przy okazji świętowania, gdy szli się myć do rzeki Kamionki spalili krzyż postawiony przez mieszkańców miasteczka!!Ten obrzydliwy incydent sfilmowała kamera, potem nagrania pojawiło się w sieci.
  Spalenie krzyża wywołało wściekłość mieszkańców Humania,w sieci pojawiły się antysemickie wpisy!/Bezczelni Ukraińcy jak śmieli/

  https://znaj.ua/ru/society/173963-ce-ne-drova-v-umani-hasidi-pobilisya-z-miscevimi-i-spalili-pravoslavniy-hrest

  https://znaj.ua/crops/00f1cb/620x0/1/0/2018/09/17/6PgQs3HaDKIbKLeAkXdvQT7pTbGj1qhgYhwqHJ9V.jpeg

  https://novosti-n.org/news/read/151637.html
  .
  Ambasador Izraela wyraził ubolewanie z tego powodu.
  I UWAGA:
  Śledztwo prowadzi izraelska i ukraińska policja!!

  Pojawiła się też informacja o zgwałceniu dziewczynki,jej rodziców
  odwiedzili panowie w mundurach na "rozmowę".Dziecko jest w szpitalu!
  https://informator.news/poyavylys-podrobnosty-yznasylovanyya-hasydamy-nesovershennoletnej-v-umany/


  Ludzie się gotują i przypominają o licznych przestępstwach także w poprzednich latach podczas tej "uroczystości, m.in. pobić mieszkańców np. łopatą.
  https://informator.news/ne-zgvaltuvannyam-jedynym-u-merezhi-nahadaly-pro-zlochyny-hasydiv-v-umani/

  Policja zaprzecza i twierdzi ze nie otrzymała żadnego zgłoszenia o gwałcie!
  Miejscowa ludność skarży się na bierność policji

  https://informator.news/politsiya-zaperechuje-fakt-zgvaltuvannya-nepovnolitnoji-hasydamy-v-umani/

  Takie tam zabawy z okazji święta!!

  https://informator.news/ne-zgvaltuvannyam-jedynym-u-merezhi-nahadaly-pro-zlochyny-hasydiv-v-umani/

  M.in zabawa z zamęczaniem wleczeniem konia przywiązanego do samochodu!


  https://youtu.be/NutaOsb_ffU


  No cóż można dodać, szkoda Ukrainy szkoda Polski!!
 • @dobry artykuł ale...
  "Żydzi są zbyt doświadczonymi politykami, żeby nie stworzyć alternatywnych planów co do swojej przyszłości."

  Skoro są tacy cwani to dlaczego muszą uciekać z Izraela? Nie przewidzieli konsekwencji swoich działań? Mają broń atomową a uciekają przed Palestyńczykami uzbrojonymi w kamienie :) Naprawdę, genialni.

  Skoro chcą swojego państwa to dlaczego nie wyrwali sobie kawałka ziemii w okresie Odkryć Geograficznych (XV-XVIII w.)?

  Ja tu geniuszu żydowskiego nie widzę, tylko kombinowanie na krótki czas i nachalne wmawianie wszystkim jacy to Żydzi/Izraelczycy są lepsi od innych.
 • @trojanka 08:29:27
  Jak to mówił poeta:
  Adam Mickiewicz
  "Lepszy w wolności kęsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki".

  https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201203/1332594618_by_ashley003_600.jpg
 • @Jasiek 05:45:24
  Oni już wybrali i też na "A" - Argentynę (Patagonia).
 • Une nie są od budowania
  tylko od wyniszczania i ludzi stworzonych przez Boga i ich cywilizacji. Gdyby tak wszystkich unych z całego świata odstawić do Izraela - to ów Izrael przestałby istnieć w mgnieniu oka - to chyba jasne.
 • @
  ZIEMIA OJCÓW JEST TYLKO JEDNA!

  Już bardzo dawno temu izraelici nie mieli najmniejszego zamiaru zamieszkać w Ziemi Przodków. A to może skrawek Argentyny a może Stanów Zjednoczonych a tu patrz czasami sami nawet występując przeciwko zdrowej logice, przed wiekami "obrali" jałową ziemię. Owa jałowa Ziemia zakwitła niczym pąk róży a teraz mieliby myśleć o innym miejscu? Nic z tego!

  Czy im się to podoba czy też nie ich Ziemia to Kraj nad Jordanem! Krajem zaś Arabów jest Arabia Saudyjska!

  Być może znowu są pewne grupy, które chciałyby skrawek ziemi tym razem na Ukrainie ale Ziemia ich Ojców jest tylko jedna!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 09:57:53
  "Owa jałowa Ziemia zakwitła niczym pąk róży a teraz mieliby myśleć o innym miejscu? Nic z tego!"

  Coś mi się widzi, że jednak nie "nic" - chcenie to chcenie, a konieczność to konieczność.
  Demografia, otoczenie, ilość wody i laicyzacja muszą zrobić swoje.

  Pozdro!
 • @Robik 08:55:56
  Dzięki za przypomnienie.

  Pozdro!
 • @Jasiek
  SPRAWA BOŻA A NIE SPRAWA LUDZKA!

  Witaj!

  Myślałem raczej o słowach następujących:

  "(1) Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I PRZEKLEŃSTWO, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca POŚRÓD WSZYSTKICH NARODÓW, DOKĄD WYPĘDZI CIĘ PAN, BÓG TWÓJ, (2) i nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej, (3) TO WTEDY PRZYWRÓCI PAN, BÓG TWÓJ, TWOICH JEŃCÓW I ZMIŁUJE SIĘ NAD TOBĄ, I ZGROMADZI CIĘ Z POWROTEM ZE WSZYSTKICH LUDÓW, GDZIE CIĘ ROZPROSZYŁ PAN, BÓG TWÓJ.

  (4) Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i STAMTĄD CIĘ ZABIERZE, (5) I SPROWADZI CIĘ PAN, BÓG TWÓJ, DO ZIEMI, KTÓRĄ POSIADALI TWOI OJCOWIE, I POSIĄDZIESZ JĄ I TY, I UCZYNI CIĘ SZCZĘŚLIWSZYM I LICZNIEJSZYM OD TWOICH OJCÓW. (6) I OBRZEŻE PAN, BÓG TWÓJ, TWOJE SERCE I SERCE TWEGO POTOMSTWA, ABYŚ MIŁOWAŁ PANA, BOGA TWEGO, Z CAŁEGO SERCA TWEGO I Z CAŁEJ DUSZY TWOJEJ, ABYŚ ŻYŁ".

  5 Księga Mojżesza 30/1-6

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Szczególnie ważne dla mnie są słowa:

  "TO WTEDY PRZYWRÓCI PAN, BÓG TWÓJ, TWOICH JEŃCÓW I ZMIŁUJE SIĘ NAD TOBĄ, I ZGROMADZI CIĘ Z POWROTEM ZE WSZYSTKICH LUDÓW, GDZIE CIĘ ROZPROSZYŁ PAN, BÓG TWÓJ".


  Pozdro!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • O planach budowy Izraela bis na Ukrainie wiadomo od dawna
  Pisałam o tym 4 lata temu:
  https://lotna.neon24.pl/post/111690,zmijowe-plemie-wraca-na-ukraine

  Jak chodzi o genetykę, diabli ich wiedzą, bo nawet niektórzy izraelscy badacze przeczą ich chazarskiemu pochodzeniu. Być może chazarskie pochodzenie żydów jest następnym mitem syjonistycznym mającym na celu zasiedlenie „dawnej ojczyzny”, czyli Ukrainy, która jest kraina mlekiem i miodem płynąca w porównaniu do ziem palestyńskich.

  Jedno jest pewne: żydzi nie są biblijnymi Izraelczykami, o których biblia mówi, że mieli ciemną skórę i wełniste włosy, czyli krótko mówiąc, byli murzynami i właśnie tak wyglądające plemię twierdzi, że są prawdziwymi potomkami Izraela.
 • @57KerenOr 11:05:58
  // Myślałem raczej o słowach następujących:
  (...)
  5 Księga Mojżesza 30/1-6 //

  Przepraszam ale co to ma do rzeczy.
  Temat wpisu należy raczej do kategorii polityki czy też historii a może nawet geografii ,więc co do tego mają pańskie biblijne cytaty.
  One (te cytaty) być może są dla pana ważne ale dla omawianego zagadnienia nie mają najmniejszego znaczenia.
  My tu staramy się dyskutować o realiach,o tym jak i dlaczego jest jak jest.

  PS
  Jeśli Biblia była by przydatna w ostatecznym ustaleniu tego ilu gojów będzie pracowało na jednego żyda to bardzo proszę,niech się pan nie krępuje .W Izraelu trwają na ten temat dyskusja.
  https://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html
  I żaden z dyskutantów nie powołuje się na pańską "wszechwiedzącą" Biblię a na Talmud ,"Taniję" w ostateczności "Szulchan Aruch".
 • A Pytali Putina o zgodę ?
  Putin nie może się zgodzić na takie rozwiązanie.
  Już mu Ukraińcy budują bazę morską na morzu Azowskim ...
  To skrajnie niebezpieczny precedens.

  Putin głośno mówił że musiał zająć Krym bo Ukraińcy chcieli wydzierżawić USA bazę na Krymie (a Ruskich wyrzucić z tej bazy)
  Baza USA na Krymie zmusiła Putina do działania.
  Teraz Ukry budują bazę na morzu Azowskim jeszcze bliżej Rosji i łatwo zgadnąć że chodzi o jej wynajęcie Amerykanom.
  A co dopiero żydzi w "nowym" Izraelu z bronią atomową i USA jako wasalem który ich nieodmiennie chroni..

  Putin nie może się na to po prostu zgodzić bo mu Rosję rozwalą.
  Nic z tego nie będzie... choć być może są takie plany jak wiele innych.
  żydzi podobno wykupili ogromne połacie ziemi gdzieś w Argentynie czy w Paragwaju... zapewne z podobną intencją... zresztą na Ukrainie też masowo wykupują ziemię.

  Jednym słowem nie pytali Putina o pozwolenia a Putin pozwolić nie może .. zwłaszcza po strąceniu ruskiego samolotu.
 • Ktoś napisał że żydzi się laicyzują.
  Podobno nawet w Izraelu ok 20% żydów jest niewierzących.
  Laicyzacja to oderwanie się to żydowskie religii która jest źródłem żydowskiego rasizmu (Tora, Talmud, pojęcia goja jako zwierzęcia i żyda jako "narodu wybranego").

  Bez tej rasistowskiej religii żydzi być może się ucywilizują i rozmyją między innymi narodami bo spoiwem ich mafijnych owiązań jest rasistowska religia.

  Wojna z żydami i mafii żydowskiej z resztą świata to w istocie wojna religijna którą prowadzą żydzi przeciw reszcie świata.
 • @Oscar 11:54:31
  //Teraz Ukry budują bazę na morzu Azowskim jeszcze bliżej Rosji ..//

  Dajże spokój! :))) bo od dwu dni wszyscy się z tego śmieją.
  Morze Azowskie " w porywach" ma 10 m głębokości a przeciętna to 6.5 m- 7 m .Ten akwen nie nadaje się na morską bazę wojenną.Na lądową zresztą też nie. (bo za dużo wody)
 • @ikulalibal
  WIELU IZRAELITÓW POSIADA KAMIENNE SERCE!

  Nie wiem dlaczego się denerwujesz? Mój wpis miał na celu pokazanie, że jeżeli zostało przez Pana Boga postanowione, że Krajem Izraela są ziemie na Bliskim Wschodzie to tak będzie. Przecież wiem, że wielu z nich błądzi i postępuje źle. Wiem, że zamiast Tory, wolą - tak jak katolicy - bardziej zawierzyć tradycji, w tym wypadku Talmudowi.

  Wiem, że grzeszą zniżając gojów do poziomu psów lecz otrzymają za takie postępowanie stosowną karę.

  A cytat który podałem wyjaśnia, że i tak ostateczny cel założenia swojego kraju na Ukrainie zostanie unicestwiony. No chyba, że założą go "izraelici", którzy tak na prawdę nimi nie są!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Autor
  cóż - lepiej późno niż wcale - ale nie od rzeczy przypomnieć że pisałem o tym w Smoleńskim Tryptyku całe cztery lata temu. Tzw Rosja, czyli neobolszewia - w ramach porozumienia z Zachodem i USrraelem - wzięła sobie wschodnią Ukrainę, czyli swoje tereny przemysłowo-obronne i sentymentalno-strategiczne (Krym). Reszta została oddana żydom. Dlatego wszystkie działania przeciw "okupacji rosyjskiej" wyglądają jak kiepski teatr

  Podobny plan dotyczył POlski: wschód dla żydów w ramach Judeopolonii do połączenia z Judeoukrainą, reszta pod zarząd niemiecki.

  Zwycięstwo PISu te plany pokrzyżowało, ale nie wiemy czy to lepiej czy gorzej, bo wygląda na to, że cały kraj dostanie się w łapy żydom w ramach Polin - choć może na nieco korzystniejszych zasadach - ale i tego nie wiadomo

  ogólnie tak, czy owak - dupa z tyłu
 • @ikulalibal 12:02:21
  aaa tego nie wiedziałem że tam tak płytko.
  no też się śmieje...
 • @Andrzej Tokarski 13:05:19
  "Zwycięstwo PISu te plany pokrzyżowało "

  Wiadomo, przecież wygrali patrioci.

  I co, w dalszym ciągu uważa Pan rządy PiS za mniejsze zło?
 • 5* - oby te plany się nie powiodły, choć przygotowania przesiedlenia Izraelczyków trwają na wielu kierunkach
  W 2006 r. premierowi Izraela, A. Szaronowi, prezydent Rosji, W. Putin, złożył propozycję przeniesienia państwa Izrael na ziemie starożytnego państwa chazarskiego na terytorium Rosji.

  Jedno, co jest pozytywne w niedalekiej likwidacji Izraela, to fakt, że ta likwidacja wynika z osłabienia pozycji dużego USraela, czyli osłabienia pozycji syjonistycznej finansowej międzynarodówki.
 • @Rzeczpospolita 14:15:39
  //W 2006 r. premierowi Izraela, A. Szaronowi, prezydent Rosji, W. Putin, złożył propozycję //

  Od grudnia 2005 do chwili śmierci (2014 r) Ariel Szaron znajdował się w komie.
 • @Rzeczpospolita 13:34:35
  tak - za mniejsze - zło

  skoro nas nie stać na wykreowanie dobra...
 • @ikulalibal 15:09:19
  Może to był rok 2005 - informacja pochodzi z Myśli Polskiej z publicystyki M.Motasa.

  Jest o tym mowa także tu: http://chazaria.blox.pl/2005/06/NOWA-CHAZARIA-CZYLI-TAJNY-PLAN-PUTINA-SZARONA.html
 • @Rzeczpospolita 17:36:06
  Rozumiem.
  A tak między nami,to kto to jest ten Motas? Nie każdy narrator budzi moje zaufanie.Ufam tylko tym wypróbowanym żeby nie powiedzieć wytrawnych.A pan?

  https://www.youtube.com/watch?v=dodSJjCu2i4

  (jak dobrnie pan do 14 minuty to dowie się o co idzie z tą chazarią)
 • @ikulalibal 18:16:02
  Może nam po prostu zdradź tajemnicę, nie wszyscy znają rosyjski.
 • @Rzeczpospolita 14:15:39
  Jest jeden problem wynikający z mentalności żydów.
  Jak zostaną zmuszeni do opuszczenia Izraela to...
  zemszczą się na Arabach okrutnie najokrutniej jak potrafią.

  Możliwości maja sporo..
  od zniszczenia bombami atomowymi bliskiego wschodu
  poprzez masowy atak biologiczny, zatrucie wody pitnej...
  No i przy pomocy swojego największego ochroniarza .. embargo na wszystko i na zawsze...

  To wynika wprost z "kultury" zakodowanej w Talmudzie tego narodu.
 • @Lotna 18:58:24
  // po prostu zdradź tajemnicę//

  To żadna tajemnica.Idzie o psychologie.
  Koncepcja "żydzi-chazarzy" zrodziła się na uniwersytecie w Tel Avivie.
  W latach 90-tych XX w Żydzi pragnęli uzyskać status "rdzennych mieszkańców" obecnej Rosji,tak jak dajmy na to Jakuci czy Czukcze.To by się im bardzo opłacało bo stworzyłoby zupełnie inną sytuację prawną niż mniejszości nie będące mieszkańcami "rdzennymi" np Niemcy Zaporożcy czy Koreańczycy https://en.wikipedia.org/wiki/Koryo-saram
  Więc na to zapotrzebowanie izraelscy "uczeni" szybko sklecili teorię o tym że Żydzi to Chazarzy.Zatem ( w domyśle) terytorium historycznej chazarii należy im się jak psu kość.
  Teoria trzeba przyznać zgrabna i poręczna na tyle, że wielu bardzo do niej przylgnęło i dziś nie wyobraża sobie bez niej geopolitycznego życia.
  Oczywiści etnicznie Ćhazarzy nie mili nic wspólnego z Żydami,udowodniły to wykopaliska archeologiczne bardzo intensywnie prowadzone w 90-tych,zabytki piśmienne i inne.
  Tutejszy,niestety dawno nie widziany użytkownik nawet popełnił na ten temat post https://fischer.neon24.pl/post/140474,chazarzy-to-nie-zydzi
 • @Jasiek 05:45:24
  Jaśku, byle jak najdalej od Polski. A najlepiej niech USA da im któryś ze stanów swoich, dlaczego Australia czy RPA? USA tacy przyjaciele Izraela, niech ich wezmą do siebie a nie, że trzymają żydów wśród Arabow jakby na siłę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:27:20
  I dobrze!
 • @ikulalibal 07:54:23
  Ciekawe z tym Czernobylem.
 • @trojanka 08:29:27
  Kiedyś był reportaż z Krakowa o tym, jak młodzież żydowska przyjeżdża zwiedzać obóz w Oświęcimiu i zatrzymuje się w krakowskich hotelach. Oczywiście obstawa ochroniarzy izraelskich z bronią a w hotelach hulaj dusza, piekła nie ma!
  To co ta młodzież wyprawiała w owych hotelach to raczej specjalnie, na złość: bo to tak, jakby stado bydła tamtędy przeszło.
  Zatem hotelarze niechętnie goszczą przybyszy z Izraela, odmawiają po prostu i już.
 • @kowalskijan584 08:30:18
  Przecież nie zrzucą atomówek w pobliżu, bo to jakby i na siebie zrzucili.
  A, że geniuszami nie są, to wiadomo. Ja też nie zgadzam się ze wszystkim co jest w artykule.
 • @demonkracja 09:15:43
  Dziwni są, to fakt.
 • @Lotna 11:44:25
  Lotna, pisałaś 4 lata temu, jednak przypominać warto!
 • @Oscar 12:00:15
  Oni są wybrani a pycha idzie przed upadkiem.
 • czy autor pisal na kolanach?
  Co do "swietnego"(slowo,ktore autor ewidentnie naduzywa) zarzadzania panstwem mam spore obiekcje.Gdyby nie haracz i danina z calego swiata panstwo to byloby podobne do pierwszego z brzegu panstewka z Bliskiego Wschodu.Kiedys mawiano:dobra gospodyni,bo ma pelno w skrzyni.
 • @lorenco 00:50:14 ale jak une przed upadkiem tańcują, tylko podziwiać!
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/09/zydzi-tanc.gif
 • Bujać to mym, a nie nas!
  Ktoś kto pisze coś takiego:
  Drogą ekspansji to judaistyczne państwo podporządkowało sobie część wschodnich Słowian, przodków obecnych Ukraińców, zanim powstała Ruś Kijowska.
  Nie ma pojęcia o czym pisze, albo potencjalnego czytelnika uważa za idiotę. Ruś Kijowska jest państwem sięgającym początków naszej ery, a twierdzenie, że tamci Rusini byli przodkami obecnych Ukraińców, to niestety, można nazwać jedynie niedorzecznością.
  Tatarskie najazdy z XII i XIII w całkowicie opustoszyły te tereny, zamieniając je w bezludne pustkowia. W wiekach następnych ziemie obecnej Ukrainy były zasiedlane m.in. przez Polaków emigrujących z korony na Wschód.
  Nie ma żadnej ciągłości między mieszkańcami z wieku IX a mieszkańcami z wieku XIV.
  Judaizm w Kaganacie, pojawił się w drodze, używając współczesnego określenia, konkursu ofert.
  Obawiam się, że reszta tekstu w podobny sposób przystaje do prawdy, dlatego szkoda czasu na czytanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031